Jump to content

Recommended Posts

A benim akılsız sözde sağduyu lu arkadaşım.

Diyelim ki bir insan kul hakkı yemiş calmış cırpmış zina felan her şeyi yapmış, inkar etmemiş, cinayet işlememiş, ortak koşmamış çok sonsuz azap çektirecek hiç bir günahı işlememiş. Aynı zamanda bu adam açları doyurmuş kurbanını kesmiş yaşlara yardım etmiş, fakirlere bağış yapmış annesine babasına hürmet etmiş, hayır dualarını almış, namazıda kılmış orucunu tutmuş haccını yapmış.

Kıyamet günü hesap zamanı gelmiş.

günahlar 100 puan sevaplar 101 puan senin düşüncene göre tartısı sevaplardan yana geldiği için bu adam şimdi cennetlik peki işlediği günahlarıda Allah affetti. Ya kul hakkı ? o ne olacak ? Onun cezasını çekmeyecek mi ? Hadi diyelim cehenneme gitti. Peki yaptığı iyilikler ne olacak ? Ki sevapları daha fazla çıktı onlar ne olacak ?

Yada tam tersi 101 günah 100 puan sevap olsun. Şimdi bu adam sonsuza kadar cehennemde kalacak ise işlediği tüm iyiliklerin hiç bir karşılığı olmayacak mı oysa o gün herseyin en incesine kadar incelenecegi kimsenin kimsede hakkı kalmayacagı soylenir

extinction'ın sorduğu bu sorular çoğu kişinin sorduğu sorulardır, çoğu kişide bu gibi sorular yüzünden dini sorgulamış, tatmin edici cevap alamayınca dinsiz olmuştur. extinction'ın aslında bu soruları Allah'ına sorması gerekirken hedef şaşırıp bana sormuş, sanki ben o insanları cennet veya cehenneme gönderiyormuşum gibi.

Ayetler burada:

Müminun:

102. Artık kimin tartıları ağır gelirse, işte onlar kurtuluşa erenlerin ta kendileridir.

103. Kimlerin de tartıları hafif gelirse, işte onlar da kendilerini ziyana uğratanların ta kendileridir. Onlar cehennemde ebedî kalacaklardır.

Bu tartıları kuran kim? Allah.

Tartıları ağır gelenleri cennetine alan kim? Allah

Tartıları hafif gelenleri sonsuza kadar cehenneme atan kim? Allah

Her şey ayan beyan ortadayken daha bana ne diye soruyorsun? Ben zaten bu adaletsizliklere isyan etmişim, o yüzden dinlerin zırvalık olduğunu görmüşüm ve terketmişim.

Bu tartıya çıkacak olanlar sadece müslümanlar. Bir de hiç terazi falan kurulmadan direk cehenneme postalanacaklar var.

Kehf/105. Onlar, Rab’lerinin âyetlerini ve O’na kavuşacaklarını inkâr eden, böylece amelleri boşa çıkan, o yüzden de kıyamet gününde amelleri için bir terazi kurmayacağımız kimselerdir.

Ya bu insanların yaptığı iyilikler ne olacak? Hiç. Köy sandığına gidecek, kendileri de cehenneme kebap olmaya.

Adamlar uğraşmış, didinmişler insanları kırıp geçiren hastalıklara çareler bulmuşlar, insanın hayatını kolaylaştıracak bir sürü icat yapmışlar, insanların refahı için binbir türlü zahmetlere girmişler vs. Bunların Allah nezdinde hiç önemi yok, tek önemli olan Muhammed'e inanıp inanmaması.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 88
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

extinction'ın sorduğu bu sorular çoğu kişinin sorduğu sorulardır, çoğu kişide bu gibi sorular yüzünden dini sorgulamış, tatmin edici cevap alamayınca dinsiz olmuştur. extinction'ın aslında bu soruları Allah'ına sorması gerekirken hedef şaşırıp bana sormuş, sanki ben o insanları cennet veya cehenneme gönderiyormuşum gibi.

