Jump to content

Teistleri ne olarak görüyorsunuz?

Recommended Posts

• İleti 102
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu tarz videoların ateistler tarafından forumda ısrarla gösterilmesi ve buna moderatorlerin izin vermesinin sebebi nedir?

Sen ne diyorsun be.?....

Burada gerçekleri deşifre ediyoruz...İnsanları kandırmak için süslediğiniz islamın gerçekleri işte bunlar...

Utanmaz...Bir de gelmiş göstermeyin diyor...

İnsanlar orada ne işkenceler görüyorlar ..Hoşuna gitmedi mi gerçekler ?

Sitelerde Paylaş

esas konu bizlerin teistleri ne olarak gördüğünden öte

onlar kendilerini ne olarak görüyor?

önemli not:

video + 18

Aşağıdaki video özgür Suriye ordusunun sivil postane çalışanlarına yaptıklarıdır .

özgür suriye ordusu denilen saçmalık NATO nun paralı züppelerinden başka bir halt değil.. bunları yapanın dini imanı yoktur vesselam.. sadece paraya tapan emperyalist köpekler..

Sitelerde Paylaş

özgür suriye ordusu denilen saçmalık NATO nun paralı züppelerinden başka bir halt değil.. bunları yapanın dini imanı yoktur vesselam.. sadece paraya tapan emperyalist köpekler..

http://www.liveleak.com/view?i=6f5_1340838492

madem sevmedin suriye'yi

o zaman sana suudi arabistandan gelsin....

+ 21

Sitelerde Paylaş

Sondan gidiyim. Olimpiyatı tanıtmak sana kaldıysa. Neyse şahsına birşey demiyorum.

bana kalmış ki, yapmışım. hem bu işi gözlemleyen sen değilsin; yazılan tezler ilgili öğretim görevlileri tarafından denetlenir, fikir hırsızlığı yapılmadığına ve var olan verilerle tutarlı olduğuna karar verirler. bilimsel araştırma yapmadığın belli.

Hoca biz bilimi ve ben inkar etmiyorum.

Bilim olacak.

Hayatı anlayacakssın.

Nasıl, ne şekilde, nerde, niye, niçin, kim, kime, bunlar bilimde olduğu kadar dinde de var. İkisini enpoze etmek size kalmadı.

doğru bilgi empoze edilmez; önce yazarken kullandığın kavramları iyice öğren. bilmediğin kelimeleri cümle içinde kullanma. benim zeka seviyem fizik okumaya yetseydi zaten okurdum. zekam neye yetiyorsa o konuya yöneldim. benim işim literatür taramak, sosyal araştırma verisi yorumlamak. buna yetiyor zekam. ya sen ne yapıyorsun; dediğine bak: size kalmadı bilim, bunlar dinde de var; tabii: "dünya düzdür", "tüm dilleri biz gönderdik", "insan topraktandır"; bunlar bilimse işimiz zor; hiç ilerleme kaydedemeyen islam toplumları yine aynı yerde sürünmeye mecburlar.

bilime yetmeyen zekam yüzünden bende bu konuda araştırma yapanları okuyorum. lakin sana da tavsiye ederim; kur'an'dakinden daha fazla bilgi var içlerinde ve doğru bilgiler bunlar.

Tamam bazı kendini bilmezler, dini hep yanlış öğretip yanlışa yönelelttiler insanları keza bilimde.

ilk başta da Muhammed. Zeki adammış, kitleleri bir yalana inandırmış.

Dinin hoş görülüğü yavaş yavaş oturuyor. Bazı yer ve kesimlerde.

Ben sana 3-5 şey anlatsam hurafelikle suçlarsın beni.

Dinde senin düşünceni umarsamaz.

dinin hoşgörüsünün bulunduğu bir kaç yer sayarsın; onlarda farkında olmayan deistlerdir; aslında müslüman zannederler kendilerini. diğerleri yine fasa fiso; biri kendilerine sorgulayıcı baktı mı, asarız, keseriz, dinimize el sürdürmeyiz nidaları yükselir; birini döver, linçe kalkışırlar...

YUNUS 99; Eğer Rabbin dileseydi, yeryüzünde kim varsa hepsi toptan iman ederlerdi. O halde insanları hep mümin olsunlar diye sen mi

zorlayacaksın?

