Jump to content

kadir gecesi olacak mucizeler ve sorular

Recommended Posts

Kadir Gecesinin Mucizeleri Nelerdir

Yüce Allah; en büyük mucize olan Kur’an-ı Kerim’i, Peygamber Efendimize mubârek Kadir gecesinde indirmiştir Bütün insanlığa huzur ve saadet yollarını gösteren Kur’an-ı Kerim’dir Sevgili peygamberimiz Hz Muhammed (sas), bütün insanlığı Kur’an-ı Kerim ile aydınlatmıştır Hutbemizin başında okuduğumuz Kadir sûresinde, Cenab-ı Allah şöyle buyurmaktadır:

“Doğrusu, Biz, Kur’an’ı Kadir gecesinde indirdik Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır Melekler ve Cebrail, o gece Rablerinin izniyle her türlü iş için inerler O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir”1

-Kadir Geces'inin emaresi onun parlak ve saf bir gece olmasıdır. (Şu an antartikada parlak ve saf bir geceden söz edilmez herhalde)

-O gecede ay dolunay şeklindedir, durgundur. (Aceba? Heryerdemi?)

-Hava ne sıcak, ne soğuktur. (Şu an güney yarım kürede de mi?)

-Sabaha karşı hiçbir yıldız kayması olmaz. (mi aceba)

-Ertesi sabah güneşin dosdoğru çıkması ve dolunay halindeki ay şuaları gibi olur. (bak bunu anlamadım)

-Kadir Gecesi köpek uluması duyulmaz. (niye?)

-Kadir Gecesi'nin sabahında güneş doğduğu zaman, biraz donuk doğar şuasız bir tepsi gibi çıkar (Gunyet'üt Talibin)

Melekler tan yeri ağarıncaya kadar yeryüzünde kalırlar. Semaya ilk çıkan Cebrail (as) olur ve o güneşin ufukta belirdiği zamanda çıkar, iki kanadını gerer. Onun yeşil iki kanadı vardır. O saatten başka bunları açmaz. Böylece güneşin ışınları görünmez olur. Sonra bir meleği çağırır ve yukarı çıkarır. Meleklerin nuru ve Cebrail’in (as)iki kanadının nuru birleşir. O gün güneş sürekli kararsız haldedir (İbn-i Kesir)

Kadir gecesi bütün melekler ve cebrail semada dolaşacakmış. Nasıl sığacaklar?

Kadir gecesi ramazan ayının son 10 gecesiymiş. Niye kesin bir tarihi yok?

tarihinde Uzay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

güneşi görünce korkup saklanıyorlar demek yarasalar gibi aklıma şu ayet geldi baklaım ne diyor ateciyimiz allacığımız

bin yıl

Hacc/22:47. (Resûlüm!) Onlar senden azabin çabuk gelmesini istiyorlar. Allah vâdinden asla dönmez. Muhakkak ki, Rabbinin nezdinde bir gün sizin saymakta olduklarinizdan bin yil gibidir.

bin yıl

Secde/32:5. Allah, gökten yere kadar her işi düzenleyip yönetir. Sonra (bütün bu işler) sizin sayageldiklerinize göre bin yil tutan bir günde O'nun nezdine çikar.

Mearic/70:4. Melekler ve Rûh (Cebrail), oraya, miktari (dünya senesi ile) ellibin yil olan bir günde yükselip çikar.

elibin yıl kuranı indirdi gidiş o gidiş daha ulaşamdıki geri gelsin :lol:

Sitelerde Paylaş

güneşi görünce korkup saklanıyorlar demek yarasalar gibi aklıma şu ayet geldi baklaım ne diyor ateciyimiz allacığımız

bin yıl

Hacc/22:47. (Resûlüm!) Onlar senden azabin çabuk gelmesini istiyorlar. Allah vâdinden asla dönmez. Muhakkak ki, Rabbinin nezdinde bir gün sizin saymakta olduklarinizdan bin yil gibidir.

bin yıl

Secde/32:5. Allah, gökten yere kadar her işi düzenleyip yönetir. Sonra (bütün bu işler) sizin sayageldiklerinize göre bin yil tutan bir günde O'nun nezdine çikar.

Mearic/70:4. Melekler ve Rûh (Cebrail), oraya, miktari (dünya senesi ile) ellibin yil olan bir günde yükselip çikar.

elibin yıl kuranı indirdi gidiş o gidiş daha ulaşamdıki geri gelsin :lol:

Elli bin yılda git ..