Ayetler burada:

Müminun:

102. Artık kimin tartıları ağır gelirse, işte onlar kurtuluşa erenlerin ta kendileridir.

103. Kimlerin de tartıları hafif gelirse, işte onlar da kendilerini ziyana uğratanların ta kendileridir. Onlar cehennemde ebedî kalacaklardır.

Her şey ayan beyan ortadayken daha bana ne diye soruyorsun? Ben zaten bu adaletsizliklere isyan etmişim, o yüzden dinlerin zırvalık olduğunu görmüşüm ve terketmişim.

Bu tartıya çıkacak olanlar sadece müslümanlar. Bir de hiç terazi falan kurulmadan direk cehenneme postalanacaklar var.

Kehf/105. Onlar, Rab’lerinin âyetlerini ve O’na kavuşacaklarını inkâr eden, böylece amelleri boşa çıkan, o yüzden de kıyamet gününde amelleri için bir terazi kurmayacağımız kimselerdir.

Ya bu insanların yaptığı iyilikler ne olacak? Hiç. Köy sandığına gidecek, kendileri de cehenneme kebap olmaya.

Adamlar uğraşmış, didinmişler insanları kırıp geçiren hastalıklara çareler bulmuşlar, insanın hayatını kolaylaştıracak bir sürü icat yapmışlar, insanların refahı için binbir türlü zahmetlere girmişler vs. Bunların Allah nezdinde hiç önemi yok, tek önemli olan Muhammed'e inanıp inanmaması.

Müslümanlar ellerindeki kitaba çok güveniyorlar herhalde onun için sadece kendi çıkarlarını düşünüyorlar.

Sitelerde Paylaş

bu kuran öyle bir kitapki dansöz gibidir iyi insan hem cehnme hem cente kötü insan hem cehneme hem cente uğrar nedeni adam kırkından sora vahiy geldi güya allahtandır diye mileti kandırıyor ama ayetleri karştırmış unutmuş tam çorba olmuş müslümanlarda uğraşıp duruyorlar yok bu ayet bunu demiş yok şunu demiş didişip dururlar allahtan geldi denilen hiç bir ayetin açıklamsında birbirini tutmaz alimler böyle yaparsa halk ne yapsın.kısacası tam fiyasko.

Sitelerde Paylaş

bu kuran öyle bir kitapki dansöz gibidir iyi insan hem cehnme hem cente kötü insan hem cehneme hem cente uğrar nedeni adam kırkından sora vahiy geldi güya allahtandır diye mileti kandırıyor ama ayetleri karştırmış unutmuş tam çorba olmuş müslümanlarda uğraşıp duruyorlar yok bu ayet bunu demiş yok şunu demiş didişip dururlar allahtan geldi denilen hiç bir ayetin açıklamsında birbirini tutmaz alimler böyle yaparsa halk ne yapsın.kısacası tam fiyasko.

Bu dediklerini zamanında Mekkeliler de farketmiş.

106- "Biz hükmünü diğer bir âyetle değiştirdiğimiz veya unutturduğu­muz bir âyetin yerine ya ondan daha hayırlısını yahut onun benzerini ge­tiririz."

Müfessirler dediler ki: "Müşrikler şöyle demişlerdi: "Muhammed'i görmüyor musunuz? Arkadaşlarına bir şeyi emrediyor, sonra da onları o şeyden nehyediyor, onlara bunun aksini emrediyor, bugün bir söz söylüyor, yarın o sözden dönüyor? Bu Kur'an Muhammed'in kendisinden uydurup söylediği sözden başka birşey değildir, O Kur'an, bir kısmı bir kısmını bozan bir sözdür. Bunun üzerine Allah Teala "Bir âyetin yerine başka bir âyet getirdiğimiz de..." âyeti ile Bakara: 2/106 âyetini indirdi."

Sitelerde Paylaş

Diyorum müslümanlar ayetleri falan bilmiyorlar,Kuran okumuyorlar diye.Kendilerini kandırıyorlar anca.Kuran'ı okusa bu soruları sormazdı.Yani aslında sorardı ve Kuran okuyup,saçmalığı görüp ateist olurdu.Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış.

