Jump to content

Fetva kurulları ateistlerden oluşmalı

Recommended Posts

Müslüman ülkelerdeki "Fetva Kurulları" tamamen ateistlerden oluşmalıdır. Çünkü Allah'ın emirlerine, Kuran'ın hükümlerine karşı en dürüst olan onlardır. Bu da ateistlerin din ticareti yapmamasından, kişi veya dini gruplara bağlı olmadıkları için işin doğrusu neyse kaysısızca söyleyebilmelerinden kaynaklanmaktadır.

Bildiğiniz üzere islam, mezheplere, cemaatler, tarikatlara bölüm bölüm bölünmüştür. Zaten Allah cc de bunu Kuran da belirtmiş ve bu gruplaşmaları lanetlemiştir.

Şimdi herhangi bir mezhebe bağlı olan islam alimi, sadece Kuran ı rehber alarak hüküm ortaya koyabilir mi? Koyamaz. İşte burada ateistler islamın kurtarıcısı olarak devreye girmektedir.

Bu arada "alo fetva hattı" çalışanları da ateistlerden seçilmelidir ki mezhep üyeleri mütedeyyin müslümanlara yanlış bilgiler vermesin.

Başlığımız alo fetva hattı örnekleri ve ilgili ayetlerle hizmetinizde olacak.

Formata bir örnek vereyim.

F:Buyurun alo fetva

X:Hocam, bu Yahudiler cennete gidecek mi?

F:Gitmeyecek yavrucum gitmeyecek, rahat ol, hiç oruç tutanla tutmayan bir olur mu?

X:Oh be hocam Allah cc razı olsun, ben de bu kadar namazı boşa kıldığımızı düşünüp imanımı zedeleyecektim az daha

F:Rahat uyu

Sitelerde Paylaş
  • İleti 218
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Şimdi bakıyorum da Kuranda denildiği gibi ayetler alenen inkar ediliyor. Dahası bir gün inanan kimse kalmayacak diye biliyoruz. Peki bunun karşısında hiç bir şey yapmayacağız mı ? Eğer yaparsak ve durdurursak bu durumda da Hadisler ve Kuranı yalanlamış olacağız. Yok eğer uğrasakta başarısız olacak isek neden uğraşalım ?.özetle bu durum karşısında biz ne yapmalıyız.

Evet sizi dinliyorum.

Sitelerde Paylaş

Şimdi bakıyorum da Kuranda denildiği gibi ayetler alenen inkar ediliyor. Dahası bir gün inanan kimse kalmayacak diye biliyoruz. Peki bunun karşısında hiç bir şey yapmayacağız mı ? Eğer yaparsak ve durdurursak bu durumda da Hadisler ve Kuranı yalanlamış olacağız. Yok eğer uğrasakta başarısız olacak isek neden uğraşalım ?.özetle bu durum karşısında biz ne yapmalıyız.

Evet sizi dinliyorum.

Evladım, Kuran cihadı emretmiş size, siz de sorgulamadan cihad edeceksiniz ama hadisler de küfür artmadan kıyamet gelmeyecek demiş. Yani nereden baksan bir çıkmaz. Bildiğin gibi kıyamet kopmadan da bir müminin cennete kavuşması teknik olarak mümkün değil. Bu bilgiler çerçevesinde;

Kaybedecek olmanıza rağmen cihad edin ve kaybettiğinize üzülmeyin çünkü o kayıp size hayır olarak dönecek Allah ınıza ve cennetinize bir an önce kavuşacaksınız.

Allah cc yar ve yardımcınız olsun

Sitelerde Paylaş

Şimdi benim bildiğim cihad pek çok şekildir. Bunların en büyüğü nefisle olandır. Yani kendinle. Namaz kılman gerekiyor ve birisi seni gel film izleyelim diye cağırıyorsa hem o kişiye hemde kendi nefsine karşı cihad etmiş olursun.

Peki bu inkarcılara karşı cihad nasıl olur ?

Evladım seni kandırmışlar. Film yerine namazı tercih etmeyi cihad sanıyorsan öğrenmen gereken çok şey var buna kontürün yetmez.

Bu tür söylemler sanırım dialogcuların, sevgi pıtırcıklarının uydurması. Cihad "kılıçla" olur.

Evinde sıcacık ortamda namaz kılarak cihad olmaz, kölesiz ganimetsiz cihad mı olur, daha neler

Tevbe 81-Arkada kalıp savaşa gitmeyenler, Allah'ın Resulüne karşı koymak üzere, yerlerinde oturup kalmalarına sevindiler, mallarıyla, canlarıyla Allah yolunda cihad etmekten hoşlanmadılar ve: "Bu sıcakta sefere çıkmayın!" dediler. De ki: "Cehennem ateşi daha sıcak!" Keşke duysalardı!

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evladım seni kandırmışlar. Film yerine namazı tercih etmeyi cihad sanıyorsan öğrenmen gereken çok şey var buna kontürün yetmez.

Bu tür söylemler sanırım dialogcuların, sevgi pıtırcıklarının uydurması. Cihad "kılıçla" olur.

Evinde sıcacık ortamda namaz kılarak cihad olmaz, kölesiz ganimetsiz cihad mı olur, daha neler

Tevbe 81-Arkada kalıp savaşa gitmeyenler, Allah'ın Resulüne karşı koymak üzere, yerlerinde oturup kalmalarına sevindiler, mallarıyla, canlarıyla Allah yolunda cihad etmekten hoşlanmadılar ve: "Bu sıcakta sefere çıkmayın!" dediler. De ki: "Cehennem ateşi daha sıcak!" Keşke duysalardı!

