Jump to content

Müslümanların akıllarına gelmeyen sorular, müslüman soru sormaz

Recommended Posts

Katalan sen ve sağduyu bir birinize çok benzer yorumlar yapıyorsunuz. Yahudilerin inançlarına göre onlardan başkası cennete girmez. Onların bu inancına yapın bir atıftır.

Siz bana bunu nasıl söylersiniz ? Ben yahudi miyim ? Gidin onlara söyleyin bunu. Sizin sorunuza bir müslümanın cevabı verdiğim cevaptır. Yani: 4/93- Kim bir mümini kasten öldürürse, cezası, içinde ebedi kalacağı cehennemdir.

Ki bu ayet yahudilere açık bir tehdittir. Tamamını okuyalım.

5- Kendilerine Tevrat yükletilip de sonra onu (içindeki derin anlamları, hikmet ve hükümleriyle gereği gibi) yüklenmemiş olanların durumu, koskoca kitap yükü taşıyan eşeğin durumu gibidir. Allah’ın ayetlerini yalanlayan kavmin durumu ne kötüdür. Allah, zalim bir kavmi hidayete erdirmez.

6- De ki: “Ey Yahudi olanlar, eğer siz, (bütün) insanlardan ayrı olarak yalnızca sizlerin gerçekten Allah’ın velileri (dost ve sevgili kulları) olduğunuzu öne sürüyorsanız, şu halde ölümü temenni edin; eğer doğru sözlü iseniz (bunu çekinmeden yapın).”

7- Oysa onlar, ellerinin öne takdim ettikleri dolayısıyla bunu hiçbir zaman temenni edemezler. Allah, zalimleri bilendir.

Sorduğun soru şaka gibi. Kalın yaptığım yerleri tekrar oku ve sonra aşağıya bak lütfen.

Çünkü sizin inancınıza göre de Müslümanlardan başkası cennete giremez.

Şimdi anladın mı bu soruyu niçin sana sorduğumu?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 615
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

En büyük sorununuz bu zaten.

Yaratıcıyı insani kavramlar seviyesine indirmek. Sonsuzluğu hayal edebilir misin ? Sonsuzluğu hayal edebildiğine inandığın gün bu tip şeyler hakkında fikir yürütebilirsin.

Matematiği 4 işim dışında bilmeyen birisinin karşısına

3 bilinmeyenli denklem koyarsanız. Ne yapabilir ? Üstüne birde o denklemi cözüp sonuç budur derseniz kişinin aklından geçecek soru şudur. " lan bundan bu nası çıktı "

Israrla kendisi kendini insani kavramlara indirgiyor.

Arş edinip oturmak, sürekli yeminler etmeler, bela okumalar, tehdit etmeler, öfkelenmek... Öfkeden çıldırıp sadece "ol" diyerek suçluları öldürmek yerine çoluk-çocuk herkesi öldürmek, zamanın "erkekleri" gibi kadınları ikinci sınıf varlık kabul etmek vs...

Sitelerde Paylaş

Sadece yahudilerin inançlarına göre değil, bütün inançlara göre kendilerinden başka herkes cehenneme gidecek, bir tek kendileri cennete girecekler. Dincilerin hepsinde kibir tavan yapmış.

Milliyetçilik, vatanseverlik ve din osuruk gibidirler. Herkes kendisininkinin iyi, kendisinden başka herkesinkinin kötü koktuğunu sanır. Piotr Alekseyeviç Kropotkin

Sitelerde Paylaş

Ateist olma yolundasın zaten. Az kalmış. Aramıza hoş geldin.

Bu dünyada kendine yapabileceğin ön onurlu davranış mümin olmamaktır.

Onurlu bir insan olursan allaha gerek kalmaz. Arabın allahının cennetini boşver. Sana seni gerek.

Kibir diyoruz biz ona işte. Allah benim gözlerimi sizin gibi kör edecek kadar kibirli yapmaz insallah.

Benim aydınlanmam işaret beklemekle, dua edip reddedilmekle olmadı. Bilgi çağında hala müslümanlık taslayanların bu zekalarına hayret ediyorum. Ben müslümanken kitaplar yasaktı. Evde ilmihal ve kurandan başka bir şey yoktu.

İnsanlığın kütüphaneleri elinizin altında ama antik çağın cahil arabının, yahudisinin masallarına inanıyorsunuz.

Yuh size.

