Jump to content

Et yemek yobazlıktır!

Recommended Posts

her et yiyen gibi sen de sonunda cıvıtmaya başladın işte.. şaşırmadım tabi.. başka çareniz yok ki..

acı, korku gibi önemli duyguları olmayan bitkileri yemekle, hayvan öldürüp yemeyi bir tutmak zavallılıktır, çaresizliktir..

hayvan öldürüp yemeye karşı çıkmak, insan öldürmeye, insanlara yönelik işkence ve şiddete karşı çıkmanın bir uzantısıdır.. bunun ahlaki sonucudur.. neden insan öldürmeye, acı çektirmeye, işkence ve şiddete karşıyız?? neden herkes buna karşı?? işte buna neden karşıysak, hayvanlara yapılmasına da o yüzden karşıyız.. aradaki bağıntıyı kuramıyorsanız size yapacak birşey yok artık..

Her et yiyen gibi işte göstermek istediğim nokta bu zaten ilk mesajdan beri aşağılamalar et yiyenler barbardır demeler bir şeyler söyleyincede zeka seviyeni eleştirmek çünkü kendileri iq 500 seviyelerinde gezen insanlar oldukları için biz onları anlayamayız.

Ben tekrar aynı şeyi söylüyorum duyuları yok diye bitkilerin canını alma hakkını neye dayanarak kendinde buluyorsun? realist yaklaşıyorum hayvanların yaşama hakkı varsa bitkilerinde var öldürülmemeli?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 153
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Demek şiddet.Öyleyse etobur hayvanları toplayıp hapsedelim,bitkiyle falan besleyelim.Doğayı koruyoruz sonuçta.

Hayvanın hayvanı öldürmesi suç olmuyor da,esasında hayvan olan insanın hayvanı öldürüp yemesi suç oluyor.Kendinizi doğadan soyutluyorsunuz.

Aynen katılıyorum hatta ben çapı genişletiyorum otobur hayvanların ot yemesinide engelleyelim diyorum çünkü bitkilerde canlı yaşama hakları ellerinden alınmamalı...

Sitelerde Paylaş

Aynı şey arkadaşım sabahtan beri bilimsel konuşan kimse yok burda canlının canını almak yaşam hakkını sonlandırmak değilmidir? bitkide canlı değilmidir? onun neden yaşam hakkını sonlandırıyorsunuz o zaman? duyuları yok diye bu hakkı kendinizde nasıl görüyorsunuz?

Hadi ateistler bunuda açıklayın :D

Sen çok utanmaz ve arsızmışsın, şimdi az buçuk hatırlıyorum seni, seni böyle bilmezdim,hayalkırıklığı yarattın bende.
Sitelerde Paylaş

100 gram pirinç 7.1 gram protein içerir,taze fasulye 2.0 gram protein içerir.

100 gram Dana eti 18.7 gram protein içerir.Pirinç ve fasulye gerekli protein ihtiyacının yarısını verir ancak,tamamını değil.

Herkes bilmediği konunun cahilidir.Ben bilmiyorum diyebilecek cesareti gösterebiliyorum ama sizde o cesaret yok.Herşeyi bildiğinizi iddia eder gibi konuşuyorsunuz.Biliyorsanız anlatın "Daha ilişkiyi bilmiyor cahil." diyip kendinizi küçük düşürmeyin.

100 gram dana eti elde etmek için harcadığın doğal kaynak ve enerjiyle, 100 gram fasulye için harcadığın şeyleri de karşılaştır.. sadece insanın değil doğanın da zararlı çıktığını görürsün.. hayvan yetiştirmek için tonlarca bitki yetiştiriliyor.. yüzbinlerce verimli arazi bunun için kullanılıyor.. sırf çiftliklerdeki hayvanlara yedirmek için.. üstelik bunlar hep gdo'lu ve ilaçlı bitkiler.. bunları yiyen hayvanı yetiştirmek için de ayrıca kaynak harcıyorsun.. sonra da hayvanı kesip yiyorsun.. hayvanlar burada bir tür aracı, taşıyıcı.. bunda akıl mantık diye birşey var mı yahu??

neden büyük resmi görmüyorsun??

endüstriyel çiftliklerde hayvanlara büyük işkenceler şiddet ve baskı yapılıyor.. bütün hayatları boyunca.. sonra da vahşice katlediliyorlar.. bu sana hiçbir şey ifade etmiyor mu?? neden böyle bir kötülüğü ve vahşeti görmüyorsun?? neden bu kadar duyarsızsın??

et dediğimiz şey nedir?? nasıldır, neden oluşur?? bir bunu düşünün önce.. kan, sinir, damar.. şöyle yüz gram eti önüne koyup bir düşün.. bir zamanlar bir hayvanın kanı, siniri ve damarıydı.. sen önüne alıp yiyorsun.. kendi bacağını veya kolunu kesip yediğini düşün..

