Jump to content

Et yemek yobazlıktır!

Recommended Posts

Şu konuya bir açıklık getirebilirmiyiz lütfen?

22.08.2012 Tarihinde ateistforum facebook grubunda paylaşılan peta haberi ile ilgili özellikle yapılan yorumlaradır tepkim.

7 yıldır ziraat mühendisiyim doğayı seviyorum et yemiyorum diyen ama bütün gün bilgisayarın başında oturan pek çok sözüm ona doğa severden daha fazla doğanın içinde yer aldım diyebilirim...

İsteyen vejeteryan olabilir kimsenin de buna karışmaya hakkı yok ama hayır efendim et yemek yobazlıkmış, bütün bilim adamları veganmış et yemenin sokakta kedi öldürmekten farkı yokmuş.

Güldürmeyin beni lütfen?

Söz konusu canlı haklarıysa şayet? Duyu yetileri yok diye bitki yeme hakkını bize ne veriyor söyleyebilirmisiniz?

Ben o ağaçların o bitkilerin meyvelerin arasındayım onları benden daha fazla seven birisi olamaz.

Hayvanlarıda severim hiç bir hayvanı itip kakmışlığım hırpalamışlığım yoktur, kürk yapımına, hayvanların derileri için öldürülmelerine karşıyım, hayvan seri üretim çiftliklerinide fabrikasyon görüyorum bu şekilde olmamalı reformist bir çalışma olmalı diyorum AMA

Hiç kimse beni et yiyorum diye yobazlıkla suçlayamaz vücudumuza et de lazımdır herkes et yemelidir demiyorum yemek isteyenlerin hakkına saygı duyulmalıdır diyorum, azı dişlerimiz çorba içmek için çıkmadı diyorum...

Bunun haricinde eğer bu konuda ciddi akedemik bir bilginiz varsa karşıt görüşle ilgili lütfen paylaşın gelip burda vikipedi linkleri atacaksanız o yolları çoktan geçtim ben gelip hakaret edecekseniz zahmet etmeyin yeterince hakaret yedim zaten ateistforum grubunda!

Atesit olduğum için bu kadar hakaret yemedim ben müslümanlar arasında ben. Azıcık insan olun be hayvan sevgisinden hepiniz hayvan olmuşsunuz haberiniz yok...

Sakinim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 153
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Atesit olduğum için bu kadar hakaret yemedim ben müslümanlar arasında ben. Azıcık insan olun be hayvan sevgisinden hepiniz hayvan olmuşsunuz haberiniz yok...

Hahaha. Komedi valla. Asıl yobaz olanlar kendileri, ellerine imkan geçse, bir makineli tüfek alıp, bütün et yiyenleri kurşuna dizecekler.

Sitelerde Paylaş

22.08.2012 Tarihinde ateistforum facebook grubunda paylaşılan peta haberi ile ilgili özellikle yapılan yorumlaradır tepkim.

7 yıldır ziraat mühendisiyim doğayı seviyorum et yemiyorum diyen ama bütün gün bilgisayarın başında oturan pek çok sözüm ona doğa severden daha fazla doğanın içinde yer aldım diyebilirim...

İsteyen vejeteryan olabilir kimsenin de buna karışmaya hakkı yok ama hayır efendim et yemek yobazlıkmış, bütün bilim adamları veganmış et yemenin sokakta kedi öldürmekten farkı yokmuş.

Güldürmeyin beni lütfen?

Söz konusu canlı haklarıysa şayet? Duyu yetileri yok diye bitki yeme hakkını bize ne veriyor söyleyebilirmisiniz?

Ben o ağaçların o bitkilerin meyvelerin arasındayım onları benden daha fazla seven birisi olamaz.

Hayvanlarıda severim hiç bir hayvanı itip kakmışlığım hırpalamışlığım yoktur, kürk yapımına, hayvanların derileri için öldürülmelerine karşıyım, hayvan seri üretim çiftliklerinide fabrikasyon görüyorum bu şekilde olmamalı reformist bir çalışma olmalı diyorum AMA

Hiç kimse beni et yiyorum diye yobazlıkla suçlayamaz vücudumuza et de lazımdır herkes et yemelidir demiyorum yemek isteyenlerin hakkına saygı duyulmalıdır diyorum, azı dişlerimiz çorba içmek için çıkmadı diyorum...

