Jump to content

islam terör dinidir

Recommended Posts

benim ağzımdan duyduğun çelişki değil,senin anlamak istediğin çelişki.fikirlerine beni alet etme.sana göre insanın,topraktan,sudan,balçıktan,çamurdan,alaktan,yaratılmasıda çelişkidir.bana göre çok mantıklı ve mucizevi biyolojik ve kimyasal bir açıklamadır.insan elementleri ile toprak elementleri aynı dır.ama insanda en çok bulunan karbon toprakta yoktur......burada senin gülmen gerekiyor ve işte çelişki demen gerekiyor......karbon balçıkta vardır.biraz moralin bozuldu biliyorum ama merak etme bir iddia daha atabilirsin,insandaki elementlerin miktarı ile ,toprak ve balçıktaki elementlerin miktarı aynı değildir.ayet; insan süzülmüş bir çamurdan yaratılmıştır.yani miktarlar dengelenerek.şimdi moralin bozuldu işte.ama gerçek bu.

1-Burada yazdıklarını bilim sayesinde öğrendin. Bilimin bu dediklerini kabul edip "Madde yoktan var edilemez." dediğinde karşı çıkmam da oldukça çelişkili değil mi?

2-Kuranın bi yerinde müşrikleri evine al ve "Benim dinim bana, senin dinin sana" derken başka bir yerinde müşrikleri buluduğunuz yerde öldürün, elini ayağını çarpraz kesin diyor. Bütün forum toplaşıp senin evine gelsek bize ne yaparsın?

tarihinde herrmüller tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 85
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İslam'la mücadelenin en iyi yolu insanların Kuran'ı türkçe okumalarını sağlamaktır.Adam benimle tartışacak ama Bakara'nın anlamını bilmeden,Bakara suresinin bahsettiği konulardan bihaber bir şekilde savunuyor.İşkembeden ayetler sallıyor.Önce Kuran'ı türkçe okusun zaten sorgular ve aklı başında biriyse İslam'ı terkeder.Savaşlar topla tüfekle değil bilgi ve zekayla olmalıdır.

:) Şu Ateistlerinde herşeyi ben bilirim havası beni bitiriyor.Daha okuduğunu anlamaktan acizsiniz birde kalkmış başkalarına laf söylüyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Git bu yalanları Kur'an bilmeyen saflara anlat. Buradaki ateitler sizi suya götürüp susuz getirir din konusunda.

Ne büyük bir yalan söylediğinin farkındasın, bile bile söyledin zaten, yediririm sandın.

Bakalım Tevbe 29 ne diyor?

"Kendilerine kitap verilenlerden Allah'a ve ahiret gününe iman etmeyen, Allah'ın Resûlünün haram kıldığını haram saymayan ve hak din İslam'ı din edinmeyen kimselerle, küçülerek (boyun eğerek) kendi elleriyle cizyeyi verinceye kadar savaşın."

Diyor ki, İslam olmak istemeyenleri sakın rahat bırakmayın, ille de haraç alın. Onlar bizim aramızda yaşayabiliyor, buna izin verdik ama madem bizim dinimize geçmiyorlar, haraç ödeyecekler. Haracı alıncaya kadar eziyet edin, çaresiz kalsın ve ödesinler.

Bir adım sonrası zaten belli. Ömür boyu eziyete ve haraca bağlanmış insanlar ne yapar ki?

Yalancı sahtekarlar sizi.. Bütün İslam alemi böyle işkenceyle, savaşla, kanla, gaspla, tecavüzle müslüman yapıldı. Herkes seve seve müslüman olduk yalanlarınıza inanıyordu eskide

n ama şimdi gerçeği öğreniyorlar.

Çarpık zihinlerinizin ürünü yorumlarda bulunmayın. Bir halt bildiğiniz yok birde ahkam kesiyorsunuz.

