Jump to content

"Kur'an Dağıtım Merkezi"

Recommended Posts

Cuma günü akşama doğru evimin telefonu çaldı, açtım. Yaşının 17-18 olduğu sesinden çok belli genç bir çocuk "Hayırlı günler S.. Abla" dedi; durdum.

Direkt adımla hitabettiğine ve abla dediğine göre tanıdığım biri dedim ama arkadaşlarımın hiç o yaşlarda çocukları yok, çocuğumun arkadaşı olması da imkansız. Kuzenlerden biri diyeceğim... mümkün değil. Beni evimden arayabilecek, evimin telefonunu bilebilecek insanların hiçbiri "Hayırlı günler" demez..

Çocuk tepkisizliğimden tedirgin oldu, muhtemelen bağlantının gittiğini veya onu anlamadığımı sandığı için durdu, tekrar "S.. Abla, hayırlı günler" dedi bir şey söylememi bekledi..

"Evet?" dedim.

"Ben sizi Kur'an Dağıtım Merkezi'nden arıyorum. Elmalılı Hamdi Yazır'ın tefsiri olan Kur'an'ı çok ucuz bir fiyatla size göndermek istiyoruz, piyasadaki değeri şu kadar" diye başladı ve Allah rızasına kadar götürdü. Otomatiğe bağlar, sizi duymazlar, bilirsiniz..

"Bi dakka, bi dakka, bi dakka" diyerek sözünü kestim ve böyle bir merkezi hiç duymadığımı söyledim ama ben hala birileri bana şaka yapıyor sanıyordum, hatta emindim.

Değilmiş. Olmadığını anladığım saniye "Dur şimdi, beni dinle" dedim ve telefonumu nereden edindiklerini derhal söylemesini istedim. Birileri referans vermiş olabilirmiş; bir arkadaşım, dostum, tanıdığım mesela..

"Mümkün değil çünkü ben müslüman değilim ve beni tanıyan herkes, özellikle evimin telefonunu bilecek kadar yakın olan dostum ahbabım bunu iyi bilir. Bana lütfen nereden aldığınızı söyle. Hemen" dedim.

Bilmiyor tabi. Bu çocukları oraya oturtmuşlar, önlerine de telefon listelerini vermişler, bunlar da arıyor...

Bana bu bilgiyi vermek zorunda olduklarını, telefonumu benden izinsiz ona ulaştıranların suç işlediğini, kendilerinin de bu bilgiyi bana vermeyip beni arayarak bu suça ortak olduklarını söyledim. Çocuk şaşırdı, konuyu unuttu ve korktu. Suçu yok ki.. "Senin suçun yok, sizi oraya oturtmuş milleti aratıyorlar, sırtınızdan da bir güzel para kazanıyorlar" demekten de kendimi alamadım.

Bu arada bende 4 ayrı Kur'an tefsiri olduğunu, eğer isterlerse benim onlara satabileceğimi de ekledim, öyle deyince bana ille de Yasin-i Şerif satmaya kalktı ama aynı saniye sustu.

Telefonlarımızı bir yerlerden alıyor ve fütursuzca arıyorlar artık. Bu konuyu internette kısaca aradım ve bu örgütün milyonlarca insanı böyle taciz ettiğini öğrendim. İnanır olmadığımı belirttiğim için -ki bunu özellikle yaptım-, beni bir daha aramazlar ama diğer insanları tekrar tekrar arıyorlarmış. Ben ayrıca bu işin peşine düşüp telefonumu verenleri mutlaka bulup hepsiyle uğraşacağımı eklediğim ve ana konumuzun bu olmasını sağlayabildiğim için çekindiler. Çünkü çocuktan hemen sonra yetişkin bir kadın arayıp defalarca özür diledi, numaramızı listelerinden mutlaka sileceklerini belirtti.

Elin gavuru kutsal kitabını bedava dağıtıyor, harbi misyonerlik yapıyor. Bunlar misyonerlik görevi üstlenmiş de "Allah rızası için" yapıyormuş gibi görünüp kutsal kitabı da diğer dini kitapları da parayla satıyor. Ve satın almayanı defalarca arayıp taciz ediyorlar..

