Jump to content

Dünya yönetimi ateistlerde olsaydı...

Recommended Posts

Beni Kureyza'da eli silah tutan bütün erkekler öldürülmüş ve ayrıca kadınlar ve çocuklar köle yapılmıştır. Buna katliam denmez de ne denir? Üstelik adamlar teslim olmuş, aman diliyorlar. Tek istedikleri kendilerinin, kadınlarının ve çocuklarının bağışlanması,namuslarına el sürülmemesi, herşeylerini bırakmaya razı olmuşlar. Ama yok, Muhammed'in gözü dönmüş bir kere.

bir an orada olanları gördüğünü düşündüm..!! öyle bir anlatıyorsun ki sanki bizzat görmüş gibisin..

bu rivayeti ,İbni İshakın bu konuda istifade ettiği ravilerin çoğu kureyza soyundan gelen medinelilerden aldıklarını ve yazdıklarını da biliyorsundur orda olduğuna göre..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 183
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

bir an orada olanları gördüğünü düşündüm..!! öyle bir anlatıyorsun ki sanki bizzat görmüş gibisin..

bu rivayeti ,İbni İshakın bu konuda istifade ettiği ravilerin çoğu kureyza soyundan gelen medinelilerden aldıklarını ve yazdıklarını da biliyorsundur orda olduğuna göre..

O zaman Muhammed diye birisi de yok, çünkü İslam'ın en temel kaynağı İbni İshak'ın siyeridir. Muhammed'in hayatını anlatan her kitap bu kitap kaynak alınarak yazılmıştır.

Tamam kabul etmedin böyle olayın olduğunu diyelim, ama olduğunu bütün İslam alemi kabul ediyor. O zaman "Eğer Muhammed böyle bir şeyi yapmışsa lanet olsun ona" diyebiliyor musun? Diyemiyorsan hiç konuşma.

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

O zaman Muhammed diye birisi de yok, çünkü İslam'ın en temel kaynağı İbni İshak'ın siyeridir. Muhammed'in hayatını anlatan her kitap bu kitap kaynak alınarak yazılmıştır.

Tamam kabul etmedin böyle olayın olduğunu diyelim. O zaman "Eğer Muhammed böyle bir şeyi yapmışsa lanet olsun ona" diyebiliyor musun? Diyemiyorsan hiç konuşma.

neden diyeyim ki? tabiki demem. çünkü olaylar düşmanlar tarafından çarpıtılacaktır her zaman.. tıpkı sizi atatürk kahramandır masallarıyla kandırdıkları gibi.. ne hikmetse böyle şeyleri araştırmadan kabullenirsiniz..

Sitelerde Paylaş

neden diyeyim ki? tabiki demem. çünkü olaylar düşmanlar tarafından çarpıtılacaktır her zaman.. tıpkı sizi atatürk kahramandır masallarıyla kandırdıkları gibi.. ne hikmetse böyle şeyleri araştırmadan kabullenirsiniz..

Diyemezsin tabii, çünkü senin önemli olan insanlık değil din. İçinden ya doğruysa ve ben de Muhammed'i lanetlediğim için cehennemde yanarsam korkusu oldukça dini insanlığa tercih edersin.

Atatürk senin sapık peygamberin gibi sahte kahraman değil, gerçek kahramandır.

Sitelerde Paylaş

:D :D :D

buna anca gülünür.. yahu "hayvandan" türediğini iddia eden siz değil miydiniz? ne çabuk unuttun ANİMAL :D :D

O zaten seni hayvan olmakla suçlamamış (!) ki..

Hayvandan daha aşağılıksınız demiş. Hayvan diyeydi iyiydi...

Hani sizin Kur'an gibi konuşmuş.. Ateistlerin zihniyetinin ne olacağını sormuştun hatırlıyorsan...

O da sana "herkes kendi inandığı şeye maruz kalsın" demişti özetle. Şimdi sana, senin inandığın şeyi referans alarak konuşuyor.. (Âraf 179)

Ne güzelmiş di mi? Bence çok adil. Çok beğendim.

Dili sarkmış köpekler, aşağılıklar, maymunlar, domuzlar, yaban eşekleri, sapıklar, ..... daha bir sürü var, bekle...

Sitelerde Paylaş

O zaten seni hayvan olmakla suçlamamış (!) ki..

