Jump to content

Fetva kurulları ateistlerden oluşmalı

Recommended Posts

• İleti 218
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ah yavrucak ah, nedir bu kafirlerin size yaptığı, sizi dininizden utanır hale getirmişler. Kontürlerine yazık ediyorsun ama sen bilirisin. Bahsettiğin ayet Nebe 33. Şimdi sen bu kafirlerin etkisinde kalarak bu ayeti 40 şekle sokacaksın sanırım ama sana günaha girmemeni tavsiye ederim. Senin içinde bulunduğun hale geçmişte Hz Muhammed'de düşmüş ama ona Allah yardımcı olmuş. Bu son uyarı ama kararlıysan sen bilirsin ve devam et. Yüce Allah'ın dininden utanma evladım, en iyisini Allah cc bilir

Muhammed

İsra 74- Eğer biz sana sebat vermiş olmasaydık, az kalsın onlara biraz meyledecektin.

Teşekkürler hocam peki siz Nebe 33 ün bana tefsirini yaparmısınız ? Ne yazıyor orada.

Sitelerde Paylaş

2-Örneklerde cehennem ile ilgili ayetlere değilmiştir.Cennetle ilgili ayetlerde "ebeda"(/süresiz-sonsuz) kelimesi

kullanılır.Ancak cehennemle ilgili ayetlerde durum aynı değildir.

Sen de güvenilmez çıktın Flordun.Hani cennetle ilgili ayetlerde ebeda(sonsuz) kelimesi kullanılırdı. Ayetlerin çoğunda kullanılmıyor, sadece 2 ayette geçiyor, tıpkı cehennemle ilgili ayetlerde olduğıu gibi. Aklından ne geçiyordu? Araştırmadan kabul edeceğimi mi? Sen müslüman değilim dediğin halde gerçekleri gizlersen, müslümanlar neler yapar?

Bakara/82:

Vellezîne âmenû ve amilûs sâlihâti ulâike ashâbul cenneh(cenneti), hum fîhâ hâlidûn(hâlidûne).

İman edip salih ameller işleyenler ise cennetliklerdir. Onlar orada ebedî kalacaklardır.

Ali İmran/136:

Ulâike cezâuhum magfiretun min rabbihim ve cennâtun tecrî min tahtihâl enhâru hâlidîne fîhâ, ve ni’me ecrul âmilîn(âmilîne).

İşte onların mükâfatı Rab’leri tarafından bağışlanma ve içinden ırmaklar akan cennetlerdir ki orada ebedî kalacaklardır. (Allah yolunda) çalışanların mükâfatı ne güzeldir!

Tevbe/89:

Eaddallâhu lehum cennâtin tecrî min tahtihâl enhâru hâlidîne fîhâ, zâlikel fevzul azîm(azîmu).

Allah onlara, içinde ebedî kalacakları, içinden ırmaklar akan cennetler hazırlamıştır. İşte bu büyük başarıdır.

Yunus/26:

Lillezîne ahsenûl husnâ ve zîyâdeh(zîyâdetun), ve lâ yerheku vucûhehum katerun ve lâ zilleh(zilletun), ulâike ashâbul cenneh(cenneti), hum fîhâ hâlidûn(hâlidûne).

Güzel iş yapanlara (karşılık olarak) daha güzeli ve bir de fazlası vardır. Onların yüzlerine ne bir kara bulaşır, ne de bir zillet. İşte onlar cennetliklerdir ve orada ebedî kalacaklardır.

Hud/23:

İnnellezîne âmenû ve amilûs sâlihâti ve ahbetû ilâ rabbihim ulâike ashâbul cenneh(cenneti), hum fîhâ hâlidûn(hâlidûne).

İman edip, salih ameller işleyen ve Rablerine gönülden bağlananlara gelince, işte onlar cennetliklerdir. Onlar orada ebedî kalacaklardır.

Müminun/11:

Ellezîne yerisûnel firdevs(firdevse), hum fîhâ hâlidûn(hâlidûne).

Onlar Firdevs cennetlerine varis olurlar. Onlar orada ebedî kalacaklardır.

Ankebut/58:

Vellezîne âmenû ve amilûs sâlihâti le nubevviennehum minel cenneti gurafan tecrîmin tahtihel enhâru hâlidîne fîhâ, ni’me ecrul âmilîn(âmilîne).

İman edip salih amel işleyenler var ya, onları içinden ırmaklar akan ve içinde ebedî kalacakları cennet köşklerine yerleştireceğiz. Çalışanların mükâfatı ne güzeldir!