Müslümanların çoğu Dünyanın en mükemmel kitabı diye böbürlendikleri kitabı hayatlarında bir kere bile okumamışlardır. Neden okumazlar, çünkü sağduyularıyla bilirler ki, içinde hoşlarına gitmeyecek, onlara ters gelebilecek bir sürü emir ve yasak vardır. Mesela namaz var, oruç var, hac var, zekat var, örtünme var, saçma sapan masallar var, insanlık dışı cezalar var, zina yasak, içki yasak, faiz yasak. Bu emir ve yasaklara uymayanlara da cehennem var. Okumazlar ki, Allah bunları sorguya çektiğinde “valla bilmiyordum, bilsem yapmazdım” diyerek Allah’ı kandıracaklarını sanırlar. Bunu düşünenler aynı zamanda Allah’ın akıllardan geçen her şeyi bildiğini de iddia eden kişilerdir. Madem Allah akıllarda geçen her şeyi biliyor, senin onu aldatmaya çalıştığını bilmez mi? Onlara sorsan “bilir” derler,” o zaman neden emir ve yasaklarına uymuyorsun” desen bin türlü bahane bulurlar. Diğer sebep de şüpheye düşmemek içindir, çünkü insan okuyunca ister istemez okudukları üzerinde düşünür, düşününce de imanları tehlikeye girebilir.

Sitelerde Paylaş

kul hakkı dedikleri genelde paradır bunların ve sırf paranı yedi diye biri cayır cayır yanıyo 100 liranı ödemedi adam sende ahirette karşısına dikildin affetmiyom dedin adamı attılar yüzüstü ateşe nekadar adil dimi ,allahın parası yokmu versin o ahmağa 100 lirasını zormu ? verin şu dürzünün parasınıda kimse yanmasın .

Sitelerde Paylaş

Müslümanların çoğu Dünyanın en mükemmel kitabı diye böbürlendikleri kitabı hayatlarında bir kere bile okumamışlardır. Neden okumazlar, çünkü sağduyularıyla bilirler ki, içinde hoşlarına gitmeyecek, onlara ters gelebilecek bir sürü emir ve yasak vardır. Mesela namaz var, oruç var, hac var, zekat var, örtünme var, saçma sapan masallar var, insanlık dışı cezalar var, zina yasak, içki yasak, faiz yasak. Bu emir ve yasaklara uymayanlara da cehennem var. Okumazlar ki, Allah bunları sorguya çektiğinde “valla bilmiyordum, bilsem yapmazdım” diyerek Allah’ı kandıracaklarını sanırlar. Bunu düşünenler aynı zamanda Allah’ın akıllardan geçen her şeyi bildiğini de iddia eden kişilerdir. Madem Allah akıllarda geçen her şeyi biliyor, senin onu aldatmaya çalıştığını bilmez mi? Onlara sorsan “bilir” derler,” o zaman neden emir ve yasaklarına uymuyorsun” desen bin türlü bahane bulurlar. Diğer sebep de şüpheye düşmemek içindir, çünkü insan okuyunca ister istemez okudukları üzerinde düşünür, düşününce de imanları tehlikeye girebilir.

Mynamar da yada afganistanda ki müslümanların bu şekilde düşünerek hareket ettiklerini sanmıyorum...

işin Özeti Müslüman cahildir...Müslğümanın IQ su düşüktür...

Yumaurta mı tavuktan tavukmu yumurtadan olayı gibi...

Cahil oldukları zeki olmadıkları içinmi müslümandırlar..

Müslüman oldukları içinmi cahil ve çağdışı kalırlar

görüşleri vardır ..ikiside doğrudur..

Bizi örnekle

Atalarımız cahildi Müslümandı.

Eğitimimizi tamamlamadan önce her müslüman ülke çocuğu gibi, mevcburi müslümandık..

Eğitimimizi bilgimizi artırınca Din bize palavra gelmeye başladı...

Bir müslümanın zeki olduğunu düşünmek(hristiyan yada yahudide aynı) mümkün değildir..