Bunun haricinde eğer bu konuda ciddi akedemik bir bilginiz varsa karşıt görüşle ilgili lütfen paylaşın gelip burda vikipedi linkleri atacaksanız o yolları çoktan geçtim ben gelip hakaret edecekseniz zahmet etmeyin yeterince hakaret yedim zaten ateistforum grubunda!

Sakinim.

Kim ne demiş sana ben seni yeni gördüm? pardon hatırlıyorum seni ama az çok, bende et yemiyorum ama insanlar yiyorlar şu an için, zaten çok erken herkezin et yememesi, çünkü zevkle hayvanın boğzını kesip kurban etme diye bir uygulaması var hala insanlığın, buda zaman içinde evrilerek yok olacak birşey,kimse kimseye et yiyor diye kinlenmez, kinlenen varsa bilemem, ben et yiyene kinlenmem çünkü o asla benim düşündüğümün nasıl bir düşünce şeklinden ileri geldiğini çözemez henüz, ben hayvanın kanını akıtarak cennet hayali kuran insanlara kızarım, çünkü cennet için başka bir canı elleriyle alır o insan, ne hakkı var ? o canlı ayaklansa onu kesse cennet için ne hissederdi acaba başka bir canlının cennet biletinin kendi biricik canı olduğunu anladığında.
Sitelerde Paylaş

"ben et yiyene kinlenmem çünkü o asla benim düşündüğümün nasıl bir düşünce şeklinden ileri geldiğini çözemez"

Et yiyenler bariz geri zekalıdır diyorsun yani? bırakın şu ekşi sözlük kurnazlığınıda açık açık söyle yahu ne kadar salakmışız biz?

Sitelerde Paylaş

Güldürmeyin beni lütfen?

Sakinim.

üç beş tane kendini bilmezin lafına kızıp sinirlenme birader. bende et yiyorum. sütte içiyorum, otda yiyorum. soğan hariç yemek ayırmam. onlar gösteriş meraklısı yeni yetme ateisttir.

Sitelerde Paylaş

"ben et yiyene kinlenmem çünkü o asla benim düşündüğümün nasıl bir düşünce şeklinden ileri geldiğini çözemez"

Et yiyenler bariz geri zekalıdır diyorsun yani? bırakın şu ekşi sözlük kurnazlığınıda açık açık söyle yahu ne kadar salakmışız biz?

Arkadaşım ben kötü niyetle yazmadım yazımı, ben çocukken bile et gördümmü tuhaf olurdum, neden hemen kötüye yoruyorsunuz yaa?
Sitelerde Paylaş

Bu ne kibir arkadaş? tamam bende ateistim dinler saçmalık yalan dolan ama bu konuda siz nasıl böyle bir narsistlik yapabiliyorsunuz? neye dayanıyorsunuz? et yemenin yanlışlığıyla ilgili elinizde nasıl bir su götürmez bilgi var? paylaşında ondan sonra bizde diyelimki harbi biz salakmışız... Et yiyenler salakmış benim seviyeme çık öyle tartışalım falan? kimsiniz nesiniz siz ya?

Sitelerde Paylaş

birileri, bilerek veya bilmeyerek ,karnıvor darwin'e özeniyor galiba..

http://www.ateistfor...showtopic=40269

gurme klübüne devam eden darwin'in yemediği canlı kalmamış bu dünyada..

normal..çünkü okuduğu papaz okulunda incil'deki şu ayetleri de benimsemesi istenmiştir herhalde.

İsa, halkı yanına çağırıp onlara, “Dinleyin ve şunu belleyin” dedi.

Ağızdan giren şey insanı kirletmez. İnsanı kirleten ağızdan çıkandır.(matta 15-10,11)

bu ayetler doğruysa yamyamlık bile dinen uygundur.

ve et yemenin eninde sonunda ulaşacağı yer de orasıdır belki de.

and dağlarında düşen bir uçaktan sağ kalanların yamyamlık yaptığı söylenir.

ve bu olayın filmi de yapılmıştır.

ölü hayvan yiyenler..ölü insan da yer.

hatta çok sevdiği kedi,kuş veya köpeğini de indirir mideye zorda kaldığında.

yani bu bir modeldir.

ve dinsel yönü de vardır.

