Jump to content

Recommended Posts

Bu sorunun cevabını araştıran matematikçiler ilginç bir sonuca vardılar

"Bir alanın maksimum kullanımı için en uygun geometrik şekil altıgendir." Altıgen hücre, en çok miktarda bal depolarken, inşası için en az balmumu gerektiren şekildir. Yani arı, olabilecek en uygun şekli kullanmaktadır.

Sen bunu anladın mı? Hayır, ''bana g.tünü ver'' dese kayıtsız şartsız itaat edeceğin dincinin biri uydurdu ''araştıran matematikçiler'' diye sende sorgusuz inandın. Anladıysan bize de açıkla bunu matematiksel olarak.

Bence en uygun şekil karedir.Hem yapması kolaydır, hem en az kaplar, cuk oturur, ve en çok bal onda depolanabilir.

Kare daha mantıklı.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 78
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ohh biri batarken diğeri girdiği bataklığa gel yavrum geeeelll...

arıya "Çevresi sabit kalmak şartıyla alanının en buyuk oldugu düzgün çokgenın 6 gen oldugunu kim öğretti:) :)??

Anan öğretmediyse kim öğretmiş olabilir düşünelim...

Kim?

Allah diyorsan kanıtlayacaksın. Bende ''zeus öğretti'' diyorum.

Sitelerde Paylaş

ohh biri batarken diğeri girdiği bataklığa gel yavrum geeeelll...

arıya "Çevresi sabit kalmak şartıyla alanının en buyuk oldugu düzgün çokgenın 6 gen oldugunu kim öğretti:) :)??

dediğimi anlamıyorsun.

nurcu olduğun burdan belli zaten..

çevresi sabit kalmak şartıyla alanın en büyük olduğu çokgen çembere en yakın olan çokgendir. 100 gen 1000 gen vs..

Dediğine göre de allah hatalı yapmış.. neyse..

varlıklar sandığın kadar mükemmel değil.

dünyanın yörüngesi yamuk.

bir yere hiç yağmur yağmazken bir yeri sel basıyor.

allah mikaile biraz fırça çeksin..

Yukarıda saydım zaten biraz önce.

Sen gene kör nurcuyu oynayıp "aha çaresiz :))))" falan yazmaya devam edeceksin.

İstediğin kadar yaz. Aslında sen de bunun farkındasın.

Sitelerde Paylaş

Bir canlının, bir iş yaparken onu optimize etmesi (Bal arılarının, peteği altıgen yapıp yerden ve bal mumundan tasarruf etmeleri) gayet doğal bir durumdur. Zira mesele sadece bu değildir. Altıgen yapılmış bir cisim kendi kulvarındaki en yüksek mukavemete sahiptir. Bildiğim kadarıyla küreden sonraki en stabil ve düşük enerjili form, altıgendir. Enerji ne kadar düşükse o şeyin bozulması o kadar zor olur.

Yeni doğan kabguru yavrusu da doğum yerinden, annesinin kesesinin içine kadar tırmanmak zorundadır.

Örümcekler ağ örerken epey önemli işler yaparlar

Aslanlar avlanırken kullandıkları taktikleri bir duysanız ...

vs vs diye gider bu liste.

Buradan nasıl oluyor da "Allah var" gibi bir sonuç çıkartıyorsunuz anlamıyorum ki? :)

Adem, Havva ve bunların ensest ilişkilerinin zincirinin bir parçası olduğuna inanan, öldükten sonra da cennet adı verdiğiniz yere gidip envai çeşit huriyle sonsuza kadar ölümcül pompa yapacağına inanan insanlar, yani müslümanlar olarak bu tip işlerle (Arılar neden altıgen takılıyor falan) ilgilenmeyin. Bu işler sizi biraz aşar :)

tarihinde enjeksiyon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

53838747740.jpg

BAL ARASI NEDEN 5 GEN 8 GEN DEĞİLDE 6 GEN PETEK İNŞA EDER...

