Jump to content

Ateistler vs. daha duyarlı

Recommended Posts

Berkeley Üniversitesinin yaptığı bir araştırmaya göre, ateistler, agnostikler vs. dindarlara göre daha duyarlı ve merhametli.

Dinsizler ve dindarlar üzerinde yapılan bu araştırma, ateistler vs. tanımadıkları insanlara yardım etme konusunda dindarlara göre daha duyarlı ve istekliler..

okumak isteyenler: http://newscenter.be...nandgenerosity/

tarihinde BABAYARO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben kısaca özetledim, araştırmada daha ayrıntılı ve önemli bilgiler var. diğer üniversitelerden araştırmacılar da bu araştırmaya katkı yapmışlar. yani ciddi bir araştırma..

ahlak, iyilik vs. gibi kavramları dinden ibaret sanan, ateistlere vs. ahlaksız kötü diyen dindarların sadece kendilerini kandırdıkları bilimsel olarak da kanıtlanmış oldu.. bu dindarların hüsnü kuruntusu sadece, kabullenemiyorlar, kafaları almıyor..

Sitelerde Paylaş

araştırmayı yapan bilim adamlarının tümü %99 ateisttir.. farklı bir sonuç beklenemezdi zaten. yoğurt satan kimse yoğurdum ekşi der mi!

Herkesi kendiniz gibi cemaatçi sanmayın!

Ona bakarsan darwinde teist idi bir zamanlar ama bilim adamı olmasının verdiği objektiflik ve onuru ile hareket edip, kendisi bile sonuçların yıkıcı olabileceğini düşündüğü halde, yaptığı araştırmalarda ne gördüyse çıktı delikanlı gibi yazdı.

Gördüğü evrimi yazmakdan korkmadı.

Yani bırak çamur attığın ateistleri bırak, teistlerin bile sizin gibi şeriatçı dinci olayanları doğru hareketi bilimadamlığı öz verisi ile çıkıp yapıyor.

Herkesi kendiniz gibi gerçekleri çarpıtan dolandırıcı sanmayın!!!

tarihinde NovembeR_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Herkesi kendiniz gibi cemaatçi sanmayın!

Ona bakarsan darwinde teist idi bir zamanlar ama bilim adamı olmasının verdiği objektiflik ve onuru ile hareket edip, kendisi bile sonuçların yıkıcı olabileceğini düşündüğü halde, yaptığı araştırmalarda ne gördüyse çıktı delikanlı gibi yazdı.

Gördüğü evrimi yazmakdan korkmadı.

Yani bırak çamur attığın ateistleri bırak, teistlerin bile sizin gibi şeriatçı dinci olayanları doğru hareketi bilimadamlığı öz verisi ile çıkıp yapıyor.

Herkesi kendiniz gibi gerçekleri çarpıtan dolandırıcı sanmayın!!!

kaç kişiyi dolandırmışızdır sence? beni tanıyormusun? insanları harcamak kolay mıdır? mesela tüm ateistler şöyledir böyledir dersem haksızlık etmiş olurum..

araştırmayı yapanlar ateist bilim adamları olunca ve ateistler de kendilerini övmeyi sevdikleri için akla başka birşey gelmiyor..

Sitelerde Paylaş

1. Tüm teistler demedim, şeriatçı cemaatçiler dedim.

2. Şahsına bir hitabım yok, itirazım mantaliteyedir; şeriatçı cemaatçiler tamda senin o iletinde belirttiği gibi kendileri partizanca kadrolaşırlar, daha sonra hoşuna gitmeyen bir şey gördüler mi hemen karşısındakini kendileri gibi taraftar sanarlar.

Yani senin gerçekten cemaatçi olman umurumda değil, benim konumda değil, ama dile getirdiğin cümle basma kalıp kadrocu faşist cümlesidir.

3. Doalndırma konusuna hiç girmeyelim zira bu hususda 2ye ayrılıyorsunuz; her teist bir dolandırıcıdır, çünkü insnaları olmayan bir cennet ile bu dünyayı bırakın öbür tarafda yatlar-katlar-72 huriniz olacak diye aldatır.

Yanlız bir kısmınız böyle bir dolandırıcılığa ortak olduğunu bilmeden piyon olur, bir kısmınız ise meslek haline getirmiştir.

Eee meslek haline getirenleride benim zikretmeme gerek yok, 2mizde örneklerini biliyoruz; kayıp milyonlar, fenerler, cumalar gırla...

Açıkalyın kardeşim nereye kimlere gidiyor bu paralar?

Sitelerde Paylaş

kaç kişiyi dolandırmışızdır sence? beni tanıyormusun? insanları harcamak kolay mıdır? mesela tüm ateistler şöyledir böyledir dersem haksızlık etmiş olurum..

araştırmayı yapanlar ateist bilim adamları olunca ve ateistler de kendilerini övmeyi sevdikleri için akla başka birşey gelmiyor..