Bu ayet tebük savaşı için inmiştir.Tebük savaşının sebelerini çok biliyorsun ya bu ayetide yorumluyorsun.Kendinden tefsirci

Bizans Imparatoru Heraklius'a bir mektup yazan Suriye'li hristiyanlar, Muhammed'in öldügünü, müslümanlarin da kitlik ve yokluk içinde perisan olduklarini, üzerlerine asker gönderilirse, onlari kendi dinine katmanin tam zamani bulundugunu bildirdiler (Heysemî, Mecmau'z-Zevâid, VI, 191). Bunun üzerine Heraklius silahlandirdigi kirk bin kisilik askeri bir gücü Kubad'in komutasi altinda yola çikardi. Cüzam, Lahm, Gassân ve Âmile adini tasiyan arap kabilelerinin de Rumlarla birlikte hareket edecek!eri haberi Medine'ye ulasti. Zaten Allah'in elçisi kuzey sinirindan güvende degildi. Böyle bir askerî harekât hazirligini ögrenince genel seferberlik ilân etti. Allah'in Resulu diger gazvelerde genellikle seferin nereye olacagini gizli tutarken bu defa Bizans ordusuna karsi bir sefer düzenlenecegini açiklamisti. Çünkü gidilecek yer uzak, havalar sicak ve kurak, düsman güçlü idi. Ordunun buna göre hazirlik yapmasi gerekiyordu. Mekke'den ve diger arap kabilelerinden asker toplamak için de görevliler çikarilmisti.

Sicak, kuraklik, kitlik, uzaklik ve güçlü düsman unsurlari bu seferi "güç ve zor bir sefer" haline getirmisti. Bu yüzden seferin rastladigi zamana Kur'an-i Kerim'de "Sâatü'l-usre" (güçlük zamani) denilmis, bu sefere de Kur'an dilinden alinarak "Gazvetü'l usre (zorluk gazâsi)" adi verilmistir. Bu sefere katilan orduya da "Ceysü'l-usre (Güçlük ordusu)" denilmistir (bk. et-Tevbe, 9/117; ez-Zebîdî, Tecrîd-i Sarih, Terc ve Serh, Kamil Miras, 6. Baski, Ankara 1983, X, 4I8, 4I9; Ibn Ishak, Ibn Hisam, es-Sîre, IV, 161; Ahmed b. Hanbel, Müsned, IV, 75; Vâkidî, Megâzî, III, 991).

Sitelerde Paylaş

Çarpık zihinlerinizin ürünü yorumlarda bulunmayın. Bir halt bildiğiniz yok birde ahkam kesiyorsunuz.

Bu ayet tebük savaşı için inmiştir.Tebük savaşının sebelerini çok biliyorsun ya bu ayetide yorumluyorsun.Kendinden tefsirci

Bizans Imparatoru Heraklius'a bir mektup yazan Suriye'li hristiyanlar, Muhammed'in öldügünü, müslümanlarin da kitlik ve yokluk içinde perisan olduklarini, üzerlerine asker gönderilirse, onlari kendi dinine katmanin tam zamani bulundugunu bildirdiler (Heysemî, Mecmau'z-Zevâid, VI, 191). Bunun üzerine Heraklius silahlandirdigi kirk bin kisilik askeri bir gücü Kubad'in komutasi altinda yola çikardi. Cüzam, Lahm, Gassân ve Âmile adini tasiyan arap kabilelerinin de Rumlarla birlikte hareket edecek!eri haberi Medine'ye ulasti. Zaten Allah'in elçisi kuzey sinirindan güvende degildi. Böyle bir askerî harekât hazirligini ögrenince genel seferberlik ilân etti. Allah'in Resulu diger gazvelerde genellikle seferin nereye olacagini gizli tutarken bu defa Bizans ordusuna karsi bir sefer düzenlenecegini açiklamisti. Çünkü gidilecek yer uzak, havalar sicak ve kurak, düsman güçlü idi. Ordunun buna göre hazirlik yapmasi gerekiyordu. Mekke'den ve diger arap kabilelerinden asker toplamak için de görevliler çikarilmisti.

Sicak, kuraklik, kitlik, uzaklik ve güçlü düsman unsurlari bu seferi "güç ve zor bir sefer" haline getirmisti. Bu yüzden seferin rastladigi zamana Kur'an-i Kerim'de "Sâatü'l-usre" (güçlük zamani) denilmis, bu sefere de Kur'an dilinden alinarak "Gazvetü'l usre (zorluk gazâsi)" adi verilmistir. Bu sefere katilan orduya da "Ceysü'l-usre (Güçlük ordusu)" denilmistir (bk. et-Tevbe, 9/117; ez-Zebîdî, Tecrîd-i Sarih, Terc ve Serh, Kamil Miras, 6. Baski, Ankara 1983, X, 4I8, 4I9; Ibn Ishak, Ibn Hisam, es-Sîre, IV, 161; Ahmed b. Hanbel, Müsned, IV, 75; Vâkidî, Megâzî, III, 991).

