Jump to content

Müslümanların akıllarına gelmeyen sorular, müslüman soru sormaz

Recommended Posts

Siftah Sağduyu'dan bereketi Allah'tan :D

Mesela müslümanların ağızlarına sakız ettikleri bir laf var: "Kuran'ın bir harfi bile değişmemiştir, değiştirmeye kimsenin gücü yetmez." diye.

Kanıt sorarsın, Kuran'daki bir lafı kanıt diye ortaya sürerler. Madem tek bir harfi değişmedi de Kuran'ın yazıldığını iddia ettikleri kemik ve deri parçaları, taşlar, ıvır zıvırlar nerede, bu Osman denen herif bunları neden yaktırdı diye sormak akıllarına gelmez. Muhammed'in hırkasını, kılını, tüyünü, ayak izini muhafaza etmişler de, Allah'ın sözlerinin yazılı olduğu zımbırtıları muhafaza etmeye gerek duymamışlar, yakmışlar. Hem Allah'ın sözleri bu kadar önemli de ne diye kemiklere, deri parçalarına, taşlara falan yazıyorlar, kağıt denen şey yok mu bu heriflerde? Muhammed sağa sola mektup göndermek için kağıt buluyor da, Kuran'ı yazdırmak için bulamıyor mu? Bu sorular hiç müslümanarın aklına gelmiyor mu?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 615
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu geri zekalı müsloşların, tufandan sonra nasıl olupta o kadar hayvanın ürediği sorusuna bir cevap bulmaları daha önemlidir.

Basitçe, aslan ve manda ile ceylanı saldınız, birer çift. O aslan 3 ay içinde ya açlıktan ölür, ya da o manda ve ceylanları yer bitirir, elbette sonra gene ölür.

Sitelerde Paylaş

Kutsal olduğu söylenen kitaplarda anlatınlanların masal olup olmadığını anlamanın en kolay yolu gözünüzde canlandırmaktır.

Şimdi Nuh tufanı bitmiş gemi Cudi dağının tepesine oturmuş. Nuh yüklediği hayvanları gemiden indirmiş ve herkese "hadi bakalım sizleri aldığım (nasıl topladığını sormuyoruz) yere gidin" diyor.

Bu konuşmadan sonra şaşkınlık içindeki 1 çift penguen çıkınlarını omuzuna vurup paytak paytak Güney kutpuna doğru yola çıkıyor.

Müslüman arkadaşlar varabilecekler mi sizce :lol:

Sitelerde Paylaş

Müslümana sorgu yolu kapatılmıştır...Sorulara kafa yoran kafirdir...

Herşey kuran'ın içindedir...Evrende kafa yorulacak başka da bir şey yoktur...

Kuran'ın içeriğinde evrene ait yer almamış bir sav veya bilgi varsa eğer, onu da C.C. bilir . Onlar bilmez...

yaw ya tamamen kötü niyetlisiniz yada sallamaktan çok zevk alıyorsunuz.üzülüyorum sizin için,anlama kabiliyeti sıfır.

BAKARA 164. Şüphesiz göklerin ve yerin yaratılmasında, gece ile gündüzün birbiri peşinden gelmesinde, insanlara fayda veren şeylerle yüklü olarak denizde yüzüp giden gemilerde, Allah’ın gökten indirip de ölü haldeki toprağı canlandırdığı suda, yeryüzünde her çeşit canlıyı yaymasında, rüzgârları ve yer ile gök arasında emre hazır bekleyen bulutları yönlendirmesinde düşünen bir toplum için birçok deliller vardır.

tarihinde atılan2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

cahilliğin en belirgininden yani nuh tufanından başlayalım... Nuh tufanında bahsettiğiniz hayvanların alındıgına deliliniz nedir? Gemiye yırtıcı hayvan alınmış mıdır?

Alınmadıysa bunlar daha sonra dünya üzerinde nasıl üremişlerdir ?

Bu nasıl kafa yaa...

Sitelerde Paylaş

Alınmadıysa bunlar daha sonra dünya üzerinde nasıl üremişlerdir ?

Bu nasıl kafa yaa...

Bende Anlamadım sizde ki nasıl kafaya körü körüne doğmatik düşüncelerle bir yerden aktarılmış olaylara yönlendirilen beyinler sizlersiniz....Nuh tufanı nerde olmuş?nasıl olmuş? hangi hayvanlar alınmış gemiye ne tür? hiç araştırdın mı?

Sitelerde Paylaş

ilk ürediklerinde kendi kendinemi üremişler kuranda.

ilk başta "Ol " demiş olmuşsa ne gerek var Nuh'un gemisine o zaman a kendi kendiyle çelişen insan....Ne biçim bir zekaya sahipsiniz anlamadım ki...

