Jump to content

İslam'da Cennete veya Cehenneme Gitmenin En Önemli Kriteri Nedir?

Recommended Posts

Hz Muhammed demişki;

- Cehennemin dibine bir taş atılacak olsa, taş cehennemin dibine varıncaya kadar yetmiş yıl geçer.

- Kıyamet günü yetmiş bin dizgini olan ve her bir dizgininden yetmiş bin meleğin çektiği cehennem getirilecektir.

70,000 dizgin\yular ve 1 dizginden çeken 70,000 melek

70,000 dizgin X 70,000 melek = 4,900,0000,000 melek yani.

-O gün cehennem, her birini yetmiş bin meleğin çektiği bin yularla çekilerek getirilecektir.

70,000 melek X 1,000 yular\dizgin = 7,000,000 melek var

Aynı konu hakkında başka başka tarihlerde söylediği hadiste, meleklerin sayısını toplamayı unutmuş.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 96
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hz Muhammed demişki;

- Cehennemin dibine bir taş atılacak olsa, taş cehennemin dibine varıncaya kadar yetmiş yıl geçer.

- Kıyamet günü yetmiş bin dizgini olan ve her bir dizgininden yetmiş bin meleğin çektiği cehennem getirilecektir.

70,000 dizgin\yular ve 1 dizginden çeken 70,000 melek

70,000 dizgin X 70,000 melek = 4,900,0000,000 melek yani.

-O gün cehennem, her birini yetmiş bin meleğin çektiği bin yularla çekilerek getirilecektir.

70,000 melek X 1,000 yular\dizgin = 7,000,000 melek var

Aynı konu hakkında başka başka tarihlerde söylediği hadiste, meleklerin sayısını toplamayı unutmuş.

verilen rakamlara bakılırsa....bu cehennem bu bizim evrenimiz içinde bir yerlerde demek ki....

hatta evrenimiz içinde bir toz zerresi kadar anca yer kaplıyor...

rakamları veren allah olduğuna göre........cehennemi büyük tasvir etmek için kullandığı rakamlara bakılırsa.....evrenin büyüklüğünden allahın kendisi de habersiz....

bu durumda bu evreni allah yaratmış olamaz....

NOKTA !!!

:D :D

Sitelerde Paylaş
  • 9 months later...

Muhammed ile Allah denilen bir yaratıcının,cebrail aracılığıyla iletişime geçtiğini,Kuranın bu Allah tarafından gönderildiğini kabul edeceksiniz.Kuranın içeriğini seve seve benimseyeceksiniz,inanacaksınız,kabul edeceksiniz.Kuranın içinize sinmemesi,Kuranı saçma,mantıksız bulma gibi bir durumunuz söz konusu bile olamaz.Örneğin diyemezsiniz,yahu koca koca yıldızlarla şeytan mı vurulur,taşlanır,bu ne saçmalık diye.Derseniz,sonsuza kadar cehennemde şiş kebap yapıp,yakar sizi zebaniler.

Sitelerde Paylaş

İşte onlar, Rabblerinin âyetlerini ve O'nun huzuruna çıkacaklarını inkâr etmişlerdir de bu yüzden iyilik altında yaptıkları bütün amelleri boşa gitmiştir. Artık kıyamet günü onlar için hiçbir ölçü tutturmayız.(kehf 105)

Cahil ,cühala olmayan yarım aklınla kuranı bilmeden buraya yorum atarak işin içinden çıkamazsın.Ayrıca kuranda huriler için ''temiz eşler'' denmektedir.Sen evinde karınla hergün alem yapıyorsun herhalde ?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, malta erigi yazdı:

Cennete gitmek icin en onemli kriter, yagmaci bir katil olmak. Terorist olmak. Boylece sehit olup cenneti garantiliyorsun.

Agzini topla,salyalarin saga sola akiyor omer halisdemir terorist mi ? bari sehitler ardindan atip tutacak kadar dusmeyin ateistler.Sizin sacma teorileriniz ancan solucan beyinliler dinler.