çünkü dünya barışını tehdit eden kanlı monoteist dinleri yaratanlar

göçebe hayvancılıkla geçinen vahşi çöl erkekleriydi.

tarihinde cehane27 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aynen ya.İnsan aynı zamanda etobur bir varlıktır.Sözde çevreciler ve vejetaryanlar doğa kanunlarını bilmeden atıp tutuyorlar.Etteki proteini başka yoldan almak çok ama çok zordur.İnsanın milyoner falan olması gerekir o kadar proteini sağlayacak besinleri almak.Ayrıca etin faydaları da vardır.Yaşamak için öldürmek doğanın kanunudur.Geyiği avlayıp yiyen aslan da hayvan haklarına karşı geliyor o zaman.O da mı suçlu?

Ama yemezse ölecek.Bizde doğanın bir parçasıyız ve yaşamak için öldürmek zorundayız.Sözde çevreciler kendini doğadan soyutlayan cahillerdir.

Doğal olmak vahşilikse ben vahşiyim.Kendimi doğadan soyutlayıp kendimi kandırmıyorum en azından.Uzun süre aç kalan insan bu cümleleri daha iyi anlar çünkü içindeki hayvansal dürtüler meydana çıkar.Son raddeye varınca insan kendi türünü de yer.Tıpkı karıncalar gibi.Şimdi karıncalar da doğa düşmanıdır,hapse atılmalıdır falan.Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun.

tarihinde Berkullah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu ne kibir arkadaş? tamam bende ateistim dinler saçmalık yalan dolan ama bu konuda siz nasıl böyle bir narsistlik yapabiliyorsunuz? neye dayanıyorsunuz? et yemenin yanlışlığıyla ilgili elinizde nasıl bir su götürmez bilgi var? paylaşında ondan sonra bizde diyelimki harbi biz salakmışız... Et yiyenler salakmış benim seviyeme çık öyle tartışalım falan? kimsiniz nesiniz siz ya?

Tamam dostum sakin ol lütfen :) . Senin için bu konu da çok dolmuş anlaşılan. Sana yobaz demeleri falan duygularını incitmiş. Boş ver kafaya takma, lafla peynir gemisi yürümez.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım ben kötü niyetle yazmadım yazımı, ben çocukken bile et gördümmü tuhaf olurdum, neden hemen kötüye yoruyorsunuz yaa?

Sen durduk yere, birşeylere kızdında, birşeylerin acısınımı çıkarıyorsun bizle. Oku yazdığımı hayret birşey yaa.
Sitelerde Paylaş

et yemek barbarlıktır..

argümanların o kadar çürük ki. daha hayvanlarla bitkileri ayıran özellikleri bilmiyorsun..

hayvanlar tıpkı insanlar gibi ileri düzeyde duygulara sahiptir. korku, panik, acı, merak, mutluluk vb. bütün duygular vardır.. bitkilerde bu duygulanışlar yoktur..

bu duyguları çok güçlü hisseden hayvanlara, endüstriyel çiftliklerde türlü işkenceler ediliyor, yapay olarak besleniyor, ve aynı işkencelerle öldürülüyorlar.. siz et yiyerek bu sürecin devam etmesine neden oluyorsunuz.. doğduğu andan itibaren sizin için türlü baskı şiddet ve işkencelere uğruyor hayvanlar.. birileri kesip size yedirsin diye..

hal böyleyken, et yemek çok normal ve zararsız birşeymiş gibi konuşmak cehalet ve vurdumduymazlıktır..

her gün binlerce hayvanın işkence edilerek öldürülmesi bir ırkçılıktır.. hatta ırkçılıktan bile kötüdür, türcülüktür..

et yemek günlük bir "faşizm ve ırkçılıktır".. hayvanlara yapılanları gören bunu bilir..

Sitelerde Paylaş

birileri, bilerek veya bilmeyerek ,karnıvor darwin'e özeniyor galiba..

http://www.ateistfor...showtopic=40269

gurme klübüne devam eden darwin'in yemediği canlı kalmamış bu dünyada..

normal..çünkü okuduğu papaz okulunda incil'deki şu ayetleri de benimsemesi istenmiştir herhalde.

İsa, halkı yanına çağırıp onlara, “Dinleyin ve şunu belleyin” dedi.

Ağızdan giren şey insanı kirletmez. İnsanı kirleten ağızdan çıkandır.(matta 15-10,11)

bu ayetler doğruysa yamyamlık bile dinen uygundur.

ve et yemenin eninde sonunda ulaşacağı yer de orasıdır belki de.

and dağlarında düşen bir uçaktan sağ kalanların yamyamlık yaptığı söylenir.

ve bu olayın filmi de yapılmıştır.