Sitelerde Paylaş

Sen çok utanmaz ve arsızmışsın, şimdi az buçuk hatırlıyorum seni, seni böyle bilmezdim,hayalkırıklığı yarattın bende.

Sinirlendiriyorlar kusura bakmasında entellektüel bir birikimini olan bir kısım insanların kendi görüşünde olmayan insanları aşağılık varlıklar sıfatına koymasına sinir oluyorum. Böyle insanları gıcık etmek için her türlü şeyi yaparım bizimde var entellektüel birikimimiz sokakta iki lafı bir araya getiremeyen insanlarla tanışıyoruz, konuşuyoruz kimseyi aşağılamıyoruz kimseninde beni veya bizi doğrudan veya dolaylı aşağılamaya hakkı yok. Düşünceleri eleştirmeye evet düşüncelere sahip insanları salak yerine koymaya hayır diyorum... Haklı olduğunuza inanıyorsanız adam gibi savunacaksınız düşüncenizi onlar beni anlayamaz diyip işin içinden çıkmayacaksınız rasyonel düşünce bunu gerektirir...

Sitelerde Paylaş

Demek şiddet.Öyleyse etobur hayvanları toplayıp hapsedelim,bitkiyle falan besleyelim.Doğayı koruyoruz sonuçta.

Hayvanın hayvanı öldürmesi suç olmuyor da,esasında hayvan olan insanın hayvanı öldürüp yemesi suç oluyor.Kendinizi doğadan soyutluyorsunuz.

çarpıtmaya muhtaçsınız.. elinizde başka birşey yok..

insan dedik, uygarlık, değerler, insan hakları, ahlak dedik.. bunlar diğer hayvanlarda var mı??

insanlar neden başka insanları öldürmeye, işkence ve şiddet uygulamaya karşıdır?? neden?? madem doğada hayvanlar birbirini öldürüyor, neden insanların birbirini öldürmesine, işkence etmesine karşısınız?? neden?? buna cevap ver, kendi cevabını alırsın..

Sitelerde Paylaş

100 gram dana eti elde etmek için harcadığın doğal kaynak ve enerjiyle, 100 gram fasulye için harcadığın şeyleri de karşılaştır.. sadece insanın değil doğanın da zararlı çıktığını görürsün.. hayvan yetiştirmek için tonlarca bitki yetiştiriliyor.. yüzbinlerce verimli arazi bunun için kullanılıyor.. sırf çiftliklerdeki hayvanlara yedirmek için.. üstelik bunlar hep gdo'lu ve ilaçlı bitkiler.. bunları yiyen hayvanı yetiştirmek için de ayrıca kaynak harcıyorsun.. sonra da hayvanı kesip yiyorsun.. hayvanlar burada bir tür aracı, taşıyıcı.. bunda akıl mantık diye birşey var mı yahu??

neden büyük resmi görmüyorsun??

endüstriyel çiftliklerde hayvanlara büyük işkenceler şiddet ve baskı yapılıyor.. bütün hayatları boyunca.. sonra da vahşice katlediliyorlar.. bu sana hiçbir şey ifade etmiyor mu?? neden böyle bir kötülüğü ve vahşeti görmüyorsun?? neden bu kadar duyarsızsın??

et dediğimiz şey nedir?? nasıldır, neden oluşur?? bir bunu düşünün önce.. kan, sinir, damar.. şöyle yüz gram eti önüne koyup bir düşün.. bir zamanlar bir hayvanın kanı, siniri ve damarıydı.. sen önüne alıp yiyorsun.. kendi bacağını veya kolunu kesip yediğini düşün..

Hayret ilk defa insan yerine koyup yazmışsın hakaret ve aşağılama göremedim bir sonrakinde toparlarsın herhalde...

Sitelerde Paylaş

Şu anda tavuk yiyecek bizimkier, hazır tavuk almış abim, ben şimdi onlara nasıl kin duyayım söylermisin?Nasıl insanlarsınız anlamak zor, sadece bazı şeyleri anlatıyorum onlara et yerken bu kadar benim yaptığım, nasıl engel olabilirimki. Benim etim ne butum ne, sadece zamanla aşacak bunu insanlık.