Size göre mantık nedir diye merak ediyorum...

Nuh ve gemisinin esprisi nedir açıkla bakayım bana...

Sitelerde Paylaş

ilk başta "Ol " demiş olmuşsa ne gerek var Nuh'un gemisine o zaman a kendi kendiyle çelişen insan....Ne biçim bir zekaya sahipsiniz anlamadım ki...

placebo sen benim soruma cevap ver NUH TUFANI HAKKINDA NE BİLİYOSUN?

Sitelerde Paylaş

Kırmızılı bölümdeki soruları sormak akıllarını gelmez

----------------------------------------------------------

Kuran'a göre;

TESPİTLER:

1)Yecüc Mecüc isimli bir kavim vardır.

2)Yecüc Mecüc’ler 2 dağın arasına Zulkareyn’in desteği ve bölgedeki diğer kavimlerin yardımıyla çekilen demirden yapılmış bir sed ile hapsedilmişlerdir.

3) 7 yüzyıl itibariyle Yecüc Mecücler hala bu seddin arkasındadır.

3)Bunlar birgün bu Seddi aşmayı başaracaklar ve bu da kıyamet alameti olacaktır.

SORULAR (Kuran ayetlerini yalanlamadan cevap verilmesi iyi olur)

1)Bu sed yıkıldı mı?

2)Yıkıldıysa nasıl ve ne zaman yıkıldı?

3)Yıkıldıysa bu seddin kalıntıları nerede? (4000 yıl önce yapılan ve 2 tepenin arasını bile kapatamayacak olan pramitleri aklınıza getirerek cevap )Jverirseniz makul olur

4)Sed yıkılmadıysa, Yecüc Mecüc’leri “gugıl ört”ten bakıp bulabilecek misiniz?

Bütün bu tespit ve sorular ortadayken, bizim ne sonuç çıkarmamızı bekliyorsunuz.

AYETLER

Enbiya

96. Nihayet Ye'cuc ve Me'cuc'un önü açıldığı ve onlar her tepeden akın etmeye başladıkları zaman,

97. Ve gerçek vaad (ölüm, kıyamet) yaklaşınca, birden, inkâr edenlerin gözleri donakalır! "Yazıklar olsun bize! (derler), gerçekten biz, bu durumdan habersizmişiz; hatta biz zalim kimselermişiz."

Kehf

93. Nihayet iki dağ arasına ulaştığında onların önünde, hemen hiçbir sözü anlamayan bir kavim buldu.

94. Dediler ki: Ey Zülkarneyn! Bu memlekette Ye'cûc ve Me'cûc bozgunculuk yapmaktadırlar. Bizimle onlar arasında bir sed yapman için sana bir vergi verelim mi?

95. Dedi ki: "Rabbimin beni içinde bulundurduğu nimet ve kudret daha hayırlıdır. Siz bana kuvvetinizle destek olun da, sizinle onlar arasına aşılmaz bir engel yapayım."

96- 'Bana demir kütleleri getirin', iki dağın arası eşit düzeye gelince, 'Körükleyin' dedi. Onu ateş haline getirinceye kadar (bu işi yaptı, sonra:) dedi ki: 'Bana getirin, üzerine eritilmiş bakır dökeyim.'

97- Böylelikle, ne onu aşabildiler, ne onu delmeye güç yetirebildiler.

98. Zülkarneyn: Bu, Rabbimden bir rahmettir. Fakat Rabbimin vâdi gelince, O, bunu yerle bir eder. Rabbimin vâdi haktır, dedi.

Yahu ben uğraşamam işin özü ne diyenlere

1)Yecüc Mecüc seddi yoksa Yecüc Mecüc de yok

2)Yecüc Mecüc seddi yoksa kıyamette yok (Çünkü o seddin yıkılması kıyamet alametlerindendir, olmayan şey yıkılamayacağına göre kıyamet de yok)

3)Kıyamet yoksa cennet cehennem de yok

4)Cennet cehennem yoksa Allah da yok

Perdeli arakadaşlara Not:İyi okuyun, anlaması zor değil

Sitelerde Paylaş

allah yaratandır.ademi topraktan sonraki nesilleri bayağı bir sudan yaratır.neden her insanı topraktan yaratmaz.allah düzenide yaratır.sen ona doğa kanunu dersin.allah doğa kanunlarından münezzehtir.ölü hayvana tekrar can veren odur.insan kurulan düzen içinde başarabildiği kadar başarıy.allahın izniyle daha fazlasını başarır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...