Jump to content

Fetva kurulları ateistlerden oluşmalı

Recommended Posts

beni neden kafir yaptın Allah'ım günahım neydi?

Sen olmayan bir olayı varmış gibi Allah'ı suçlayınca günah oluyor. Hem de büyük günah. Allah seni serbest bıraktı diyorum inatla hayır diyorsun beni zorladı diyorsun.İşte bu günahın seni kafir yapmış olabilir evvel zaman içinde.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 218
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bakınız.

Önceklikle şunları bilelim

1. hâlidîne : halid olanlar, kalıcı olanlar

2. fî-hâ : orada

3. ebeden : ebediyyen

4. lâ yecidûne : bulamazlar

5. veliyyen : bir velî, bir dost

6. ve lâ : ve yoktur

7. nasîren : yardımcı

8. ve men : ve kim

9. ya'sı : isyan eder, karşı gelir

10. allâhe : Allah

11. ve resûle-hu : ve O'nun Resûlü, elçisi

12. ve yeteadde : ve aşar

13. hudûde-hu : onun hududu, sınırları

14. yudhıl-hu : onu dahil eder, koyar

15. nâran : ateş

16. ve lehu : ve onun için (vardır)

17. azâbun : azap

18. muhînun : alçaltıcı, zelil

Ebeden kelimesinin geçtiği ayetler tartı kurulmayacak kişiler içindir. Allah'ı , Peygamberlerini , Kitaplarını, inkar edenler. Ortak koşanlar. Canına kıyanlar gibi.

Ahzab/65. Hâlidîne fîhâ ebedâ(ebeden), lâ yecidûne veliyyen ve lâ nasîrâ(nasîren).

Ahzab/65. Onlar, orada ebedî olarak kalacaklardır. Hiçbir dost, hiçbir yardımcı bulamayacaklardır.

Nisa/14. Ve men ya’sıllâhe ve resûlehu ve yeteadde hudûdehu yudhılhu nâran hâliden fîhâ.Ve lehu azâbun muhîn(muhînun).

Nisa/14. Kim de Allah’a ve Peygamberine isyan eder ve O’nun koyduğu sınırları aşarsa, Allah onu ebedî kalacağı cehennem ateşine sokar. Onun için alçaltıcı bir azap vardır.

8. ve men : ve kim 9. ya'sı : isyan eder, karşı gelir 10. allâhe : Allah 11. ve resûle-hu : ve O'nun Resûlü, elçisi 12. ve yeteadde : ve aşar 13. hudûde-hu : onun hududu, sınırları 14. yudhıl-hu : onu dahil eder, koyar 15. nâran : ateş 16. hâliden : ebedi kalacak olanlar 17. fî-hâ : onun içinde, orada 18. ve lehu : ve onun için (vardır) 19. azâbun : azap 20. muhînun : alçaltıcı, zelil

Hayatın üçkağıtçılık olmuş be extinction. Ne düşünüyordun ayetleri koyarken, kimsenin araştırmadan kabul edeceğini mi?

iki tane sahtekarlığın var burada:

1. İki ayeti tek bir ayet gibi yazmışsın. Halbuki üstteki Ahzab/65, alttaki Nisa/14.

2. Üstelik Nisa/14'den "hâliden ve fî-hâ" kelimelerini çıkarmışsın.

Bu yaptığına ne denir?

Sitelerde Paylaş

Ağacın şehadeti:

İbni Ömer r.anhuma derki: Bir gün, Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem ile birlikte bir seferde idik. Bir bedevi geldi, yakınlaşınca Nebi s.a.v ona "Nereye gidiyorsun?" dedi.

Adam: Aileme..

Nebi s.a.v "Sende hayır varmı? dedi.

Adam: O nedir? dedi.

Nebi s.a.v. : "Allah'tan başka ilah olmadığına ve Muhammed'in O'nun kulu ve resulü olduğuna şehadet edersin." dedi.

Adam: Bu dediğine kim şehadet eder? dedi.

Nebi s.a.v: Şu ağaç şehadet eder, dedi.

