Jump to content

Fetva kurulları ateistlerden oluşmalı

Recommended Posts

• İleti 218
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@katalan insanların düşünmesini gerektiğini söyleyen kişiler sizler iken şimdi ne oldu da işinize geldiği için hiç düşünmeden sorgulamadan o kişilerin tefsirlerini kabul ettiniz. Al işte koydum önüne kelime anlamlarını nereden çıkardın diye soruyorum sana.

O tefsirlerin bir çoğu (dön bir arka sayfalara bak söylenmiştir.) bir birinin kopyası olan tefsirlerdir.

Yahu arkadaşlar bilmiyorsunuz bilmediğiniz konuda yorum yaparak ahkam kesiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Danayamayıp yine karakterini ortaya çıkarmışsın. Şimdi aşağıdaki onlarca mealci müslümana sapkın diyorsun. Hem karakterini hem de dinini bilmediğini ortaya koyuyorsun. Bak Hz Muhammed senin gibilere ne diyor. Üstelik bu sapkınlıkla suçladığın adamların bir kısmı da ölmüş, helalleşmen de mümkün değil. Bu hatta fasıklara hizmet verilmiyor. Bu sana son cevap

Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: "Müslümana sövmek fâsıklık, onunla savaşmak küfürdür." (Buhârî, Îmân 36; Müslim, Îmân 116)

----------------------------------------------

İmam İskender Ali Mihr : Ve aynı yaşta, şahane endamlı genç kızlar.

Diyanet İşleri : (31-34) Şüphesiz Allah’a karşı gelmekten sakınanlara bir kurtuluş, bahçeler, üzümler, kendileriyle bir yaşta, göğüsleri çıkmış genç kızlar ve dolu dolu kadehler vardır.

Abdulbaki Gölpınarlı : Ve memeleri yeni sertleşmiş yaşıt kızlar.

Adem Uğur : Göğüsleri tomurcuk gibi kabarmış yaşıt kızlar,

Ahmed Hulusi : Yaşıt muhteşem eşler! (Cinsiyet kavramı olmayan şuur yapının hakikatinden gelen Esmâ özelliklerini açığa çıkaracağı muhteşem kapasiteli o boyutun özelliğiyle oluşmuş bedenler. Dişi - erkek ayrımsız! Allâhu âlem. A. H. )

Ahmet Tekin : Göğüsleri irileşmiş, genç kızlık çağında, yaşıt dilberler var.

Ahmet Varol : Göğüsleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar.

Ali Bulaç : Göğüsleri henüz tomurcuklanmış yaşıt kızlar.

Ali Fikri Yavuz : Aynı yaşta tomurcuk sîneliler,

Bekir Sadak : (31-34) Dogrusu, Allah'a karsi gelmekten sakinanlara kurtulus, bahceler, baglar, yasitlar ve dolu kadehler vardir.

Celal Yıldırım : (31-32-33-34) (Allah'tan derin bir saygı ile) korkup (fenalıklardan) sakınanlara kurtuluş, başarıya erişme, bahçeler, bağlar, göğüsleri yeni kabarmış yaşıtlar; dolu dolu kadehler vardır.

Diyanet İşleri (eski) : (31-34) Doğrusu, Allah'a karşı gelmekten sakınanlara kurtuluş, bahçeler, bağlar, yaşıtlar ve dolu kadehler vardır.

Diyanet Vakfi : (31-34) Şüphesiz takvâ sahipleri için umulanı buldukları yer, bahçeler, üzüm bağları, göğüsleri tomurcuk gibi kabarmış yaşıt kızlar, içki dolu kâseler vardır.

Edip Yüksel : Genç ve yaşıt eşler...

Elmalılı Hamdi Yazır : Ve turunç sîneli yaşıtlar var

Elmalılı (sadeleştirilmiş) : Turunç göğüslü yaşıt (kızlar) var.

Elmalılı (sadeleştirilmiş - 2) : Memeleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar var.

Fizilal-il Kuran : Göğüsleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar ve

Gültekin Onan : Göğüsleri henüz tomurcuklanmış yaşıt kızlar.

Hasan Basri Çantay : memeleri tomurcuklanmış bir yaşıt kızlar,

Hayrat Neşriyat : (31-34) Şübhesiz ki takvâ sâhibleri için (büyük) bir kurtuluş, bahçeler ve üzüm bağları, göğüsleri tomurcuklanmış aynı yaşta kızlar ve dolu kadehler vardır!

İbni Kesir : Göğüsleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar.

Muhammed Esed : müthiş uyumlu harika eşler,

Ömer Nasuhi Bilmen : Ve nar memeli, hep bir yaşta (cariyeler vardır).

Ömer Öngüt : Göğüsleri tomurcuklanmış ve hepsi bir yaşta nâzeninler vardır.

Şaban Piriş : Göğüsleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar..

