Jump to content

Ben Tanrı Olsaydım!..

Recommended Posts

Eğer ben bir tanrı olsaydım. Bir tane din gönderirdim kullarıma ve bir tanede kitap ve her ülkeye aynı anda ayrı ayrı peygamberlerimi salardım bu dini yaymaları için... Baktım ki kullarım kitapla oynadılar hemen onu düzeltir ve aynı kitabı tekrar sunardım tabi ki aynı dinide tekrar sunardım. Yok o dinle oynandı başka din göndereyim... Mümkün mü? Hangi peygamberin haddine?..

Bu dünyayı bir imtihan dünyası olarak yarattığım için, hiç bir kulumun kalbini mühürleyip, gözlerini kör, kulaklarını sağır etmezdim. Çünkü, imtihan dünyası olduğu için bu haksızlık olurdu. Böyle bir haksızlık yapmayı gururuma yediremezdim Sınav eğer ölene kadar demişsek ölene kar devam etmelidir. Aksi halde bu sınav olmaktan çok başka bir şey olur.

Birde hiç bir şeyden haberi olmayan o zavallı hayvanlar var ya... Onlar zaten bu sınavdan muaftırlar. Onun için bu dünyada onlara zerre kadar bile acıyı nasip etmezdik. Çünkü onlar sınavda değiller. Bu yüzden hayvanların insanlardan bir farkı olurdu. Hayvanları her türlü acıdan ve sıkıntıdan korurduk çünkü onlar sınava tabii değiller.

Vs. vs. vs... Neyse aklıma geldikçe yazarım, benim anlatmaya çalıştığım şudur; Bir tanrı var ise, bir din olur, bir kitap olur ve dinleri tüm dünyaya yaymak amaçlı birden fazla aynı dini tebliğ eden peygamberler olurdu ve bu peygamberler hep aynı bölgeden çıkma olmazlardı. Siz hiç çinli bir peygamber duydunuz mu? Ya da isviçreli b ir peygamber ya da bir türk pey gamber vb. vb. Peygamberlerin hepsi, aynı bölgeden bir birlerinden esinlenerek çıkmışlardır.

Diyacaksın ki neye? İşte öyle!..

Sitelerde Paylaş

Tekrar düzeltmekle uğraşacağıma hiç bozulmayacak bir kitap gönderirim.Koskoca tanrıyım ben taanrı.Hatta dine bile gerek yok.Sınava bile gerek yok.Üç beş oyuncağın yaptığı kötülük iyilik tanrının umrunda mı olacak?

Ayrıca iletişim kurmak için peygamber gibi aracılar koymazdım.Kendimi gösterirdim.İnanmazlarsa birkaç mucize gösteririm veya direk bana inanmalarını sağlarım.Ama bunlara hiç gerek olmadığı için aslında hiç uğraşmazdım insanlarla.

Sitelerde Paylaş

Tekrar düzeltmekle uğraşacağıma hiç bozulmayacak bir kitap gönderirim.Koskoca tanrıyım ben taanrı.Hatta dine bile gerek yok.Sınava bile gerek yok.Üç beş oyuncağın yaptığı kötülük iyilik tanrının umrunda mı olacak?

Ayrıca iletişim kurmak için peygamber gibi aracılar koymazdım.Kendimi gösterirdim.İnanmazlarsa birkaç mucize gösteririm veya direk bana inanmalarını sağlarım.Ama bunlara hiç gerek olmadığı için aslında hiç uğraşmazdım insanlarla.

Hadi oldu ya, imtihan dünyası ya... öyle bir olasılık verelim... Yine takrar aynı kitabı ve yine tekrar aynı inancı gönderirdim. Peygamberler benim dinimi yaymak zorundalar. Ben Allah'ım. Ulan senin ne haddine benim adıma din uyduruyorsun. Birde utanmadan son peygamber olduğunu söylüyorsun. Ben peygamberlerini gönderdimi dünyanın dört bir yanına gönderirim. Aynı anda bütün insanlara beni anlatırlar. SEn! kendine peygamber diyen hatta son peygamber olduğunu söyleyen. Sen kimsin ki benim adıma din uydurup, insanların kanını dökerekten dünyaya kendi hasretlerini, kendi fikirlerini yaymak istiyorsun. Ben bütün ülkelere kendi anlayacakları dilden peygamber gönderirken sen çıkmışsın bir arap ülkesinde peygamberlikten dem vuruyorsun.