Kibir, kibir, kibir, sanırım 500 sene öncede insanlar bilgi cağında olduklarını düşünüyorlardı. Mesela motorlu arabaların bulunmasından bir süre sonra insanlar eskiden insanların at arabaları ile bir ülkeden öteki ülkeye gitmesini ilkellik olarak görürken, şimdilerde uçaklar modern teknoloji. Daha neresinde olduğumuzu bilmediğimiz ve asla bilemeceğimiz bilim ve teknoloji için sonuna gelmişiz gibi yorumlar yapmak kadar büyük cahillik olabilir mi ? Çok değil 10 sene önceki tv programlarına bak. Ne kadar ilkelmiş gibi gözükür. Oysaki o zamanlarda o programlar dönemin en modern şartlarında hazırlanmıştır.

Sen dua edemezsin, bunu kavrayamaz anlayamazsın.

Cünkü dürüst değilsin. Eğer dürüst olursan şu videodaki gibi olursun.

Sitelerde Paylaş

En büyük sorununuz bu zaten.

Yaratıcıyı insani kavramlar seviyesine indirmek. Sonsuzluğu hayal edebilir misin ? Sonsuzluğu hayal edebildiğine inandığın gün bu tip şeyler hakkında fikir yürütebilirsin.

Matematiği 4 işim dışında bilmeyen birisinin karşısına

3 bilinmeyenli denklem koyarsanız. Ne yapabilir ? Üstüne birde o denklemi cözüp sonuç budur derseniz kişinin aklından geçecek soru şudur. " lan bundan bu nası çıktı "

:) Bu mu cevabın?

Rab "apaçık" yazdığı kitabında gayet net yazmış bunu. Sizin kitabınıza göre rab insanları test etmek yani kendine göre yapacağı "sosyoloji" deneyi için her şeyi yaratıyor. Acıyı, ölümü, eziyeti, şeytanı, korkuyu, cenneti, cehennemi, kötülüğü... Ama bunları "test" etmek için yaratması gerekiyordu değil mi? Niye bu kadar test etmeye meraklı?

Aa, bu arada "o" zaten olacak her şeyi ezelden bilen değil miydi?:)

Sitelerde Paylaş

Sadece yahudilerin inançlarına göre değil, bütün inançlara göre kendilerinden başka herkes cehenneme gidecek, bir tek kendileri cennete girecekler. Dincilerin hepsinde kibir tavan yapmış.

Milliyetçilik, vatanseverlik ve din osuruk gibidirler. Herkes kendisininkinin iyi, kendisinden başka herkesinkinin kötü koktuğunu sanır. Piotr Alekseyeviç Kropotkin

Kesinlikle. Bir de başka dinleri araştırmadan kendilerinin (yani anne-baba, yakınlar, toplumdan vs. gördükleri dini otomatik uygularlar) dinini doğru sanırlar. Oysa ki kendi ebedi hayatları ve çocuklarının ebedi hayatı "doğru din" seçimine bağlıdır. Alternatifleri incelemeden, sorgulamadan nasıl kendilerine sunulan ilk dini sorgusuzca yaşayabiliyorlar.

Ayrıca "ben islamı seçtim" derler, ama seçmek "en az iki şey" arasından yapılır. Yani islamı ve kuranı incelemiş sorgulamış ve bir de en azından bir başka dini incelemiş sorgulamış olmaları gerekir. Yapmışlar mıdır? Hayır. Tek yaptıkları sorgusuzca itaat etmektir.

Sitelerde Paylaş

Sorduğun soru şaka gibi. Kalın yaptığım yerleri tekrar oku ve sonra aşağıya bak lütfen.

Çünkü sizin inancınıza göre de Müslümanlardan başkası cennete giremez.

Şimdi anladın mı bu soruyu niçin sana sorduğumu?

Nereden çıkardın sen bizim inancımıza göre müslümanlardan başka kimsenin cennete gitmeyeceğini ? Yahudilerin inancına göre böyle bir şey vardır sadece onlardan başka herkesin hayvanlarla eş değer olduğu ve sadece yahudi doğanın yahudi olabileceği doğmayanlar içinde masonluk vardır. Yahudiliğe hizmet eder bu insanlar ve yahudilerin sayesinde cennete giderler. İslamda bir kaç günah dışında işlediği günahların cezasını çeken herkesin cennete gideceği inancı vardır. Ki çok kullanılan bir sözdür " ateşe dayanabildiğin kadar günah işle" diye.

Dediğim gibi bilgi ve yorumlarınız katalan ile neredeyse aynı. Müslümanım diyip yemediği halt kalmayan insan hristiyan olup iyilik ve vicdan sahibi bir insandan daha sonra cennete varabilir.

:) Bu mu cevabın?

