Jump to content

Güpegündüz sokak ortasında infaz

Recommended Posts

Aşağıda ilginç bir haber var. Habere göre adam nezarette polis silahıyla intihar ediyor:

Polis silahıyla nezarette intihar etti

Büyükçekmece'de 'adam yaralama' suçlamasıyla babası ile birlikte gözaltına alınan Ali Akın, kendisini tuvalete götüren polis memurunun tabancasını alıp, başına ateşleyerek intihar etti

Polislerin tabancaları için özel güvenlikli kılıflarının olduğunu bilmeyen bir salak inanır ancak bu palavralara. O kılıflar o kadar güvenlikli ki, bazen polisler bile zorlanıyor silahlarını çıkarırken :D .

Sitelerde Paylaş
  • İleti 46
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Aynen öyle Sevgili Yakup. Hiç şaşırmadım şahsen, emniyet müdürü bekleneni yapmış.

Bu tür polisleri cesaretlendirenler üstleri bence sevgili IFeelGood.

Tam bir imam-cemaat meselesi var ortada.

Eğer hesap sorulacaksa sadece bu polisten değil, üstlerinden de sorulmalı bence.

Sitelerde Paylaş

Polislerin tabancaları için özel güvenlikli kılıflarının olduğunu bilmeyen bir salak inanır ancak bu palavralara. O kılıflar o kadar güvenlikli ki, bazen polisler bile zorlanıyor silahlarını çıkarırken :D .

Evet, o haberde yapılan açıklama inandırıcılıktan o kadar uzak ki insan aklıyla pişkince dalga geçiliyor.

Kaldı ki dünkü paylaştığım olayda da açık seçik video görüntülerine rağmen malum infazcı polis kendisini kurtarmak için açıkça yalan söylüyor ve kafasına darbe geldiği için silahının ateşlendiğini söyleyebiliyor.

Eğer ayan beyan video görüntüleri olmasaydı bu olayı da insanlarla dalga geçen bu komik açıklamayla kapatıp cinayetlerine kaldıkları yerden devam edeceklerdi.

Sitelerde Paylaş

Babası bu meslekten emekli biri olarak, az bile yazmışsın arkadaşım diyorum. Dürüst, vatandaştan ve kanundan yana olan polisleri de artık aralarında yaşatmıyorlar. Eskiden de zorlarlardı ama şimdilerde iyice rezil.

Geçenlerde babamla konuştuk yine, o emniyet müdürü olarak emekli oldu ve İstanbul'un kritik bölgelerinde çalıştı hep. İşin iç yüzünü de epeyce iyi bilen biri olarak, sadece küfreder polislere. Yukarıdaki güruh, 1980'lerin ortalarına doğru yetiştirilmeye başlandı, yepyeni bir zihniyetin geleceğini o zamanlarda görmüş ve emin olmuştuk, diyor.. O devirlerde polisin belki yarısına yakını daha insancıl, idealist, dürüst ve demokrattı, elediler onları ya da kendilerine benzetmeyi başardılar. Dayanabilenler emekli oldu işte...

Polis her tür insanlar karşılaşır. Delisiyle, manyağıyla, psikopatıyla, sarhoşuyla, kafası iyisiyle, herkesle muhatap olur, hatta darp bile görür.

Bunlarla başetmenin yolu silaha sarılmak değildir. Esas psikopatlık budur. silaha ne zaman başvurulacağı da yasalarda açıkça belirtilmiştir ama bunların amirleri müdürleri de kendileri gibi olduğu, daha da kötüsü en tepelerden böyle eğitildikleri için önlerine gelenin kafasına sıkıyorlar.

Norveçlilerin biz sözü vardır: "Tanrı tekmeleyen hayvanlar yarattı, Norveç polisi hepsini işe aldı.

Yukarıdaki meselenin tartışılacak hiçbir yanı yok. Polis zaten güçlü, o sandalyeye gelen aptalı etkisiz hale getirmek onlar için iki dakikalık iş. Hiç beceremezlerse bir diğeri arkasına geçip tek jopla indirir aşağı. Ona bile gerek yok...