:D yine koptum bak, bu uzar gider...........................

Sitelerde Paylaş

Said Nursi'nin bir sözü var “Doğu’yu kalkındıracak ve geliştirecek şey, din ve dinî kültür iken; Batı’yı kalkındıracak ana unsur felsefe ve aklî bilimlerdir. Bunun delili ise peygamberlerin çoğunun Doğu ve Orta Doğu’da, filozofların çoğunun ise Batı’da ortaya çıkmasıdır.”

Gerçi farklı rivayetlere göre 124 bin peygamberden bahsedilir. Kuranda ismi geçen 28 peygamber vardır ve genel olarak Akdeniz havzası, Mezopotamya ve Arap yarım adasında çıkmışlardır.

Dediğin gibi düşündürücü bu durum dünya üzerinde farklı kıtalarda neden peygamberler yok neden o coğrafyalarda farklı farklı peygamberler aynı isime sahip tek bir din teblisi yapmadılar.

Gerçi bir ihtimal bazı filozofların bile peygamber olabileceğini söyleyenler var. Örneğin Konfüçyüs öğretilerine bakıldığı zaman ahlak, erdem gibi kavramlar vardır hatta bunları yaymak istemiştir. Zamanla iman tarafı insanlar tarafından tahrif edildiği söylenir

Tüm dinlerin islam temeli üzerine geldiği söylenir ama bi bakıyosun birinde 10 emir varken Kuranda 6236 ayet vardır (Gerçi tevbe süresi hariç besmeleyide ayet olarak eklersek 6349 rakamı çıkar.)

Ama insan faktörü aynı bana göre. Yani amaç sosyal bir yapılanma ve dönüşüm ise 10 emir biraz eksik kalıyor. Hoş gerçi bu 10 emri o dönemde yaşan bir insan çok rahatlıkla dile getirebilir. Sonuçtan insani değerli temel alıyor. http://tr.wikipedia.org/wiki/On_Emir

Ama böyle farklılıklar olması biraz düşündürücü.

Sitelerde Paylaş

Eğer ben bir tanrı olsaydım. Bir tane din gönderirdim kullarıma ve bir tanede kitap ve her ülkeye aynı anda ayrı ayrı peygamberlerimi salardım bu dini yaymaları için... Baktım ki kullarım kitapla oynadılar hemen onu düzeltir ve aynı kitabı tekrar sunardım tabi ki aynı dinide tekrar sunardım. Yok o dinle oynandı başka din göndereyim... Mümkün mü? Hangi peygamberin haddine?..

Bu dünyayı bir imtihan dünyası olarak yarattığım için, hiç bir kulumun kalbini mühürleyip, gözlerini kör, kulaklarını sağır etmezdim. Çünkü, imtihan dünyası olduğu için bu haksızlık olurdu. Böyle bir haksızlık yapmayı gururuma yediremezdim Sınav eğer ölene kadar demişsek ölene kar devam etmelidir. Aksi halde bu sınav olmaktan çok başka bir şey olur.

Birde hiç bir şeyden haberi olmayan o zavallı hayvanlar var ya... Onlar zaten bu sınavdan muaftırlar. Onun için bu dünyada onlara zerre kadar bile acıyı nasip etmezdik. Çünkü onlar sınavda değiller. Bu yüzden hayvanların insanlardan bir farkı olurdu. Hayvanları her türlü acıdan ve sıkıntıdan korurduk çünkü onlar sınava tabii değiller.

Vs. vs. vs... Neyse aklıma geldikçe yazarım, benim anlatmaya çalıştığım şudur; Bir tanrı var ise, bir din olur, bir kitap olur ve dinleri tüm dünyaya yaymak amaçlı birden fazla aynı dini tebliğ eden peygamberler olurdu ve bu peygamberler hep aynı bölgeden çıkma olmazlardı. Siz hiç çinli bir peygamber duydunuz mu? Ya da isviçreli b ir peygamber ya da bir türk pey gamber vb. vb. Peygamberlerin hepsi, aynı bölgeden bir birlerinden esinlenerek çıkmışlardır.

Diyacaksın ki neye? İşte öyle!..

Neyse varlığını bu kadar belli ederse ne çalışcak insan bulabilirsin, nede bu dünya halini.

Araplardaki sahtekarlık diğer ırklarda yokmuymuşta çıkaramamışlar. Çıkarsalar işte o önde gelen ülkeler zamanında.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...