ölü hayvan yiyenler..ölü insan da yer.

hatta çok sevdiği kedi,kuş veya köpeğini de indirir mideye zorda kaldığında.

yani bu bir modeldir.

ve dinsel yönü de vardır.

çünkü dünya barışını tehdit eden kanlı monoteist dinleri yaratanlar

göçebe hayvancılıkla geçinen vahşi çöl erkekleriydi.

Tekerleğide bu insanlar keşfetti?

Yazıyıda bu insanlar keşfetti?

Yürümeyide belki bu insanlar keşfetti?

Bunlarıda kullanmayalım o zaman antik çağların icatları bunlar...

Çünkü teknoloji sadece son 20 yıla ait bir şey ondan önceki bütün icadları hep ateist otoburlar bulmuş etoburları ilk okul 5 i bile bitirememiş özenti salaklar çünkü?

Bizde salağız çünkü ateist olmuşuz ama hala ot yiyoruz bunu söylüyorsun değil mi? beyin yok bizdede yani olmamışız biz?

Sitelerde Paylaş

Yuh arkadaş ne barbarlığı?

Kendinize gelin.Aslan geyiği öldürürken acı çektiğini düşünüyor mu?

Doğada acı vardır hemde oldukça.Kendinizi doğadan soyutlamayın.Hayvanlar acı da çekse yaşamak için öldürmek zorundasınızdır.

Denemesi bedava.2 gün boyunca hiçbirşey yemeyin ve sonra yazdıklarımı okuyup düşünün.Faşizm bile demişsiniz.Müslümanlardan betersiniz yobazlıkta.

Sitelerde Paylaş

et yemek barbarlıktır..

argümanların o kadar çürük ki. daha hayvanlarla bitkileri ayıran özellikleri bilmiyorsun..

hayvanlar tıpkı insanlar gibi ileri düzeyde duygulara sahiptir. korku, panik, acı, merak, mutluluk vb. bütün duygular vardır.. bitkilerde bu duygulanışlar yoktur..

bu duyguları çok güçlü hisseden hayvanlara, endüstriyel çiftliklerde türlü işkenceler ediliyor, yapay olarak besleniyor, ve aynı işkencelerle öldürülüyorlar.. siz et yiyerek bu sürecin devam etmesine neden oluyorsunuz.. doğduğu andan itibaren sizin için türlü baskı şiddet ve işkencelere uğruyor hayvanlar.. birileri kesip size yedirsin diye..

hal böyleyken, et yemek çok normal ve zararsız birşeymiş gibi konuşmak cehalet ve vurdumduymazlıktır..

her gün binlerce hayvanın işkence edilerek öldürülmesi bir ırkçılıktır.. hatta ırkçılıktan bile kötüdür, türcülüktür..

et yemek günlük bir "faşizm ve ırkçılıktır".. hayvanlara yapılanları gören bunu bilir..

Al işte bunlar olmuş biz olmamışız veganların çoğu bu kafada biz olmamışız arkadaşlar gidip intihar edelim doğayı koruyalım en iyisi?

Tekrar söylüyorum bitkilerin duyularının olmaması sana onu yeme hakkını nerden veriyor bana bunu mantıklı bir şekilde açıkla bırakıyım et yemeyi...

Sitelerde Paylaş

ayrıca, azı dişlerim var, atalarımız da et yiyordu diyerek binlerce yıl önce bilinçsiz bir şekilde gelişen süreçleri bugüne taşımak akılsızlıktır.. onbinlerce yıl önce atalarımız doğal ortamda avlanarak et yemeye başladı.. et yeme alışkanlığını kazandı.. ama bugün hiçbir şey doğal yollardan yapılmıyor.. hayvanlar yapay olarak üretiliyor, çiftliklerde şiddete baskıya ve işkenceye uğruyor.. o çiftlikleri bir izleyin nette kendiniz görün..

ikincisi, eskiden yapılan birşey bugün yapılmasını haklı çıkarmaz.. eskiden insan öldürmek veya kurban etmek de çok sıradan birşeydi.. bugün reddettiğimiz birçok şey yapılıyordu.. şimdi ilkellik deyip reddediyoruz.. şimdi neden karşıyız buna? çünkü uygarlık diye birşey yarattık. bazı değerlerimiz, kabullerimiz ve etik diye birşey var.. sıra hayvanalra gelince neden bütün değerleri ve etiği unutuyoruz?? neden bu kadar kör oluyoruz??