Polis devleti olmaya doğru hızla ilerliyoruz. Bu ilk değil. Son yıllarda bu gibi görüntüler çok arttı ve emin olun o polislerin hepsi de hala göreve devam ediyor. Görüntüyü kurtarmak için üç beş gün açığa alınırlar, sonra da ödüllendirilirler.

Asıl olanlar şimdi tam tersidir, münferit bir olaydan yola çıkarak da, bence koca bir kurumu karalamak doğru değildir. Senin peder polis emeklisi olabilir fakat, eskiden polisler hiç de anlatığın gibi iyi değillerdi.

Bu güzel değişimi görmemek için insanın at gözlüğü takması gerekir.

Birkaç tane münferit olaydan geneli suçlayamayız, ama polis teşkilatının eskiye nazaran daha modern, insancıl, insanlara saygılı olduğunu sağır sultan bile duyuyor ve müşahede ediyor.

Sitelerde Paylaş

Kalabalık olduklarında veya takviye ekipler geldiğinde vatandaşa zulüm eden çok polise şahit oldum.Tekme tokat vatandaşı döven ,hakaret eden,tüm güç kendisinde olduğunu bildiği için ve çevresinde ki meslektaşları da yardım edeceği için şerefsizlik yapan çok polis gördüm.Ailesinde polis olanlar alınabilir ama benim düşüncem polis olmanın ön şartı o.çocuğu olmaktır.

Ne güzel ifade etmişsin, benim izlediğim bir video vardır polisler organ mafyası işi yapıyorlardı. Şimdi bu polise hiç bir ceza verilmeyecek mi? Resmen bir ailenin ocağını söndürüyor adam.

Sitelerde Paylaş

Bacağına sıkabilirdi diye düşünüyorum eğer ki o anda düşünemedim falan diyecekse polislik eğitm ve seçmelerini sorgulamak lazım, öyle abuk subuk saçma sapan şeylerden polisleri eliyorlar ki seçmelerde sormayın gitsin..

konuyu tam bilmediğimiz ve sadece kameradan gördüğümüz için kim haklı bilemiyoruz ancak bu gibi insanlar trafikte bizede sandalyeyle saldırabilirdi mesele değil mi? yada bıçak çekmiş diyen polis yere ateş etti sekti göğsüne geldi diyende var belli değil yani tam ama genede bacağına sıkabilirdi, yada bayıltıcı mermi falan yokmu yaw.

Sitelerde Paylaş

Vurulan şahıs gerizekalı.

Ama olayın asıl nedeni bu değil, neden polisin korkaklığı. Polis çok korkmuş. Korkmuş olmasa silahı belinden çekmez, çekse sürgüyü çekip mermiyi namluda ateşlemye hazır bekletmez..Kaşta korkmuş. Silah etşlendikten sonra da ''soğunkkanlı'' diye yorumlanan durumu aslında ''şok'' durumudur.

Polis, ateş etikten sonra şoka giriyor, salak salak etrafa baknınması ve ifadesiz donuk bir surat bunu belli ediyor. Muhtemelen hayatında ilk defa vurulan bir adam görüyordur.

Dünya çapında poli asker gibi silahlı güvenlik görevlileri yetiştirilirken karaterin krkak ve zayıf olmamasına özellikle dikkat edilmesinde asıl neden budur, adam kaçabileceği iiçin değil, yanış kararlar verbileceği için korkak olmamalıdır.

Ama türkiyede böyle bir seçim yapamazsın, bu ülkede herkes korkak ve gerizekalı doğuyor zaten. Polisi de bu işte, idare edin.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nihil çok haklısın katılıyorum;

Birde işin garip tarafı bütün polislerin haklı haksız birbirne destek çıkmaları zaten bu yüzden önyargı artıyır, oradan delikanlı gibi çıkacak bir kaç polis kendi elemanı haksızsa kuralalrı hatırlatacak sizi 10 polis sıkıştırdığında 3-4 tanesi haklıysanız sizi destekleyecek o zman önyargı kırılır..ama iyi poliste dışlanmamak için karışmıyor..