Nebi s.a.v vadinin kenarında olan ağacı çağırdı. Ağaç yeri yara yara geldi ve Nebi s.a.v in huzurunda durdu. Onu üç kez şehadete davet etti ve ağaç üç kez dediği gibi şehadet etti. Sonra ağaç evvelki yerine döndü, adam şöyle diyerek kavmine döndü: Eğer bana tabi olurlarsa onları size getiririm, değilse ben kendim gelirim, sizinle birlikte olurum. (Daremi, Taberani, Ebu Ya'la, Bezzar)

Taşların Şehadeti:

Cabir ibni Semure r.a dan rivayetle Nebi sallallahu aleyhi ve sellem şöyle derdi: "Muhakkak ben Mekke'de bir taş biliyorum ki henüz peygamber olarak gönderilmeden evvel bana selam verirdi. Onu şimdi bile biliyorum." (Sahihi Müslim,Daremi)

Hakim'in Müstedrek'inde, Hazreti Ali'den r.a. şu rivayet vardır: "Biz Mekke'de Resulullah s.a.v ile birlikte idik. Bazı nahiyelere doğru yola çıkmıştı, önüne gelen hiç bir dağ ve ağaç yok ki ona, -esselamu aleyke ya Resulellah!- demesin." (Hakim, isnadı sahihtir dedi)

Subhanallah...

Sitelerde Paylaş

Çelişkiye düşüyorsun.Allah herşeyi bilir.Benim kafir olacağımı da biliyordu.Benim yapacağım herşeyi önceden biliyordu.Ve buna rağmen kafirleri cehenneme sokacağım dedi.Ama benim özgür irademi etkileyen faktörleri de o yarattı.Yani benim vereceğim kararları da o yarattı.Aslında özgür irade yok.Onu etkileyen faktörlerin sonucu biz kararı kendimiz verdik sanıyoruz.Ama bu beyindeki işlevlerin bir sonucu sadece.Allah beyni ve onun içindekileri yarattığı için benim verdiğim tüm kararlar Allah tarafından yaratıldı.

Sitelerde Paylaş

özgür irade konusunda dinlerin durumu fena.

bazı yorumlara göre hiç özgür irade yok..bazılarına göre sınırlı vb vb.

hep derim bu,barışçıl bir dine çağrı yönteminden başka bir şey değil.

çünkü sınav sonucu belli değil..belki de sen de tanrı tarafından cennet için seçildin..

ve belki de bu evrenin tanrı adlı bir kralı vardır..

hemen tarikata gir ve din büyüğüne köle ol.

her zaman olduğu gibi tanrı'yı değil,din büyüklerini görüyoruz..

bence....azcık yiyecek için kendini acındıran veya çeşitli numaralar yapan bir köpekten farksızlar..

red yanıtı alırlarsa da küfür ederler..cehennem odunu vb.

bu dinler boğazına kadar dünyeviliğe batmışlar.

para ve kadına ihtiyaçları var.

incil haklı...

bu dünyanın egemeni şeytan..

ve şeytan, dinleri de kullanıyor..

Sitelerde Paylaş

Çelişkiye düşüyorsun.Allah herşeyi bilir.Benim kafir olacağımı da biliyordu.Benim yapacağım herşeyi önceden biliyordu.Ve buna rağmen kafirleri cehenneme sokacağım dedi.Ama benim özgür irademi etkileyen faktörleri de o yarattı.Yani benim vereceğim kararları da o yarattı.

Senin önüne iki yol çıktı. Biri doğru bir eğri. Sen eğriyi seçtin. Ben doğruyu seçtim. İkimizin de eğriyi ve doğruyu seçme kapasitesi var. Bizi bu kapasitede yaratan Allah'a hamd olsun.

Sitelerde Paylaş

Mesela ülke ve aile seçme şansın yok. Ecelin senin elinde değil. Kız erkek olman elinde değil.

İnanıp inanmaman senin elinde.

Üstte söylediklerine hangi zamanda doğduğum, zeki veya aptal olmam falan da dahi herhalde.

Tabi tabi.

Peki, Muhammed'in zamanında ve onun çevresinde doğmuş olsam bir şey farkeder miydi?

Veya şimdiki kadar zeki olmayıp da normale yakın zekalı olsaydım?

Senin de dediğin gibi bunlar benim elimde olmayan şeyler. Yukarda bahsettiğim gibi olmamam yani Muhammed'in zamanında ve çevresinde doğmamam, normalden daha zeki olmam benim irademi etkilemez mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...