Sitelerde Paylaş

Uğraşma zaten biz salağız senin düşüncene yaklaşamayız sen bulutların tepesindesin zihinsel olarak...

sataşma bana..

ağzından kan damlıyor..

bu yazıyı da dünyayı sevenler için koydum.

-------------------------

Roma Klubü, Dünyada ekonomik büyümeyi belirleyen ve sınırlayan

nüfus,

tarımsal üretim,

doğal kaynaklar

sanayi üretimi

ile çevre bozulma ve kirlenmesi

şeklindeki beş temel hususun, aralarındaki etkileşimlerin denetim altına alınmaması halinde,

insan sistemini Dünya'nın sınırlarına doğru götüreceği,

onun taşıma kapasitesini doyma noktasına ulaştıracağı üzerinde durarak bir rapor hazırlamıştır.

Yukarıda hazırlanan beş temel öğenin hepsi gittikçe artmaktadır,

bu artış üstel büyüme şeklinde olacaktır.

Araştırıcılar, üstel büyümenin neden sabit bir sınıra ulaşacağını açıklamak için bir Fransız bilmecesini hatırlatmaktadır.

Üstünde tek bir nilüferin yetiştiği bir havuzda nilüfer her geçen gün bir katı kadar büyüsün.

Bitki kendi haline bırakıldığı taktirde 30 günde havuzun tüm yüzeyini kaplayacaktır.

Böylecede havuzdaki tüm diğer canlıların yaşam olanağını ortada kaldıracaktır.

Nilüferlerin kapladığı alanın büyüklüğü uzun süre göze az görünür.

Bu nedenlede havuzun yarısını kaplayıncaya kadar insan bitkiyi koparmayı düşünmez.

Bu büyüme eğilimine göre bitkinin havuzun yüzeyinin yarısını kaplayacağı gün 29. gündür

ve havuzu kurtarmak için geriye sadece bir gün kalmıştır.

http://cografyaege.com/?p=107

dünyanın yok olmasını isteyenler, eti fazla yesin...nüfusu da artırsın..

bakalım bu dünya size ne yapacak..

Sitelerde Paylaş

Ben tekrar aynı şeyi söylüyorum duyuları yok diye bitkilerin canını alma hakkını neye dayanarak kendinde buluyorsun? realist yaklaşıyorum hayvanların yaşama hakkı varsa bitkilerinde var öldürülmemeli?

kaç defa açıklıycaz?? ne zaman anlıycaksın??

biyolojide bitki ve hayvan ayrımı neden var?? laf olsun diye konuşuyorsun işte..

insan öldürmeye neden karşıysak, hayvan öldürmeye de o yüzden karşıyız.. çünkü hayvanlar da insanlar gibi acı ve korku vs. hissediyor.. bunu diyoruz.. hayvan öldürüp yemeye karşı çıkmamızın böyle bir temeli var..

acı, korku, hissetmek vs.. temel ölçüt bu.. çıkış noktamız bu.. yani çeşitli duygulanışlara sahip canlıların şiddete uğrayıp öldürülüp yenmesine karşıyız.. yani hayvanlara acı çektirilmesine karşıyız.. bitkiler için bu söz konusu olmadığından, hayatta kalmak için bitkileri tüketebiliriz diyoruz.. bu kadar açık.. neyini anlamıyorsun bunun??

şimdi sen söyle.. neden insanların birbirini öldürmesine, işkence etmesine karşısın?? bunu sana söyleten şey nedir?? hangi değerler?? işte et yemeye karşı çıkmamızı sağlayan da o değerler..

tarihinde BABAYARO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Belli ki bazıları kendini insan sanıyor. Oysa insan diye bir şey yoktur. Doğada bir canlı türüyüz (hayvanız) ve kendimizi insan olarak adlandırdık. Bu kendimize olan kibirimizden kaynaklandı.