Özünde korkak olan, atletik olmayan, gerizekalı kişileri bu mesleğe alamamak lazım sonra üniformayı giyince kendini genel kurmay başkanı sananlar çıkıyor, kpss puanıyla falan polismi alınır yahu, yaş sınırı bile gereksiz alacaksın mülakata ve sonra sportif yeterlilik ve çok ağır bir eğitim kimin sinirleri sağlam soğukkanlı falan ortaya çıksın..yazık yani kpssyi geçen polis oluyor sonra 10 şınav tamam bu mantıksız bence..polis yahu polis toplumu koruyacak...

Sitelerde Paylaş

Özünde korkak olan, atletik olmayan, gerizekalı kişileri bu mesleğe alamamak lazım sonra üniformayı giyince kendini genel kurmay başkanı sananlar çıkıyor, kpss puanıyla falan polismi alınır yahu, yaş sınırı bile gereksiz alacaksın mülakata ve sonra sportif yeterlilik ve çok ağır bir eğitim kimin sinirleri sağlam soğukkanlı falan ortaya çıksın..yazık yani kpssyi geçen polis oluyor sonra 10 şınav tamam bu mantıksız bence..polis yahu polis toplumu koruyacak...

Sen Special Air Service'a adam mı yetiştiriyorsun? Yavaş ol.

Sitelerde Paylaş

Vurulan şahıs gerizekalı.

Ama olayın asıl nedeni bu değil, neden polisin korkaklığı. Polis çok korkmuş. Korkmuş olmasa silahı belinden çekmez, çekse sürgüyü çekip mermiyi namluda ateşlemye hazır bekletmez..Kaşta korkmuş. Silah etşlendikten sonra da ''soğunkkanlı'' diye yorumlanan durumu aslında ''şok'' durumudur.

Polis, ateş etikten sonra şoka giriyor, salak salak etrafa baknınması ve ifadesiz donuk bir surat bunu belli ediyor. Muhtemelen hayatında ilk defa vurulan bir adam görüyordur.

Dünya çapında poli asker gibi silahlı güvenlik görevlileri yetiştirilirken karaterin krkak ve zayıf olmamasına özellikle dikkat edilmesinde asıl neden budur, adam kaçabileceği iiçin değil, yanış kararlar verbileceği için korkak olmamalıdır.

Ama türkiyede böyle bir seçim yapamazsın, bu ülkede herkes korkak ve gerizekalı doğuyor zaten. Polisi de bu işte, idare edin.

Yani şimdi bu cinayeti işleyen polisi masum gösterme çabası nedendir anlamıyorum. Adamı vurması gerekmiyordu. Trafikte herkes kavga eder, herkes agresifleşir, benim kardeşim de trafikde ana avrat düz gidip çok kavga etmiştir, adamlara saldırmıştır, bunlar bir anlık sinirle olan şeyler hemen adamı vurmak mı lazım? Kardeşim kötü bir insan değil, gayet yumuşak iyi bir insan ömrü boyunca en fazla iki-üç kere kavga çıkarmıştır, serseri değil, içki yok kumar yok ama adam trafikte çıldırıyor, yani trafikte hergün kavga çıkıyor hemen vurmak mı lazım? Ayrıca o çok savunduğjunuz polislerle ilgili başka bir video daha izlemiştim, olay Brezilyada geçiyordu. Adam suçluyu sürüklüyor, götürüp minibüsün arkasına, silahsız bir adamın kafasına iki el sıkıyor, gayet soğukkanlı olarak... Yani adamın cezasını vermek oradaki polise mi kalmış? Adamı zaten yakalamışlar, hapse atılması gerek ama şerefsizler yakalanan adamı sürükleyerek minibüsün arkasına götürüp kafasına iki el sıkıyorlar, üstelik adam yalvarıyor.