Dinlerin Allah tarafından gönderildiğine ve Bir arabı peygamber yaptığına inanan asla zeki değildir..

Zeki olsa bu basit şeyi çözebilir..

Sitelerde Paylaş

konu hakkında biraz bilgisi olan ve mantık kullanan kişi allahın adaleti diye bir şey olmadığını, hatta allah diye bir şey olmadığını görecektir. teoride her şeye gücü yeten, fakat pratikte hiç bir şeye gücü yetmeyen bir şeyin gerçekten var olup olmadığı tartışma konusudur. ki zaten indirildiği iddia edilen kitapta en ufak bir çelişki bile bulunamayacağını iddia ettiği halde bunun yüzlercesinin olması da bunu ispatlamaktadır. o yüzden kimse gelip de allahın adaleti var demeye çalışmasın.

Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...

Ayetler burada:

Müminun:

Hani Müslüman olmayan iyi insanlar da cennete gideceklerdi? Bazı müslümanlara mı inanalım Allah'a mı inanalım karar veremedim.

Bu arada sıkıştıkları yerde Allah'ın ayetlerini dolaylı olarak inkar eden Müslümanlar da Kehf 105'i iyi okusun.

Atılan2 sen de oku :)

Sitelerde Paylaş

Hani Müslüman olmayan iyi insanlar da cennete gideceklerdi? Bazı müslümanlara mı inanalım Allah'a mı inanalım karar veremedim.

Bu arada sıkıştıkları yerde Allah'ın ayetlerini dolaylı olarak inkar eden Müslümanlar da Kehf 105'i iyi okusun.

Atılan2 sen de oku :)

Rablerinin ayetlerini kimler inkar ediyor.Mesela sen Rabbin olduğunu bilmiyorsan, ayetlerini inkar etmen söz konusu olur mu.

Sitelerde Paylaş

Ayetler burada:

Müminun:

SAĞDUYU'YA EL CEVAP=

ALLAH-U ZÜLCELAL HAZRETLERİ sana =

ey kulum !!! ben seni neden yarattım ??? sen önceden bir su parçasıydın ondan önce yoktun sen.... seni yarattım şekil, şemal verdim... seni toplumla muhabbet ettirdim ki toplumda itibarın oldu millet seni tanıdı.. senin yüreğine sevgi koydum ki, anne,baba, kardeş, dost sevgisi yaşadın.... yoksa sen bunlardan mahrumdun..

seni yediklerinden ve içtiklerinden dolayı sana bunları dışarıya atma özelliğini verdim.. sana yağmur verdim ki, o yağmurla etrafındaki hayvanlar otlanır, yer, sende ikisinden de istifade edersin.... ben ise senden bir tek şey istiyorum, bu verdiğim nimetlerime karşılık benim verdiğime inan ve iman et....eğer bu verdiğim nimetlerden dolayı sen beni kabul etmezsen ben seni yok'dan yarattım seni en güzel surette yarattım, yarattığım gibi azabım da hak olur.... eğer benim verdiğim nimetlerden dolayı beni tanırsan bu dünya imtihan en fazla 70, 80 yıl yaşarsın daha fazla yaşamazsın şimdi 1'e 10 istemiyormusun ????

diyor ve kimseyi durduk yerde içeri atmıyor sana irade vermiş sen karar veriyorsun o ise bunu bilmiş.... ama o yaratıcı yaratır, sen yaratıldın iman etmekle yükümlüsün....yok ben seni tanımıyorum dersen o hiç seni tanımaz....

