Jump to content

"Kur'an Dağıtım Merkezi"

Recommended Posts

her durumu dine saldırmak için kullanmayın çıkarcılık yapmayın lütfen. Bu sadece dinle ilgili bir durum değil

Bugün dinler olmasaydı insanın para sevdası,kolay yoldan köşeyi dönme sevdası olmayacakmıydı.

yapmayın lütfen önyargısız bakmaya çalışın birazda.Bugün ateizmin çok daha fazla kitlesi olsa, ateizm ilkelerinden uzak sadece para kazanmak için ateizmi kullananlar çıkmayacakmı sanıyorsunuz ? belkide bugün bilevardır bilmiyorum.Belki bilen biri çıkıp söyler

İşte sizin sorununuz da bu, din kötülüğün önünü açıp sorgulatmaz bile, niye?çünkü allah öyle istedi, vardır bir hikmeti diyip işin iç yüzünü irdeletmez, kötülük hep varolacaktır bunu bilesiniz, biz ütopyalardamı yaşıyoruz sizin gibide, arabın antik yasalarını kanun yapıp ordaki binbir türlü ahlaksızlık, sapkınlık, kadınları tecavüz edilecek tarla misali mal gören, kelle, el kol kesmeleri bile kıvırtıp mantıklı biryerlere oturttğunu zannederek bunlarda hikmet arayan insanlarsınız, kalkmış ateizmden bahsediyorsunuz, ateizm bu sapkınlıkları getirmedi insanlık tarihine,, sizin gibi ölüp bir hiç olmayı iç dünyasına yediremeyen zayıf insanlar getirdi.

Sitelerde Paylaş

her durumu dine saldırmak için kullanmayın çıkarcılık yapmayın lütfen. Bu sadece dinle ilgili bir durum değil

Bugün dinler olmasaydı insanın para sevdası,kolay yoldan köşeyi dönme sevdası olmayacakmıydı.

yapmayın lütfen önyargısız bakmaya çalışın birazda.Bugün ateizmin çok daha fazla kitlesi olsa, ateizm ilkelerinden uzak sadece para kazanmak için ateizmi kullananlar çıkmayacakmı sanıyorsunuz ? belkide bugün bilevardır bilmiyorum.Belki bilen biri çıkıp söyler

Hayır, ateizm için böyle bir şey sözkonusu olamaz, ateistleri sömürmeye kalkan ortada kalır.

Ateistler aptal değil ki koşa koşa götürüp paralarını versin, gidip peşlerinde koşsun.. Onları kandırıp kullanmak pek mümkün değildir.

Bir ateist kalkıp böyle bir şey yapmaz zaten ama, yapacağını farzetsek bile kimseden tek kuruş tırtıklayamaz.

Dinler vb yapılar en çok bunun için besleniyor hala. Zavallı insanları iliğine kemiğine kadar sömürmek için en güzel araç.. Nereye istersen oraya sürersin o kitleleri, rahatlıkla kullanırsın.

Size baskı yapmaları çok kolaydır çünkü sizler "Hayır" diyemezsiniz. Ama biz deriz. Diyoruz da. Eğer tacize devam ederlerse "İnanmıyorum kardeşim ben, ateistim ve senin sattığın şeylerle ilgilenmiyorum" deyip çıkıyoruz. Sizlerin böyle bir şansı yok, utanma belasına da olsa alırsınız.

Ama zaten onlar o kadar arsız, o kadar çirkeftir ki, bile bile taciz ederler, yıldırırlar. Bilerek yaparlar kısacası. Utanmazlar.

Sitelerde Paylaş

Benim endişem kişisel değil, deşifre olmaktan falan da bahsetmiyorum. Ateist olduğumu kendim söyledim zaten. Kimin ne olduğunu, kim olduğunu bilmeden aramayın, doğru düzgün çalışın filan da dedim laf arasında.

Sorun, bir yerlerde kayıtlı olan telefon numaralarımızı kafalarına göre dağıtmaya hak bulmaları. Bunun yasal olduğunu hiç sanmıyorum ancak emin değilim ve araştıracağım. Konuyla ilgisi bilgisi olan arkadaşlar varsa, aramızda bir hukukçu bulunuyorsa bizi bilgilendirsin isterim.

Kesinlikle bu konunun üstünde duracağım çünkü bir nedenle telefonumu verdiğim kurumlar benim numaramı ve bilgilerimi benden izinsiz bir başka şirkete verememeli. Benden bunun için izin istemeli.. Ev telefonu özeldir, öyle her önüne gelene verilirse bu işin sonu nereye varır....

Kardan Adam,

Söyledikleriniz doğru, mutlaka öyle bir şey olmuştur. Fakat işte hangi hakla yapabiliyorlar bunu, onu bilmiyor ve kızıyorum.

