Jump to content

Recommended Posts

• İleti 88
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

yahu o zaman biz sınava ne gerek var dediğimiz de neden bize habire öğretmen örneğini verip durursunuz..

Sınav niçin yapılıyor, sonuçlar belli.

Evet sonuçlar belli ama biz insanlar mahşer günü Allah'ı suçlamayalım diye yapılıyor. Kendin çaldın, kendin oynadın, kendin attın bizi cehenneme demiyelim diye...

Sitelerde Paylaş

Sınav niçin yapılıyor, sonuçlar belli.

Evet sonuçlar belli ama biz insanlar mahşer günü Allah'ı suçlamayalım diye yapılıyor. Kendin çaldın, kendin oynadın, kendin attın bizi cehenneme demiyelim diye...

bende bunu diyorum, e o zaman o bebekler demeyecekler mi? hani bebeklerin başına gelenler de ileriki günahlarından dolayı olabilir diyosun ya,

Sitelerde Paylaş

bende bunu diyorum, e o zaman o bebekler demeyecekler mi? hani bebeklerin başına gelenler de ileriki günahlarından dolayı olabilir diyosun ya,

O bebekler cennete gireceği için Allah'tan memnun olacaklar. Mesela Hızır'ın kestiği çocuk da cennettedir.

Sitelerde Paylaş

O bebekler cennete gireceği için Allah'tan memnun olacaklar. Mesela Hızır'ın kestiği çocuk da cennettedir.

neresinden tutarsak tutalım olmuyor, iyi ya bizim de hesabı bebekken halletselerdi de bizde direk cennetten köşke otursaydık.. yok cübbeli yok ne yaparsan yap, tutulacak tarafı yok bunun..

Sitelerde Paylaş

neresinden tutarsak tutalım olmuyor, iyi ya bizim de hesabı bebekken halletselerdi de bizde direk cennetten köşke otursaydık..

Çok iyi olurdu. Ama Allah kulları için en iyisini yapmak zorunda değildir.

Şöyle, bir kafede seninle orta şekerli kahve içerken içeriye bir adam gelse, herkese değişik miktarlarda para dağıtsa,

biz adama niye bana eksik verdin diyerekten kızmaya hakkımız var mı?

Sitelerde Paylaş

Çok iyi olurdu. Ama Allah kulları için en iyisini yapmak zorunda değildir.

Şöyle, bir kafede seninle orta şekerli kahve içerken içeriye bir adam gelse, herkese değişik miktarlarda para dağıtsa,

biz adama niye bana eksik verdin diyerekten kızmaya hakkımız var mı?

benverdiği parayı harcarken her an tepeme dikilip, şu nu yapmayacaksın, bunu yapmayacaksın, benim için şunu yapacaksın, ben verdim bu parayı sana.. filan gibi uzar gider böyle.. adam bu şekil davransa adamın verdiği paranın kıymeti var mı? bir de bencillik duygumuz parayı isterken, vicdanımız da adama demez mi ey adam, sokakta ekmek toplayan varken ne diye cafe de kahve içene hibe ediyorsun..

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

benverdiği parayı harcarken her an tepeme dikilip, şu nu yapmayacaksın, bunu yapmayacaksın, benim için şunu yapacaksın, ben verdim bu parayı sana.. filan gibi uzar gider böyle..

Bunları demesi de senin iyiliğin için. Kumar oynamayacaksın, içki içmeyeceksin, rüşvet vermeyeceksin, israf etmeyeceksin, sen yerken fakiri de göreceksin.

Bu emirler kötü mü?

Sitelerde Paylaş

Bunları demesi de senin iyiliğin için. Kumar oynamayacaksın, içki içmeyeceksin, rüşvet vermeyeceksin, israf etmeyeceksin, sen yerken fakiri de göreceksin.

Bu emirler kötü mü?

şimdi düşün ki bu adam da aşırı derecede para var, dağlar kadar nakit var adamda, bütün insanlara her ay 20 bin dağıtsa parası yüzde bir bile azalmıyor o kadar çok.. bu adam istese sadece istemesiyle fakirliği çözebilecekken, bunu yapabilecekken, yapmazsa, ve bu gücünü insanlara söyledikten sonra kendisi için 45 yıl her dediğini yaptıktan sonra ancak öyle maaşa bağlarım sizi derse, ve bu insanlardan zaten fakir olmalarına rağmen aç kalmaları gibi tuhaf istekleri olsa, adama karşı çıkanı, teklifini kabul etmeyeni de, parası olduğu ve gücü yettiği için adamlarına işkence ettirirse, insanları parası ile satın aldığını söylerse, bu adam kahve içerken bizim yanımıza geldiğinde ne deriz..
Sitelerde Paylaş

Bu emirler kötü mü?

madem fakiri görüyor her zengin hacca vereceği parayı çevresindeki fakirlere versin diye neden emretmedi. zengin çevresini sömürsün götürsün kutsal topraklara yatırsın. fakiri de göreceksin öyle mi. hacca neden fakirler de davet edilmedi. ne biçim tanrı bu fakirleri o da sevmiyor.!
Sitelerde Paylaş

şimdi düşün ki bu adam da aşırı derecede para var, dağlar kadar nakit var adamda, bütün insanlara her ay 20 bin dağıtsa parası yüzde bir bile azalmıyor o kadar çok.. bu adam istese sadece istemesiyle fakirliği çözebilecekken, bunu yapabilecekken, yapmazsa,

equus sana veciz bir sözle cevap vereyim: "Türkün karnı doyunca şeyi kalkarmış."

Onun için herkese para iyi gelmez. Para bozar adamı...

Sitelerde Paylaş

equus sana veciz bir sözle cevap vereyim: "Türkün karnı doyunca şeyi kalkarmış."

Onun için herkese para iyi gelmez. Para bozar adamı...

cübbeli sen soruma cevap ver, cımbızcılık yapma :lol:

Sitelerde Paylaş

Zekat emrini duymadın mı sen?

kim hacca araplara boca ettiği kadar zekat veriyor. hac parasını da fakirlere ver diye neden emretmedi. fakirleri kutsal topraklarda neden misafir etmedi. bu nasıl yardımlaşma dini. hacda bile yardımlaşmıyor. yağ bal içinden yaşatıyorsunuz arapları. yazıklar olsun.

Sitelerde Paylaş

2 cümleyi geçme, diğer atelerin hakkını yeme :)

üff cübbeli sıktın ama, sıkışınca hep bunu yapmak zorunda mısın, neyse anladın sen onu :D

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...