Jump to content

Ateistler Kuran'ı Doğrular

Recommended Posts

Kaynakçı değil kaynak sevdamız var. Soru sormak, düşünmek bize yasak değil.

Dolayısıyla kaynak önemli yoksa masal olur

Elbette kaynak önemli, fakat ölüm için ne kaynak istersin ? Ölümden daha gerçek birşey mi gördün ?

Seni yaradana bile yok dersin. Ölüme asla. O seni zaten bulur.

Ölümden sonrası için yapacak birşey yok. Bilim yok. İman var.

Bilemezsin. İnanırsın.

Ben öldükten sonra yeniden yaratılıp, Allah'ın huzurunda bulunacağımıza inanıyorum, sen yok olucağına.

Ne sen bundan öteye bir kaynak sunabilirsin ne de ben.

Sitelerde Paylaş

Kuran'ı Kerimde malum inanmayanlar yani sizler için birçok ayet var. İnanmayanlar eski zamanla şimdi 21.yy aynı mı? Aynı.

Peki Kuran'ın hükmü nedir? İnanmayanlar için azap ve cehennem var. Eğer ateistler inanırsa bu hüküm geçersiz kalacak.

Ama işte ateistler inanmayarak Kuran'ı doğruluyorlar :)

1-Kuran ateistleri muhatab almaz,hatta varlıklarından bile haber vermez.(Kuran'ın muhatabı,ateistler değil,müşriklerdir.(Müşriklerde Allah inancı vardır,ancak tevhid ve MUhammed'in nebi olduguna dair inanç yoktur.)

2-Bilindik insan doğası kaynaklı davranışların herhangi bir metinde yer alması O'nu doğrulamaya yetmez.Hatta böyle bir önerme bile komik olur...Aynı mantalite ile,"Kırmızı Başlıklı Kız" hikayesine dayanarak :..."Kırmızı Başlıklı Kız hikaye metini,iyi ve kötülerin her zaman var olacağını,iyi niyetin,muhatabından süphe etmemenin,kötülüğü tanımamanın sonunda iyilere zararı olacağını belirtir.Öyleyse:..."Kötü insanların iyi niyetli insanlara zarar vermesi Kırmızı Başlıklı Kız hikayesini doğrular,evrenselleştirir,haklı çıkarır,ve hükmünün geçerliliğini gösterir."... denilebilir.

3-Muhammed ve arkadaşları kendilerinden önceki dinlere tüm insanların inanmadığını gözlemleyemeyecek kadar sersem değildir.Kendi dinine inanmayanların muhakkak olacağını bilmek için vahiy almaya gerek yoktur.

4-Gördüm... Gördüm; ama daha evvel bu denli mantıksız bir yazı görmedim.

tarihinde Flordun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuran'ı Kerimde malum inanmayanlar yani sizler için birçok ayet var. İnanmayanlar eski zamanla şimdi 21.yy aynı mı? Aynı.

Peki Kuran'ın hükmü nedir? İnanmayanlar için azap ve cehennem var. Eğer ateistler inanırsa bu hüküm geçersiz kalacak.

Ama işte ateistler inanmayarak Kuran'ı doğruluyorlar :)

Orası ateşi aşktır.

ey padişahım affet günahım

Yanmaktır karım ateşi aşka

Sitelerde Paylaş

Şu müslüşler herdaim beni yanıltmıyor, neden beni muhattab almadın acaba?.Tekrar soruyorum.....Vahiymi aldın?

Çünkü saçma soru soruyorsunda ondan. Vahiy pekala son peygamber ile kesildi.

Artık sana bana ona şuna buna vahiy getirecek ya da mucize gösterecek biri yok.

Dünyanın ömrü çok kısa. Vakit gittikçe daralıyor. Küçük alametler kelimesi kelimesine bir bir vuku buluyor. 1000 sene bu dünyanın yaşı için çok çok çok fazla.

En doğrusunu Allah bilir ama ben çok uzun süre bekleyeceğinizi sanmıyorum o özlemle beklediğiniz kıyamet saati için.

Sitelerde Paylaş

Dünyanın ömrü çok kısa. Vakit gittikçe daralıyor. Küçük alametler kelimesi kelimesine bir bir vuku buluyor. 1000 sene bu dünyanın yaşı için çok çok çok fazla.

En doğrusunu Allah bilir ama ben çok uzun süre bekleyeceğinizi sanmıyorum o özlemle beklediğiniz kıyamet saati için.

Mucizeler Allah katındadır .Der Mushaf.Pekiyi orası neresidir?Muhammed a.s normal bizler gibi beşerse nasıl oluyorda Vahiy oluşuyor?Beşer şayet gaipten ses yada görüntü duyuyorsa buna vahiy denmez bildiğiniz gibi şizofreni denir.

Sitelerde Paylaş

siz müslümanlar da incil'de haber verilen bir sahte peygamberi doğruluyorsunuz.

bakın sonu nasıl olacak..

Onları saptıran İblis ise canavarla sahte peygamberin de içinde bulunduğu

ateş ve kükürt gölüne atıldı.Gece gündüz, sonsuzlara dek işkence çekeceklerdir.(vahiy 20-10)

sahte peygambere inananlar ise yakılarak yok edilecek.(yani siz)

Ya varsa, ya doğruysa diyen Müslüman arkadaşlara bir daha gelsin

Ya doğruysa :lol:

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

He ben saçma sorular sorarım öyle işte, sende sanki allahını bire bir görmüşsün gibi konuşuyorsun, konuşmaların o yönde gibi ama, kıskandım bak şimdi, tanıştırsana bizide allahla, belki o zaman imana geliriz, sende burda birdolu saçmalayıp kendini yırtmazsın iman konusunda, allahın sevgili kuluysan bir kıyak geçsin söylede davet için randevu versin biz misafirlerine.

Not:Dünya için 1000 yıl çok çok uzun demişsin, 1000 sene insan için büyük olabilir bir bakıma, ama doğaya sorarsan sana bir nanik yapar ona göre :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...