Öyle bir şey yaptıysanız imzaladığınız belgeleri okuyacaksınız. Orada yazıyordur telefonunuzun paylaşılabileceği. Davayla uğraşmadan önce irdelemeniz gereken şeyler var. ''Öyle bir şey''in belgelerine ulaşıp maddeleri okuyacaksınız.Telefonunuz rehbere kayıtlı mı ona bakacaksınız. Ticret siciline kaydınızı gerektiren bir ortaklığınız faaliyetiniz varsa ad, adres tel bilgilerine ulaşılması çok daha kolaydır.

Bu zamanda anonim kalınamaz.

Sitelerde Paylaş

Öyle bir şey yaptıysanız imzaladığınız belgeleri okuyacaksınız. Orada yazıyordur telefonunuzun paylaşılabileceği. Davayla uğraşmadan önce irdelemeniz gereken şeyler var. ''Öyle bir şey''in belgelerine ulaşıp maddeleri okuyacaksınız.Telefonunuz rehbere kayıtlı mı ona bakacaksınız. Ticret siciline kaydınızı gerektiren bir ortaklığınız faaliyetiniz varsa ad, adres tel bilgilerine ulaşılması çok daha kolaydır.

Bu zamanda anonim kalınamaz.

Anladım. Tamam, hemen elimdekileri okuyayım, şu lanet bayram bitince de bizzat telefonla sorayım.

Ticaretle hiç ilgimiz ilişkimiz yok.. Telefonumuz da rehbere kayıtlı değil, özellikle dikkat ettik ve bunca yıl kontrolümüz dışında bir aramayla vs karşılaşmadık. Aransak da bilgilendik.. Ama son zamanlarda bu ve benzeri aramalar başladı, ben şaşırıyorum ve kızıyorum. Bana hiç normal gelmiyor..

Belki de dediğiniz gibi alışmak gerekecek, eğer yasalar falan da buna izin vermiş ve ona göre düzenlenmişse.

Çok teşekkür ederim.

Sitelerde Paylaş

ya admin abla ben siznler gibi yazmayı pek beceremem. nasıl konu açıalcagınıda bilmiyorum. sizlere bişey anlatacam. B

enim dedem bundan 8 ay evel rahmet etti ben dedemi çok severdim. dedem öldüktan sonra kendi kendime dedimki, artık kendimi dinime verecem. biri bana kuranın türkçesini verdi, diyanet yayınlı. neyse ben aldım onu, dükkanda boş zamanımda okurum dedim. dedemin vefatından kaç gün sonra bir eş dost bu sefer eve taziyeye geliyordu. biizm köylü bir tanıdık ve aynı zamanda da uzaktan akaraba olan biri ile onun bazı akrabalı geldi bize. bu adam, hani derlerya, "derin devlet" onun içinde gibi bişeydi. bu adam bizlere bişey anlattık biz şok olduk. şimdi diyeceksin ne anlattı sizlere.

bu adam dediki, türkiye kıbrıs savaşına girecek, ne yapalımda askeri savaşa hazırlıyalım, savaş stratesi olarak ne yapalım, diye düşünmüşler ve akılalrına çok güzel bir fikir gelmiş. hemen askerlerin içinde yarım hoca olanların tespitini ve nerde hangi türbe var, onun araştırmasını yapmışlar. ondan sonra başlamışlar yalan atmaya.. vay efendim benim ucakta yakıt bitmiş, arkamda aksallı dede.. oglum git ben burdayım. vay efendim ben yolu bilmiyorum arkamda aksalallı dede oglum git ben yolu biliyorum sonra gel mezarıma bana fatiha oku diye. bu muhatrem zatlar mezarlarının bile nerde oldugunu söylemişler. bizm bu subaylar bu sefer bu türbelere helikopterlere gelip tabak çanak kurban kestiriyorlardı. bunu gören haklkta gerçek sanıp allah alalh diyip savaşa gidiyorlardı. buna yalan diyen müslüman kardeşlerimiz elbett olacak ben müslüman kardeşlerime bir soru sorum o muhterem zatlar şimdi kumar merkezi olan o yerleri neden kurtardı. eskiden bazı yayaın organlarında sörekli kıbrıs savaşıni ve aksallaı deleri gösterirlerdi yalanları ortaya çıktı diye. bak şimdi o haberleri göremezsin. ha bu arada ben yazmayı pek beceremem imla kurallarını yanlış yazmışsamsa özürdilerim. admin ablam bu konu hakkında sendaha iyi bir yazı yazsan sevinirim