Sitelerde Paylaş

SAĞDUYU'YA EL CEVAP=

ey kulum !!! ben seni neden yarattım ??? sen önceden bir su parçasıydın ondan önce yoktun sen.... seni yarattım şekil, şemal verdim... seni toplumla muhabbet ettirdim ki toplumda itibarın oldu millet seni tanıdı.. senin yüreğine sevgi koydum ki, anne,baba, kardeş, dost sevgisi yaşadın.... yoksa sen bunlardan mahrumdun..

seni yediklerinden ve içtiklerinden dolayı sana bunları dışarıya atma özelliğini verdim.. sana yağmur verdim ki, o yağmurla etrafındaki hayvanlar otlanır, yer, sende ikisinden de istifade edersin.... ben ise senden bir tek şey istiyorum, bu verdiğim nimetlerime karşılık benim verdiğime inan ve iman et....eğer bu verdiğim nimetlerden dolayı sen beni kabul etmezsen ben seni yok'dan yarattım seni en güzel surette yarattım, yarattığım gibi azabım da hak olur.... eğer benim verdiğim nimetlerden dolayı beni tanırsan bu dünya imtihan en fazla 70, 80 yıl yaşarsın daha fazla yaşamazsın şimdi 1'e 10 istemiyormusun ????

diyor ve kimseyi durduk yerde içeri atmıyor sana irade vermiş sen karar veriyorsun o ise bunu bilmiş.... ama o yaratıcı yaratır, sen yaratıldın iman etmekle yükümlüsün....yok ben seni tanımıyorum dersen o hiç seni tanımaz....

Bana kimse o dediklerini demedi, onun için boşa kürek çekme.

Sitelerde Paylaş

ey kulum !!! ben seni neden yarattım ??? sen önceden bir su parçasıydın ondan önce yoktun sen.... seni yarattım şekil, şemal verdim

bu sözleri sana hangi tanrı! söyledi. ya aşağıdaki sözleri hangi tanrı söyledi:

bir kıble değişikliği hakiki müslümanı ayırt etmek için yetmez. ne kadar çok kıble değiştirirsen o kadar iyi ayıklarsın.!

bu şaşırtma değil mi. tanrınız nasıl aldatmaca yapar.

Bakara143 Biz sırf Peygambere uyanları, bağlı kalanları O'na uymaktan vazgeçenlerden ayırdedelim diye daha önce yöneldiğin kıbleyi tekrar kıble yaptık. Bu değişiklik, Allah'ın doğru yolu gösterdiği kimselerden başkasına elbette ağır gelir...

Bakara144 (Ey Muhammed!) Biz senin çok defa yüzünü göğe doğru çevirip durduğunu (vahiy beklediğini) görüyoruz. (Merak etme) elbette seni, hoşnut olacağın kıbleye çevireceğiz. (Bundan böyle), yüzünü Mescid-i Haram yönüne çevir...

Sitelerde Paylaş

Rablerinin ayetlerini kimler inkar ediyor.Mesela sen Rabbin olduğunu bilmiyorsan, ayetlerini inkar etmen söz konusu olur mu.

Saçmalamakta da hiç sınır tanımıyorsun.

Ayette "Rab" derken hangi tanrı kastediliyor?

Bu tanrıyı sallamayanların akıbeti ne Kuran'a göre?

Kuran'a göre herkesin ayrı rabbi mi var?

Sitelerde Paylaş

Evet sınır tanımamışsın.

Cevap yazacaksan yaz, yazmayacaksan da saçmalama. Her gün ne kadar boş olduğunu ıspatlamak zorunda mısın?

Ayette "Rab" derken hangi tanrı kastediliyor?

Bu tanrıyı sallamayanların akıbeti ne Kuran'a göre?

Kuran'a göre herkesin ayrı rabbi mi var?

Sitelerde Paylaş

Bana kimse o dediklerini demedi, onun için boşa kürek çekme.

SAĞDUYU'YA EL CEVAP=

sana kimse demedi diye kendin söylüyorsun, aLLAH ki, kendi cemalini insanlara gösterse herkes iman eder, imtihan dediğimiz dünyanın bir anlamı kalmazdı???

sen ki hiç sınavdan önce öğretmene soruların cevaplarını göster diyebilirmisin ??? hayır... ama ne diyor=

sınava açlış geç, çalışmazsan sene sonu sınıfta kalacaksın bu da böyledir...