Bu ayetleri gerçek ilim sahibi insanlar, gozu kalbi açık olanlar, yorumlar. Tutup hergün tvde boy gösterenler, veya nette sayfa sayfa artislik yapanlar degil ve sizler.

kalp gözü diye bir şey yok, naifsin. gerçek ilim sahibi kimmiş? bu kitap tüm insanlığa gönderilmemiş diyorsun yani; muhammed aracıydı bir de başka aracılar koymadan anlayamazsın diyorsun yani? kur'an'a karşı geliyorsun yani; önce kendi kitabını iyi oku, caka satma; artisti gördük...

kitabın evrensel ise en düşük zekadaki insan dahi doğru anlamı çıkarabilmeli; Amerikan yasaları bile Kur'an'dan daha açıktır, tüm gri noktalarına rağmen...

Bunun gibi alimler zaten pek gözükmezler gidip bulmak sana kalır. Birde onlardan dinleyip dine ondan sonra bakmak lazım.

Sana bu yazıklarım saçma gelebilir. Siz araştırmak yerine direk inkarcısınız.

Yine aynı safsata; kitabını inkar ediyorsun; tüm insanlığı da zeka seviyesi düşük yaptın.

Dini ve bilimi gerçek insanlardan dinlemek gerekli.

Zekeriya Beyaz gerçek insan değil mi? Yaşar Nuri Öztürk? Said Nursi? Adnan Oktar? bunlar gerçek değil yani? Sana kaç defa söyledim, anlamını bilmediğin kelimeleri cümle içinde kullanma...

Her ayetin emin ol zaman kavramına bakılarak, karşı tarafın yapısına bakarak açıklayan çok alim var.

mükemmel olduğunu iddia eden bir din kitabı zamanına göre yorumlanamaz; bu onun insan yapısı olduğunu, eksik olduğunu, iddia ettiklerini yerine getiremediğini gösterir. söylediğini iyi oku, ne dediğini gör. naif olma...

Neyse benimki size karşı boş konuşma olur. Ben sadece daha düşüncesi netleşmemiş olanlara yazıyorum zaten.

işte burada hata büyük; ateistler ön yargılı olanlar değildir; tam tersi teist ve deistlerdir. ya yaradan varsa ve gerçek ise korkusu tüm benliğini sardığı için özgür düşünemezsin, ön yargı bulutları yargını karartır.

Bilime saygımız var sizinde dine olsun. Gelişemediysek bu yanlış anlatanlardan kaynaklı ve müslüman bir ülke olduğumuzdan dış baskılardan. Örn; Pkk.

yine söylüyorum, kitap evrensel ise bu kadar cahil insan olmazdı. kitabınla çelişki içindesin. bu baskılarda insan doğasının sonucu; ideolojiler, milliyetçi akımlar, dinler; ben tamamına karşıyım. bir ülkenin vatandaşı olmaktan yerine dünya vatandaşı olmayı isterim.

Sonuçta inançlı bir toplum geri kalmış dersen, direk çökersin çünkü Abd ve onun gibilerde tek Allah kavramı var. Bizim kaybettiğim noktalar zaten belli...

Abd halkı evangelist; tek tanrılı dinleri yok; 3 tanrılı dinleri var. abd din sayesinde değil güçlenmedi, dinsiz kurucuları sayesinde temeli sağlam atılmıştı. daha sonra gelen liderle bir halkı gütmenin en etkili yolunun din olduğunu biliyorlardı. bu silahı iyi kullandılar. ve tabi ki abd anayasasının özel vatandaşlık yasaları var. seni ülkenin daimi kölesi yapar.

Sitelerde Paylaş

onlar bu hale tesadüfen gelmediler...

sana suudi arabistan'dan kafa kesilerek yapılan infaza bak diyorum...

sen avrupa suçlu diyorsun...

eh be kardeşim avrupa,abd,emperyalist,kolonist güçler mi yazdı bu kitabı,kurallarını onlar mı koydu...

adam dini neyse onu uyguluyor , sen nerdesin.....

Sitelerde Paylaş

sana suudi arabistan'dan kafa kesilerek yapılan infaza bak diyorum...

sen avrupa suçlu diyorsun...

eh be kardeşim avrupa,abd,emperyalist,kolonist güçler mi yazdı bu kitabı,kurallarını onlar mı koydu...

adam dini neyse onu uyguluyor , sen nerdesin.....

yahu git önce vahhabiliği araştır.. suud ailesinin ne mal olduğunu araştır.. gerçi işine gelmez.. böyle size malzeme veriyorlar dünya kanuoyunu da yanıltıyorlar: "islam budur" diye zırlıyorlar..