Rab "apaçık" yazdığı kitabında gayet net yazmış bunu. Sizin kitabınıza göre rab insanları test etmek yani kendine göre yapacağı "sosyoloji" deneyi için her şeyi yaratıyor. Acıyı, ölümü, eziyeti, şeytanı, korkuyu, cenneti, cehennemi, kötülüğü... Ama bunları "test" etmek için yaratması gerekiyordu değil mi? Niye bu kadar test etmeye meraklı?

Aa, bu arada "o" zaten olacak her şeyi ezelden bilen değil miydi? :)

Hayır bu cevap size değil.

Sizin düşünce yapınız zaten böyle şeyleri kavramaya kapalı. Ezelden bilen değil. Ezel ve Ebed zaten o dur. Zaman bizim için vardır. Onun katında yoktur. mekan yoktur. Ne bekliyorsunuz anlamadım. Mesela kücük bir cocuga araba carpınca ölmesin mi ? Nasıl açıklardı bunu insanlar ? Allah korudu ? Evet evet kesinlikle Allah korudu başka bir açıklama olamaz cünkü aynı cocuga 15 yasına gelince araba carpınca ölüyor. E o zaman imtihan kalır mıydı ? Biliminde canlı hayatın oluşumu için bir şeyler bulması bunun gibidir işte. Ne bekliyordunuz bilim adamının birisinin çıkıp. Efendim bulduğumuz şudur ki uzaydan bir el dünyaya Adem ile Havva yı bıraktı. :) Nasıl bir düşünce yapısına sahipsiniz anlamadım.

Sitelerde Paylaş

Nereden çıkardın sen bizim inancımıza göre müslümanlardan başka kimsenin cennete gitmeyeceğini ? Yahudilerin inancına göre böyle bir şey vardır sadece onlardan başka herkesin hayvanlarla eş değer olduğu ve sadece yahudi doğanın yahudi olabileceği doğmayanlar içinde masonluk vardır. Yahudiliğe hizmet eder bu insanlar ve yahudilerin sayesinde cennete giderler. İslamda bir kaç günah dışında işlediği günahların cezasını çeken herkesin cennete gideceği inancı vardır. Ki çok kullanılan bir sözdür " ateşe dayanabildiğin kadar günah işle" diye.

Dediğim gibi bilgi ve yorumlarınız katalan ile neredeyse aynı. Müslümanım diyip yemediği halt kalmayan insan hristiyan olup iyilik ve vicdan sahibi bir insandan daha sonra cennete varabilir.

Aklın yolu birdir demiş atalarımız, demek ki bir bildikleri varmış.

Demek Yahudi ve hristiyanlarda cennete gidebilecek ha? Bu senin fikrin mi, yoksa Kuranda mı öyle yazıyor? Kuran'da öyle yazıyorsa ayetleri alalım. Bir de müslümanların hepsi cennete mi gidecek, cehenneme giden müslüman olmayacak mı?

Sitelerde Paylaş

Aklın yolu birdir demiş atalarımız, demek ki bir bildikleri varmış.

Demek Yahudi ve hristiyanlarda cennete gidebilecek ha? Bu senin fikrin mi, yoksa Kuranda mı öyle yazıyor? Kuran'da öyle yazıyorsa ayetleri alalım. Bir de müslümanların hepsi cennete mi gidecek, cehenneme giden müslüman olmayacak mı?

Aklın yolu diye b.. yoluna gitmeyin de :)

23 / MU'MİNÛN - 102: O zaman her kimin tartıları ağır gelirse işte onlar o felâh bulanlardır

23 / MU'MİNÛN - 103: Her kimin de tartıları yeğni gelirse işte onlar kendilerine yazık edenler, Cehennemde kalanlardır.

Müslümanların hepsi eninde sonunda cennete gider. Ama işledikleri günahlardan dolayı cezasını çekerler.

Ayrıca ben dahada iyimserim ki sizin bile şansınız var :) Kuran da çok fazla bağışlamaktan bahsedilir.

Size bir rivayeti paylaşım.

Adamın birisi bir dağa çıkıp ömrü boyunca dua eder, namaz kılar, ibadet eder. Sonunda ölüm onu yakalar ve sorgu melekleri gelir. ya ademoğlu sen Allah ın dilemesi ile mi yoksa kendi ibadetin ile mi cennete gitmek istersin diye sorarlar. adam tabi ki kendi ibadetim ile der. Onun yeri kibirinden dolayı cehennem olur.

Para ile iman kimdedir bilinmez. :)

Sitelerde Paylaş

23 / MU'MİNÛN - 102: O zaman her kimin tartıları ağır gelirse işte onlar o felâh bulanlardır

23 / MU'MİNÛN - 103: Her kimin de tartıları yeğni gelirse işte onlar kendilerine yazık edenler, Cehennemde kalanlardır.