Demek kandırmışlar beni ha vay şerefsiz kandırıkcılar.

Peki ne yapmayılız yani onlara karşı şimdi nasıl bir cihad yapmalıyız savaşarak mı uyararak mı ne yapacaz ?

Sitelerde Paylaş

Demek kandırmışlar beni ha vay şerefsiz kandırıkcılar.

Peki ne yapmayılız yani onlara karşı şimdi nasıl bir cihad yapmalıyız savaşarak mı uyararak mı ne yapacaz ?

Sorunun cevabı yukarıda var evladım. Çok fazla soru imanı zedeler. Onun için kontrollü git aman diyim.

İyi geceler

Maide 101- Ey iman sahipleri! Size açıklandığında canınızı sıkacak şeylerle ilgili soru sormayın. Kur'an indirilmekte iken onları sorarsanız size açıklanır. Allah onlardan vazgeçmiştir. Allah Gafûr'dur, Halîm'dir.

Maide 102- Sizden önceki bir toplum da onları sormuştu; sonra tutup hepsini inkâr ettiler.

Sitelerde Paylaş

Ha savaşalım diyorsunuz yani peki ama bu adamlar bize karşı savaşcı bir tutum içinde değiller ki aksine barış olsun diyorlar. Bu durumda şu ayete karşı gelmiş olmaz mıyız ?

Ancak o kimselere dokunmayın ki, sizinle aralarında anlaşma olan bir kavme sığınmış bulunurlar. Yahut ne sizinle, ne de kendi kavimleriyle savaşmayı gönüllerine sığdıramayıp tarafsız olarak size gelmişlerdir. Eğer Allah dileseydi, onları size musallat kılardı, onlar da sizinle savaşırlardı. Eğer onlar sizden uzak dururlar, sizinle savaşmayıp size barış teklif ederlerse, Allah, sizin için onlar aleyhine bir yol vermemiştir. Nisa 90

Sitelerde Paylaş

Ha savaşalım diyorsunuz yani peki ama bu adamlar bize karşı savaşcı bir tutum içinde değiller ki aksine barış olsun diyorlar. Bu durumda şu ayete karşı gelmiş olmaz mıyız ?

Ancak o kimselere dokunmayın ki, sizinle aralarında anlaşma olan bir kavme sığınmış bulunurlar. Yahut ne sizinle, ne de kendi kavimleriyle savaşmayı gönüllerine sığdıramayıp tarafsız olarak size gelmişlerdir. Eğer Allah dileseydi, onları size musallat kılardı, onlar da sizinle savaşırlardı. Eğer onlar sizden uzak dururlar, sizinle savaşmayıp size barış teklif ederlerse, Allah, sizin için onlar aleyhine bir yol vermemiştir. Nisa 90

Savaşmayan adamın neyin barışını teklif edeceğini hiç düşündün mü?

Barış teklifi içinde neler olabilir sence?

Bak aşağıdaki meal belki anlamanı kolaylaştırır.

Nisa 90- Ancak sizinle aralarında andlaşma bulunan bir kavime sığınanlar ya da hem sizinle, hem kendi kavimleriyle savaşmak (istemeyip bun)dan göğüslerini sıkıntı basıp size gelenler (dokunulmazdır.) Allah dileseydi, onları üstünüze saldırtır, böylece sizinle çarpışırlardı. Eğer sizden uzak durur (geri çekilir), sizinle savaşmaz ve barış (şartların)ı size bırakırlarsa, artık Allah, sizin için onların aleyhinde bir yol kılmamıştır.

Sitelerde Paylaş

Yavrucum Ne yapalım Allah ınız Türklerin Müslüman olacağını öngörmemiş, eğer bunu ciddi sorun olarak görüyorsan, bu soruyu mahşer günü ona sorarsın, "Arapça bilmeyen Türkler nasıl iman etsin" diye. Kuranı tercüme edenler biliyor sıkma canını

Sitelerde Paylaş

Burası fetva hattı, önemli bulduğun bir husus olursa lütfen başlık açın orada konuşalım.

Alfabenin Arapça olması Kuran ı anlamanda ne işe yarar. Şimdi de alfabemiz latin harfleri ama ingilizce bilmiyorsan ABD de oteldeki çekmecende bulduğun İncil den ne anlayabilirsin, di mi yavrucum

Sitelerde Paylaş

Bakara/106. Biz herhangi bir âyetin hükmünü yürürlükten kaldırır veya onu unutturur (ya da ertelersek), yerine daha hayırlısını veya mislini getiririz. Allah’ın gücünün her şeye hakkıyla yettiğini bilmez misin?

Nisa/78. Bu topluma ne oluyor ki, neredeyse hiçbir sözü anlamıyorlar!

Tevbe/29. Kendilerine kitap verilenlerden Allah’a ve ahiret gününe iman etmeyen, Allah’ın ve Resûlünün haram kıldığını haram saymayan ve hak din İslam’ı din edinmeyen kimselerle, küçülerek (boyun eğerek)

kendi elleriyle cizyeyi verinceye kadar savaşın.

Kitap verilenlerle bile savaşı emreden bir tanrı diğerlerinin gözünün yaşına bakar mı hiç?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...