Jump to content

Müslümanların akıllarına gelmeyen sorular, müslüman soru sormaz

Recommended Posts

Sevgili arkadaşım benimde bu arapları fazla sevdiğim söylenemez.Ama bu arapça öğrenmemeliyim anlamına gelmiyor.Zaten Bilirmisin bilmem ama vehhabilik diye bir şey onlarda Sizlerden beterler.Hem her arap doğru yolda ilerleyecek demiyorum ki elbetki onlarda sapıklığa sürüklenenlerde olcak sonuçta onların da bir nefsi var.Kıyamete yaklaştıkçada küfre düşenler artacaktır bu isterse arap olsun türk kürt olsun farketmez.

Başta Arapça bilmezsen anlayamazdı savunman,

Sonra alim olmazsan anlayamazsın oldu

Şimdi hem arapça bileni hem alimi getirdik, yine sana beğendiremedik.

Kısaca söyleyeyim,

1)Kuran ı anlamak çok kolay

2)Her dil her dile çevrilir

3)Benim anlayamayacağım kitabı gönderen yaratanı ben ne yapayım?

4)Kuran insanlar tarafından yazılmış çok yetersiz ve zalimliklerle dolu ilkel bir kitaptır.

5)Bunun da ispatı çok kolaydır.

6)Kendisine ve aklına saygısı olan bir insanın Kuran ın ne olduğunu anlaması için sadece 1 ayetini bile okuması yeterlidir.

7)Hatta Kuran ı okumasına gerek yoktur.

8)Sadece bu başlıkta sorulan (sanırım 200 e yaklaşmıştır) soruları düşünse bile gerçeğe ulaşır

Kal sağlıcakla

Ha tanıdığın alim varsa gelsin foruma ona da Kuran ı öğretelim (Şaka değil)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 615
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Az önce kendinde dedin Kuran Arapça diye. Kim yazdı: Araplar, Dili ne: Arapça.

Tamam sen böyle anlamayacaksın ben en iyisi şöyle anlatayım:LÜTFEN NEFSEN DEĞİL RUHEN OKU:

Arapça dünyanın en köklü ve zengin dillerinden biridir. Çok üstün bir anlatım tekniği ve kelime dağarcığı vardır. Ancak bu durumu çarpıtarak, Kuran'ı Araplara indirilmiş bir kitap, Arapları seçilmiş bir kavim olarak göstermeye çalışmak da Kuran ahlakına aykırı bir yorum olacaktır. Çünkü daha en başta Kuran'da, insanların üstünlüklerinin ancak Allah korkusu ve Allah'a yakınlık yani takva ile ölçülebileceği, bunlardan başka hiçbir ölçünün geçerliği olmadığı belirtilir. Ayrıca Kuran'ın" tüm alemlere zikir"olarak indirildiği Sad Suresi'nin 87. ayetinde haber verilir. Bu tür yorumlar senin gibiçeşitli zamanlarda kendi akıllarınca Kuran'a ve İslam'a zarar vermek isteyenler tarafından cahil kitleleri etkilemek amacıyla kullanılır. Elbette bu beyhude bir çabadır. Ayrıca bu tür safsataların ne derece asılsız ve art niyetli olduğunu anlamak için Kuran'ı okumak yeterlidir.

Artık hala anlamadıysan diyecek bir lafım yok.

Sitelerde Paylaş

Başta Arapça bilmezsen anlayamazdı savunman,

Sonra alim olmazsan anlayamazsın oldu

Şimdi hem arapça bileni hem alimi getirdik, yine sana beğendiremedik.

Kısaca söyleyeyim,

1)Kuran ı anlamak çok kolay

2)Her dil her dile çevrilir

3)Benim anlayamayacağım kitabı gönderen yaratanı ben ne yapayım?

4)Kuran insanlar tarafından yazılmış çok yetersiz ve zalimliklerle dolu ilkel bir kitaptır.

5)Bunun da ispatı çok kolaydır.

6)Kendisine ve aklına saygısı olan bir insanın Kuran ın ne olduğunu anlaması için sadece 1 ayetini bile okuması yeterlidir.

7)Hatta Kuran ı okumasına gerek yoktur.

8)Sadece bu başlıkta sorulan (sanırım 200 e yaklaşmıştır) soruları düşünse bile gerçeğe ulaşır

Kal sağlıcakla

Ha tanıdığın alim varsa gelsin foruma ona da Kuran ı öğretelim (Şaka değil)

O söylediklerin senin için geçerlidir saygı duyarım

Birde son olarak sen ateistmisin bilmiyorum ama Rabbiminde sana ihtiyacı yok. HAdi sende kal sağlıcakla....

Sitelerde Paylaş

O söylediklerin senin için geçerlidir saygı duyarım

Birde son olarak sen ateistmisin bilmiyorum ama Rabbiminde sana ihtiyacı yok. HAdi sende kal sağlıcakla....

Rabbinin bana şiddetle ihtiyacı var,

ha bire imanımı istemiş durmuş

ha bire övgüleri sahiplenmiş durmuş

En komiği benim (insanın) yaptığı gemilere (şaka değil) bile sahip çıkmış.

Yani bana şiddetle ihtiyacı var senin rabbinin

Ha bu yazdıklarım birşey anlatmıyorsa o zaman;

Cehennem odunu olarak da bana ihtiyacı var :D

---------------------------------------

Rahman 24- Denizde koca dağlar gibi akıp giden kocaman gemiler de O'nundur.