Sitelerde Paylaş

ya admin abla ben siznler gibi yazmayı pek beceremem. nasıl konu açıalcagınıda bilmiyorum. sizlere bişey anlatacam. B

enim dedem bundan 8 ay evel rahmet etti ben dedemi çok severdim. dedem öldüktan sonra kendi kendime dedimki, artık kendimi dinime verecem. biri bana kuranın türkçesini verdi, diyanet yayınlı. neyse ben aldım onu, dükkanda boş zamanımda okurum dedim. dedemin vefatından kaç gün sonra bir eş dost bu sefer eve taziyeye geliyordu. biizm köylü bir tanıdık ve aynı zamanda da uzaktan akaraba olan biri ile onun bazı akrabalı geldi bize. bu adam, hani derlerya, "derin devlet" onun içinde gibi bişeydi. bu adam bizlere bişey anlattık biz şok olduk. şimdi diyeceksin ne anlattı sizlere.

bu adam dediki, türkiye kıbrıs savaşına girecek, ne yapalımda askeri savaşa hazırlıyalım, savaş stratesi olarak ne yapalım, diye düşünmüşler ve akılalrına çok güzel bir fikir gelmiş. hemen askerlerin içinde yarım hoca olanların tespitini ve nerde hangi türbe var, onun araştırmasını yapmışlar. ondan sonra başlamışlar yalan atmaya.. vay efendim benim ucakta yakıt bitmiş, arkamda aksallı dede.. oglum git ben burdayım. vay efendim ben yolu bilmiyorum arkamda aksalallı dede oglum git ben yolu biliyorum sonra gel mezarıma bana fatiha oku diye. bu muhatrem zatlar mezarlarının bile nerde oldugunu söylemişler. bizm bu subaylar bu sefer bu türbelere helikopterlere gelip tabak çanak kurban kestiriyorlardı. bunu gören haklkta gerçek sanıp allah alalh diyip savaşa gidiyorlardı. buna yalan diyen müslüman kardeşlerimiz elbett olacak ben müslüman kardeşlerime bir soru sorum o muhterem zatlar şimdi kumar merkezi olan o yerleri neden kurtardı. eskiden bazı yayaın organlarında sörekli kıbrıs savaşıni ve aksallaı deleri gösterirlerdi yalanları ortaya çıktı diye. bak şimdi o haberleri göremezsin. ha bu arada ben yazmayı pek beceremem imla kurallarını yanlış yazmışsamsa özürdilerim. admin ablam bu konu hakkında sendaha iyi bir yazı yazsan sevinirim

Sevgili Cz75,

Kıbrıs Savaşı'na katılan evliyalar olmuş, evet.:) Senin dedenin cenazesine gelen vatandaş doğruyu söylemiş, bu şarlatanlık herkesçe bilinir ve herkes her an yaşamış gibi anlatılır.

Sana hemen şunu söyleyeyim sevgili kardeşim, bu evliyalar Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kadrolu evliyalarıdır ve Osmanlı'dan mirastır. En çok Çanakkale Zaferi'ni kazanmamıza yardımcı olmalarıyla ünlüdürler, o günden sonra hiçbir görevi aksatmamışlar.

Melekler vardır sonra.. Yeşil sarıklılar vardır.. Bir dolu şey var...

Bunlar anlatılır.. İnananları da çoktur, hatta birçok arsız kendisi yaşamış gibi anlatır, üstüne de bin tane yemin eder. Ama gördüğünü zannedenler de vardır mutlaka. İnsan inanınca, gördüğünü de zanneder, bilirsin. Halüsinasyon..

Bu öyle bir eziklik ki, savaşı kendi güçleriyle kazandıklarına inanmak istemiyorlar. O kadar zavallı, o kadar güvensizdir insan... İlle de Allah'ın bu işte bir parmağı olmalı, o parmak da evliyalar, melekler filan olmalı diye düşünür, mistisizm katarlar.

Sitelerde Paylaş

Cuma günü akşama doğru evimin telefonu çaldı, açtım. Yaşının 17-18 olduğu sesinden çok belli genç bir çocuk "Hayırlı günler S.. Abla" dedi; durdum.

Direkt adımla hitabettiğine ve abla dediğine göre tanıdığım biri dedim ama arkadaşlarımın hiç o yaşlarda çocukları yok, çocuğumun arkadaşı olması da imkansız. Kuzenlerden biri diyeceğim... mümkün değil. Beni evimden arayabilecek, evimin telefonunu bilebilecek insanların hiçbiri "Hayırlı günler" demez..

Çocuk tepkisizliğimden tedirgin oldu, muhtemelen bağlantının gittiğini veya onu anlamadığımı sandığı için durdu, tekrar "S.. Abla, hayırlı günler" dedi bir şey söylememi bekledi..

"Evet?" dedim.