Bilindiği gibi balarıları ihtiyaçlarından kat kat fazla bal üretirler ve bunları peteklerde saklarlar. Peteğin altıgen oluşu da herkes tarafından bilinen bir özelliktir. Peki arıların neden sekizgen, veya beşgen gibi geometrik şekillerde petekler değil de özellikle altıgen petekler inşa ettiğini hiç düşündünüz mü?

Bu sorunun cevabını araştıran matematikçiler ilginç bir sonuca vardılar

"Bir alanın maksimum kullanımı için en uygun geometrik şekil altıgendir." Altıgen hücre, en çok miktarda bal depolarken, inşası için en az balmumu gerektiren şekildir. Yani arı, olabilecek en uygun şekli kullanmaktadır.

Peteğin inşasında kullanılan yöntem ise çok şaşırtıcıdır: Arılar petek inşaatına iki-üç ayrı yerden başlarlar ve aynı anda iki-üç dizi şeklinde peteği örerler. Yani çok sayıda arı, değişik yerlerden başlayarak, aynı ölçülerde altıgenler yapıp, bunları birbirine ekleyerek peteği örer ve en sonunda ortada buluşurlar. Altıgenlerin birleşme yerleri o kadar ustaca yapılmıştır ki görünürde sonradan eklendiklerine dair hiçbir iz yoktur.

Resimde beşgen petek var.:)

sağ yanında ki petekde yedigen. :)

tarihinde positivism tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen bunu anladın mı? Hayır, ''bana g.tünü ver'' dese kayıtsız şartsız itaat edeceğin dincinin biri uydurdu ''araştıran matematikçiler'' diye sende sorgusuz inandın. Anladıysan bize de açıkla bunu matematiksel olarak.

Bence en uygun şekil karedir.Hem yapması kolaydır, hem en az kaplar, cuk oturur, ve en çok bal onda depolanabilir.

Kare daha mantıklı.

hem embriyoloji katli hem anatomi hem fizyoloji ulan dedim belki matematikten anlar oda "0" BİR ŞEYİ İSPAT EDİP SENİN GİBİ bir geriyle tartışıp seviyemi düşürmeyeceğim..

ÖRNEK:Çevresi 24 cm olan bir kare düşün.....böl 4 e 24/4 =6 bir kenarı 6 ne yapar alanı 6*6=36...

ÇEvresi 24 cm olan bir 6 gen düşün...böl 6 ya 24/6= bir kenarı 4 ne yapar alanı 6a²kök3/4=24kök3

Sırala bakayım 24kök3 BÜYÜKTÜR 36 DAN ....şİMDİ DEFOL GİT MATEMATİK ÖĞREN...kör....

Sitelerde Paylaş

hem embriyoloji katli hem anatomi hem fizyoloji ulan dedim belki matematikten anlar oda "0" BİR ŞEYİ İSPAT EDİP SENİN GİBİ bir geriyle tartışıp seviyemi düşürmeyeceğim..

ÖRNEK:Çevresi 24 cm olan bir kare düşün.....böl 4 e 24/4 =6 bir kenarı 6 ne yapar alanı 6*6=36...

ÇEvresi 24 cm olan bir 6 gen düşün...böl 6 ya 24/6= bir kenarı 4 ne yapar alanı 6a²kök3/4=24kök3

Sırala bakayım 24kök3 BÜYÜKTÜR 36 DAN ....şİMDİ DEFOL GİT MATEMATİK ÖĞREN...kör....

Aferim, sana zorlada olsa biraz ilerleme kaydettirdim, kendini zorlayıp azcık olsun düşündün. Gerçi onu da kırmızı ve kocaman yazarak görgüsüzlük ettin ama düşünüpte yazma konusunda acemi oldmana bağışlıyorum.

Aynı şeyi ikinci kez yapabilecek kadar ısınıp iflasın eşiğine gelmediyse beynin şimdi altıgen petek ile tanrı arasındaki bağlantıyı açıkla.