Maide/119:

Kâlellâhu hâzâ yevmu yenfeus sâdikîne sıdkuhum, lehum cennâtun tecrî min tahtihel enhâru hâlidîne fîhâ ebedâ(ebeden) radiyallâhu anhum ve radû anh(anhu) zâlikel fevzul azîm(azîmu).

Allah, şöyle diyecek: “Bugün, doğrulara, doğruluklarının yarar sağlayacağı gündür.” Onlara içinden ırmaklar akan, içinde ebedî kalacakları cennetler vardır. Allah, onlardan razı olmuş, onlar da Allah’tan razı olmuşlardır. İşte bu büyük başarıdır.

Talak/11

Resûlen yetlû aleykum âyâtillâhi mubeyyinâtin li yuhricellezîne âmenû ve amilûs sâlihâti minez zulumâti ilen nûr(nûri), ve men yû'min billâhi ve ya'mel sâlihan yudhilhu cennâtin tecrî min tahtihel enhâru hâlidîne fîhâ ebedâ(ebeden), kad ahsenallâhu lehu rızkâ(rızkan).

İman edip salih amel işleyenleri, karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için size Allah’ın apaçık âyetlerini okuyan bir peygamber gönderdi. Kim Allah’a inanır ve salih bir amel işlerse, Allah onu, içinden ırmaklar akan, içinde ebedî kalacakları cennetlere sokar. Allah, gerçekten ona güzel bir rızık vermiştir.

Sitelerde Paylaş

Teşekkürler hocam peki siz Nebe 33 ün bana tefsirini yaparmısınız ? Ne yazıyor orada.

Berhudar ol. Kuran daki cennet anlayışı cinsellik ve yeme içme üzerine kuruludur. İnsanoğlu binyıllar boyu bunların eksikliğini hissetmiştir hala da hissetmekte ve savaşmaktadır. İnsanın yemek ve tepişmek için bu arzusunu gören Allah da cennette rahat rahat bu isteklerine kavuşmalarını ödül olarak sizlere vermiştir. Nebe 33 de hala içinde kuşku taşıyan insanlara (ulan bu da var mı gibisinden) yani anlamakda zorlananlara veya imanı zayıflara "evet ulan o da var"ı anlatmak için inmiştir. Tabii Allah bizler gibi kaba olmadığından daha kibar şekilde müminlerin kalbindeki bu soruyu açıklığa kavuşturmuştur.

Yani cennette artık kaygı duymanıza da bunlar için kavga etmenize de gerek yok. Bol bol var

Sitelerde Paylaş

Hayatın üçkağıtçılık olmuş be extinction. Ne düşünüyordun ayetleri koyarken, kimsenin araştırmadan kabul edeceğini mi?

iki tane sahtekarlığın var burada:

1. İki ayeti tek bir ayet gibi yazmışsın. Halbuki üstteki Ahzab/65, alttaki Nisa/14.

2. Üstelik Nisa/14'den "hâliden ve fî-hâ" kelimelerini çıkarmışsın.

Bu yaptığına ne denir?

Geri zekalı aptal okuduğunu anlamaktan aciz yaratık. Ben sana ayet mi yerdim. Kelimelerin anlamın mı verdim. Ayet mi yazdım orada ben ne okuyorsun ne anlıyorsun. Zorla kendine cevap yazdırıp hakaret ettiriyorsun. Gitmişsin haliden ile ebeda yı aynı anlama gelir diye yazıyorsun. Halbuki bu iki kelimenin aynı ayette yan yana gectiği yerler vardır. aynı anlamda iseler neden yanyana yazılsınlar.

ikiside ebediyen anlamı taşıyorsa. iki kez ebediyen, ebediyen mi denilmiş. Bunu anlamayacak kadar kuş beyinlisin sonra bana laf atıyorsun.

Bakınız.

Önceklikle şunları bilelim

1. hâlidîne : halid olanlar, kalıcı olanlar

2. fî-hâ : orada

3. ebeden : ebediyyen

4. lâ yecidûne : bulamazlar

5. veliyyen : bir velî, bir dost

6. ve lâ : ve yoktur

7. nasîren : yardımcı

8. ve men : ve kim

9. ya'sı : isyan eder, karşı gelir

10. allâhe : Allah

11. ve resûle-hu : ve O'nun Resûlü, elçisi

12. ve yeteadde : ve aşar

13. hudûde-hu : onun hududu, sınırları

14. yudhıl-hu : onu dahil eder, koyar

15. nâran : ateş

16. ve lehu : ve onun için (vardır)

17. azâbun : azap

18. muhînun : alçaltıcı, zelil

Ebeden kelimesinin geçtiği ayetler tartı kurulmayacak kişiler içindir. Allah'ı , Peygamberlerini , Kitaplarını, inkar edenler. Ortak koşanlar. Canına kıyanlar gibi.