Not:Muhammed gemileri gözünde çok büyütmüş

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Rabbinin bana şiddetle ihtiyacı var,

ha bire imanımı istemiş durmuş

ha bire övgüleri sahiplenmiş durmuş

En komiği benim (insanın) yaptığı gemilere (şaka değil) bile sahip çıkmış.

Yani bana şiddetle ihtiyacı var senin rabbinin

Ha bu yazdıklarım birşey anlatmıyorsa o zaman;

Cehennem odunu olarak da bana ihtiyacı var :D

---------------------------------------

Rahman 24- Denizde koca dağlar gibi akıp giden kocaman gemiler de O'nundur.

Not:Muhammed gemileri gözünde çok büyütmüş

Yani açık açık cehenneme gdeceğim diyorsun Peki sorarım sana hiç aklı yerinde olan kimse sonsuz azap görmek istermi ?

Sitelerde Paylaş

O zaman marstaki curiosity de onun be aga.

Onu bilememiş. 23 yıl yaşamış. Eğer 1400 yıl yaşasaydı muhakkak şimdi aşağıda ki ayet inerdi

--- Allah bildi ve anladı ki hiçbir şeye erken sahiplenmek iyi değildir, sabırlı ve imanlı bir yaratıcı göklerdeki curiosity nin de sahibidir. Görmez misiniz Mars daki dağları, insanları sarsmasın diye yarattık

Not:Ney ney Mars da dağ mı var :D o zaman dağ varsa insan da var (Mars'ta)

Sitelerde Paylaş

Sonsuz azap nedir arkadaş?

Bir insanı ateşe atsan taş çatlasa 5 dk yaşar.

Bir insana sürekli bok yedirsen 3 gün yaşar. (insan boku değil ama)

Bir insanı tepe üstü asıp g.tüne kazık çakıp eziyet etsen 2 gün yaşar.

Bir insanı çivili yatağa yatırıp üstüne kum torbaları koysan 1-2 gün yaşar.

Bir insanın elini kolunu bağlayıp, aç susuz bırakarak karşısında anasını, karısını, bacısını, kızını sevsen 10 gün yaşar. Sadece su verirsen 20 gün yaşar.

Bu nasıl bir allah ki sonsuz azap yaşatıyor. En cani insan bile olsa sıkılır be. Bu arap allahının gözü ne kadar dönmüş be arkadaş.

Senin gibiler için az bile bu yaptıkları ama Rabbim her şeye kadirdir.

Sitelerde Paylaş

Ben gayet dikkatliyim dostum korkma senin gibi küfre saplanmam.

Farkında değilsin ama gırtlağına kadar küfre saplanmışsın.

İnan bir yaratıcı olsaydı sizlere hesabını sert sorardı. Bu yalanlara nasıl inandınız ve insanlara nasıl zulmettiniz diye....

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir de; “Yahudi ve Hıristiyanlardan başkası Cennet’e girmeyecek” dediler. Bu, onların kuruntuları!

De ki: “Eğer doğru söyleyenler iseniz (iddianızı ispat edecek) delilinizi getirin.”(bakara 111)

tanrı kuran'da yahudilere delilinizi getirin diyor.

ben de müslümanlardan delil istiyorum.

evet...

ahlaklı insanların sonsuz yaşama ulaşmasını engelleyen bir gerekçe göstersinler..

Sitelerde Paylaş

Gırtlağıma kadar küfre saplanmışın söulermisin bunu hangi kanıya vararak söyledin

Kutsal sandığınız kitaplar insanlığa, insan ruhuna, insan onuruna küfürdür. Bu küfür için kesilen kollar, uçan kafalar, sopalanan insanlar, akan kanlar, yapılan katliamların hepsinden her dindar (şiddet içeren dinlere mensup olanlar) sonuna kadar sorumludur.

Bu anlamda söyledim

Sitelerde Paylaş

Bir de; “Yahudi ve Hıristiyanlardan başkası Cennet’e girmeyecek” dediler. Bu, onların kuruntuları!

De ki: “Eğer doğru söyleyenler iseniz (iddianızı ispat edecek) delilinizi getirin.”(bakara 111)

evet...

ahlaklı insanların sonsuz yaşama ulaşmasını engelleyen bir gerekçe göstersinler..

Kuranı tek bir ayetine bakarak yorumlamak yanlışa kanıya vardırır sizde öyle yapmışsınız .Kafirleri bulduğunuz yerde öldürün ayeti gibi mesela sizler bu ayeti tek başına kullanmaya çok seversiniz

Sitelerde Paylaş

evet...

Cehane bir de senin sanırım incilden bir ayetin vardı sonradan çıkacak yalancı peygamberler ve takipçilerini bekleyen sonla ilgili, hazırda var mı o ayet :D

Sitelerde Paylaş

Kutsal sandığınız kitaplar insanlığa, insan ruhuna, insan onuruna küfürdür. Bu küfür için kesilen kollar, uçan kafalar, sopalanan insanlar, akan kanlar, yapılan katliamların hepsinden her dindar (şiddet içeren dinlere mensup olanlar) sonuna kadar sorumludur.

Bu anlamda söyledim

Arkdaşım senin dinin nedir söyleki ona göre yorumum daha gerçekçi olsun

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...