Jump to content

Eyvahcubbeliye İslam ile ilgili herşeyi sorabilirsiniz...

Recommended Posts

Allah'ın istediği nedir diye sorarken önyargısız olmuyorsun yani?

Sağduyum, bak,

Varlık'a inanıyorsan, yokluk ihtimalini düşünme,

Varlıktaki doğruları çüretebilirsen, istediğin kadar ateist olabilirsin...

tarihinde Serdaar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,9k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bardağın dolu tarafına neden bakmıyorsunda,

Boş tarafına bakıyorsunuz...Dolu tarafa bakın, kendinize O duruma düşürmeyin.....

İnsanın kendine saygısı olmas sa başkasından saygı beklemek hakkı olur mu sizce?

Yahu burda ben kendime saygısızlıkmı ediyorum sırf kendi beynime hakaret etmedim diye? Ne dolu tarafıymış? Ortadoğudaki kadının içler acısı halimi dolu tarafı oluyor, bedenleri var kendileri kayıp resmen, hemde kuranın onlara biçtiği rolü en iyi uygulayan topraklar orası, bumudur dolu tarafı benim için?
Sitelerde Paylaş

deliller bellidir Kur'an ve hadis

İmam Rabbani nin çıkarım yaptığı hadisleri görmedim duymadım .Böyle kişilere kıyamet günü Allah "cehenneme girin" emri verecek ve emre uyanlar kurtulacak diyen hadisler var onu biliyorum

Hz. Peygamber Muaz b. Cebel®'i Yemen'e vali olarak gönderirken, ona karşılaşacağı meseleleri nasıl çözeceğini, nasıl bir yol izleyeceğini sorunca, Muaz'ın cevabı şu olmuştur: "Önce Kur'an'da çözümü arayacağını, onda bulamazsam senin sünnetine (modeline, yöntemine) başvuracağım, onda da bulamazsam kendi görüşüme göre hüküm ve karar vereceğim."

Tirmizi, Ahkam, 3, Ebu Davut, Akdiye, 11, Daimi, Mukaddime 20; el- Müsned , V. 230. 236, 242

Sitelerde Paylaş

Evet kendine saygısızlık ediyorsun, Aklının doğru gösterdiği yoldan, hissiyatınla sapıyorsun...İşin hakikatı bu...İstersen saat 5 e kadar devam edelim..

Aklımla düşünmemi kendime saygısızlık yaptınız, gelde gülme şimdi :) , siz varya hakkatten ne dediğinizi bilmiyorsunuz ve konuşup konuşup çekiliyorsunuz anca, bana izah et o zaman kuranda kadın neymiş, önceki sorularımda hep kaytardınız bari bunda kaytarmayında sizin bildiğiniz ama benim bilmediğim o kurandaki kadının yeri neymiş öğreneyim bir zahmet.
Sitelerde Paylaş

Aklın son noktasından sonra, inanç gelir.....

Atesitler evham ve vesveden kurtulamadıklarından aklın son noktasına ulaşamamakta ve ulaşamadıklarından akıllarında y ada

kalblerin de hidayet ışığı göremeyecekler.....

Ne yazık ki insanların bir kısmı bile bile, bardağın boş tarafını tercih edip, belki de ebedi cehenneme liyakat kazanmaktalar...

Sitelerde Paylaş

Aklın son noktasından sonra, inanç gelir.....

Atesitler evham ve vesveden kurtulamadıklarından aklın son noktasına ulaşamamakta ve ulaşamadıklarından akıllarında y ada

kalblerin de hidayet ışığı göremeyecekler.....

Ne yazık ki insanların bir kısmı bile bile, bardağın boş tarafını tercih edip, belki de ebedi cehenneme liyakat kazanmaktalar...