Suat Yıldırım : (32-34) Onlara bahçeler, üzüm bağları, turunç göğüslü genç yaşıt dilberler, dolu dolu kadehler var.

Süleyman Ateş : Göğüsleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar.

Tefhim-ul Kuran : Göğüsleri henüz tomurcuklanmış yaşıt kızlar.

Ümit Şimşek : Turunç göğüslü yaşıt güzeller,

Yaşar Nuri Öztürk : Göğüsleri turunç gibi yaşıtlar,

Kırmızılı bölümü anlayabileceğini umuyorum.

Sitelerde Paylaş

kuranda insan nasıl yaratıldığına baksın diyor.nasıl yaratıldığımızı bilimsel olarak incelesek allahın isteğinimi yerine getirmiş oluruz,fenave kötü birşeymi yapmış oluruz.

Ben uyardım sen öyle yapmak istiyorsan bak evladım. Bak da gör insan nasıl yaratılmış ve varacağın noktada kimin haklı olduğunu anlayacaksın. En iyisini Allah cc bilir.

Sitelerde Paylaş

Ben uyardım sen öyle yapmak istiyorsan bak evladım. Bak da gör insan nasıl yaratılmış ve varacağın noktada kimin haklı olduğunu anlayacaksın. En iyisini Allah cc bilir.

ben araştırdım,hz adem topraktan yaratılmış,fakat toprağın kimyasal yapısında canlılarda en çok bulunan karbon elementi yok.bunu nasıl anlamak lazım.

Sitelerde Paylaş

ben araştırdım,hz adem topraktan yaratılmış,fakat toprağın kimyasal yapısında canlılarda en çok bulunan karbon elementi yok.bunu nasıl anlamak lazım.

Tabii ki topraktan geldiğimiz şeklinde mümin kardeşim, topraktan gelmek tehlikelidir ama geldiğin yere gidersin

Sitelerde Paylaş

allah topraktan yaratıldınız dediğine ve topraktada canlılığın en gerekli elementi karbon bulunmadığına göre.kuran bize yanlış bilgimi vermiştir.yoksa mecazmıdır.

Evladım seni üzmek yormak istemiyorum ama başlığın konusu Kuran ile sınırlı. Bundan sonrası senin imanına kalmış. Yani sonucu sen çıkaracaksın. Lütfen başlığın amacını iyi anlayalım sonra duymak istemeyeceğiniz cevapları alabilirsiniz :D

Biraz daha yaratıcı olun yahu. Burada din tartışmıyoruz...

Yani fetva isteyeceğin bir konu varsa gel yoksa hattı sana da kapatacağım

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sen

Evladım seni üzmek yormak istemiyorum ama başlığın konusu Kuran ile sınırlı. Bundan sonrası senin imanına kalmış. Yani sonucu sen çıkaracaksın. Lütfen başlığın amacını iyi anlayalım sonra duymak istemeyeceğiniz cevapları alabilirsiniz :D

Biraz daha yaratıcı olun yahu. Burada din tartışmıyoruz...

Yani fetva isteyeceğin bir konu varsa gel yoksa hattı sana da kapatacağım

senin gibi alim bir hocayı nerede bulacağız.herşeyi sormak istiyoruz.
Sitelerde Paylaş

Ah be evladım bu soruna verdiğim ilk cevabı okusan bu çocukça yollara başvurmazsın. İsteyen meallere bakar di mi...

Sana son cevabın senin mantığınla olsun "ulan ne yağmurdu hayvan gibi yağmur yağdı"yı ingilizceye çevir cevabı burada bulacaksın. Eğer bulamazsan mahşer günü Allah'ından bulursun, demedi deme

Sana ilk hatta bağlandığında ne dedim... burada cinsellik vurgusu önemli dedim. Ne laf anlamaz şeysin sen öyle :D

-----------------------------------------------------

Diyanet İşleri : (31-34) Şüphesiz Allah’a karşı gelmekten sakınanlara bir kurtuluş, bahçeler, üzümler, kendileriyle bir yaşta, göğüsleri çıkmış genç kızlar ve dolu dolu kadehler vardır.

Ahmed Hulusi : Yaşıt muhteşem eşler! (Cinsiyet kavramı olmayan şuur yapının hakikatinden gelen Esmâ özelliklerini açığa çıkaracağı muhteşem kapasiteli o boyutun özelliğiyle oluşmuş bedenler. Dişi - erkek ayrımsız! Allâhu âlem. A. H. )

Bekir Sadak : (31-34) Dogrusu, Allah'a karsi gelmekten sakinanlara kurtulus, bahceler, baglar, yasitlar ve dolu kadehler vardir.

Celal Yıldırım : (31-32-33-34) (Allah'tan derin bir saygı ile) korkup (fenalıklardan) sakınanlara kurtuluş, başarıya erişme, bahçeler, bağlar, göğüsleri yeni kabarmış yaşıtlar; dolu dolu kadehler vardır.

