Jump to content

Münafık kimdir, münafıklık nedir, münafık nasıl tespit edilir?

Recommended Posts

Yahu anlamadığın konularda saçma yazıları alıntılayıp durma. Eğer bilgilerine çok güveniyorsan sen git "sorularla islamiyet sitesindeki"ler gelsin.

Sana Kuran dan ayet veriyorum sen cevap olarak bilmemne sitesini hakem kılıyorsun. Sen git onlar gelsin

Hala anlamıyor diyor ,tepemi attırma be ,sana açıkça söylüyorum ,bu tanım heryerde aynıdır ,ve özellikle yobazlara karşı açılmış bir başlık olduğu için nurcu siteden getirilmiş tanımlar ,ama tabi sen gibi ateist de olmayıp militan ate gibi davranan yeni yetmeler de tıpkı yobaz gibi oldu nerden bilirdik!!

Ukala!!

Tanıma bile gerek yok ,anca inandım diyenin bir numarasını anlarsan ona münafık dersin , bal gibi biliyorsun ama dürüstçe ve mantıklı şekilde eleştir şu kitabı da ciddiye alınırsın belki.

Sitelerde Paylaş

Ne güzel.

''Birincisi; inançla alakalıdır. Küfrünü gizleyip, inandığını söyleyen veya inanmış gibi davranış sergileyen kimse bu anlamdaki münafıktır. Münafık dendiğinde ilk akla gelen de budur.

İkincisi; amelî münafıklıktır. Bu çeşit münafıklık daha çok iki yüzlülük yapmak, farklı yerlerde farklı davranış sergilemekle kendini gösterir.''

Birincisi Türkiye'deki Müslümanlara tıpatıp uyuyor.

Uymuyor diyen söylesin.

Allah'ın indirdiğiyle hükmetmeyenin vay haline diyor kuran!

Türkiye gitti, Suriye gitti, Irak gitti.

Bir İran, Bir Suudi Arabistan kaldı.

Suudi Arabistan da ikinciye örnek.

Amerikan kuklası.

O da gitti.

İran kaldı.

Onlar da Şii.

Direkt kafir.

Yani islam aleminde bugün bir tane müslüman yok.

Ya münafıklar,

Ya da kafir.

Sitelerde Paylaş

,

,

Emredersin paşam!!

Al bak naısl tespit edileceği tanımlarda yazıyor ,demekki o dönem öyle tespit edilmiş ,yok öyle popodan önüne gelene münafık demek

O dönemde kimler ikiyüzlülüklerini belli ettiyse onlar münafık oluyor okiş??

O dönemi bu dönemi geçeceksin önce. Bu masalı kafanda yıktığında gel de, bu dönemde münafık nasıl tespit ediliri anlat (Kuran rehberin olsun ama o bunu dedi o bunu dedi ile gelme). Ha senin niye zorunu gitti onu da anlamadım bu arada. Kuran da geçen ayetleri ve sonuçlarını tartışıyoruz, Kuran da münafık var mı var.... Kim bu münafıklar konuşmayalım mı? Konuşmayacaksak niçin?

Sitelerde Paylaş

O dönemi bu dönemi geçeceksin önce. Bu masalı kafanda yıktığında gel de, bu dönemde münafık nasıl tespit ediliri anlat (Kuran rehberin olsun ama o bunu dedi o bunu dedi ile gelme). Ha senin niye zorunu gitti onu da anlamadım bu arada. Kuran da geçen ayetleri ve sonuçlarını tartışıyoruz, Kuran da münafık var mı var.... Kim bu münafıklar konuşmayalım mı? Konuşmayacaksak niçin?

Senin niyetin ortada ,sana göre yobaz olmayan kimse müslüman değil ,konuşturma şimdi beni ,gördük diğer yazılarını da..........

Ben hadisçi öküz değilim ne alaka o şunu dedi diye geleyim ,bu tanım genel bir tanımdır ,ama yobaz anlasın diye özellikle orası kaynak olarak verilmiş...

tarihinde Mahidevran tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mahi,

Yaşımla ilgili 2nci iletin oldu. Yaşımı nereden bildiğini söylemezsen diğer yazdıklarının ne kadar ciddiye alınır olduğunu düşün

Evet yaşımı nereden biliyorsun ve kaç?

Bir de burada gençler yazmasın sana göre öyle mi?

Yaşım genç olsa ne olacak?

Sitelerde Paylaş

Senin niyetin ortada ,sana göre yobaz olmayan kimse müslüman değil ,konuşturma şimdi beni ,gördük diğer yazılarını da..........

Ben hadisçi öküz değilim ne alaka o şunu dedi diye geleyim ,bu tanım genel bir tanımdır ,ama yobaz anlasın diye özellikle orası kaynak olarak verilmiş...

Bana göre kimse müslüman değil (yobazlar dahil). Hatta en çok da yobazlar müslüman değil.

Lütfen yazdıklarımı anlamadan cevap yazma

Sitelerde Paylaş

Ne güzel.

''Birincisi; inançla alakalıdır. Küfrünü gizleyip, inandığını söyleyen veya inanmış gibi davranış sergileyen kimse bu anlamdaki münafıktır. Münafık dendiğinde ilk akla gelen de budur.