Yani şimdi bir işe yaramıyor bu ayet di mi?

İşinize geldi mi özel bir durum için yazılan ayeti genelleştirirsiniz, işinize gelmedi mi bu sadece falanca durum içindi diye kıvırırsınız. Bir standartınız yok mu sizin?

Sitelerde Paylaş

Yani şimdi bir işe yaramıyor bu ayet di mi?

İşinize geldi mi özel bir durum için yazılan ayeti genelleştirirsiniz, işinize gelmedi mi bu sadece falanca durum içindi diye kıvırırsınız. Bir standartınız yok mu sizin?

Bunun işimize gelmesiyle ilgisi yok.Her ayetin bir nuzul sebebi vardır.Bunlar kimi zaman yaşamın içindeki ihtiyaçlardan,durumlardan kaynaklandığı gibi kimi zamanda bunlardan bağımsız Allahın bizden istediklerini söylemesi yahut öğüt vermesidir.

Farkındayın bunların sizin için anlaşılması zor olan şeyler olduğu, ama belki okuyupta anlayan çıkar.

Sitelerde Paylaş

Bunun işimize gelmesiyle ilgisi yok.Her ayetin bir nuzul sebebi vardır.Bunlar kimi zaman yaşamın içindeki ihtiyaçlardan,durumlardan kaynaklandığı gibi kimi zamanda bunlardan bağımsız Allahın bizden istediklerini söylemesi yahut öğüt vermesidir.

Farkındayın bunların sizin için anlaşılması zor olan şeyler olduğu, ama belki okuyupta anlayan çıkar.

Tabii her ayetin bir nüzûl sebebi var.. Bilmez miyiz?

Bir yeri ele geçirmek gerekir, hoop ayet iner. Birilerinin karılarına el koymak gerekir, hoop ayet iner.

Muhammed'in canı evlatlığının karısını çeker, hooop ayet iner..

Nasıl bilmem.. Aşkolsun..

Evrenseldir Kur'an.. Her devri hitabeden, süperötesi bir kitaptır. Bolca savaş, gasp, cinayet, erotizm yüklü anı ve yatak odasından ibaret, çok renkli bir kitaptır.

Sitelerde Paylaş

Bi defaya mahsus bi kuralı Allahınız neden kıyamete kadar varolacağını söylediği kitaba yazıyor. Peygamberine vahyetseymiş olmuyor muymuş?

tarihinde herrmüller tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir yeri ele geçirmek gerekir, hoop ayet iner. Birilerinin karılarına el koymak gerekir, hoop ayet iner.

Evrenseldir Kur'an.. Her devri hitabeden, süperötesi bir kitaptır. Bolca savaş, gasp, cinayet, erotizm yüklü anı ve yatak odasından ibaret, çok renkli bir kitaptır.

Ben okuduğumda böyle anlamıyorum.Kişi kendinden bilir işi derler. Ben ilk defa hurilerle erotizmi burdaki ateistlerden öğrendim :)

o kadar okudum hiç aklıma erotizm gelmemişti mesela.Birde müslümanlara sapık derler.EE tabi insanın aklı nasıl çalışıyorsa öyle algılıyor okuduklarını.

Sitelerde Paylaş

Tevbe/5: Haram aylar çıkınca bu Allah’a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. Eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Hiç zorlama yok canım!

Bir de hiç utanmadan sıkılmadan "İnananlar yolunda gitti, inanmayanlar yolunda gitti" diyorsun. Hiç inanmayan mı bıraktı Muhammed Arap yarımadasında, bir kısmını sürdü, bir kısmını katletti, geri kalanları da müslüman yaptı.

Muhammed'i öldürmek isteyenler durup dururken mi öldürme istediler? Muhammed günde 5 vakit adamlara, dinlerine, tanrılarına hakaret ederken herifler hiçbirşey yapmadan mı duracaktı? Mekkelilerin her dine hoşgörüsü vardı, Muhammed de insan gibi din yaymaya kalksa kimse ona dokunmazdı, ki Muhammed'in asıl amacı din falan değildi, o gözünü iktidara dikmişti, adamlar da iktidarı vermemek için başladılar savaşa. Bütün bu yaygaranın sebebi iktidar savaşından başka birşey değildi.

Ateistin ayet yorumlaması, cerrah (op.) olmayan bir doktorun ameliyat yapmasına benziyor. Çok saygı değer, bilim adamları gibi. İnsanlık için yapılan onca ameliyat (deney) gibi.

