Jump to content

Recommended Posts

• İleti 131
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Eğer inandıkları şeylerde Allah ortak koşmak ve/veya inkar yoksa evet. Ama Allah bilir.

Kesinlikle bence de böyle. Misyoner okullarına niye kızıyorlar anlamıyorum hatta misyonerleri bile kesiyorlar, deli bunlar. Yahu aynı Allah bırakalım çocuklarımız Hristiyan olsun Yahudi olsun, Allah a şirk koşmadıktan sonra di mi?

Sitelerde Paylaş

Bismillahirrahmanirrahim

2:62 - Şüphe yok ki, iman edenler, yahudiler, hıristiyanlar ve sabiiler, bunlardan her kim Allah'a ve ahiret gününe gerçekten iman eder ve salih amel işlerse elbette Rabbleri katında bunların ecirleri vardır, bunlara bir korku yoktur, bunlar mahzun da olacak değillerdir.

5:69 - Muhakkak ki inananlar, yahudiler, sabiiler ve hıristiyanlardan kim Allah'a ve ahiret gününe iman eder ve güzel amel işlerse, onlar için bir korku yoktur, onlar mahzun da olmayacaklardır.

Sitelerde Paylaş

Bismillahirrahmanirrahim

2:62 - Şüphe yok ki, iman edenler, yahudiler, hıristiyanlar ve sabiiler, bunlardan her kim Allah'a ve ahiret gününe gerçekten iman eder ve salih amel işlerse elbette Rabbleri katında bunların ecirleri vardır, bunlara bir korku yoktur, bunlar mahzun da olacak değillerdir.

5:69 - Muhakkak ki inananlar, yahudiler, sabiiler ve hıristiyanlardan kim Allah'a ve ahiret gününe iman eder ve güzel amel işlerse, onlar için bir korku yoktur, onlar mahzun da olmayacaklardır.

Yani giderler diyorsun.

Sitelerde Paylaş

Kesinlikle bence de böyle. Misyoner okullarına niye kızıyorlar anlamıyorum hatta misyonerleri bile kesiyorlar, deli bunlar. Yahu aynı Allah bırakalım çocuklarımız Hristiyan olsun Yahudi olsun, Allah a şirk koşmadıktan sonra di mi?

Hristiyanlıkta teslis ve yahudilikteki antropomorfizm inancları ortak koşmaktır. Ayrıca yahudi olamazsın yahudi doğarsın. Yahudi değilsen mason olabilirsin. Ve yahudiler dışında herkes hayvanlarla eş değerdir.

Aynı zamanda değiştirmemiş tek kitap Kuran dır Hak din İslamdır. Neden cocuklarımızın bundan vazgecmesin göz yumalım. ?

Sitelerde Paylaş

Kuran a göre, günümüzde yaşayan Yahudiler ve Hristiyanlar da müslüman olarak ölmeseler bile cennete gidebilir.

İtirazı olan var mı?

Not:Tuzak var :D ama sulu bir başlık değildir hatta çok ciddi bir başlıktır.

Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır.

senin tuzakların kendi kazdığı kuyuya kendi düşen kişilerin tuzakları gibidir.

son peygamber, peygamberliğini ilan ettikten sonra, ona tabi olup müslüman olmayanlar dışında hiçkimse kurtuluşa eremez.

Sitelerde Paylaş

son peygamber, peygamberliğini ilan ettikten sonra, ona tabi olup müslüman olmayanlar dışında hiçkimse kurtuluşa eremez.

Ben de öyle diyorum ama burada bir iki laftan anlamayan var, neredeyse beni bile cennete sokacaklar.

Sitelerde Paylaş

Her neyse yahu mason falan konu sulanır. Ben bildiğimiz yahudiden bahsediyorum hani şu Tevrata inanan, Hristiyan dediğim de İncile inananlar.

Çok basit yani

Katalan ciddi sorduğunu düşünerek cevaplıyorum.