Dikkat edin, eğer aranmadıysanız her an aranabilirsiniz Kur'an Dağıtım Merkezi tarafından.

Bu merkezi şu uyanıklar kurmuş:

http://www.haktanyay.../hakkimizda.php

Gül Kokulu Kur'an, Mis Kokulu Kur'an.. ..ne ararsanız, hangisini isterseniz var.

İki tane ücretsiz kitap veriyorlar, kargoyu ödüyor ve kitaplara sahip oluyorsunuz. Ama ondan sonra sizi her dakika yeni kitaplar ve Kur'an satmak için deli gibi arayıp duruyorlar...

Çok tehlikeli bir şey var ortada, o da telefonlarımızın ortalık malı olması. Nasıl edinebildikleri çok ciddi bir sorun çünkü söylenmiyor.

İnanılmaz rahatsız oldum ve sinirlendim çünkü artık kimse güvende değil. Bu işin devlet destekli olması çok büyük bir tehlike. Hukuk, etik... hepsi yerle bir, rahat rahat arıyorlar insanları.

Eğer sizi ararlarsa telefonunuzu nereden edindiklerini mutlaka sorun ve referans aldıkları yer ya da kişiyi mutlaka bulup davacı olacağınızı belirtin. Çünkü asla söylemiyorlar nereden aldıklarını, konunun üstünde durunca da çok fazla tedirgin olup konuyu hemen kapatmak istiyorlar.

Sitelerde Paylaş

Birilerinin telefon numarasına ulaşmak o kadar kolay ki, ayrıca bu telefonların dinlenmesi falanda çok basit, bin bir tane yolu var. Ya telefon kullanmayacaksın ya da başına böyle işlerin geleceğini önceden kabul edecek öyle kullanacak, ona göre davranacaksın.

Sitelerde Paylaş

Bana her gün cep telefonumdan bir sürü bu tip mesaj geliyor..Ya da aranıyorum..Özellikle sigorta şirketleri , sağlık sigortası , çeşitli yardım kuruluşları tarafından..

Ama daha önce hiç misyoner amaçlı Kuran satmaya kalkışanla karşılaşmamıştım...O da olur yakında ..

Ne günlere kaldık. Telefonumuz elalemin cebinde geziyor...

Sitelerde Paylaş
Çok tehlikeli bir şey var ortada, o da telefonlarımızın ortalık malı olması. Nasıl edinebildikleri çok ciddi bir sorun çünkü söylenmiyor.

İnanılmaz rahatsız oldum ve sinirlendim çünkü artık kimse güvende değil. Bu işin devlet destekli olması çok büyük bir tehlike. Hukuk, etik... hepsi yerle bir, rahat rahat arıyorlar insanları.

Endişelenecek bir durum yok. Deşifre olduğunuzu ya da dinlendiğinizi sanmıyorum. bunlar sadece pazarlamacı. isim ve tel nonuzu nereden aldıklarını tahmin edebiliyorum. eğer dava edecek olsanız başları büyük belaya girer. Bu yüzden endişelenmişler zaten. "Bir arkadaşınız sizi referans gösterdiler" demesi yalan (tel nonuzu nereden bulduklarını söylememek için). daha önce bu tarz bir işte çalışmıştım oradan biliyorum.(din ile ilgili değildi)

Benide cepten aramışlardı.

Sitelerde Paylaş

geçen benide cepten aradılar o sırada ben dernekte horoz dövüştüyordum. arayanda bir bayandı dedim benim dinle diyanetle işim olmaz akşama kadar içer kumar oynarım dedim almam için dahada ısrar ediyordu. bende en sonda dayanamdım dedim dur horuzum zateni dayak yiyiyorum maçı kaybedecez varsa hayrına bana bin lira yolla dedim telefonu kapattı :D

tarihinde Cz-75 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bunlar misyonerlik amacı gütmüyorlar. Ne anlarlar bu salaklar misyonerlikten. Bunların tek düşüncesi para para para. Sanırım bununla ilgilide bir hadis vardı yanlış hatırlamıyorsam şuna benziyordu: Allahın ayetlerini parayla satanlar lanetlenmişlerdir. Gibi bişey. Bi yerde okuduğumdan eminim.