Bak ne demişim önçelikler şunları bilelim demişim. halidine ve fi-ha kelimelerini cıkarmadın ben 1. ve 2. sıradalar onlar. Kelimlerin anlamlarını verdim. Senin verdiğin ayetlerin hemen hemen hepsinde bu kelimeler var. anlamlarına bilerek oku diye verdim. Kelime anlamlarını verdim ayet vermedim. Zorla kendine cevap yazdıracaksın ya işte kendini rezil ettireceksin ya bana işte kaşınıyorsun resmen.

tarihinde extinction tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Berhudar ol. Kuran daki cennet anlayışı cinsellik ve yeme içme üzerine kuruludur. İnsanoğlu binyıllar boyu bunların eksikliğini hissetmiştir hala da hissetmekte ve savaşmaktadır. İnsanın yemek ve tepişmek için bu arzusunu gören Allah da cennette rahat rahat bu isteklerine kavuşmalarını ödül olarak sizlere vermiştir. Nebe 33 de hala içinde kuşku taşıyan insanlara (ulan bu da var mı gibisinden) yani anlamakda zorlananlara veya imanı zayıflara "evet ulan o da var"ı anlatmak için inmiştir. Tabii Allah bizler gibi kaba olmadığından daha kibar şekilde müminlerin kalbindeki bu soruyu açıklığa kavuşturmuştur.

Yani cennette artık kaygı duymanıza da bunlar için kavga etmenize de gerek yok. Bol bol var

Hocam yine teşekkür ederim. Ama ben Nebe 31-32-33-34 sürelerin tefsirini istiyorum. Lütfen.

Sitelerde Paylaş

Bakınız.

Önceklikle şunları bilelim

1. hâlidîne : halid olanlar, kalıcı olanlar

2. fî-hâ : orada

3. ebeden : ebediyyen

4. lâ yecidûne : bulamazlar

5. veliyyen : bir velî, bir dost

6. ve lâ : ve yoktur

7. nasîren : yardımcı

16. ve lehu : ve onun için (vardır)

17. azâbun : azap

18. muhînun : alçaltıcı, zelil

Ebeden kelimesinin geçtiği ayetler tartı kurulmayacak kişiler içindir. Allah'ı , Peygamberlerini , Kitaplarını, inkar edenler. Ortak koşanlar. Canına kıyanlar gibi.

Ahzab/65. Hâlidîne fîhâ ebedâ(ebeden), lâ yecidûne veliyyen ve lâ nasîrâ(nasîren).

Ahzab/65. Onlar, orada ebedî olarak kalacaklardır. Hiçbir dost, hiçbir yardımcı bulamayacaklardır.

Nisa/14. Ve men ya’sıllâhe ve resûlehu ve yeteadde hudûdehu yudhılhu nâran hâliden fîhâ.Ve lehu azâbun muhîn(muhînun).

Nisa/14. Kim de Allah’a ve Peygamberine isyan eder ve O’nun koyduğu sınırları aşarsa, Allah onu ebedî kalacağı cehennem ateşine sokar. Onun için alçaltıcı bir azap vardır.

16. hâliden : ebedi kalacak olanlar

17. fî-hâ : onun içinde, orada

18. ve lehu : ve onun için (vardır)

19. azâbun : azap

20. muhînun : alçaltıcı, zelil

Hayatın üçkağıtçılık olmuş be extinction. Ne düşünüyordun ayetleri koyarken, kimsenin araştırmadan kabul edeceğini mi?

iki tane sahtekarlığın var burada:

1. İki ayeti tek bir ayet gibi yazmışsın. Halbuki üstteki Ahzab/65, alttaki Nisa/14.

2. Üstelik Nisa/14'den "hâliden ve fî-hâ" kelimelerini çıkarmışsın.

Bu yaptığına ne denir?

Sitelerde Paylaş

Geri zekalı aptal okuduğunu anlamaktan aciz yaratık. Ben sana ayet mi yerdim. Kelimelerin anlamın mı verdim. Ayet mi yazdım orada ben ne okuyorsun ne anlıyorsun. Zorla kendine cevap yazdırıp hakaret ettiriyorsun. Gitmişsin haiden ile ebeda yı aynı anlama gelir diye yazıyorsun. Halbuki bu iki kelimenin aynı ayette yan yana gectiği yerler vardır. aynı anlamda iseler neden yanyana yazılsınlar.

ikiside ebediyen anlamı taşıyorsa. iki kez ebediyen, ebediyen mi denilmiş. Bunu anlamayacak kadar kuş beyinlisin sonra bana laf atıyorsun.