Hayvandan daha aşağılıksınız demiş. Hayvan diyeydi iyiydi...

Hani sizin Kur'an gibi konuşmuş.. Ateistlerin zihniyetinin ne olacağını sormuştun hatırlıyorsan...

O da sana "herkes kendi inandığı şeye maruz kalsın" demişti özetle. Şimdi sana, senin inandığın şeyi referans alarak konuşuyor.. (Âraf 179)

Ne güzelmiş di mi? Bence çok adil. Çok beğendim.

Dili sarkmış köpekler, aşağılıklar, maymunlar, domuzlar, yaban eşekleri, sapıklar, ..... daha bir sürü var, bekle...

10 sayfa hakaret yazmazsan insan değilsin.. hadi bekliyorum..

Sitelerde Paylaş

Diyemezsin tabii, çünkü senin önemli olan insanlık değil din. İçinden ya doğruysa ve ben de Muhammed'i lanetlediğim için cehennemde yanarsam korkusu oldukça dini insanlığa tercih edersin.

Atatürk senin sapık peygamberin gibi sahte kahraman değil, gerçek kahramandır.

bakıyorum da atana laf söyletmiyorsun.. atan istiklal mahkemelerini tavukları kesmek için mi kumuştu? sen önce bunları düşün..

Sitelerde Paylaş

Pislik herif, 1400 sene önce yaşadığı rivayet edilen sapıkların bütün sapıklıklarına koşulsuz inanıyorsun, gelip burada bir de o masalları bize anlatıyorsun binlerce hakaretle, daha dün ölmüş Atatürk'ü ve canlı tanıkları hala yaşamakta olan yakın tarihi araştırmamakla suçluyorsun demek milleti?

Allah'ın dangalakları...

Atatürk içinizden bir an bile çıkmıyor tabii. O müthiş dinsiz adam sizin bu sefil dininizi bir güzel dürüp çöpe attı, İslam'la beyni uyuşmuş zavallı ümmetten de böyle bir toplum yarattı.

Tabii siz kulsunuz, aklınız düşük, hala pislikte debelenmek istiyorsunuz.

Sefiller sizi...

Sitelerde Paylaş

10 sayfa hakaret yazmazsan insan değilsin.. hadi bekliyorum..

Müslümansın zaten. Bundan daha büyük küfür olur mu be? Salak..

Hem bir üstte kendimce ettim sana hakaret. Kur'an'ı referans almadım, gerekirse onun seviyesine inmeyi de beceririm ama şimdi içimden gelmedi.

Sitelerde Paylaş

islamcılar, şeriatçılar dinciler allahçılar nerde adam olmuş ki.. burdakilerden birşey beklemeyin boşuna.. bunların abileri amcaları neler yapıyor görüyoruz.. gelip burda insan kılığında konuşuyorlar bir de.. ikiyüzlü yaratıklar..

sizin atalarınız büyükleriniz ne ki siz ne olasınız be.. dünyaya zarardan başka birşey getirmeyen gereksiz tipler..

Sitelerde Paylaş

hakaret etmekten zevk alıyorsun anlaşılan.. seviye belli zaten..

yahu moskovada kiliseyi yıktırıp yerine kendi sarayını yaptırmaya kalkan Stalin gibi sapıklar sence pazara domates almaya mı gitmiştir!!!

yahu hakaret yemeye de bayılıyorsun.. hala masal analtıyorsun..

"ateizm adına öldürdüm" diyen bir tane adam göster diyorum.. allah adına öldürenler gibi..

gösteremiyorsan defol git!!! konuşma daha fazla...

sen şuna cevap versene boş herif..

arabistanda, iranda veya türkiyede suç işleyen müslümanlar, hırsızlık cinayet gasp tecavüz taciz vs.. bu suçları işleyen müslümanlar bunu islamiyet adına mı yapıyorlar??? bunları yapanlar müslüman olduğu için islam adına mı yapmış oluyorlar??

tarihinde BABAYARO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
kafan güzel sanırım; ben devletten yana değilim, halkın kendi içinde bulunduğu gerçek demokrasiden yanayım; seçilmiş kişiler bizim alın terimizle dönen bir çarkta tatil yapmasın diyorum. sen tabii ki sürekli böyle saçma alıntılar yaparsın. ne ideoloji kavramışsın ne de kendine ait sorgulamanın ürünü bir fikrin var. güdülmeden rahat olamayacağın için alıntının kalitesi ve içeriği değişmiyor...

