Jump to content

Et yemek yobazlıktır!

Recommended Posts

Hizip sen yapma bari, yazılarımın tamamını oku, birde senle uğraşmayayım şimdi.Kimseye yobaz dememişim vejeteryenlik konusunda, oku yazılarımı.

Sana demedim yahu. Yobaz diyenler var onu demek istedim. Sen demedin biliyorum okudum yazdıklarını :D

Et değil de ot mu yemek istiyorsunuz? E yiyin gari :D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 153
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Benim kızdığım vejeteryanlerin biz et yemiyoruz dünyayı kurtarıyoruz sizin beyniniz almıyor tripleri yoksa kimsenin tercihini eleştirdiğim falan yok bilimsel olarak bize et lazım hayvansal protein ile bitkisel protein arasında fark vardır o takviyeyi bitkilerden sağlamak çok zor ve masraflıdır...

Sitelerde Paylaş

Benim kızdığım vejeteryanlerin biz et yemiyoruz dünyayı kurtarıyoruz sizin beyniniz almıyor tripleri yoksa kimsenin tercihini eleştirdiğim falan yok bilimsel olarak bize et lazım hayvansal protein ile bitkisel protein arasında fark vardır o takviyeyi bitkilerden sağlamak çok zor ve masraflıdır...

Valla ben et yemeyerek dünyayı kurtaracağımı aklımın ucuna getirmedim, kaldıki benim et yememem hayvanların kesilip yenmesini durdurmaz bunuda biliyorum ben, yemiyorum kardeşim, o hayvanın sırf benim besin ihtiyacım için mideme yem olmasını kaldıramıyorum varmı diyeceğin, haydi kendimi senden daha üstün gördüğüm konusunda ıspatla.
Sitelerde Paylaş

Valla ben et yemeyerek dünyayı kurtaracağımı aklımın ucuna getirmedim, kaldıki benim et yememem hayvanların kesilip yenmesini durdurmaz bunuda biliyorum ben, yemiyorum kardeşim, o hayvanın sırf benim besin ihtiyacım için mideme yem olmasını kaldıramıyorum varmı diyeceğin, haydi kendimi senden daha üstün gördüğüm konusunda ıspatla.

Kendi ilk mesajına ve diğer karşıt görüşlü arkadaşların yazdıklarına bakman yeterli... Ayrıca bu yazıyı ateistforum facebook grubundaki peta protestosu haberinin altına yazılan yorumlardan sonra yazdım...

Sitelerde Paylaş

Ne yazık ki tanrı yok. Tanrı olsaydı hiç bir şey yemeyen, veya güneş ışığı yardımıyla co2 yi sentezleyen yaratılmış bir varlık olmamız gerekirdi. Evrimleştik artık proteinli bitkilerle veya yapay gıdalarala beslenebilecek düzeye geldik kendi başımızın çaresine bakabiliriz diyor isek o zaman da evrensel bir hukuk gerekir. Beyni olmayan sadece et üreten canlılar üretmemiz lazım.

Benim seçimim insan ırkını yok edip (üremeyerek) yaşamı oluruna bırakmak.

Değişik bana mantıklı geldi sonuç olarak dinler yoksa yaşamında bir amacı yoksa sadece 100 yıl boyunca çocuk yapılmasını engellersek dünya nüfusu son bulacaktır ancak kabile yaşamları hakkında ne düşünüyorsun? zorla kısırlaştırılamaz bu insanlar neticede?

Sitelerde Paylaş

Kendi ilk mesajına ve diğer karşıt görüşlü arkadaşların yazdıklarına bakman yeterli... Ayrıca bu yazıyı ateistforum facebook grubundaki peta protestosu haberinin altına yazılan yorumlardan sonra yazdım...