Aslanların evrim geçirip zekalarının inanılmaz geliştiğini düşünün. Ne diyecekler abi ceylan yemeyelim biz acı çekiyorlar hem bu hiç aslansal gelmiyor bana. Önceki atalarımız ceylan yiyor diye bizde mi yemek zorundayız? Biz soğan ekmek yiyelim en iyisi mi diyecekler :D

Et yememeyi daha insancıl bulanlar aşağılık kompleksi olan insanlardır. Haa tadını sevmezsin ya da psikolojik nedenlerin vardır o ayrı mevzu. Et yemediği için insancıl olunmuyor. İnsan olmanın krıterleri farklıdır. Yediğin besin maddelerinin %90'ında hayvansal madde var. Çikolatasından pastasına, makarnasından tutta bir çok besin maddesine kadar. Siz gidin soğan ekmek yiyin gülüm.

tarihinde Hizip tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sinirlendiriyorlar kusura bakmasında entellektüel bir birikimini olan bir kısım insanların kendi görüşünde olmayan insanları aşağılık varlıklar sıfatına koymasına sinir oluyorum. Böyle insanları gıcık etmek için her türlü şeyi yaparım bizimde var entellektüel birikimimiz sokakta iki lafı bir araya getiremeyen insanlarla tanışıyoruz, konuşuyoruz kimseyi aşağılamıyoruz kimseninde beni veya bizi doğrudan veya dolaylı aşağılamaya hakkı yok. Düşünceleri eleştirmeye evet düşüncelere sahip insanları salak yerine koymaya hayır diyorum... Haklı olduğunuza inanıyorsanız adam gibi savunacaksınız düşüncenizi onlar beni anlayamaz diyip işin içinden çıkmayacaksınız rasyonel düşünce bunu gerektirir...

Ya kim koymuş seni aşşağılık sıfatına burda,sanaldayız, çıldırdınmı? beni tanımıyorsun bile ben nasıl bir insanım, git bire bir seni gıcık edenlerle kavga et canın çok istiyorsa, bu forumu çok seviyorum ama beni sinir hastası edecek en sonunda yaa.
Sitelerde Paylaş

Belli ki bazıları kendini insan sanıyor. Oysa insan diye bir şey yoktur. Doğada bir canlı türüyüz (hayvanız) ve kendimizi insan olarak adlandırdık. Bu kendimize olan kibirimizden kaynaklandı.

Aslanların evrim geçirip zekalarının inanılmaz geliştiğini düşünün. Ne diyecekler abi ceylan yemeyelim biz acı çekiyorlar hem bu hiç aslansal gelmiyor bana. Önceki atalarımız ceylan yiyor diye bizde mi yemek zorundayız? Biz soğan ekmek yiyelim en iyisi mi diyecekler :D

Et yememeyi daha insancıl bulanlar aşağılık kompleksi olan insanlardır. Haa tadını sevmezsin ya da psikolojik nedenlerin vardır o ayrı mevzu. Et yemediği için insancıl olunmuyor. İnsan olmanın krıterleri farklıdır. Yediğin besin maddelerinin %90'ında hayvansal madde var. Çikolatasından pastasına, makarnasından tutta bir çok besin maddesine kadar. Siz gidin soğan ekmek yiyin gülüm.

Biz neden bahsediyoruz işte, insan önce insanı kurban ediyormuş, şimdi hayvanı, değişiyormuş değilmi insanın evrimdeki yeri ve algısı, benimki ta çocukluktan beri gelen bir hissiyattı birkere, atalarımız et yiyormuş, evrimimizin bir parçası bu, yok demek zaten ütopik olurdu bu kadar basit,
Sitelerde Paylaş

hayvanların acı çekmesine, türlü işkencelere uğramasına ve öldürülmesine karşı çıkmak aşağılık kompleksi yani.. güzel..

peki sen insanlara işkence yapılmasına ve öldürülmesine karşı mısın?? yoksa sende de mi var aşağılık kompleksi??

bu kadar işkenceye ve vahşeye karşı çıkmak gayet insancıl bir tutumdur.. bunu reddetmek için et yemek gerekir..

sende bu tutum olmadığı için reddediyorsun.. başka çaren yok.. yoksa çöker bütün savunman..

yüzlerce çeşit sebze ve meyve, baklagiller vs. sen bunlara soğan ekmek mi diyorsun??

gerçekten öyle bir acizlik noktasındasınız ki, ne diyeceğinizi şaşırmışsınız..

"yediğiniz herşeyde hayvansal gıda var" derken kendin gibileri tarif ediyorsun.. başka türlüsünü aklın almadığı için kendin gibi sanıyorsun herkesi.. veganlar sadece sebze ve meyve vs. yer.. herhangi bir hayvansal gıda içeren birşey yemezler..

bunun nedeni süt ve yumurta çiftliklerinde hayvanların çok kötü koşullarda yetiştirilmesi.. yoksa kırsal böglede olursa, serbestçe yaşayan hayvanların sütü ve yumurtası yenilebilir.. önemli olan işkence etmemek, acı çektirmemek, öldürmemek..