Çemkirme hemen. Sahtekarlığını ortaya koydukça ağzın bozuluyor.

Ayet mi vermiş? Ne verdin ya? Şiir mi o yazdıkların? Beş para etmez birisin. Haklı çıkmak için her türlü sahtekarlığı yapıyorsun.

Bak ne demişim önçelikler şunları bilelim demişim. halidine ve fi-ha kelimelerini cıkarmadın ben 1. ve 2. sıradalar onlar. Kelimlerin anlamlarını verdim. Senin verdiğin ayetlerin hemen hemen hepsinde bu kelimeler var. anlamlarına bilerek oku diye verdim. Kelime anlamlarını verdim ayet vermedim. Zorla kendine cevap yazdıracaksın ya işte kendini rezil ettireceksin ya bana işte kaşınıyorsun resmen.

Nasıl çıkarmadın be? 1. ve 2. sıradakiler Ahzab/65'e ait. Nerede Nisa/14'tekiler? Nisa/14'teki halidine ve fi-ha kelimeleri nereye gitti? Buharlaştı mı?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aptal mısın diyeceğim kanıtlıyorsun. Ulan verdiğim şey ayet değil. Diyorum sana ne ayeti ayet versem yan yana yazarım. üsten aşağıya doğru oku bakayım nasıl bir anlam çıkıyor. Nedir amacım o şekilde ayet vererek sence ? Neden öyle vereyim ayeti. Senin daha önce verdiğin 2 ayetin (arka sayfalara bak) kelimelerinin anlamlarını verdim. O iki ayette gecen kelimeler diğer verdiğin ayetlerlede de var. Onların anlamını bilirsen ayetlerde sonsuz mu denilmiş yoksa kalıcımı denilmiş anlarsın diye verdim.

Kelimelerin anlamlarını verdim neyini anlamıyorsun bunun arkadaşım.

Bak büyük yazıyorum ayet vermedim.

KELİMELERİN ANLAMLARINI VERDİM.

O yüzden ki ilk ayette fi-ha ve halidune gectiği için onları 2. ayetin kelimelerinden çıkardın. Buradan bile anlaman lazım ki ben ayet vermedim. Kelimelerin anlamlarını verdim. 1 kelimenin anlamını 2 kez vermenin anlamı nedir ? Versem ne olacaktı. Çıkarmış olduğumda ne oldu ?

Yahu arkadaşım senin tek hücreli beynin var diye karar vermiştik la bunu tek hücre bile anlar :S

tarihinde extinction tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hocam yine teşekkür ederim. Ama ben Nebe 31-32-33-34 sürelerin tefsirini istiyorum. Lütfen.

Takva sahibi olmayan müslümanların şarabı ve hurileri ancak rüyalarında göreceğini anlatıyor. Yani yalan dünyanın çıkarı için kafirleri cennete gönderirseniz istediğiniz kadar Müslümanım deyin ancak cehenneme odun olursunuz diyor.

Sitelerde Paylaş

Aptal mısın diyeceğim kanıtlıyorsun. Ulan verdiğim şey ayet değil. Diyorum sana ne ayeti ayet versem yan yana yazarım. üsten aşağıya doğru oku bakayım nasıl bir anlam çıkıyor. Nedir amacım o şekilde ayet vererek sence ? Neden öyle vereyim ayeti. Senin daha önce verdiğin 2 ayetin (arka sayfalara bak) kelimelerinin anlamlarını verdim. O iki ayette gecen kelimeler diğer verdiğin ayetlerlede de var. Onların anlamını bilirsen ayetlerde sonsuz mu denilmiş yoksa kalıcımı denilmiş anlarsın diye verdim.

Bu forumda yalan söyleyen, kıvıran, sahtekar çok müslüman gördüm ama en arsızı da sen çıktın.

Kelimelerin anlamlarını verdim neyini anlamıyorsun bunun arkadaşım.

Bak büyük yazıyorum ayet vermedim.

KELİMELERİN ANLAMLARINI VERDİM.

O yüzden ki ilk ayette fi-ha ve halidune gectiği için onları 2. ayetin kelimelerinden çıkardın. Buradan bile anlaman lazım ki ben ayet vermedim. Kelimelerin anlamlarını verdim. 1 kelimenin anlamını 2 kez vermenin anlamı nedir ? Versem ne olacaktı. Çıkarmış olduğumda ne oldu ?

Yahu arkadaşım senin tek hücreli beynin var diye karar vermiştik la bunu tek hücre bile anlar :S

Hala ayet vermedim diyorsun. Yazdığın cümlelerden de mi haberin yok? Kendin yazmışsın, ilk ayet, 2.ayet diye gerzek.