İlk iletimden ne anladın? bana sorarsanda senin ilk iletin intikam kokuyor peki sen bunu napacaksın?Benim et yiyenlerle derdim yok bunu aklına yaz, ama içim sızlıyor o hayvanın sadece bir boğaz uğruna canının alınmasına, buda suçmu yani?Vicdanımın tersini yapamıyorsamda kusura bakma, sen vicdanının tersini yapabilirmisin diye sorarım adama o zaman.
Sitelerde Paylaş

Çocuk yapılmasını engelleyemezsin. Bilinçlenen insanların kendileri yapmalı bu işi.

Kabile toplumları çadırları etrafında besledikleri keçi, deve, koyunu kesip yerler. Aynı döngü devam eder.

Modern toplumu bir üst düzeye sıçratmak oldukça güç.

Bir tanrı olsaydı işler bu düzeye varmazdı. Tanrı olayı da ayrı bir saçmalık o da başka bir olay.

Bir tanrı var olsaydı tanrının kendisi ne yiyor ne içiyor ise bizim de onu yiyip içmemiz lazımdı. Kendi suretinde ve nefsinde yaratmıştı bizi.

Tanrı doğa ise o halde haydi gidelim kelle paça çorbası içmeye, bumbar, midye tava yiyip, bakteri ve enzimlerimizi çalıştıralım.

İnsan vücudundaki genetik malzemenin %90 bakteri, %10 u insandır. Sadece ağzımızda tanımlanmış 800 bakteri varmış. Bağırsaklarımızda tür olarak milyonlarca. Onlarsız yaşayamayız. Bahçenizdeki çimenden biraz yerseniz o bakterilere ne olur biliyor musunuz? G.tünüzden gaz ve toz bulutu olarak çıkarlar. Bakterilerin çoğuölür. Ot yemeye devam ederseniz ölürsünüz. 7 milyar insan aynı şeyi yaparsa ölmeyenler çoğalır otçul bir ırk yaratırlar.

Zaten kendini yoketmeyi düşünecek kadar bilinçlenmiş bir toplumun doğaya fazla zarar vereceğini düşünmüyorum. Düşüncelerin çok mantıklı geldi bana neden bilmiyorum ama bu konuda biraz daha araştırma yapacağım...

Sitelerde Paylaş

İlk iletimden ne anladın? bana sorarsanda senin ilk iletin intikam kokuyor peki sen bunu napacaksın?Benim et yiyenlerle derdim yok bunu aklına yaz, ama içim sızlıyor o hayvanın sadece bir boğaz uğruna canının alınmasına, buda suçmu yani?Vicdanımın tersini yapamıyorsamda kusura bakma, sen vicdanının tersini yapabilirmisin diye sorarım adama o zaman.

İntikam değil sinir kokuyor diyelim kimse kimseyi barbarlıkla, aptallıkla suçlayamaz hele bu konuda.

İnsan vicdanına bu şekilde seslenilmez bu tarz narsist, egoist hareketler beni daha çok kendilerinden ve düşüncelerinden tiksindiriyor...

Sitelerde Paylaş

İntikam değil sinir kokuyor diyelim kimse kimseyi barbarlıkla, aptallıkla suçlayamaz hele bu konuda.

İnsan vicdanına bu şekilde seslenilmez bu tarz narsist, egoist hareketler beni daha çok kendilerinden ve düşüncelerinden tiksindiriyor...

bak itiraf ettin sonunda, sen birşeylerin acısının telafisini yapmak için, incinen egonu tatmin derdine düşmüşsün,bizim suçumuz ne peki? insanları bir kılığın içine sokup şekillendirerek adammı olunurmuş? kırmızıyla yazılanda ne demek istiyorsun tam anlaşılmıyor?
Sitelerde Paylaş
veganların yediği hiçbirşey hayvansal madde içermez.. vejetaryenler sadece süt ve yumurta yer.. hiçbir hayvanın öldürümesine neden olmazlar..

süt ve yumurta bitkisel mi yani?

hiçbir hayvanın öldürümesine neden olmazlar ama sömürülmesine neden olurlar.