Muhakkak ki bunu Allah bilir. Ama Kuran dan bilgilere bakarsak. Şuan ki yahudi ve hristiyanlar gidemez. Ama bunun nedeni dinleri değil. Değiştirilmiş olan Allah inançları. ( teslis gibi ) Bak yine bunu yazarken unuttum tanrı yazmayı yada yaratıcı :) Sonra fark ettim ama değiştirmedim ne demek istediğimi anlamışsındır.

Ha sana göre nedir dersen. Yine diyorum ki Allah bilir fakat ben sizin bile şansınız var diyorum. Şeytandan daha mı kötüsünüz ki siz :) O Allah ın varlığını bildiği halde kibirlenmiş ve 2. bir şans verilmiştir.

Sitelerde Paylaş

Yan başlıkta aynı şeyi yazdım ama bu başlığı okuyup da amacın ne olduğunu anlamayanlar için tekrar kopyaladım yazımı

-----------------------------------

Musab,

Şaka bir yana ne kadar vahşi bir dine inansan da sana saygı duydum. Çünkü bu başlığa birçok Müslüman girdi çıktı, hiç biri bu dindaşlarını içine düştüğü küfürden kurtarmak için uyarmadı.

Hatta başka bir bilgisiz müslüman gelir bu yanlış bilgiyi doğru sanıp inanır ve savunup günaha girer diye de düşünmedi. Hepsi benim gözümde ikiyüzlü din tüccarıdır, amaçları da kimseyi falan kurtarmak değil işin ticaretini yapmaktır.

Sitelerde Paylaş

Bir soru daha: Bütün müslümanlar eninde sonunda cennete mi gidecekler?

Nereden çıkardın sen bizim inancımıza göre müslümanlardan başka kimsenin cennete gitmeyeceğini ? Yahudilerin inancına göre böyle bir şey vardır sadece onlardan başka herkesin hayvanlarla eş değer olduğu ve sadece yahudi doğanın yahudi olabileceği doğmayanlar içinde masonluk vardır. Yahudiliğe hizmet eder bu insanlar ve yahudilerin sayesinde cennete giderler. İslamda bir kaç günah dışında işlediği günahların cezasını çeken herkesin cennete gideceği inancı vardır. Ki çok kullanılan bir sözdür " ateşe dayanabildiğin kadar günah işle" diye.

Dediğim gibi bilgi ve yorumlarınız katalan ile neredeyse aynı. Müslümanım diyip yemediği halt kalmayan insan hristiyan olup iyilik ve vicdan sahibi bir insandan daha sonra cennete varabilir.

Müslümanların hepsi eninde sonunda cennete gider. Ama işledikleri günahlardan dolayı cezasını çekerler.

Sitelerde Paylaş

Yahudi ve hristiyanlarla dost olmayın diyen Tanrı onları cennete mi alacakmış?

O ayet şu ayetle birlikte anlam kazanır.

"Sizinle din hususunda savaşmamış ve sizi yurdunuzdan çıkarmamış olanlara iyilik yapmaktan ve adalet etmekten Allah sizi men etmez. Şüphesiz ki, Allah adalet edenleri sever." "Ancak Allah sizinle din hususunda savaşmış, sizi yurdunuzdan çıkarmış ve çıkarılmanıza yardım etmiş olanları dost edinmekten sizi men eder. Kim onları dost edinirse işte onlar zâlimlerin tâ kendisidir.

Sitelerde Paylaş

Bir soru daha: Bütün müslümanlar eninde sonunda cennete mi gidecekler?

Evet gider.

1. Allaha ortak koşmamış ise

2. Allahı inkar etmemiş ise

3. Haksız yere birisini öldürmemiş ise ( kendisi dahil )

Zaten bunları yapan dinde çıkar. ( Müslüman olarak öbür tarafa gitmez)

Bunların dışında pek az kişi hiç cehennem görmeden direk cennetlik olur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...