Müslümanların hepsi eninde sonunda cennete gider. Ama işledikleri günahlardan dolayı cezasını çekerler.

Ayrıca ben dahada iyimserim ki sizin bile şansınız var :) Kuran da çok fazla bağışlamaktan bahsedilir.

Adamın birisi bir dağa çıkıp ömrü boyunca dua eder, namaz kılar, ibadet eder. Sonunda ölüm onu yakalar ve sorgu melekleri gelir. ya ademoğlu sen Allah ın dilemesi ile mi yoksa kendi ibadetin ile mi cennete gitmek istersin diye sorarlar. adam tabi ki kendi ibadetim ile der. Onun yeri kibirinden dolayı cehennem olur.

Bak, Diyanetin kuranında islam dışındaki dinlere üye olanların durumu hakkında ki açıklamasında ne diyor:

İslâmiyet, kendinden önceki dinlerin hükmünü kaldırmıştır. Bu itibarla, hangi dine mensup bulunursa bulunsun, tüm insanlar İslâm’a

girmekle yükümlüdürler. İslâm gelmeden önceki semavî dinlere mensup olanlardan Allah’a ve ahirete inanıp iyi işler yapanlar, tıpkı

İslâmiyette olduğu gibi, kurtuluşa ermişlerdir. Bu, genel bir kuraldır. Bu âyet bu noktayı vurgulamaktadır. Yoksa İslâmiyet geldikten

sonra, İslâm’ı kabul etmeden, kendi ölçüleri içinde “Allah’a ve ahirete inanıp, iyi işler yapmak” kişiyi kurtuluşa erdirmez. Benzer

ifadeler için bakınız: Mâide sûresi, âyet, 69. (Bakara 62. ayete dair dipnot)

Aman bilmeden yazma sonra imanından çıkarsın :)

tarihinde ozgur_dusun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte Kuran bilgin bu kadar. Ya hiç okumamışsın ya da okuduğunu anlayacak zeka yok.

Hayret bir şey ya. Ayeti kendinde yazmışsın ama okumamışsın herhalde. Allah "Tartıları hafif gelenler ebedi cehennemde kalacak" diyor, sen "yok, Allah bilmiyor, ben biliyorum, onların hepsi eninde sonunda cennete gidecek" diyorsun. İyisi mi sen Allah'la aranızda bir karar verin, sonra da vardığınız kararı bize bildirirsiniz.

Nisa/93: Kim bir mü’mini kasten öldürürse, cezası, içinde ebedî kalacağı cehennemdir. Allah, ona gazap etmiş, lânet etmiş ve onun için büyük bir azap hazırlamıştır.

Müminun/103: Kimlerin de tartıları hafif gelirse, işte onlar da kendilerini ziyana uğratanların ta kendileridir. Onlar cehennemde ebedî kalacaklardır. (ayeti eksik vermişsin)

Müminün/103'e göre ben kesin cennete giderim.

Şimdi hristiyan ve yahudilerinde cennete gidebileceği hakkındaki fikrini destekleyen ayetleri görelim. Verdiğin ayetler müminler için.

Paylaştığın rivayette tam rivayet ha. Ne kaynak var, ne şahit. Hiç olmazsa bizim verdiğimiz rivayetlerin altında sürüyle kaynak var. Kaynakları olan rivayetleri kabul etmeyen şahıs, hiç kaynak vermeden rivayet yazıyor. Biraz tutarlı ol yahu.

Bir ayette ben vereyim, buna göre değerlendirme yap, mesela inanmayanlarda bu ayetin kapsamına giriyor mu, girmiyor mu?

Enbiya/47:

Kıyamet günü için adalet terazileri kuracağız. Öyle ki hiçbir kimseye zerre kadar zulmedilmeyecek. (Yapılan iş) bir hardal tanesi ağırlığınca da olsa, onu getirip ortaya koyacağız. Hesap görücü olarak biz yeteriz.

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

allah yaratandır.ademi topraktan sonraki nesilleri bayağı bir sudan yaratır.neden her insanı topraktan yaratmaz.allah düzenide yaratır.sen ona doğa kanunu dersin.allah doğa kanunlarından münezzehtir.ölü hayvana tekrar can veren odur.insan kurulan düzen içinde başarabildiği kadar başarıy.allahın izniyle daha fazlasını başarır.