şimdi sen demedi diyorsun, oysa o Din-i Celil-i İslam'ı, Peygamberini, Kitabını bu gerçekleri açıklamak üzere gönderdi.. şimdi sıra sende ???? artık ALLAH-U ZÜLCELAL HAZRETLERİ'nden bir şey bekleme bile... ozaten sana açıklamış, sen inanmıyorsun ????

EL CEVAP 2 =

öncelikle RAB kelimesinin anlamını öğren derim....

TÜRKÇE;

RAB= YARATICI, NİMET VEREN, TERBİYE EDEN

o nedenle Ayet-i Celile de;

İşte onlar, Rab'lerinin ( nimet verenlerin ) âyetlerini ve O'na mülâki olmayı (ölmeden evvel ruhun Allah'a ulaşmasını) inkâr ettiler. Böylece onların amelleri heba oldu (boşa gitti). Artık onlar için kıyâmet günü mizan tutmayız.

FERDİ'YE EL CEVAP=

Efendimiz ( Sallallahu Teala Aleyhi Ve Sellem ) hicretten önce zaten Mekkede Mescid-i Aksâ’ya doğru namaz kılarken Kâbe’yi de önünde bulunduruyor, böylece her iki kıbleyi de birleştiriyordu.

şimdi burada iki mescid var;

1. Kabe-i Muazzama ( Mekke )

2. Mescid-i aksa ( Kudüs )

Kabe-i Muazzama, Efendimiz ( Sallallahu Teala Aleyhi Ve Sellem )'in 20. dedesi soyundan geldiği Hazreti İbrahim ( Aleyhisselam )'ın inşa etmiş olduğu yerdir.

Fakat zamanla vefat edince, Huzaaa kabilesinden amr bin luhay Suriyeye gitmiş orada o dönem putperestlik hakimdi ve şam'da hubel putunu alıp mekkeye getirmiştir. İşte ALLAH-U ZÜLCELAL HAZRETLERİ ve tevhid inancı burada şirk'e dönüşmüş hem ALLAH'a inanç mevcuttu hem de kendisine şirk koşulan, eş koşulan insanların kendi kafasına göre yapmış olduğu putları ilahlaştırmıştılar, sonuçda ALLAH ile beraber başka ilah olduğu müddetçe o kimse müslüman olamaz, Şer'en dinden çıkmış sayılır... Ve Kabe-i Muazzama'nın içerisine putlar yerleştirilmişti. İşte Efendimiz ( s.a.v ) bu tahrifi ortadan kaldırmak üzere gönderilmiştir.

ve hicretten sonra Kabe-i Muazzama'ya yönelmemesinin nedeni ise, onların ehl-i kitap yani ( yahudi ve hıristiyan ) olmaması islam'a yakın bir din olmaması putperestlik olmamasıydı...

Fakat yahudi ve hıristiyanlar bizlere yakın ama yinede yanlıştılar çünkü hz.musa a.s ve hz.isa a.s da islam dedi. onlar görevlerini tamamladığı vakit bu dinler çıktı... ama yine de bize yakın olmaktadır..

Mescid-i Aksa ise, Hazreti Süleyman ( Aleyhisselam ) peygamberimizn yaptırmış olduğu mabeddi.. oda müslümandı ve islamı yaşadı, yaşattı, fakat yahudiler sonradan orayı değiştirmiştir fakat ehli kitap oldukları için bizlere yinede semavi din oldukları için yakın kimselerdir.... hicretten sonra mescid-i aksa'ya buyüzden devam edildi.

Ama Efendimiz ( Salllahu Teala Aleyhi Ve Sellem )'in niyeti, isteği, 20. dedesi, atası olan Hazreti İbrahim ( Aleyhisselam )'ın yeriydi... ama bunun için vahy-i ilahi emiri bekliyordu.

ve Efendimiz ( S.A.V ) bir öğle vaktinde cemaate namaz kıldırdığı sırada ilk 2 rekatını kıldırmış son iki rekatta yönün yavaş, yavaş Kabe-i Muazzama'ya doğru çevirmeye başlamış ve müslümanlarda onu namaz esnasında takip etmişlerdi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...