çünkü süt ve yumurta karşılığında ücret ödemezler.

al bir de burdan yak bakalım :D

Sitelerde Paylaş

bak itiraf ettin sonunda, sen birşeylerin acısının telafisini yapmak için, incinen egonu tatmin derdine düşmüşsün,bizim suçumuz ne peki? insanları bir kılığın içine sokup şekillendirerek adammı olunurmuş? kırmızıyla yazılanda ne demek istiyorsun tam anlaşılmıyor?

Sende ilk mesajında gayet beni anlayamaz et yiyenler diyerek kendini üstün görüyordun... Ben zaten ilk mesajımda neye tepki olarak yazdığımı belirttim? itiraf edilecek bir şey yok...

Sizin ne suçunuz var hmm genel olarak vejeteryanların hepsinin kendisini einstein sanmasıyla ilgili benim sorunum yoksa isteyen vejeteryan olur isteyen vegan başka sorunum yok benim...

Sitelerde Paylaş

Sende ilk mesajında gayet beni anlayamaz et yiyenler diyerek kendini üstün görüyordun... Ben zaten ilk mesajımda neye tepki olarak yazdığımı belirttim? itiraf edilecek bir şey yok...

Sizin ne suçunuz var hmm genel olarak vejeteryanların hepsinin kendisini einstein sanmasıyla ilgili benim sorunum yoksa isteyen vejeteryan olur isteyen vegan başka sorunum yok benim...

Ya kardeşim etmi yiyorsun ye, yemiyormusun yeme, ben yemiyorum, vicdanen çocukluğumdan beri et gördümmü bir tuhaf olurdum, bu forumu takip etmeye başladığımdan beri o hayvanların canlı hali gözümde canlanıyordu, böyle algılardım et gördümmü , ama yerdim işte, hemde midem bulanıp dururdu psikolojik olarak,kusma kusmama arası gider gelirdim, geçenlerde et yemeyi tamamen bıraktım oldumu? belki buda evrimseldir ne biliyorsunuz? Şimdi ben et yemiyorum diye sizden üstünmü oluyorum, hayır,sizden üstün olmam için hayatım boyunca hiç et yememem gerekirdi, e buda ters birkere, evrimimizin biryerinde şıp diye basamak atlamamız lazımki bu dediğim olsun, şıp diye birşeyde olmadığına göre analizlerini seni sinir edenler üzerinden değil, gerçekler üzerinden yap zira olmuyor böyle.
Sitelerde Paylaş

Şu konuya bir açıklık getirebilirmiyiz lütfen?

22.08.2012 Tarihinde ateistforum facebook grubunda paylaşılan peta haberi ile ilgili özellikle yapılan yorumlaradır tepkim.

7 yıldır ziraat mühendisiyim doğayı seviyorum et yemiyorum diyen ama bütün gün bilgisayarın başında oturan pek çok sözüm ona doğa severden daha fazla doğanın içinde yer aldım diyebilirim...

İsteyen vejeteryan olabilir kimsenin de buna karışmaya hakkı yok ama hayır efendim et yemek yobazlıkmış, bütün bilim adamları veganmış et yemenin sokakta kedi öldürmekten farkı yokmuş.

Güldürmeyin beni lütfen?

Söz konusu canlı haklarıysa şayet? Duyu yetileri yok diye bitki yeme hakkını bize ne veriyor söyleyebilirmisiniz?

Ben o ağaçların o bitkilerin meyvelerin arasındayım onları benden daha fazla seven birisi olamaz.

Hayvanlarıda severim hiç bir hayvanı itip kakmışlığım hırpalamışlığım yoktur, kürk yapımına, hayvanların derileri için öldürülmelerine karşıyım, hayvan seri üretim çiftliklerinide fabrikasyon görüyorum bu şekilde olmamalı reformist bir çalışma olmalı diyorum AMA

Hiç kimse beni et yiyorum diye yobazlıkla suçlayamaz vücudumuza et de lazımdır herkes et yemelidir demiyorum yemek isteyenlerin hakkına saygı duyulmalıdır diyorum, azı dişlerimiz çorba içmek için çıkmadı diyorum...