Yahu cevap cevap cevap ver bir sorumada, cevap verki bende öğreneyim neymiş senin bildiğin ama benim bilmedeiğim, anca papağan modunda aynı cümleleri yazıp çekiliyorsunuz, bir sorumada bir cevap vermediniz daha, bıktırıyorsunuz artık.
Sitelerde Paylaş

Aklımla düşünmemi kendime saygısızlık yaptınız, gelde gülme şimdi :) , siz varya hakkatten ne dediğinizi bilmiyorsunuz ve konuşup konuşup çekiliyorsunuz anca, bana izah et o zaman kuranda kadın neymiş, önceki sorularımda hep kaytardınız bari bunda kaytarmayında sizin bildiğiniz ama benim bilmediğim o kurandaki kadının yeri neymiş öğreneyim bir zahmet.

Kardeşim Kur'an da kadına ilk defa verilen bir çok haklar var....Ancak sinek vızıltısı gibi bu sorular insanı bir yere ulaştırmaz...bunlar ara sokaklardır.....

sen en temel problem neyse onu söyle....

şunu cevaplarsan inanırım diyeceğin bir konu var mı bilmiyorum.....

Ama ben iddia etmiyorum gerçeği öyle....İslamiyet Akli deliller üzerine tesis edilmiştir...

Evren de böyledir....Aklı olmayanı sorumlu tutmaz zaten..

Nasıl ki evreni anlamak için matematik ve fiziğin kuralları vardır....

İslamiyeti anlamak için de, Kural ve kaideler vardır evren de olduğu gibi...

Doğru mu? Yanlış mı?

Evet hayır diyebilir misiniz?

tarihinde Serdaar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kardeşim Kur'an da kadına ilk defa verilen bir çok haklar var....Ancak sinek vızıltısı gibi bu sorular insanı bir yere ulaştırmaz...bunlar ara sokaklardır.....

sen en temel problem neyse onu söyle....

şunu cevaplarsan inanırım diyeceğin bir konu var mı bilmiyorum.....

Ama ben iddia etmiyorum gerçeği öyle....İslamiyet Akli deliller üzerine tesis edilmiştir...

Evren de böyledir....

Nasıl ki evreni anlamak için matematik ve fiziğin kuralları vardır....

İslamiyeti anlamak için de, Kural ve kaideler vardır evren de olduğu gibi...

Doğru mu? Yanlış mı?

Evet hayır diyebilir misiniz?

Ne bu şimdi? yine aynını yapıyorsun, alt üstü kuranda kadının yeri nediri sordum, yine suyunu çıkarıp kendi beyninizde tasarladığınız ve cevabını kendinize göre yontacağınız sorular soruyorsunuz, halbuki ben kendisine inandığın o ap açıktır diyen kuranda kabak gibi yazan kuranın ayetlerini sordum burda....Yeter artık bir cevap verin soruma.
Sitelerde Paylaş

Evet Kur'an da aynı şeyleri tekrar etmesinin çok önemli sırları vardır.....

İnsanın ebedi hayatı kazanmak ve kaybetmek davası dünyanın en önemli işidir...

Çünkü telafisi ve bütünlemesi yoktur.....Son Ya saadettir

Ya da şekavettir?

Ortası yok....

Onun için ne kadar tekrar edilse önemine binaen azdır bile değil mi?

Sitelerde Paylaş

Hakikat avcısı usanmaz, ilim Çinde bile olsa gider alır gelir....

Ben işin özünden bahsediyorum, siz teferruatından,

Özünde yanlış yapan, teferruatın da doğruyu mu bulacak zannediyorsunuz...

Neyse ben yavaş yavaş yola revan olayım.....

Zira evham ve bahanelerden kurtulmak, cesaret ve kararlılık ister...

Size iyi akşamlar diliyorum...

Tekrar ediyorum,

Evrende matematik ve fizik nasıl ki akli delillerle ispatlıdır....

İslamiyette aklı delillerle ispatlıdır.....Başlangıcı da kendini doğru konumlandırmak, bardağın boş değil dolu tarafına bakmaktır...