Sitelerde Paylaş
Just now, Katip1 said:

Agzini topla,salyalarin saga sola akiyor omer halisdemir terorist mi ? bari sehitler ardindan atip tutacak kadar dusmeyin ateistler.Sizin sacma teorileriniz ancan solucan beyinliler dinler.

Ajitasyon yemez bu forumda. Akp'li mallarla karistirma bizi. Mesajimda kimlerden bahsettigim gayet acik. Cihadist, terorist itler baska, vatansever askerler baska.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, malta erigi yazdı:

Ajitasyon yemez bu forumda. Akp'li mallarla karistirma bizi. Mesajimda kimlerden bahsettigim gayet acik. Cihadist, terorist itler baska, vatansever askerler baska.

Daha ne yazdigini bilmiyorsun 

Bana kelime kasarligi yapma tamami kardes ozaman ?

Sitelerde Paylaş
28 minutes ago, Katip1 said:

Tamam sen cok havladigina gore forumun kopegi sensin daha fazla yazip ajitasyon yapmayayim yukandan ban gelmesin sonra.Bence cicekliyi uzerine bi dene..bakalim kendi kendine giydirebiliyormusun:)

Ben kimsenin kopegi degilim ama sen muhonun itisin. ben sahsen bundan daha buyuk kopeklik dusunemiyorum.

tarihinde malta erigi tarafından düzenlendi
Biraz agir oldu
Sitelerde Paylaş

Bak bak suna bak hele hele

bana dinimi ogretiyorsun sen gapcik agizli seni

sen kimsin cakal

bak bak hele neymis cok saygili olcakmisiz sitede siz cok saygilisinizsa islama.kurana,dine

carpım tablosuna dondun hale cevap yaziyorsunuz

seni varya kopegimde diye evimin onune koymam

kaybol densiz seni...

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Katip1 said:

Bak bak suna bak hele hele

bana dinimi ogretiyorsun sen gapcik agizli seni

sen kimsin cakal

bak bak hele neymis cok saygili olcakmisiz sitede siz cok saygilisinizsa islama.kurana,dine

carpım tablosuna dondun hale cevap yaziyorsunuz

seni varya kopegimde diye evimin onune koymam

kaybol densiz seni...

Oglum bak beni tahrik etme. Son mesajimi agir oldu diye editledim, kasinirsan saygi cercevesi falan kalmaz haberin olsun.

Sana dinini ogretirim elbet. Zaten acil biraz okusaniz dandik kitabinizi, belki biraz uyanacaksiniz sahtekarliga. Nerdeee... ezbere papagan otun anca. Sabahtan aksama kadar bilmem kimin elleri kurusun diye arap putuna egil kalk. Zombiden farkiniz yok. Muho beyninizi esir almis.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Gazali büyüklüğünde bir GAZ bana dediki Arabın getirdiği dine itirazsız evet kabulümdür dersen,EMİRLERİNİDE tutarsan yallah cennete gidersin.

Orda 450,000 memeleri ERİK DİKENİ gibi 16 lın gızlar

Orda 450,000 Tüysüz,parlakmı parlak,etrafa inciler kimin SERPİLMİŞ mis kokulu  OĞLANLAR

Orda     8,500 dul gene 16 lıh gız

Orda     8,500 dul gene 16 lıh oğlan vereceklermiş cennette.

Bu dullar yaşlılar için,zorluh çekmesinler deyeymiş.

Şey,hiç inmeyecekmiş,hep dimdik duracakmış.

Eeeeeeeeeee,böyle bir cennete gitmeyecek Müslüman olurmu.

Elektrigi bulup dünyayı aydınlatanın yeri NARUCEHENNEM.

Dünyayı KARARTAN Fellahın yeriyseyse CENNETUALANIN  GÖBEGİ.

Ona göre karar ver arkadaş.

Dedeniz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...