Bunun haricinde eğer bu konuda ciddi akedemik bir bilginiz varsa karşıt görüşle ilgili lütfen paylaşın gelip burda vikipedi linkleri atacaksanız o yolları çoktan geçtim ben gelip hakaret edecekseniz zahmet etmeyin yeterince hakaret yedim zaten ateistforum grubunda!

Atesit olduğum için bu kadar hakaret yemedim ben müslümanlar arasında ben. Azıcık insan olun be hayvan sevgisinden hepiniz hayvan olmuşsunuz haberiniz yok...

Sakinim.

Valla arkadaşım açıkcası ben kırmızı et zaten sevmem bir tavuk balık falan yerdim ama geçen izlediğim bir video da tavuklara yapılan eziyetleri görünce artık ondan da tiksindim. Şimdi bitkiyle hayvan aynı şey değildir. Bence de yemesek iyi olur ama benim annem ne yemek yapıyorsa onu yemek zorunda kalıyorum.

Sitelerde Paylaş

Hala yok endüstriyel hayvancılık yok doğaya zarar veriyor diye zırvalasınlar.Doğa kendi başının çaresine baksın.Sanki biz doğa kanunlarına karşı gelebiliyormuşuz gibi kendini bilmez ve hadsizce doğanın işine karışıyoruz.Doğa kendisine zararı olan herşeye karşı tepki verir.Sözde çevreciler sizi.Adama hayvanlardan edilen proteini bitkilerden elde edemezsin diyorum hala okuyup tam aksini diyor şaka gibi.Birde konuyu küresel ısınmaya çekip beni cahil ilan ediyorlar.Doğada ilk elenecek olan sizlersiniz.

Sitelerde Paylaş

dinler hayvanları önemsemez sadece insanlar için var edildiğini ileri sürer ve bu yüzden kibirlidirler ancak et yendiği için de yobaz olunacağını düşünmemek gerekir.

ben mantıken vejeteryan olmaya karar verdim ama gerçekleştirmek o kadar kolay olmuyor. yılların alışkanlığı var. umarım vejeteryan olmayı başarırım.

keşke sadece taştan topraktan elde edilebilen gıda hapları olsa hiçbir canlıya ihtiyaç duymasak. ama bitki yemek zorundayız diye hayvan yemekten vazgeçmemek de saçma.

tüm dinsizler vejeteryan olsa dünyaya güzel bir mesaj olurdu :)

Sitelerde Paylaş

düzenli spor yapmaya özen gösteren biri olarak günlük almam gereken proteini sebze ve bakliyat tüketerek karşılamaya çalışsam onlarca tencere yemek yemem gerekir ki bu imkansız. Ayrıca hayvanların kurban edilmesine de karşı değilim.

Bu nasıl bir cümle açıklarmısınız? hayatta kalmak için et yemek zorunda kalmışız, evrimimiz bunu gerektirmiş anatomik olarak bir yerde, buna itirazım yok fakat kurban etmeyi nasıl onaylıyabiliyorsunuz anlamak zor? hadi diyelim beslenme amacıyla yenilen hayvanları bir nebze olsun anlayabilirim çünkü kaçınılmaz olarak etçil varlıklar olarak doğada varolmuşuz, şimdi siz kalkıpta bu bilinç seviyesine gelmiş insanın ilkellik ötesi ve bencilce bir çıkar uğruna senin gibi bir bilinç seviyesi olmayan fakat insana benzer bazı hal ve hareketlerinden o canlınında üzüntü, korku, annelik duygusu, üreme içgüdüsü, vs. vs. gibi hal ve hareketlerini gördüğünüz bildiğiniz halde, kurban etme gibi ilkel ve kendi tatlı canını bu dünyada bırakın öbür dünya diye varolmayan saçma bir insan algısının verdiği bencilce çıkarı uğruna kendi tatlı canı için saçmaca ve sadistçe bir amaçla almasının neresini uygun buluyorsunuz bu bilinç seviyesiyle?
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...