Ellibin yılda gel ..

Bunlar her kadir de gelir diye birimi uyduruyor yani..

olamaz ben islamın hiç yalanını duymadım..

onlar geliyordur..

Bu ellbin yıl ayetini ateistler uydurmuştur.. :o

Sitelerde Paylaş

Allah değilde Muhammed acaip uyuz oluyormuş köpek milletine sanırım bu nedenle..Birde kertenkele takıntısı varmış...

örümcekleri seviyormus .....peygamber düsmandan kacaren magarada örümcek aninda ag yapmismismis

peygamberi kurtarmismismis.......bu yüzden müslümanlarda örümcegi severler......

Sitelerde Paylaş

Elli bin yılda git ..

Ellibin yılda gel ..

Bunlar her kadir de gelir diye birimi uyduruyor yani..

olamaz ben islamın hiç yalanını duymadım..

onlar geliyordur..

Bu ellbin yıl ayetini ateistler uydurmuştur.. :o

bu bayeti ben yazdım uyandırma milleti :lol:

Sitelerde Paylaş

Allah değilde Muhammed acaip uyuz oluyormuş köpek milletine sanırım bu nedenle..Birde kertenkele takıntısı varmış...

eşekleride sevmez sanırım aniden anırmış muhhmedi korkutmuş ondandır eşek sevgisi :lol:

LUKMAN 19.“Yürüyüşünde doğal ol, sesini alçalt. Şu bir gerçek ki, seslerin en çirkini eşeklerin sesleridir.”

Sitelerde Paylaş
  • 9 months later...

Kadir Gecesinin Mucizeleri Nelerdir

Yüce Allah; en büyük mucize olan Kur’an-ı Kerim’i, Peygamber Efendimize mubârek Kadir gecesinde indirmiştir

Alakası bile yok. Kadir gecesi Kur'an indirilmemiştir. Kur'an Ramazan'da indirilmiştir. Kadir gecesi inen şey için video ekledim.

https://www.facebook.com/photo.php?v=116497128378293&set=vb.112338218781930&type=3&theater

tarihinde Nart tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

eşekleride sevmez sanırım aniden anırmış muhhmedi korkutmuş ondandır eşek sevgisi :lol:

LUKMAN 19.“Yürüyüşünde doğal ol, sesini alçalt. Şu bir gerçek ki, seslerin en çirkini eşeklerin sesleridir.”

Sn Güven

Yukarı da vermiş olduğunuz ayet'i kerime, sevgili Muhammed bey efendiye ait değildir.

Merkep adını verdiğimiz hayvanat sınıfına mensup canlı, genel olarak iki nedenden dolayı bağırır.

1- Karnı acıktığı zaman

2- Çiftleşmek istediği zaman

İnsan adını alan, akıl yetisi ile donanmış canlı, hayatı sadece iki nedenden dolayı yaşamamalı. Hayatı yemek, içmek ve cinsel münasebet olarak algılamamalı, kendisine bahşedilen akıl nimeti ile, hayat adını verdiğimiz canlılık sürecin de bir farkındalık yaratmalı, ve bu farkındalık ile, hayvanattan ayrılarak, Kâmil (Olgun, Gelişkin) İnsan olma yolun da emek vermeli ve kendisine hedef olarak asgari bu noktayı seçmelidir.

Şayet bizler, akıl sahipleri, hayatı yemek içmek ve cinsel münasebet olarak algılar, hayata katabileceğimiz artıları ıskalayarak, hayatımızı yemek, içmek ve cinsel münasebetten öteye taşıyamaz isek, yukarı da örneği verilen merkepten daha farklı bir hayat sürmemiş olacağız.

Esen kalın

tarihinde Mesudi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah Lokmanın oğluna verdiği öğütleri beğenmiş ki son gönderdiği kitaba koymuş.

Lokmanın Eşeklerin sesini çirkin bulmasına kızmamış. Sen benim yarattığıma nasıl çirkin dersin diye Lokmana kızıp peygamberliğini iptal edebilirdi. Allah da eşek sesini sevmiyor demek ki.

Bu hikayeden çıkarılacak hiç bir ders yok. Antik çağ mentalitesinden başka bir şey değil.

Ana fikir;

Bu ayeti yazan kimse eşek sesini sevmiyormuş.

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...