Sitelerde Paylaş

yahu git önce vahhabiliği araştır.. suud ailesinin ne mal olduğunu araştır.. gerçi işine gelmez.. böyle size malzeme veriyorlar dünya kanuoyunu da yanıltıyorlar: "islam budur" diye zırlıyorlar..

Hani dünyayı takip etmemenin de bu kadarı olmaz..Light müslüman olarak sadece bir kenarda oturmuş ahkam kesiyorsunuz..Bir şeyden de haberiniz olsa bari

Sitelerde Paylaş

Hani dünyayı takip etmemenin de bu kadarı olmaz..Light müslüman olarak sadece bir kenarda oturmuş ahkam kesiyorsunuz..Bir şeyden de haberiniz olsa bari

yani?

size göre tüm teistler kötü siz iyisiniz.. gözünüz başka şeyi görmüyor..

Suud ailesini müslüman görüyorsan gerisini konuşmaya gerek yok..

Sitelerde Paylaş

Yanlış demişsin malzemeyi Suudiler değil, İslam veriyor.

Maide/ 33. "Allah ve peygamberiyle savaşanların ve yeryüzünde bozguncu­luğa uğraşanların cezası öldürülmek veya asılmak yahut çapraz olarak el ve ayaklan kesilmek ya da yerlerinden sürülmektir. Bu onlara dünyada bir rezilliktir. Onlara ahirette büyük azap vardır."

Ebû Nasr Âhmed b. Ubeydullah el-Mahfidî, Ebû Amr b. Necid'den, o Müslim'den, o Abdurrahman b. Hammad'dan, o Said b. Ebî Arube'den, o Katade'den, o da Enes'ten bize şu rivayette bulundu;

"Ukl ve Ureyne Kabilelerinden on kadar bir insan grubu Rasulullah (s.a.v.)'a gelerek:

"Ey Allah'ın Rasulü, biz davar sahibi kimselerdik. Tarlalarımız, ekinimiz yoktu. Bu yüzden Medine'nin havasını sağlığımıza elverişsiz bulduk" dediler. Rasulullah (s.a.v.) on­lara bir deve sürüsü ve bir çobanla Medine dışına çıkmalarını ve orada develerin sütlerin­den ve idrarlarından içerek tedavi olmalarını emir buyurdu. Bunlar, Harre denilen mıntı­kanın civarında bulunuyorlardı. Sıhhatlerine kavuşunca Rasulullah (s.a.v.)'ın çobanını kat­lettiler, develeri de sürüp götürdüler. Rasulullah (s.a.v.) peşlerinden adam gönderip on­ları getirtti. Ellerini ve ayaklarını kestirip gözlerini çıkarttırdı ve bunları ölünceye dek Harre'de bu halleri üzere öylece bırakıldılar."

Katade dedi ki: "Bize zikrolunduğuna göre bu âyet bu eşkıya hakkında nazil ol­muştur."

Sitelerde Paylaş

yani?

kardeşim sallamayla olmuyor bu işler

o değil .bu değil

kim o zaman gerçek müslüman

eridi gitti beyniniz hala ateistforuma gelip saçmalamakla dinini aklamaya çalışıyorsun...

Sitelerde Paylaş

kardeşim sallamayla olmuyor bu işler

o değil .bu değil

kim o zaman gerçek müslüman

eridi gitti beyniniz hala ateistforuma gelip saçmalamakla dinini aklamaya çalışıyorsun...

sallayan bizmiyiz.. hitler, stalin gibileri ateist değilmiydi!! kafandaki saç telleri kadar insan katletmişlerdir ateistler..

Sitelerde Paylaş

Yanlış demişsin malzemeyi Suudiler değil, İslam veriyor.

Maide/ 33. "Allah ve peygamberiyle savaşanların ve yeryüzünde bozguncu­luğa uğraşanların cezası öldürülmek veya asılmak yahut çapraz olarak el ve ayaklan kesilmek ya da yerlerinden sürülmektir. Bu onlara dünyada bir rezilliktir. Onlara ahirette büyük azap vardır."