Sitelerde Paylaş

geçen benide cepten aradılar o sırada ben dernekte horoz dövüştüyordum. arayanda bir bayandı dedim benim dinle diyanetle işim olmaz akşama kadar içer kumar oynarım dedim almam için dahada ısrar ediyordu. bende en sonda dayanamdım dedim dur horuzum zateni dayak yiyiyorum maçı kaybedecez varsa hayrına bana bin lira yolla dedim telefonu kapattı :D

Gerçekten horozmu dövüştürüyorsunuz?
Sitelerde Paylaş

evet.yoksa horozdövüştürmek gunahmı :(

Günah sevap diye birşeymi varmış? Hayvanların birbirine eziyetinden çıkar sağlamak iyi birşeymi? Haayvanların heryeri kan revan içindeyken vicdanın sana birşeyler demiyorsa sen kötüsün demektir, bu kadar basit.
Sitelerde Paylaş

Günah sevap diye birşeymi varmış? Hayvanların birbirine eziyetinden çıkar sağlamak iyi birşeymi? Haayvanların heryeri kan revan içindeyken vicdanın sana birşeyler demiyorsa sen kötüsün demektir, bu kadar basit.

yaf kardeşim siz kesip yiyorsunuz afiyet olsun diyoruz. biz ise o horozların neslini koruyoruz bizden olmasa o horozların soyu tükenir. sen iki tane hınt horozunu yan yana hayatta bırakamzsın. ben onlara baktıgım kadar inan kendime bakmıyorum

Sitelerde Paylaş

yaf kardeşim siz kesip yiyorsunuz afiyet olsun diyoruz. biz ise o horozların neslini koruyoruz bizden olmasa o horozların soyu tükenir. sen iki tane hınt horozunu yan yana hayatta bırakamzsın. ben onlara baktıgım kadar inan kendime bakmıyorum

Ben et bile yemiyorumki :) nolacak şimdi senin cevabın?Yani canlının acı çekmesinden bahsediyorum ben, sen istediğin kadar o hayvana bakarsan bak, o hayvan senin de neden olduğun sebeten ızdırap çekmiyormu yani?
Sitelerde Paylaş

Endişelenecek bir durum yok. Deşifre olduğunuzu ya da dinlendiğinizi sanmıyorum. bunlar sadece pazarlamacı. isim ve tel nonuzu nereden aldıklarını tahmin edebiliyorum. eğer dava edecek olsanız başları büyük belaya girer. Bu yüzden endişelenmişler zaten. "Bir arkadaşınız sizi referans gösterdiler" demesi yalan (tel nonuzu nereden bulduklarını söylememek için). daha önce bu tarz bir işte çalışmıştım oradan biliyorum.(din ile ilgili değildi)

Benide cepten aramışlardı.

Benim endişem kişisel değil, deşifre olmaktan falan da bahsetmiyorum. Ateist olduğumu kendim söyledim zaten. Kimin ne olduğunu, kim olduğunu bilmeden aramayın, doğru düzgün çalışın filan da dedim laf arasında.

Sorun, bir yerlerde kayıtlı olan telefon numaralarımızı kafalarına göre dağıtmaya hak bulmaları. Bunun yasal olduğunu hiç sanmıyorum ancak emin değilim ve araştıracağım. Konuyla ilgisi bilgisi olan arkadaşlar varsa, aramızda bir hukukçu bulunuyorsa bizi bilgilendirsin isterim.

Kesinlikle bu konunun üstünde duracağım çünkü bir nedenle telefonumu verdiğim kurumlar benim numaramı ve bilgilerimi benden izinsiz bir başka şirkete verememeli. Benden bunun için izin istemeli.. Ev telefonu özeldir, öyle her önüne gelene verilirse bu işin sonu nereye varır....