Ab-ı hayat suyunu içmek isteyen bunu yapmalıdır....

Bu çercevede herkesi iyi akşmalar diliyorum...

Sitelerde Paylaş

Demek sen hakikat avcısı değilsin, kendine bahane arıyorsun, haklı göstermek için....

Halbuki ben olsam Madem islamiyet akli delillerse sabittir bir anlat derdim...

işte sizin evham ve bahaneleriniz islamiyet güneşi karşısında sinek vızıltısı bile olamayacak niteliktedir....

Üzüldüğüm nokta aklınızı bu vehimlere esir etmenizdir.....

Kendinize bir şans veremeyecek kadar da, saygısızlık nasıl da yapıyorsunuz...Farkında mısınız?

İyi Akşamlar

Sitelerde Paylaş

Demek sen hakikat avcısı değilsin, kendine bahane arıyorsun, haklı göstermek için....

Halbuki ben olsam Madem islamiyet akli delillerse sabittir bir anlat derdim...

işte sizin evham ve bahaneleriniz islamiyet güneşi karşısında sinek vızıltısı bile olamayacak niteliktedir....

Üzüldüğüm nokta aklınızı bu vehimlere esir etmenizdir.....

Kendinize bir şans veremeyecek kadar da, saygısızlık nasıl da yapıyorsunuz...Farkında mısınız?

İyi Akşamlar

Sen kendin ağzınla dedin tekrar takrar tekrarlamaktır diye, içinde hiç bir mantık kırıntısı olmayan bu kitabı işte böyle tekrar ede ede beyniniz pelte olmuş, o yüzden islam sönmeyen bir güneştir sizin dünyanızda ve bizimkiler sinek vızıltısı olur sizin için, halbuki tekrar ede ede vızıltıdan başka bir şey vermez bu kitap insana, burda çok güzel gösteriyorsunuz polemik yaratarak yada sorulan soruların hiç birine bile cevap veremeyişinizden belli..............bunuda anlamayacaksınız ve yine papağan modunda bir ileti atacaksınız eminim.
Sitelerde Paylaş

Her gün yemek yersin de bugün neden tekrar istiyorsunuz...hayretsiniz doğrusu, papağan gibi aynı yiyecekleri niye istiyorsunuz....

İş böyle oluyor işte, midenin her gün yemeğe kafanız çalışıyor da, kalbin ruhun aklın gıdası olan ilmi bilgileri tekrar etmek papağanlık oluyor öylemi heyhat...

Normal normal düşüncelerinde bu kadar boşluk olanlarda, elbette elifi görse, mertek sanacaklar normal normal...

çok normal.

Evham ve bahaneleriniz bol olsun...

Zaten evham ve bahanelere aklını kurban edenlerle ne konuşulabilir ki.....

Sitelerde Paylaş

Serdaar, hemen hemen hicbir yazinin elle tutulur yani yok. Baskalarinin borazanini otturecegine, biraz da kendi aklini calistir.

Her gün yemek yersin de bugün neden tekrar istiyorsunuz...hayretsiniz doğrusu, papağan gibi aynı yiyecekleri niye istiyorsunuz....

Iste size ayni kulliyati (sacma sapan mektuplar ve gina getiren tekrarlar dahil olmak uzere) cevirip cevirip bir milyon defa okutturan sacmalik.

Cocuklar ve ozellikle bebekler tekrardan hoslanir, ama yetiskin beyinler yenilik arar, buyuyun artik.

İş böyle oluyor işte, midenin her gün yemeğe kafanız çalışıyor da, kalbin ruhun aklın gıdası olan ilmi bilgileri tekrar etmek papağanlık oluyor öylemi heyhat...

Normal normal düşüncelerinde bu kadar boşluk olanlarda, elbette elifi görse, mertek sanacaklar normal normal...

çok normal.

Evham ve bahaneleriniz bol olsun...

Zaten evham ve bahanelere aklını kurban edenlerle ne konuşulabilir ki.....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...