Sitelerde Paylaş

Aferim, sana zorlada olsa biraz ilerleme kaydettirdim, kendini zorlayıp azcık olsun düşündün. Gerçi onu da kırmızı ve kocaman yazarak görgüsüzlük ettin ama düşünüpte yazma konusunda acemi oldmana bağışlıyorum.

Aynı şeyi ikinci kez yapabilecek kadar ısınıp iflasın eşiğine gelmediyse beynin şimdi altıgen petek ile tanrı arasındaki bağlantıyı açıkla.

NİHİL :D :D:d:d:d:d:d:d öldürdün benii uffff :lol: bu ne gülmeydi ya bu ne kıvırma :) :) :) Yav bi git gülmekten yazamıyom eminim sana sadece ben değil bu yorumlar burda kaldıgı sürece cümle alem gülecek :D :D çok sağol ya şimdi git yat uyu.....bana ilerleme kaydettirmiş....Yaaaa kopuyorum yazamıyorum.........

Sitelerde Paylaş

Matematik var dediler geldik.

Anlat İnsaf, dinliyorum :) Sen yeni şakirtlerdensin sanırım; tanışmıyoruz seninle.

Evet ... Matematik diyorduk.

Sitelerde Paylaş

Matematik var dediler geldik.

Anlat İnsaf, dinliyorum :) Sen yeni şakirtlerdensin sanırım; tanışmıyoruz seninle.

Evet ... Matematik diyorduk.

matematik en son 4 sene önce gördüm tıpta yok :) ama ateistsen senin uzmanlık oldugun her alanda sabaha kadar ezerim:).... Şakird meselesine gelince yeniyim...43 gün önce tanıştım bu kitaplarla 33.gün müslüman oldum :) Ne istediğini bilmiyorum ama heralde seni kıvır kıvır kıvrandıran heyecanlandıran bir konuya girmek istiyosun bu çok net ve bende heyecanlandım bak şimdi:) İster yeni bir başlık açarsın ister konu dağılması problem değilse budan başlarsın mevzuya hadi gel gel gel bakalım gel gel acımayacak

Sitelerde Paylaş

O, sana Kitab’ı indirendir. Onun (Kur’an’ın) bazı âyetleri muhkemdir, onlar kitabın anasıdır. Diğerleri de müteşabihdir.4 Kalplerinde bir eğrilik olanlar, fitne çıkarmak ve onun olmadık yorumlarını yapmak için müteşabih âyetlerinin ardına düşerler. Oysa onun gerçek manasını ancak Allah bilir. İlimde derinleşmiş olanlar, “Ona inandık, hepsi Rabbimiz katındandır” derler. (Bu inceliği) ancak akıl sahipleri düşünüp anlar.

Sitelerde Paylaş

öl olup çatla sabha kadar rezilliğin içinde dön dur kıvran:) :) sinirden ne yazacağını bilememişsin özürlü :)

Sana yazacak şey çokda, sana tahammül etmek mümkün değil. Sende orospu ağzı var çünkü. Adam ağzı olsa belki aptallığın azcık tahammül edilebilir ama hem aptal hem orospu ağızlı olunca suratını youp içine sıçtıktan sonra geri dikmekten başka bişey düşünemiyorum.Görüntüler kafamdan çıkmıyor.

Sitelerde Paylaş

Sana yazacak şey çokda, sana tahammül etmek mümkün değil. Sende orospu ağzı var çünkü. Adam ağzı olsa belki aptallığın azcık tahammül edilebilir ama hem aptal hem orospu ağızlı olunca suratını youp içine sıçtıktan sonra geri dikmekten başka bişey düşünemiyorum.Görüntüler kafamdan çıkmıyor.

NİHİL BEN OLSAM ÜYELİĞİMİ SİLDİRİRİM:) :) ateistforum tarihinde bukadar yerin dibine giren 2. bir kullanıcı yoktur kansındayım:)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...