Kardan Adam,

Söyledikleriniz doğru, mutlaka öyle bir şey olmuştur. Fakat işte hangi hakla yapabiliyorlar bunu, onu bilmiyor ve kızıyorum.

Sitelerde Paylaş

Bana her gün cep telefonumdan bir sürü bu tip mesaj geliyor..Ya da aranıyorum..Özellikle sigorta şirketleri , sağlık sigortası , çeşitli yardım kuruluşları tarafından..

Ama daha önce hiç misyoner amaçlı Kuran satmaya kalkışanla karşılaşmamıştım...O da olur yakında ..

Ne günlere kaldık. Telefonumuz elalemin cebinde geziyor...

Hayatım, cep telefonumdan beni ararlar çünkü bankalarda, sigorta şirketlerinde, hatta alış veriş yaptığım bazı mağazalarda, hatta sürekli görüştüğüm bazı yayınevlerinde falan da vardır, zaman zaman ararlar, sonra onların küçük yan kurumları arar falan ama ben bilirim ki telefonum onlarda var veya vermemişsem bile nereden aldıklarını söylerler.

Bunlar asla söylemiyor ve insana kendisini kötü hissettiriyor. Kontrolün sende olmadığını anlıyor ve öfkeleniyorsun..

Bence söylememeleri bile suç. Yok yok, ben bu işi araştıracağım, gerekirse avukata falan soracağım.

Sitelerde Paylaş

Dini imanı para olanı Allah kahretsin

Din bunun için var DIESEL kardeşim. Masum insanları sömürüp dururlar, soyar soğana çevirirler, asla da doymazlar.

Şu abuk sabuk renklere boyanmış kitapları, insanları baskı altına alarak satıyorlar. Ben dinsizim, beni bir daha aramayın demek bizler için mümkünken, sıradan bir inanır için mümkün değil.

Bunlar kimbilir ne çok satış yapıyordur.. İnsanlar utanma belası mutlaka bir şeyler alıyordur çünkü eğer onca tacize rağmen almazsa adının dinsize çıkacağından endişe ediyordur. Çünkü rahat bırakmıyor, sürekli arıyorlar. Allah rızası için, dinimize hizmet için, bilmem ne için diye başlayıp gidiyorlar...

Rezillik..

Sattıkları o kitapların bir tekini bile adam akıllı okumamıştır hiç biri. Tabii alanlar da okumuyor...

Sitelerde Paylaş

Din bunun için var DIESEL kardeşim. Masum insanları sömürüp dururlar, soyar soğana çevirirler, asla da doymazlar.

Şu abuk sabuk renklere boyanmış kitapları, insanları baskı altına alarak satıyorlar. Ben dinsizim, beni bir daha aramayın demek bizler için mümkünken, sıradan bir inanır için mümkün değil.

Bunlar kimbilir ne çok satış yapıyordur.. İnsanlar utanma belası mutlaka bir şeyler alıyordur çünkü eğer onca tacize rağmen almazsa adının dinsize çıkacağından endişe ediyordur. Çünkü rahat bırakmıyor, sürekli arıyorlar. Allah rızası için, dinimize hizmet için, bilmem ne için diye başlayıp gidiyorlar...

Rezillik..

Sattıkları o kitapların bir tekini bile adam akıllı okumamıştır hiç biri. Tabii alanlar da okumuyor...

her durumu dine saldırmak için kullanmayın çıkarcılık yapmayın lütfen. Bu sadece dinle ilgili bir durum değil

Bugün dinler olmasaydı insanın para sevdası,kolay yoldan köşeyi dönme sevdası olmayacakmıydı.

yapmayın lütfen önyargısız bakmaya çalışın birazda.Bugün ateizmin çok daha fazla kitlesi olsa, ateizm ilkelerinden uzak sadece para kazanmak için ateizmi kullananlar çıkmayacakmı sanıyorsunuz ? belkide bugün bilevardır bilmiyorum.Belki bilen biri çıkıp söyler

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...