Jump to content

Eyvahcubbeliye İslam ile ilgili herşeyi sorabilirsiniz...

Recommended Posts

• İleti 1,9k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Osmanlı'da tecavüzcünün sonu

Osmanlı kanunnâmelerinde birçok suça para cezası öngörülürken, tecavüz suçuna para değil cismani cezalar verilirdi. Bir kadın veya kıza zorla tecavüz edenlerin cinsel organının kesilmesi cezasının verilmesi kanunnâmelerde yer alır. Ancak bu suçu işleyen kişinin bu konudaki sabıkası kabarıksa kadı, yani hakim takdir hakkını kullanarak idam cezası da verebilirdi.

İşte şeriat budur.

http://www.interneth...si-12840-p2.htm

Sitelerde Paylaş

Osmanlı kanunnâmelerinde birçok suça para cezası öngörülürken, tecavüz suçuna para değil cismani cezalar verilirdi. Bir kadın veya kıza zorla tecavüz edenlerin cinsel organının kesilmesi cezasının verilmesi kanunnâmelerde yer alır. Ancak bu suçu işleyen kişinin bu konudaki sabıkası kabarıksa kadı, yani hakim takdir hakkını kullanarak idam cezası da verebilirdi.

İşte şeriat budur.

Kurandan ayetle destekler misin bunu?

Sitelerde Paylaş

İşte şeriat budur.

10 numara ceza olmuş. Yalnız ben biraz daha genişleteyim. O tecavüzcünün kesilen dalgasını bir de yedirmek lazım.

Sitelerde Paylaş

İşte şeriat budur.

Bu nasil olacak?

Yakalandimi cinsel olgani kesiliyor!

Ikinci, ücüncü "tecavüz isini" nasil becerecek? Cinsel organi kesildikten sonra!

Dosyasi bu konuda nasil kabaracak?

Niye "seriati isterim!" diyorsun? "islam" isterim demiyorsun?

Sitelerde Paylaş

Bu nasil olacak?

Yakalandimi cinsel olgani kesiliyor!

Ikinci, ücüncü "tecavüz isini" nasil becerecek? Cinsel organi kesildikten sonra!

Dosyasi bu konuda nasil kabaracak?

Niye "seriati isterim!" diyorsun? "islam" isterim demiyorsun?

Diliyle, gozuyle, koluyla vs

İslam ve seriat farkli kavramlar degil.

Sitelerde Paylaş

Diliyle, gozuyle, koluyla vs

İslam ve seriat farkli kavramlar degil.

böyle tecavüzcü az bulursun ;)

MÂİDE - 48 Sana da (ey Muhammed) geçmiş kitapları tasdik eden ve onları kollayıp koruyan Kitab (Kur'ân)ı hak ile indirdik. Onların aralarında Allah'ın indirdiği ile hükmet. Onların arzu ve heveslerine uyarak, sana gelen haktan sapma. Biz, herbiriniz için bir şeriat ve yol belirledik. Eğer Allah dileseydi sizi tek bir ümmet yapardı, fakat size verdiklerinde sizi denemek istedi. Öyleyse iyiliklere koşun. Hepinizin dönüşü Allah'adır. O, ihtilafa düştüğünüz şeyleri size haber verir.

Allah icin iSLAM önemli.

Allah "islam" diyor, "seriat degil!

"seriati ayirdik" diyor.

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

MÂİDE - 48 Sana da (ey Muhammed) geçmiş kitapları tasdik eden ve onları kollayıp koruyan Kitab (Kur'ân)ı hak ile indirdik. Onların aralarında Allah'ın indirdiği ile hükmet. Onların arzu ve heveslerine uyarak, sana gelen haktan sapma. Biz, herbiriniz için bir şeriat ve yol belirledik. Eğer Allah dileseydi sizi tek bir ümmet yapardı, fakat size verdiklerinde sizi denemek istedi. Öyleyse iyiliklere koşun. Hepinizin dönüşü Allah'adır. O, ihtilafa düştüğünüz şeyleri size haber verir.

Her peygambere ayrı şeriat kanunları verilmiş. Ayetin manası budur

Sitelerde Paylaş

Hocam

şeytanın cennetten kovulmadan önceki durumu, kovulma olayı ve sonraki durumu nedir?

İlk ismi azazil.

Alim hatta meleklere sohbet verecek düzeyde alim.

Arşta secde etmediği yer kalmamış.

Sonra kendini beğenmiş.

Adem ile imtihan edilmiş.

Ademin üstünlüğünü kabul etmeyip isyan etmiş. Kovulmuş.

Allah'tan izin istemiş. İzin verilmiş. Kıyamete kadar bizi yoldan çıkarmaya and içmiş.

Sitelerde Paylaş

Ademin üstünlüğünü kabul etmeyip isyan etmiş. Kovulmuş.

burayı gerçekten anlamıyorum ve samimi soruyorum ?