Esir edilmiş kadın kızlara tecavüz edilmesine onay veren adama peygamberim, rehberim, kainatın nuru filan diyen sen mi diyorsun bunları?

Sitelerde Paylaş

ispatla bakalım mr.anibal..

Sen gerçekten trolsün, burda sana cevap verenlerin parmaklarına ve sabırlarına üzülüyorum.İşin gücün mantıklı verilen cevaplara polemikle cevap yazmak, aynı peygamberin gibi sıkışınca senin dinin sana benim dinim bana diyerek lafı başka yere çekip konudan sıvışmak.
Sitelerde Paylaş

Müslümanlar için saçma. Hepsi zaten insanları kusurlu biliyor. Onlara göre gerçekten Allah'a değer kul sayısı çok az. Bu yüzden de duyarsız, günahkar insanlar var olabilirler. Veliler, alimler önemlidir onlara.

Ateistlerin durumunu da nasıl olsa ahirette hep azap görecekler o yüzden iyiliklerini hep bu dünyada veriyorlar ve alıyorlar diye.

Sitelerde Paylaş

araştırmayı yapan bilim adamlarının tümü %99 ateisttir.. farklı bir sonuç beklenemezdi zaten. yoğurt satan kimse yoğurdum ekşi der mi!

tam bir müslüman atışı.. eminim verdiğim linkteki yazıyı okumadın bile.

ortada bir araştırma var, denekler var, insanlar üzerinde yapılmış araştırma.

insanların verdiği tepkileri kaydetmişler. bunu California'daki Berkeley üniversitesi yapıyor..

ne sanıyorsun sen berkeley'i? türkiyedeki cemaatçi üniversteler gibi mi sanıyorsun? beyniniz ne kadar küçük, ufkunuz ne kadar dar sizin.

araştırma işinize gelmediği için tabi kabullenemiyorsun. en başta yazdım zaten müslümanlar kabullenemiyor, zorlarına gidiyor dedim. allaha inanmayan insan nasıl olur diye kafayı yiyorsunuz.

Colorado ve Oregon Devlet üniversitesinden bilim adamları da araştırmada yer alıyor.. en başta da Berkeley var. yani boş konuşuyorsun. zorunuza gitti çünkü..

Sitelerde Paylaş

Araştırmayı yapanların yüzde 99'unun ateist olduğuna dair bir veri yok. sallamaca sadece.

ayrıca, araştırmayı yapanlar teist olsaydı, hatta hıristiyan veya müslüman olsaydı, o zaman da "onlar gerçek müslüman değil, kuranı anlamıyorlar, bik bik" diyip duracaktın. ulan ciddiye alınır bir yanınız yok ki..

araştırma neden böyle bir sonuç vermiş? biraz mantığı olan insan cevap verebilir.

ateistler insanları din üzerinden ayırmadığı için, herhangi bir dini veya tanrıyı öne çıkarmadığı için bütün insanlara aynı gözle bakabiliyorlar. aa bu müslüman değil, bu yahudi gibi önyargıları yoktur. o yüzden zor durumda birini gördüklerinde önyargısız oluyorlar. müslümanlardan farkımız bu..

peki müslümanlar napıyor?

şeriatçı gruplar veya müslüman devletler orda burda (sudan, ırak, afganistan, bahreyn vs.) katliam yapar, ama müslümanların sesi çıkmaz.... yahudiler ya da budistler çıkar müslümanları öldürür, müslümanlar hemen ağlamaya başlar, insan rolü yaparlar hemen. neden? çünkü ölenler kendi dininden, ölenler din kardeşi.. bu müslümanların ne kadar ikiyüzlü oldukları ortada işte.. bu yüzden siz birine yardım etmeden önce, müslüman mı, sünni mi, dindar mı yoksa dinsiz mi, kafir mi diye bakarsınız. sadece kendisi gibi olana sempati duyuyor müslümanlar. gerisi potansiyel kafir.. insan mısınız siz be..

tarihinde BABAYARO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kendini övmek gibi olmasın fakat bu genel olarak gerçektir, bir müslüman kalkıp bir koyunu, koçu, deveyi zevkle hemde kanına baka baka kesiyor, ben artık et yemiyorum, zaten bana içten içe ters gelirdi nedense, hiç irdelememiştim, geçen farkettim daha küçükken kurban bayramında kesilmek üzere olan bir koç vardı komşuların, bayram geldi çattı, ben oyun oynuyordum ve o koç böğürtüsünü yalvarışını hala hafızamda olduğunu farkettim, keşke demiştim, şeker bayramı olsada, kurban bayramı olmasa diye, sokağın öbür ucuna taki sesleri duymayana kadar uzaklaşmıştım, çocuklar herşetyn aslında farkında olabiliyorlar fakat koca koca insanlar sırf allah için , cennet için o hayvanı zevkle, şevkle, mutluluk içinde kesebiliyorlar, hoş onlar allah için insan bile kesiyorlar hayvanları keserken heralde zevk alırlar, kitaplarında yazıyor zaten bütün vahşet ve pislik.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...