Ben ayeti görüyorum anlıyorum sen merak etme.

Ya hoca işi siyasete çekme ne iktidarı. Kureşlilerin gücü kimde vardı. Nasıl bir direniş bu. Diyelimki direniş sonları pers lilerden beter olurdu.

Siz konuyu öyle bir anlatıyorsunuz ki, sanki geçmişe gidip olan bitene tanıklık etmiş gibisiniz.

Buna kim inanır. Sen tahmin et.

tarihinde CaN06 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Herşeyi bilmek gibi bir yeteneğim yok.Fakat bilemediğim herşeyin sebebini bir varlığa yükleyip kaçmıyorum.Araştırıyorum ve sorguluyorum.Okuduğumu anlamaktan aciz olsaydım Kuran'ı okuyup "Kadınlar neden örtünüyor?","Evren neden yaratıldı?,"Allah bizi neden sınav yapıyor?" gibi soruları sormazdım.Acaba siz açıp Kuran'ı okuma zahmetinde bulundunuz mu,yoksa hocalarınızın "Bu böyledir Allah'ın hikmetinden sual olunmaz." demesiyle koşulsuz kabul mü ettiniz?

Sitelerde Paylaş

Herşeyi bilmek gibi bir yeteneğim yok.Fakat bilemediğim herşeyin sebebini bir varlığa yükleyip kaçmıyorum.Araştırıyorum ve sorguluyorum.Okuduğumu anlamaktan aciz olsaydım Kuran'ı okuyup "Kadınlar neden örtünüyor?","Evren neden yaratıldı?,"Allah bizi neden sınav yapıyor?" gibi soruları sormazdım.Acaba siz açıp Kuran'ı okuma zahmetinde bulundunuz mu,yoksa hocalarınızın "Bu böyledir Allah'ın hikmetinden sual olunmaz." demesiyle koşulsuz kabul mü ettiniz?

boş konuşma yahu

sen Amerikayı yeni keşfetmişsin sanırım biz patetestini bile yedik sen baya bir geri kalmışsın :)

Biz bilinmezliği Allahın varlığına yorarken sizde bilinmezliği yokluğuna yoruyorsunuz. Sonrada bizi kalkıp bundan dolayı eleştiriyosunuz

bak dostum burdaki müslümanlarıda sokaktaki cumadan cumaya sözde müslümanlardan sanma.Burdakilerin hepsi gayet iyi biliyor ayetleri.

Yanlış adamlarla kaşık atıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Ateistin ayet yorumlaması, cerrah (op.) olmayan bir doktorun ameliyat yapmasına benziyor. Çok saygı değer, bilim adamları gibi. İnsanlık için yapılan onca ameliyat (deney) gibi.

Ben ayeti görüyorum anlıyorum sen merak etme.

Ya hoca işi siyasete çekme ne iktidarı. Kureşlilerin gücü kimde vardı. Nasıl bir direniş bu. Diyelimki direniş sonları pers lilerden beter olurdu.

Siz konuyu öyle bir anlatıyorsunuz ki, sanki geçmişe gidip olan bitene tanıklık etmiş gibisiniz.

Buna kim inanır. Sen tahmin et.

Resmin tamamını göremezsen birşey anlamazsın tabii, dine takılıp kalmışsın. Muhammed bu dini ortaya attıktan sonra kurulan devletin başı kimdi? Daha önce Muhammed'i ipleyen mi vardı? Önce büyükbabasının, sonra amcalarının en sonunda da Hatice'nin yanında sığıntı olarak yaşayan birisiydi. Sahip olduğu şeylerin hiçbirisi kendinden değildi, hep başkalarınındı, sahip olduğu tek şey sonradan ortaya attığı dindi, işe benim bu diyebileceği tek şey.

Sitelerde Paylaş

Kimseyi eleştirmedim.Hiçbir fikri Biz veya Siz olarak görmüyorum.Teistler Tanrı'nın varlığını sorgulamadan kabul ediyor,Ateistler ise Tanrı'nın varlığını sorgulayıp reddediyor.Eğer sorgulasalardı bu inanç olmaz bilgi olurdu.Kanıtlanmış birşey olurdu.Teistlerin hiçbir iddiası bilim tarafından kaale alınmazken,bilimsel araştırmalar kimsenin bizi topraktan yaratmadığını gösteriyor.Eğer kanıtlanmış birşey olsaydı biz burada tartışıyor olmazdık.