Ebû Nasr Âhmed b. Ubeydullah el-Mahfidî, Ebû Amr b. Necid'den, o Müslim'den, o Abdurrahman b. Hammad'dan, o Said b. Ebî Arube'den, o Katade'den, o da Enes'ten bize şu rivayette bulundu;

"Ukl ve Ureyne Kabilelerinden on kadar bir insan grubu Rasulullah (s.a.v.)'a gelerek:

"Ey Allah'ın Rasulü, biz davar sahibi kimselerdik. Tarlalarımız, ekinimiz yoktu. Bu yüzden Medine'nin havasını sağlığımıza elverişsiz bulduk" dediler. Rasulullah (s.a.v.) on­lara bir deve sürüsü ve bir çobanla Medine dışına çıkmalarını ve orada develerin sütlerin­den ve idrarlarından içerek tedavi olmalarını emir buyurdu. Bunlar, Harre denilen mıntı­kanın civarında bulunuyorlardı. Sıhhatlerine kavuşunca Rasulullah (s.a.v.)'ın çobanını kat­lettiler, develeri de sürüp götürdüler. Rasulullah (s.a.v.) peşlerinden adam gönderip on­ları getirtti. Ellerini ve ayaklarını kestirip gözlerini çıkarttırdı ve bunları ölünceye dek Harre'de bu halleri üzere öylece bırakıldılar."

Katade dedi ki: "Bize zikrolunduğuna göre bu âyet bu eşkıya hakkında nazil ol­muştur."

burada adı geçenler kimlerdir bir açıklarmısın??? Sahihliğini ispatla mükellefsin..

diyelim ki sahih, bunun gibi kaç olay sayabilirsin? hadi çalıştır bakalım google amcayı..

Sitelerde Paylaş

sallayan bizmiyiz.. hitler, stalin gibileri ateist değilmiydi!! kafandaki saç telleri kadar insan katletmişlerdir ateistler..

hitler yahudileri katlederken ülkedeki almanlar ateist olup mu hayatta kaldı??

stalin rejim karşıtlarını katlederken karşıt olmayanlar ateistlik yemini mi edip kurtuldu??

Sitelerde Paylaş

burada adı geçenler kimlerdir bir açıklarmısın??? Sahihliğini ispatla mükellefsin..

diyelim ki sahih, bunun gibi kaç olay sayabilirsin? hadi çalıştır bakalım google amcayı..

Kuran'ı yazanlardandır, kimlerden olacaklar? Bu senin tarihin, tarihini de mi inkar etmeye başladın artık?

Sitelerde Paylaş

yani?

Kim o zaman müslüman dediğin kardeşim ? o değil bu değil...O ülke müslüman değil bu ülke islamdan anlamaz...Irak ,İran,Suriye hiç biri müslüman değil, sadece Türkiye müslüman..O da, TC'nin içinde yine herkes müslüman değil ki, gelip bu forumda "sen gerçek müslüman değilsin" diye birbirinizle kavga ediyorsunuz...Hayret demek müslümanlar aslında bir avuç kişiymiş ....Bizim de kaale aldıımız şeye bak..

Demek Kuran herkesin başına iş açıyor...Allah, bu din yanlış anlaşılsın ,bunlar da birbirini yesin diye indirdi o zaman bu kitabı.....Senin dediklerine göre bu sonuç ortaya çıkıyor...

Bir din ve kitap içeriğinde her neden bahsediyor olursa olsun ,sonucu vahşet ,acımasızlık sefillikse o din kötüdür demektir.....Kuran'ın kendinden olmayanlara ,kadınlara v.s. uygulamalarını biliyoruz .. Geri bir din olduğunu da biliyoruz....İçeriğinde baldan börekten çiçekten böcekten bahsetseydi bile ve müslümanlar yine günümüzde çizdikleri tablonun aynısını çizselerdi biz yine onlara kötü derdik...

Kuran'ın içinde ne yazdığı ,kimin daha iyi müslüman olup olmadığı bizi ve bu dünyayı ilgilendirmez..Biz sonucuna bakarız.....

Bir olgu değerlendirilirken pratik zekalı olunmalı... İnsanlığa ne getirip götürdüğüne bakılmalıdır..Eğer kimseye bir fayda sağlamıyor aksine zarar veriyorsa o şey kökten kesip atılmalıdır....Diyelim siz bir araba aldınız ve frenleri tutmamaya başladı ,siz onu yine de kullanmakta ısrar eder misiniz ? Ya da bir mikrop var insanlığa zararlı ,siz gidip onu kapmaya ve insanlara savunmaya kalkar mısnız ? Ben daha bu güne kadar hepatit B - C olmaya can atan bir insan görmedim mesela...

İnsanlığa zararlı olan şey ne olduğuna bakılmaksızın kesip atılır...Artık bu şey savunulmaz ..Tersi ebleklik olur..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...