ateistler müslümanlara veya dincilere neden ilkel diyor? çünkü 1500 yıl önceki alışkanlıkları sürdürmek istiyorlar.. insanlara, kadınlara çocuklara 1500 yıl önceki gibi davranmak istiyorlar.. insan hakları, eşitlik, özgürlük gibi değerleri önemsemiyorlar. din adına bunları yasaklıyor veya kısıtlıyorlar.. bu yüzden dincileri reddediyoruz, ilkel gerici diyoruz..

ama hayvanlara karşı davranışlarımıza gelince, eleştirdiğimiz adamlardan farkımız yok.. uygarlık, değerler, etik, çevreye saygı gibi şeyleri hemen unutuyoruz.. bir müslüman ne yapıyorsa aynısını yapıyorsunuz.. müslümanlar "allah herşeyi insanalr için yarattı" diyip devame diyor.. sizin gibi ateistler de "hayvanları öldürüp yemek doğal, çünkü doğada durum bu" diyorsunuz.. işin hiçbir doğal yanının kalmadığını, her şeyin tamamen mekanik hale geldiğini, doğada baskı ve işkence gibi şeylerin olmadığını unutuyorsunuz.. belki bu yüzden size yobaz demişlerdir..

Sitelerde Paylaş

İnsan etobur bir hayvandır!!!

Bunu kafanıza sokun siz istemeseniz de böyledir.Hayvan acı da çekse onu yemek zorundasınız.Şuanda hemen hemen her gıda hayvansal ürünlerden elde ediliyor onları afiyetle yiyorsunuz vejetaryenler.Doğanın kanunu bu.Yaşamak için öldür.YAŞAMAK İÇİN.

Ben işkenceyi desteklemiyorum.İftira atmayın.Acı da çekse hayvanı yemek zorundayız bu bizim doğal yapımız.

tarihinde Berkullah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tekrar söylüyorum bitkilerin duyularının olmaması sana onu yeme hakkını nerden veriyor bana bunu mantıklı bir şekilde açıkla bırakıyım et yemeyi...

hayvan öldürüp yemeye neden karşıyız?? çünkü hayvanlar da acı ve korku hissediyor.. hem de çok büyük acı ve korkular.. bunu görüyoruz, gözlemliyoruz. biliyoruz.. buna rağmen aynı şeye neden devam ediyorsun?? hadi sen açıkla bakalım??

bitkilerde benzer davranışlar göremiyoruz.. acı ve korku diye birşey göremiyoruz.. o yüzden bitkileri tüketmek daha akılcı ve insanidir diyoruz..

et yemek tamamen kültürel bir alışkanlıktır.. bu çağda ihtiyaç falan değildir kesinlikle..

et yemek ihtiyaçsa, neden köpek domuz at eti, böcek salyangoz falan yemiyorsun?? çünkü alışkın değilsin.. yani ihtiyacın olmadığı için değil.. böyle bir yemek kültürün yok.. buna rağmen kalkıp da et yemek ihtiyaçtır, olmazsa olmaz demek kendini kandırmaktır.. alışkanlıklara yenilip bile bile yanlış yapmaktır..

Sitelerde Paylaş

İnsan etobur bir hayvandır!!!

Bunu kafanıza sokun siz istemeseniz de böyledir.Hayvan acı da çekse onu yemek zorundasınız.Şuanda hemen hemen her gıda hayvansal ürünlerden elde ediliyor onları afiyetle yiyorsunuz vejetaryenler.Doğanın kanunu bu.Yaşamak için öldür.YAŞAMAK İÇİN.

Ben işkenceyi desteklemiyorum.İftira atmayın.Acı da çekse hayvanı yemek zorundayız bu bizim doğal yapımız.

tipik müslüman zırvaları.. senin et yemen normal. et yemezsen günaha girersin sen..

veganların yediği hiçbirşey hayvansal madde içermez.. vejetaryenler sadece süt ve yumurta yer.. hiçbir hayvanın öldürümesine neden olmazlar..

burda konuşmadan önce, internette biraz çiftliklere bakın, hayvanlara neler yapılıyor, ne tür baskı ve işkencelere uğruyorlar. bir görün.. sadece öldürmekle kalmıyorlar yani.. bakın görün.. bakmazsanız kör kör konuşursunuz ancak..

tarihinde BABAYARO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...