Sitelerde Paylaş

Dünya'da kişi başına düşen kırmızı et tüketim miktarında ilk sıralardaki ülkelerden biri olan Yeni Zelanda'nın futbolcularını 2010 Dünya Kupası'nda izledik. Tabi oynadıkları takımları fiziksel olarak nasıl ezdiklerini de.

Yetersiz protein alımının yarattığı sorunları biliyoruz.

Türkiye'nin kişi başına düşen et tüketim miktarı olarak çok gerilerde olduğu için yerden yere vurulduğunu da biliyoruz.

İnsanda apandisin et ağırlıklı beslenmeye geçildikten sonra köreldiğini, insanın bu yönde evrildiğini de biliyoruz.

Daha birşey söylemeye gerek var mı?

tarihinde Rodwell tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hayvanların acı çekmesine, türlü işkencelere uğramasına ve öldürülmesine karşı çıkmak aşağılık kompleksi yani.. güzel..

peki sen insanlara işkence yapılmasına ve öldürülmesine karşı mısın?? yoksa sende de mi var aşağılık kompleksi??

bu kadar işkenceye ve vahşeye karşı çıkmak gayet insancıl bir tutumdur.. bunu reddetmek için et yemek gerekir..

sende bu tutum olmadığı için reddediyorsun.. başka çaren yok.. yoksa çöker bütün savunman..

yüzlerce çeşit sebze ve meyve, baklagiller vs. sen bunlara soğan ekmek mi diyorsun??

gerçekten öyle bir acizlik noktasındasınız ki, ne diyeceğinizi şaşırmışsınız..

"yediğiniz herşeyde hayvansal gıda var" derken kendin gibileri tarif ediyorsun.. başka türlüsünü aklın almadığı için kendin gibi sanıyorsun herkesi.. veganlar sadece sebze ve meyve vs. yer.. herhangi bir hayvansal gıda içeren birşey yemezler..

bunun nedeni süt ve yumurta çiftliklerinde hayvanların çok kötü koşullarda yetiştirilmesi.. yoksa kırsal böglede olursa, serbestçe yaşayan hayvanların sütü ve yumurtası yenilebilir.. önemli olan işkence etmemek, acı çektirmemek, öldürmemek..

Doğadan kendini soyutlarsan bunları yazarsın tabi. Sen bir hayvansın insan olduğunu kim söyledi? Et yemek hoşuna gitmiyor mu? Yeme.

Endüstüriyel hayvancılıkta neler olup bittiğini bende biliyorum ama konu o değil. Gittim araziye vurdum çifteliyle kuşu yaktım ateşi yedim. Hayvan acı çekmedi vurulduğu saniye öldü. Ne oldu şimdi daha mı insancıl oldum (?) Ya da aldım zıpkını fırlattım o saniye öldü balık?

Tutturmuşsunuz hayvanlar acı çekiyor endüstüriyel hayvancılık gidiyorsunuz pehh. Ne oldu tükkettiğin onca gıda maddesindeki hayvansal maddeye. Heeey gidi heeey.

Sitelerde Paylaş

Biz neden bahsediyoruz işte, insan önce insanı kurban ediyormuş, şimdi hayvanı, değişiyormuş değilmi insanın evrimdeki yeri ve algısı, benimki ta çocukluktan beri gelen bir hissiyattı birkere, atalarımız et yiyormuş, evrimimizin bir parçası bu, yok demek zaten ütopik olurdu bu kadar basit,

İnsan insanı kurban etmeden önce de et yiyordu hayvaları kurban etmeden öncede. Et yemiyorsanız yemeyin bir şey diyen yok ama et yiyen yobaz denirse mantıklı olmaz :D

Sitelerde Paylaş

İnsan insanı kurban etmeden önce de et yiyordu hayvaları kurban etmeden öncede. Et yemiyorsanız yemeyin bir şey diyen yok ama et yiyen yobaz denirse mantıklı olmaz :D

Hizip sen yapma bari, yazılarımın tamamını oku, birde senle uğraşmayayım şimdi.Kimseye yobaz dememişim vejeteryenlik konusunda, oku yazılarımı.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...