Sitelerde Paylaş
http://haber.mynet.com/emniyet-mudurunden-katil-polise-tebrik-646177-yasam/Ben küfür edince alınan arkadaşlar oldu.Bu haber o üniformayı giyenlerin ne kadar da pişkin olduğunu,vicdansız olduğunu ispatlıyor.Elinde sandalye var diye adam vuran polis,elinde öldürücü silah olana neden bu kadar delikanlı olamaz ve olay mahalinden sıvışmaya,ortalık durulduktan sonra müdahale etmeye kalkar anlayamıyorum.İyi ,dürüst,akıllı,saygılı polis yokmudur mutlaka vardır ama diğerleri düzgün adamları barındırmazlar yanlarında devamlı sürgünlerde geçer mesela rüşvet almayan erdemli polis, o yüzden geriye kalanların hepsi aynı dümenin başında ki o.çocuklarıdır.
Sitelerde Paylaş
http://haber.mynet.com/emniyet-mudurunden-katil-polise-tebrik-646177-yasam/Ben küfür edince alınan arkadaşlar oldu.Bu haber o üniformayı giyenlerin ne kadar da pişkin olduğunu,vicdansız olduğunu ispatlıyor.Elinde sandalye var diye adam vuran polis,elinde öldürücü silah olana neden bu kadar delikanlı olamaz ve olay mahalinden sıvışmaya,ortalık durulduktan sonra müdahale etmeye kalkar anlayamıyorum.İyi ,dürüst,akıllı,saygılı polis yokmudur mutlaka vardır ama diğerleri düzgün adamları barındırmazlar yanlarında devamlı sürgünlerde geçer mesela rüşvet almayan erdemli polis, o yüzden geriye kalanların hepsi aynı dümenin başında ki o.çocuklarıdır.
Sitelerde Paylaş

iyi ,dürüst,akıllı,saygılı polis yokmudur mutlaka vardır ama diğerleri düzgün adamları barındırmazlar yanlarında devamlı sürgünlerde geçer mesela rüşvet almayan erdemli polis, o yüzden geriye kalanların hepsi aynı dümenin başında ki o.çocuklarıdır.

Bak böyle yazdığın zaman sana kimse itiraz etmez. Ayrıca ben alınmadım, ne polisim, nede polis bir yakınım falan var.

Sitelerde Paylaş

A.Artaud adlı arkadaş diğer konuda bana yavaş ol, dedi ve espri konusu yapıp benle alay geçtiler :(

Hoca kusuruma bakma ama senin saydığın özelliklerde sadece SAS adam yetiştiriyor. SAS dünyanın en elit askeri grubudur. Amerikan Special Force bile senin istediğin özelliklerde adam yetiştirmiyor.

Sitelerde Paylaş

Bak böyle yazdığın zaman sana kimse itiraz etmez. Ayrıca ben alınmadım, ne polisim, nede polis bir yakınım falan var.

İnanırmısın yüz tane kısa dönem askerin içinde dört ,beş tane itici,haysiyetsiz ,çıkarcı adam vardı.Tahmin et bakalım meslekleri neydi?(polis)İnsan öldürmek nedir kardeşim,kimsin sen ?Sana bu yetkiyi veren güç bu erki nerden almış ,çok üzüldüm ölen gence umarım kör bir kurşun ile o polisin sonuda aynı olur tüm temennim bu...
Sitelerde Paylaş

İnanırmısın yüz tane kısa dönem askerin içinde dört ,beş tane itici,haysiyetsiz ,çıkarcı adam vardı.Tahmin et bakalım meslekleri neydi?(polis)İnsan öldürmek nedir kardeşim,kimsin sen ?Sana bu yetkiyi veren güç bu erki nerden almış ,çok üzüldüm ölen gence umarım kör bir kurşun ile o polisin sonuda aynı olur tüm temennim bu...
Sitelerde Paylaş

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...