"Ben sizi Kur'an Dağıtım Merkezi'nden arıyorum. Elmalılı Hamdi Yazır'ın tefsiri olan Kur'an'ı çok ucuz bir fiyatla size göndermek istiyoruz, piyasadaki değeri şu kadar" diye başladı ve Allah rızasına kadar götürdü. Otomatiğe bağlar, sizi duymazlar, bilirsiniz..

"Bi dakka, bi dakka, bi dakka" diyerek sözünü kestim ve böyle bir merkezi hiç duymadığımı söyledim ama ben hala birileri bana şaka yapıyor sanıyordum, hatta emindim.

Değilmiş. Olmadığını anladığım saniye "Dur şimdi, beni dinle" dedim ve telefonumu nereden edindiklerini derhal söylemesini istedim. Birileri referans vermiş olabilirmiş; bir arkadaşım, dostum, tanıdığım mesela..

"Mümkün değil çünkü ben müslüman değilim ve beni tanıyan herkes, özellikle evimin telefonunu bilecek kadar yakın olan dostum ahbabım bunu iyi bilir. Bana lütfen nereden aldığınızı söyle. Hemen" dedim.

Bilmiyor tabi. Bu çocukları oraya oturtmuşlar, önlerine de telefon listelerini vermişler, bunlar da arıyor...

Bana bu bilgiyi vermek zorunda olduklarını, telefonumu benden izinsiz ona ulaştıranların suç işlediğini, kendilerinin de bu bilgiyi bana vermeyip beni arayarak bu suça ortak olduklarını söyledim. Çocuk şaşırdı, konuyu unuttu ve korktu. Suçu yok ki.. "Senin suçun yok, sizi oraya oturtmuş milleti aratıyorlar, sırtınızdan da bir güzel para kazanıyorlar" demekten de kendimi alamadım.

Bu arada bende 4 ayrı Kur'an tefsiri olduğunu, eğer isterlerse benim onlara satabileceğimi de ekledim, öyle deyince bana ille de Yasin-i Şerif satmaya kalktı ama aynı saniye sustu.

Telefonlarımızı bir yerlerden alıyor ve fütursuzca arıyorlar artık. Bu konuyu internette kısaca aradım ve bu örgütün milyonlarca insanı böyle taciz ettiğini öğrendim. İnanır olmadığımı belirttiğim için -ki bunu özellikle yaptım-, beni bir daha aramazlar ama diğer insanları tekrar tekrar arıyorlarmış. Ben ayrıca bu işin peşine düşüp telefonumu verenleri mutlaka bulup hepsiyle uğraşacağımı eklediğim ve ana konumuzun bu olmasını sağlayabildiğim için çekindiler. Çünkü çocuktan hemen sonra yetişkin bir kadın arayıp defalarca özür diledi, numaramızı listelerinden mutlaka sileceklerini belirtti.

Elin gavuru kutsal kitabını bedava dağıtıyor, harbi misyonerlik yapıyor. Bunlar misyonerlik görevi üstlenmiş de "Allah rızası için" yapıyormuş gibi görünüp kutsal kitabı da diğer dini kitapları da parayla satıyor. Ve satın almayanı defalarca arayıp taciz ediyorlar..

Dikkat edin, eğer aranmadıysanız her an aranabilirsiniz Kur'an Dağıtım Merkezi tarafından.

Bu merkezi şu uyanıklar kurmuş:

http://www.haktanyay.../hakkimizda.php

Gül Kokulu Kur'an, Mis Kokulu Kur'an.. ..ne ararsanız, hangisini isterseniz var.

İki tane ücretsiz kitap veriyorlar, kargoyu ödüyor ve kitaplara sahip oluyorsunuz. Ama ondan sonra sizi her dakika yeni kitaplar ve Kur'an satmak için deli gibi arayıp duruyorlar...

Çok tehlikeli bir şey var ortada, o da telefonlarımızın ortalık malı olması. Nasıl edinebildikleri çok ciddi bir sorun çünkü söylenmiyor.

İnanılmaz rahatsız oldum ve sinirlendim çünkü artık kimse güvende değil. Bu işin devlet destekli olması çok büyük bir tehlike. Hukuk, etik... hepsi yerle bir, rahat rahat arıyorlar insanları.

Eğer sizi ararlarsa telefonunuzu nereden edindiklerini mutlaka sorun ve referans aldıkları yer ya da kişiyi mutlaka bulup davacı olacağınızı belirtin. Çünkü asla söylemiyorlar nereden aldıklarını, konunun üstünde durunca da çok fazla tedirgin olup konuyu hemen kapatmak istiyorlar.

internete girip istedikleri kadar okusunlar ne gerek var satın almaya

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...