Jump to content

dindarlardan inciler..

Recommended Posts

28 şubat süreci diye bazılarını içeri almaya çalışıyorlar şu günlerde. Ama madalyonun arka yüzüne hiç kimse bakamıyor. Eğer gerçekten 28 şubat sürecinde askerler baskıcı davranmasaydı belkide şu an iran gibi şeriatla yönetilecektik.

İşte o günlerden kalma bir haber aklıma geldi. Sarıklı bir adamın daha 9 yaşında kızı ölüyor. Kazada. Kız 9 yaşında ama başıörtülü. Sarıklı adamın gazetecilerin sorduğu ne düşünüyorsunuz sorusuna verdiği gayriciddi cevap hala aklımdan çıkmıyor. "Allah ona bu kada ömür biçmiş. Ağlamaya değmez. Ağlasakta bişey değiştiremeyiz."

Tam yarım saat boyunca, hiç duraksamadan sövmüştüm adama.

Sitelerde Paylaş

Nasıl Hindistan'da reenkarnasyona inandırılmışsa insanlar Türkiye'de de şehitlik kavramı almış başını gitmiş. Amaç gelen tepkileri azaltmak. Mesela Gaziantep'teki saldırıları devletin önlemesi gerekir. Önlememesi hizmet kusuruna girer. Ama şehit oldular denildiği an bunlar hiç düşünülmez. Devletin bunları önlemesini için çalışmasını kimse talep etmez.. İnsanların uyutulma biçimi. Hindistanda reenkarnasyon olayı için Cem Yılmaz'ın yorumunu hatırlayalım "Bir daha ki sefere kralsın be oğlum" Türkiye'de de "Onlar cennete gitti"

Sitelerde Paylaş

sıcak evlerinde bilgisayarının başında göbeğini kaşıyarak şehitlik makamını eleştirenler, rahatlık batması bu olsa gerek

Bu lafı kış söyleseydin bir manası olurdu.

Dışarısı da zaten içerisi kadar sıcak..

Ayrıca bu şehitlik denen zırva bu tarz savaşçı toplumlarda olur.

İskandinavlar da savaşta ölenlerinin Asgard'a gidip Valkyri lerle (huri) sonsuza kadar eğleneceğine inanıyordu.

Normal ölen insanların ebediyen bu tarz bir cennete girmesi mümkün değildi..

Sitelerde Paylaş

Bu lafı kış söyleseydin bir manası olurdu.

Dışarısı da zaten içerisi kadar sıcak..

Ayrıca bu şehitlik denen zırva bu tarz savaşçı toplumlarda olur.

İskandinavlar da savaşta ölenlerinin Asgard'a gidip Valkyri lerle (huri) sonsuza kadar eğleneceğine inanıyordu.

Normal ölen insanların ebediyen bu tarz bir cennete girmesi mümkün değildi..

Sen töbe edip iman et şehit olmana gerek yok vallahi cennete gidersin :)

Sitelerde Paylaş

dinini yerle bir ediyoruz adamın.. adam bizi imana çağırıyor..

:) siz anca birbirinizi fiştekler durusunuz burda. ula harbiden komiksiniz.Kendi kendinize gelin güvey oluyorsunuz birde :)

yarın birgün kimse beni çağırmadı demeyesin diye söyledim :)

çağrıldın ama kulak asmadın,hakaret ettin,alay ettin deyip azabınıda artırmana sebep olabilirim kusura bakma olurmu.

Sitelerde Paylaş

:) siz anca birbirinizi fiştekler durusunuz burda. ula harbiden komiksiniz.Kendi kendinize gelin güvey oluyorsunuz birde :)

çağrıldın ama kulak asmadın,hakaret ettin,alay ettin deyip azabınıda artırmana sebep olabilirim kusura bakma olurmu.

yaf abim sen eoru dizelmi kulanıyorsun:) tam gaz yolldasın :)

Sitelerde Paylaş

Sizin sıkışıp cevap veremediğiniz yerde, son sığınağınızda böyle mazoşistliğe varıyor herdaim, neyse bize güzel azaplar :)
Sitelerde Paylaş

Sizin sıkışıp cevap veremediğiniz yerde, son sığınağınızda böyle mazoşistliğe varıyor herdaim, neyse bize güzel azaplar :)

neye sıkışıp cevap verememişimyahu :) hakkatten sizin kendi kendinize gelin güvey olma durumunuz var :)

mazoşist olsam imana davet etmezdim arkadaşım.Mazoşist olan sizsiniz.Gelin cennete girin diyoruz yok illa cehenneme girmekte ısrar ediyorsunuz.Birde bize güzel azaplar diyorsun. Mazoşist seni :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...