İkincisi; amelî münafıklıktır. Bu çeşit münafıklık daha çok iki yüzlülük yapmak, farklı yerlerde farklı davranış sergilemekle kendini gösterir.''

Birincisi Türkiye'deki Müslümanlara tıpatıp uyuyor.

Uymuyor diyen söylesin.

Allah'ın indirdiğiyle hükmetmeyenin vay haline diyor kuran!

Türkiye gitti, Suriye gitti, Irak gitti.

Bir İran, Bir Suudi Arabistan kaldı.

Suudi Arabistan da ikinciye örnek.

Amerikan kuklası.

O da gitti.

İran kaldı.

Onlar da Şii.

Direkt kafir.

Yani islam aleminde bugün bir tane müslüman yok.

Ya münafıklar,

Ya da kafir.

Bu dediklerimi zaten müslümanlar da biliyor.

Onlar gerçek müslüman değil, onlar değil, hayır onlar da değil diyorlar.

Geçenlerde müftü 'karısı kızı düğünlerde oynayan deyyustur' demişti.

En dindarı bile müftüye tepki gösterdi.

la bu düğünde oynama İslam'ın, kuranın neresinde varmış?

saç kapattıran kuran düğünde göbek atmaya izin mi verir.

Ancak cariyeler oynar, Onlar da köle oldukları için.

gerçekler bunlar, Mahidevran, tatlısu, yumoş müslümanı, vernellenmiş müslümanlğa inanan masum dindar..

yüzleş.

Sitelerde Paylaş

Şimdi de Allah'ın münafıkları tespit yöntemini görelim.

Nisa 61 - Ve onlara: "Allah'ın indirdiğine (Kur'ân'a) ve Resûl'e gelin." denildiği zaman, münafıkların senden yüz çevirerek ayrıldıklarını görürsün.

Demekki Müslümanım diyen birinin münafık olup olmadığını anlamanın yollarından biri "Allah'ın indirdiğine gelin" demekmiş. Pekii bu gelmek nasıl olur? Kitaplıkta duran Kuran'a doğru yürümek şeklinde olmaz tabii ki :D

Kuran'ın emirlerine uymakla olur.

Örneğin Kuran'da mezhepçilik haram kılınmıştır. Kuran mezhepçiliği haram kılmışken hala bir mezhebe mensup olduğunu söyleyen Müslüman'a uyarı yapılır "kardeşim Kuran da mezhepçilik haram, bırak mezhebi, şeyhi şıhı, Kuran'ın emrine uy" dendiğinde o buna yanaşmıyorsa yani Kuran'dan uzaklaşıyorsa münafıktır.

Ben demiyorum Kuran/Allah diyor.

Bu örnekleri çoğaltmak mümkün.

Bu arada Müslüman arkadaşlar mezhebiniz neydi? :lol:

Sitelerde Paylaş

Şimdi de Allah'ın münafıkları tespit yöntemini görelim.

Nisa 61 - Ve onlara: "Allah'ın indirdiğine (Kur'ân'a) ve Resûl'e gelin." denildiği zaman, münafıkların senden yüz çevirerek ayrıldıklarını görürsün.

Demekki Müslümanım diyen birinin münafık olup olmadığını anlamanın yollarından biri "Allah'ın indirdiğine gelin" demekmiş. Pekii bu gelmek nasıl olur? Kitaplıkta duran Kuran'a doğru yürümek şeklinde olmaz tabii ki :D

Kuran'ın emirlerine uymakla olur.

Örneğin Kuran'da mezhepçilik haram kılınmıştır. Kuran mezhepçiliği haram kılmışken hala bir mezhebe mensup olduğunu söyleyen Müslüman'a uyarı yapılır "kardeşim Kuran da mezhepçilik haram, bırak mezhebi, şeyhi şıhı, Kuran'ın emrine uy" dendiğinde o buna yanaşmıyorsa yani Kuran'dan uzaklaşıyorsa münafıktır.

Ben demiyorum Kuran/Allah diyor.

Bu örnekleri çoğaltmak mümkün.

Bu arada Müslüman arkadaşlar mezhebiniz neydi? :lol:

Fetullah, cübbeli gibi tarikat veya cemaatlere tabi olanlar şirk içindedirler.

İslam'da tarikat ve cemaat yoktur.

Vahabilikte de yoktur.

Gerçek islam vahabiliktir.

Müslüman olsam vahabi olurdum.

Sitelerde Paylaş

Hasan:Kardeşlerim başımız sağolsun, babamız hakkın rahmetine kavuştu, ölüm hak miras helal, şimdi miras paylaşımı konuşalım

Gülsüm:Abi neyi konuşacağız, kardeşler eşit paylaşırız, mirasa hak saihbi kimsemiz de yok zaten

Ahmet:Sus kız tövbe de bu nasıl konuşma böyle

Ayşe:Abi gülsüm ne dediki kızıyorsun?

Hasan:Kardeşlerim Allah'ın indirdiğine uyacağız,

Gülsüm:Ama abiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Ayşe:Ama abiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, bu çağda olur mu böyle şey

Not:Bu yaşıma geldim (13 yaşındayım ama çevrem geniştir :D ) Kuran'daki miras hükümlerine uyan Müslüman görmedim. Sadece mirastan kaç kişi gümbürder acaba?

Sitelerde Paylaş
  • 5 months later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...