:lol: :lol: :lol: bu kadarda cahilce konuşma atılan2 ya, doktorlar ex olmuş insanı diriltiyor kapak gibi hemde, ben görmedim allahın ölüyü dirilttiğini, şimdi senin savununa göre doktorlara tapsan daha iyi :)
Sitelerde Paylaş

:lol: :lol: :lol: bu kadarda cahilce konuşma atılan2 ya, doktorlar ex olmuş insanı diriltiyor kapak gibi hemde, ben görmedim allahın ölüyü dirilttiğini, şimdi senin savununa göre doktorlara tapsan daha iyi :)

vallahi cahilce konuşan sensin, hangi doktorlar ölüyü diriltiyormuş bir gösterde görelim.Rahmetli dedemide diriltirlermi acep

Sitelerde Paylaş

vallahi cahilce konuşan sensin, hangi doktorlar ölüyü diriltiyormuş bir gösterde görelim.Rahmetli dedemide diriltirlermi acep

Laf etti balkabağı, ne demek istediğimi gayet iyi anladın sen, dedenin yaşama neden geri dönmediğinin bir çok nedeni vardır mutlaka, biz doktormuyuzki şimdi sana dedenin nasıl öldüğünü, ne kadar süre sonra müdahale edildiğini, iç organlarında geri dönüşümsüz hatalar varmıydı gibi sorular soralımda ayrıntıyla olmasada biraz olsun bilgi verelim? hem doktorun kendisi o hastayı direk yaşama döndüremez yada döndürür ve nedenini bizzat doktor bilebilir,Mucize arayıp durun siz, çocuktan farkınız yok kusura bakmayın.
Sitelerde Paylaş

Laf etti balkabağı, ne demek istediğimi gayet iyi anladın sen, dedenin yaşama neden geri dönmediğinin bir çok nedeni vardır mutlaka, biz doktormuyuzki şimdi sana dedenin nasıl öldüğünü, ne kadar süre sonra müdahale edildiğini, iç organlarında geri dönüşümsüz hatalar varmıydı gibi sorular soralımda ayrıntıyla olmasada biraz olsun bilgi verelim? hem doktorun kendisi o hastayı direk yaşama döndüremez yada döndürür ve nedenini bizzat doktor bilebilir,Mucize arayıp durun siz, çocuktan farkınız yok kusura bakmayın.

ya bırak bu işleri.Doktorlarsadece kendilerine biçileni yapıyorlar fazlasını değil. Hakkında ölüm takdir edilmiş birini doktorun kurtarması mümkün değildir. Öyleolsaydı herhalde dünya nüfusu 3 kat daha fazla olurdu. Hangi fanusta yaşıyorsunuz bilmiyorumki

Sitelerde Paylaş

ya bırak bu işleri.Doktorlarsadece kendilerine biçileni yapıyorlar fazlasını değil. Hakkında ölüm takdir edilmiş birini doktorun kurtarması mümkün değildir. Öyleolsaydı herhalde dünya nüfusu 3 kat daha fazla olurdu. Hangi fanusta yaşıyorsunuz bilmiyorumki

Senin gibi din allah kitap mucize fanusunda yaşamadığımız kesin diesel, kandırın kendinizi öte dünya yalanlarıyla, gerçek burda bu dünyada ve bende sizin gibi ölümden korkarım fakat bebek gibi kendimi kandırmam, asıl siz birakın bu işleri, koca insanlarsınız ya.
Sitelerde Paylaş

Senin gibi din allah kitap mucize fanusunda yaşamadığımız kesin diesel, kandırın kendinizi öte dünya yalanlarıyla, gerçek burda bu dünyada ve bende sizin gibi ölümden korkarım fakat bebek gibi kendimi kandırmam, asıl siz birakın bu işleri, koca insanlarsınız ya.

Öldüğümüzde kimin kendini kandırdığı ortaya çıkacak zaten merak etme. En fazla tezek olup giderim :)

Sitelerde Paylaş

Burada bazı Müslüman arkadaşlar, Müslüman olmayanların da cennete gidebileceğini savunmuş. Allah ın ayetlerini asmaya gerek yok çünkü akıllara zarar bir iddia, adamı dinden çıkarır.

Geçen gün dinci bir sitede gördüğüm sözle buna cevap vermek en doğrusu olur sanırım.

Soru:Yahudiler ve Hristiyanlar cennete gidebilir mi?

Mod. Cevabı:Onların cennete gitmesini bırak, "Yahudiler ve Hristiyanlar cennete gidebilir" diyenler bile cehenneme gider :lol:

Tevbe diyin arkadaşlar, burada bizi kandıracaksınız diye dinden çıkmayın, cehenneme odun olmayın :D

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...