Sitelerde Paylaş

Git bu yalanları Kur'an bilmeyen saflara anlat. Buradaki ateitler sizi suya götürüp susuz getirir din konusunda.

Ne büyük bir yalan söylediğinin farkındasın, bile bile söyledin zaten, yediririm sandın.

Bakalım Tevbe 29 ne diyor?

"Kendilerine kitap verilenlerden Allah'a ve ahiret gününe iman etmeyen, Allah'ın Resûlünün haram kıldığını haram saymayan ve hak din İslam'ı din edinmeyen kimselerle, küçülerek (boyun eğerek) kendi elleriyle cizyeyi verinceye kadar savaşın."

Diyor ki, İslam olmak istemeyenleri sakın rahat bırakmayın, ille de haraç alın. Onlar bizim aramızda yaşayabiliyor, buna izin verdik ama madem bizim dinimize geçmiyorlar, haraç ödeyecekler. Haracı alıncaya kadar eziyet edin, çaresiz kalsın ve ödesinler.

Bir adım sonrası zaten belli. Ömür boyu eziyete ve haraca bağlanmış insanlar ne yapar ki?

Yalancı sahtekarlar sizi.. Bütün İslam alemi böyle işkenceyle, savaşla, kanla, gaspla, tecavüzle müslüman yapıldı. Herkes seve seve müslüman olduk yalanlarınıza inanıyordu eskiden ama şimdi gerçeği öğreniyorlar.

ya bu ateistler İslam'ı bu ülkedeki pekçok insandan daha iyi biliyor.

Sitelerde Paylaş

Resmin tamamını göremezsen birşey anlamazsın tabii, dine takılıp kalmışsın. Muhammed bu dini ortaya attıktan sonra kurulan devletin başı kimdi? Daha önce Muhammed'i ipleyen mi vardı? Önce büyükbabasının, sonra amcalarının en sonunda da Hatice'nin yanında sığıntı olarak yaşayan birisiydi. Sahip olduğu şeylerin hiçbirisi kendinden değildi, hep başkalarınındı, sahip olduğu tek şey sonradan ortaya attığı dindi, işe benim bu diyebileceği tek şey.

umarım sende bir gün akrabaların yanında sığıntı olarak kalırsın.

Sitelerde Paylaş

Kimseyi eleştirmedim.Hiçbir fikri Biz veya Siz olarak görmüyorum.Teistler Tanrı'nın varlığını sorgulamadan kabul ediyor,Ateistler ise Tanrı'nın varlığını sorgulayıp reddediyor.Eğer sorgulasalardı bu inanç olmaz bilgi olurdu.Kanıtlanmış birşey olurdu.Teistlerin hiçbir iddiası bilim tarafından kaale alınmazken,bilimsel araştırmalar kimsenin bizi topraktan yaratmadığını gösteriyor.Eğer kanıtlanmış birşey olsaydı biz burada tartışıyor olmazdık.

akşam sana bu sözünü yutturucam.

Sitelerde Paylaş

Vaybe

Aynen katılıyorum.

Vaybe koskoca kutsal kitap, tebük savaşı için ayetler indirmiş. Tebük savaşı için. Tebük savaşı biteli 1400 sene oldu ama.

Bizim gariban halkımız tevbe suresini okuduğu zaman arapça veya dinlediği zaman nasıl büyük bir allahımız var diye böbürleniyor, sevap üstüne sevap kazandığını sanıyor.

Ya tebük savaşı. bunda başka bi cacık yok amca, hala desen inanmazlar.

Vaybe ne denli büyük bir kutsal kitap, sayfalarını boşuna doldurmuş. Tebük savaşıyla. Hı?

Ya ne desem boş. Amaaaan boşver inanadursunlar. Banane.

Sitelerde Paylaş

Hatta bir giriş yapayım. Bilimselmi takılmak istiyorsun...

radyoaktif kumsal teorisi açta oku.Bu teoriyi savunan bilim adamları var. Klasik evrimciler ilk hücrenin okyanusun derinliklerinde meydana geldiğini savunuyor ama bazı evrimciler sanıldığının aksine ilk hücrenin okyanusun derinliklerinde değil okyanus kıyılarında yani sahilde meydana geldiğini savunuyorlar.

Bu nedemek biliyormusun.İlk hücrenin çamurda oluştuğu !!!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...