Sitelerde Paylaş

Don dolaş sen yine bana gel :) La havle ya şu birde hiç bir şey olamamış gibi yazmaz mı. Ulan arkadaş halidune ve fiha kelimeleri değilde. Ebeda kelimesini çıkardın dese yine mantıklı olacak. Cünkü bizim için önemli olan ebeda kelimesi ben ayetten ebeda kelimesini bilinçli olarak cıkarırsam o zaman suclama yaparsın ama halidune ve fiha kelimelerini cıkarmak bana ne gibi bi bir yarar sağlasın ki cıkarayım.

Alt alta kelimelerin anlamlarını yazıyorum. Adam bana ayet verdin diyor. Evet 2 ayrı ayetin kelimeleri onlar ama ayetleri vermedim kelimelerin anlamlarını verdim araman gereken şey halidune yada fiha değil ebeda olması gerekir dedim.

Hala daha anlamadın demi :D

Yazma artık bana yeter yahu bu kadar mı beyinsizlik olur. Ben katalan hoca ile sohbet ediyorum burda.

Sitelerde Paylaş

Takva sahibi olmayan müslümanların şarabı ve hurileri ancak rüyalarında göreceğini anlatıyor. Yani yalan dünyanın çıkarı için kafirleri cennete gönderirseniz istediğiniz kadar Müslümanım deyin ancak cehenneme odun olursunuz diyor.

Hocam şu gerzek sagduyu yu al başımdan yahu ben anlatamıyorum ona sen anlat lütfen kontoru neyse vereyim.

Ben tefsir istiyorum hala tomurcuk memeliler nerede geciyor ve tam olarak ne yazıyor onu istiyorum lütfen kıvırmayın.

Sitelerde Paylaş

Don dolaş sen yine bana gel :) La havle ya şu birde hiç bir şey olamamış gibi yazmaz mı. Ulan arkadaş halidune ve fiha kelimeleri değilde. Ebeda kelimesini çıkardın dese yine mantıklı olacak. Cünkü bizim için önemli olan ebeda kelimesi ben ayetten ebeda kelimesini bilinçli olarak cıkarırsam o zaman suclama yaparsın ama halidune ve fiha kelimelerini cıkarmak bana ne gibi bi bir yarar sağlasın ki cıkarayım.

Alt alta kelimelerin anlamlarını yazıyorum. Adam bana ayet verdin diyor. Evet 2 ayrı ayetin kelimeleri onlar ama ayetleri vermedim kelimelerin anlamlarını verdim araman gereken şey halidune yada fiha değil ebeda olması gerekir dedim.

Hala daha anlamadın demi :D

Yazma artık bana yeter yahu bu kadar mı beyinsizlik olur. Ben katalan hoca ile sohbet ediyorum burda.

Olur mu ya! Senin gibisini daha nerede bulurum? Müslümanların dini pazarlamak uğruna yaptıkları sahtekarlıklar için iyi bir örneksin. Millet görsün nasıl sahtekarlık yaptığını.

Sitelerde Paylaş

sağduyu ve extinction gereksiz boş bir tartışmaya girip sinirlerinizi harab ediyorsunuz. Buna bir son verin lütfen. Gitgide kırıcı olmaya başlıyorsunuz. Birbirinizden özür dileyin.

Görmüyor musun nasıl carpıtıyor benim söylediğim şeyleri. Ben anlatamıyorum sen anlat ona anlasın ne dediğimi özür dilerim sorun değil. Ama anlamadığı için 2 dakika sonra aynı şeyi yapacak. Ulan adam benim söylediğimi benden iyi biliyor. :)

Ayetlerin kelime anlamlarını verdim diyorum zaten ilk ayette fiha ve halidune kelimeleri gectiği için onları cıkardım diyorum. Yok efendim sen sahtekarsın diyor :)

La havle sen anlat şuna.

Sitelerde Paylaş

Hocam şu gerzek sagduyu yu al başımdan yahu ben anlatamıyorum ona sen anlat lütfen kontoru neyse vereyim.

Ben tefsir istiyorum hala tomurcuk memeliler nerede geciyor ve tam olarak ne yazıyor onu istiyorum lütfen kıvırmayın.

Evladım kötü sözü seviyorsun. Bak bu ettiğin küfürler seni takvadan uzaklaştırır benden demesi.

Yazdım anlamadıysan veya ben anlatamasıysam yapacak birşey yok. Didişmeye gerek yok, burası alo fetva hattı, alo ikna hattı değil evladım

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...