şeytan o zaman Ademden üstün değilmiydi?, yani demek istediğim takva sahibi bilgili ve alimmiş, o kadar ki meleklere bile ders verecek düzeyde..

üstünlük takva ile olmuyor mu? bak yaptığın sıralama da bile(kimler cehenneme gidecek) kendine göre değil takvaya göre bir liste hazırlamışsın..

Sitelerde Paylaş

burayı gerçekten anlamıyorum ve samimi soruyorum ?

şeytan o zaman Ademden üstün değilmiydi?, yani demek istediğim takva sahibi bilgili ve alimmiş, o kadar ki meleklere bile ders verecek düzeyde..

üstünlük takva ile olmuyor mu? bak yaptığın sıralama da bile(kimler cehenneme gidecek) kendine göre değil takvaya göre bir liste hazırlamışsın..

Zaman zaman şirketlerde de yaşanan bir durumdur bu.

Sen yıllarını vermişsindir şirketin için. Geceni gündüzüne katmışsındır. Müdür olmuşsundur ve artık genel müdürlüğü beklerken pat diye patron senden daha gencini ve daha deneyimsizini tepeden inme genel müdür yapıverir.

Patron o gençte bir cevher görmüştür ve onu genel müdür yapmıştır. Patron ne demek, sahip demek. İşine gelirse işine devam edersin yok ben bu gençten daha hayırlıyım dersen işi bırakırsın.

Sitelerde Paylaş

Zaman zaman şirketlerde de yaşanan bir durumdur bu.

Sen yıllarını vermişsindir şirketin için. Geceni gündüzüne katmışsındır. Müdür olmuşsundur ve artık genel müdürlüğü beklerken pat diye patron senden daha gencini ve daha deneyimsizini tepeden inme genel müdür yapıverir.

Patron o gençte bir cevher görmüştür ve onu genel müdür yapmıştır. Patron ne demek, sahip demek. İşine gelirse işine devam edersin yok ben bu gençten daha hayırlıyım dersen işi bırakırsın.

şeytanın durumu çok trajik gelir bana hep.. yaratıcının yarattığına secde etmedi diye başına neler gelmiş..

benzer durumla sen karşılaşsan ne yaparsın? mesela bir ateiste secde et dense sana, sınav için, der misin ben o kadar iman ettim diye yoksa secde eder misin?

daha da önemlisi, korkudan etsen bile durumu kendine yedirir içine sindirebilir misin?

Sitelerde Paylaş

Her peygambere ayrı şeriat kanunları verilmiş. Ayetin manası budur

Bu ayetteki anahtar sözcükler "geçmiş kitapları tasdik eden ve onları kollayıp koruyan Kitab (Kur'ân)ı"

Buradan anlaşılıyor ki; geçmişteki kitaplarla(orjinalleri) Kuran birbiri içinde tamamen uyumlu ve bir çok ortak yanı var. Ve Kuran, geçmiş kitapların bir tasdiki ve hepsini toparlayıp kapsayıcı özelliği var.

Sitelerde Paylaş

şeytanın durumu çok trajik gelir bana hep.. yaratıcının yarattığına secde etmedi diye başına neler gelmiş..

benzer durumla sen karşılaşsan ne yaparsın? mesela bir ateiste secde et dense sana, sınav için, der misin ben o kadar iman ettim diye yoksa secde eder misin?

daha da önemlisi, korkudan etsen bile durumu kendine yedirir içine sindirebilir misin?

iblisin de aslında kötü olmadığını, iyi olduğunu; haksız yere Allah tarafından kovulduğunu insanlara ağır ağır üfleyen senin gibi tehlikelileri çok. Ateşle oynuyorsun. Beni etkilemez. Ama senin yazını okuyup da o kovulmuşa merhamet ve şefkat besleyen bir insan olursa ahirette bunun hesabını en ağır şekilde ödersin.

Kehf 50: Hani biz meleklere, “Âdem için saygı ile eğilin” demiştik de İblis’ten başka hepsi saygı ile eğilmişlerdi. İblis ise cinlerdendi de Rabbinin emri dışına çıktı. Şimdi siz, beni bırakıp da İblis’i ve neslini, kendinize dostlar mı ediniyorsunuz? Hâlbuki onlar sizin için birer düşmandırlar. Bu, zalimler için ne kötü bir bedeldir!

Kehf 50, seni anlatıyor. Neredeyse Allah'ı bırakıp, o kovulmuşu ilah edineceksin !!

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şeytanın durumumu daha trajik yoksa Hz. İbrahimin mi?

90 yaşında ilk defa baba oluyor ve oğlunu kesmesi isteniyor.

İbrahim ne yapıyor?

Emrin olur ya Rabbi diyor ve sorgusuz itaat.

Sonuç?

Bıçak İsmaili kesmiyor.

Şeytan da aynını yapsaydı neler olurdu neler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...