"O sizin güzelliğiniz" diyecektim ancak, sanırım önce bi kafa olup olmadığını yoklamam gerekecek. Zira, olmayan bi şey güzel olamaz.

Sana devletten yana olup olmadığın sorulmadı. İster devletten yana ol, ister dövletten yana ancak şu soruya cevap ver;

Devlet ateizmi ve laikçilik, Allahsız birer ideoloji midir, değil midir?

önce iki kavramı ayırmayı öğren; ateizm bir ideoloji değildir. inanç reddidir. marksizm bir ideolojidir. devlet yönetim biçimlerinin tamamı ideolojidir. halkı kontrol altında tutmaktır. hakiki bir ateist böyle bir görevi reddeder veya gerçek bir demokrasi ister; çoğunluk demokrasisi değil...

Sitelerde Paylaş

bakıyorum da atana laf söyletmiyorsun.. atan istiklal mahkemelerini tavukları kesmek için mi kumuştu? sen önce bunları düşün..

Lan sanki siz laf ettiniz ataya diye millet kahroldu. Siz kimsiniz ki. Fare daga kustu diye dag yandi bitti kul mu oldu sandiniz. Curumunuz kadar ancak yakarsiniz, oda adamin kilina yetmez.

Sitelerde Paylaş

Sen ne anlatıyorsun böyle arada derede? Devlet ateizmi diye bir şey mi var?

Resmi yönetim şekli "Ateizm" olan bir devlet gördün mü, duydun mu sen hiç?

Sarhoş musun, oruç mu?

Sizi buraya para verip mi gönderiyorlar, anlamadım ki...

Sitelerde Paylaş

Hadi bir arabı anlarım, çünkü Muhammed arapları dağınık çöl bedevileri iken biraraya getirip, aralarında birlik sağlamış, büyük bir arap imparatorluğunun temellerini atmıştır ama bir Türke ne oluyor ki, bir arap liderini kendi kahramanına karşı tercih edebiliyor?

Sitelerde Paylaş

"O sizin güzelliğiniz" diyecektim ancak, sanırım önce bi kafa olup olmadığını yoklamam gerekecek. Zira, olmayan bi şey güzel olamaz.

Sana devletten yana olup olmadığın sorulmadı. İster devletten yana ol, ister dövletten yana ancak şu soruya cevap ver;

ne oldukları değil, ateizmin gerçek fikri önemli. ateizm bir ideoloji değildir; onu devlet araç olarak kullanırsa bu şekilde isimlendirebilirsin. ama her ne şekilde isimlendirirsen isimlendir, ateizm ideolojik düşünce değildir. devlet politikası yapılamaz. yapıldığında ateizm olmaz. ben laikliği de tasvip etmiyorum, lakin dinsiz, herkesin gözünün açıldığın bir dünyada ideolojiler kadar dinlerde işe yaramaz safsatalar olmaktan ileri gidemezler; sonucunda laiklik gereksiz olur. kimse yüzüne bakmaz; ne laikliğin, ne ideolojilerin ne de dinlerin...

Sitelerde Paylaş

hakaret etmekten zevk alıyorsun anlaşılan.. seviye belli zaten..

yahu moskovada kiliseyi yıktırıp yerine kendi sarayını yaptırmaya kalkan Stalin gibi sapıklar sence pazara domates almaya mı gitmiştir!!!

Bize ne kardeşim Stalin 'den..Adam koministti ..Kendisini kominist diye tanımlamış adam, ateist diye değil..O ülkenin adı da SSCB idi yani Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler birliği....AABC değildi ki...

Ateizm = komünizm demek değildir...Kominizm bir felsefedir, ateizm ise ufak bir parçasıdır..Ateizm ideolojik siyasi düşünce ve davranış şekli barındırmaz bünyesinde....

Diyelim komünistler turşu yerler ve sofralarından hiç eksik etmezler..Her turşu yiyen komünist midir o zaman ?

Faşisti de yapmışsınız ateist :D Milliyetçihareket partisi fena ateisttir haa...İçinde Allah geçmeyen cümle kurmazlar..

Hitler de radikal bir hristiyandı..Yani bildiğin dindar ...Yahudilerden nefret edip onları doğramıştır...

Sen ne cahil biriymişsin meğer yahu...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...