Diyanet İşleri (eski) : (31-34) Doğrusu, Allah'a karşı gelmekten sakınanlara kurtuluş, bahçeler, bağlar, yaşıtlar ve dolu kadehler vardır.

Diyanet Vakfi : (31-34) Şüphesiz takvâ sahipleri için umulanı buldukları yer, bahçeler, üzüm bağları, göğüsleri tomurcuk gibi kabarmış yaşıt kızlar, içki dolu kâseler vardır.

Hayrat Neşriyat : (31-34) Şübhesiz ki takvâ sâhibleri için (büyük) bir kurtuluş, bahçeler ve üzüm bağları, göğüsleri tomurcuklanmış aynı yaşta kızlar ve dolu kadehler vardır!

Suat Yıldırım : (32-34) Onlara bahçeler, üzüm bağları, turunç göğüslü genç yaşıt dilberler, dolu dolu kadehler var.

Şu örnekte kırmızı yaptığın yerlere bir daha bakar mısın katalan :) Keşke bir okusaydın vermeden önce.

Sitelerde Paylaş

Danayamayıp yine karakterini ortaya çıkarmışsın. Şimdi aşağıdaki onlarca mealci müslümana sapkın diyorsun. Hem karakterini hem de dinini bilmediğini ortaya koyuyorsun. Bak Hz Muhammed senin gibilere ne diyor. Üstelik bu sapkınlıkla suçladığın adamların bir kısmı da ölmüş, helalleşmen de mümkün değil. Bu hatta fasıklara hizmet verilmiyor. Bu sona son cevap

Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: "Müslümana sövmek fâsıklık, onunla savaşmak küfürdür." (Buhârî, Îmân 36; Müslim, Îmân 116)

----------------------------------------------

Yukarıda 31 meal var. Ben onlarca kişinin günahına girdin dedim.

DÜŞÜN

Niye 31 kişinin değil de onlarca kişinin vebali?

ANLAYACAKSIN

Sitelerde Paylaş

Yukarıda 31 meal var. Ben onlarca kişinin günahına girdin dedim.

DÜŞÜN

Niye 31 kişinin değil de onlarca kişinin vebali?

ANLAYACAKSIN

Yapma bunu kıvırma yakışmaz sana :) orada kaç kişinin meali olduğunu saymadığın içindir. :) Yapma bunu kimse yemez :)

Susmak gercekten büyük erdem helal olsun dedik yapma bunu yok etme bari :)

Sitelerde Paylaş

Müslüman ülkelerdeki "Fetva Kurulları" tamamen ateistlerden oluşmalıdır. Çünkü Allah'ın emirlerine, Kuran'ın hükümlerine karşı en dürüst olan onlardır. Bu da ateistlerin din ticareti yapmamasından, kişi veya dini gruplara bağlı olmadıkları için işin doğrusu neyse kaysısızca söyleyebilmelerinden kaynaklanmaktadır.

Bildiğiniz üzere islam, mezheplere, cemaatler, tarikatlara bölüm bölüm bölünmüştür. Zaten Allah cc de bunu Kuran da belirtmiş ve bu gruplaşmaları lanetlemiştir.

Şimdi herhangi bir mezhebe bağlı olan islam alimi, sadece Kuran ı rehber alarak hüküm ortaya koyabilir mi? Koyamaz. İşte burada ateistler islamın kurtarıcısı olarak devreye girmektedir.

Bu arada "alo fetva hattı" çalışanları da ateistlerden seçilmelidir ki mezhep üyeleri mütedeyyin müslümanlara yanlış bilgiler vermesin.

Başlığımız alo fetva hattı örnekleri ve ilgili ayetlerle hizmetinizde olacak.

Formata bir örnek vereyim.

F:Buyurun alo fetva

X:Hocam, bu Yahudiler cennete gidecek mi?

F:Gitmeyecek yavrucum gitmeyecek, rahat ol, hiç oruç tutanla tutmayan bir olur mu?

X:Oh be hocam Allah cc razı olsun, ben de bu kadar namazı boşa kıldığımızı düşünüp imanımı zedeleyecektim az daha

F:Rahat uyu

Cennetin 7 katlı olduğunu unutmayalım.

Sitelerde Paylaş

Yavrucum Ne yapalım Allah ınız Türklerin Müslüman olacağını öngörmemiş, eğer bunu ciddi sorun olarak görüyorsan, bu soruyu mahşer günü ona sorarsın, "Arapça bilmeyen Türkler nasıl iman etsin" diye. Kuranı tercüme edenler biliyor sıkma canını

Allah'ın sıfatlarını öğren. Sonra dili kafana takarsın.

Artık kısa cümleler kuracağım :huh:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...