Jump to content

Eyvahcubbeliye İslam ile ilgili herşeyi sorabilirsiniz...

Recommended Posts

• İleti 1,9k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

evet cubbeliali de benim. Onu unutmuştum.

hatırlattığım iyi olmuş.. :)

Peki neden seni mod yapmıyorlar?

çünkü cahillik çekilmez.

evet cahilim .çünkü kadınım..

saçı uzun aklı kısa..

ben isyankar ateist'im.

kafam bozulduğunda dünyayı yıkarım kendimle birlikte.

modluktan da anlamam.

dar-ül harpçi tarikatçilerle de uğraşamam..

sen mod olduğunda beni kov bir zahmet..

ama asla geri dönmem.

ben seni kovduğumda hemen dönersin...

çünkü sapıksın..

kast sistemi olsun diyorsun yani, o zaman ne diye kadınlara hak verilsin diyorsun hak verilirlrse dönek olmazmı

kadınların hakları çalındı.hesabını sorarım.

şimdiki dinler kadın egemen din ve toplumların değişimiyle oluştu.

ben ateist'im diyerek malumun ilanını yaptım.

ben dinsiz yaşadım hep..

anne babamın kurban kestirmesini küçükten beri hep engelledim.

oruç tutmalarına da karşı çıktım.(böyleyim işte)

yanardönerliğin anlamını bilirsin sanırım.

ayrıca çift cinsiyetli biriyle nikah kıyar mısın.(örn.)

insanlar düzen ararlar.

kargaşa değil..

terimler beni eziyor.

ateist denilen tipler de çoğu çürük insanlar.

ama kendi durumumu karşılayacak temiz bir terim bulamadım.

belki de net ortamını terketsem iyi olur.

tarihinde cehane27 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kadınların hakları çalındı.hesabını sorarım.

şimdiki dinler kadın egemen din ve toplumların değişimiyle oluştu.

ben ateist'im diyerek malumun ilanını yaptım.

ben dinsiz yaşadım hep..

anne babamın kurban kestirmesini küçükten beri hep engelledim.

oruç tutmalarına da karşı çıktım.(böyleyim işte)

yanardönerliğin anlamını bilirsin sanırım.

ayrıca çift cinsiyetli biriyle nikah kıyar mısın.(örn.)

insanlar düzen ararlar.

kargaşa değil..

terimler beni eziyor.

ateist denilen tipler de çoğu çürük insanlar.

ama kendi durumumu karşılayacak temiz bir terim bulamadım.

belki de net ortamını terketsem iyi olur.

soruma tam cevap vermedin, yaşamında tanrı ya inandın mı hiç ? dinden çıkana dönek diyemezsin, çünkü din onun haklarını elinden almış ve o da çıkıyor.. kusura bakma ama aynı mantıkta çelişkili davranıyorsun. dediğin gibi bir nikah kıymam. ama konunun alakasını hala anlamış değilim. terim olarak bende kendime bir terim bulamadım ama bulma ihtiyacı da hissetmiyorum, birilerinin yazdığı kalıba girmek zorunda değiliz. ha agnostiğin bilinemez demesi yakın gibi ama burada tanrı kavramı devreye giriyor ve tartışmanın ekseni kayıyor, çoğu bilinemez deyince ilerde bu tanrıya inanır yada inmaz diye yaftalıyor hemen.. tipik aynı mantık işte anladın sen onu :) fakat bunu agnostiklere değil inançlılara veya dinsizlere karşı söyleseydin de yazardım, çünkü yaptığın genelleme çok yanlıştı vede tam bir inançlı mantığındasın.. anlaşılan bu tartışma havanda su dövmeye doğru gidiyor en iyisi noktalayalım..
Sitelerde Paylaş

yaşamında tanrı ya inandın mı hiç ?

hayır..

çaresiz kaldığımda cennet-gaipten birilerinin gelmeyeceğini biliyorum.

Kendini beğenmişe bak. Durduğun kabahat bu forumda.

Bir de kimseyi beğenmiyor.

beğenmiyorsan benden uzak dur...

küfür et...gözardı et..kov..

beni sindirmek kolaydır.

bende yalan yok..

örn.orospu olsaydım..

her gün yüz tane erkekle seks yapsaydım bile hayalimdeki erkeği beklerdim.

bu da benim hakkım..

sorunsuzluk beklerim ..isterim..

bunun faturasını da ben öderim..

Sitelerde Paylaş

Epilepsi hastalarına yapılan beyin ameliyatında beynin sağ ve sol lobları arasındaki bağlantı kesiliyor. Bunun sonucu olarak sağ beyin ve sol beyin bağımsız düşünmeye başlıyor. Kimi hastalarda sağ beyin inançlı sol beyin ise inançsız oluyor.

Kitabı sağından verilen, 'Alın kitabımı okuyun' der. 'Hesabımla karşılaşacağıma inanıyordum.' O mutlu bir yaşantı içindedir. Yüksek bir cennette (bahçede). Meyveleri ulaşılabilecek mesafededir. Geçmiş günlerinizde yaptığınız işlerden ötürü afiyetle yiyiniz, içiniz.

Kitabı solundan verilenlere gelince, onlar, 'Keşke kitabım bana verilmeseydi. Hesabımın ne olduğunu öğrenmeyeydim. Keşke ölümüm sonsuz olsaydı. Param bana yaramadı. Tüm gücümü yitirdim' derler. Yakalayın, bağlayın onu. Ve sonra cehennemde yakın. Sonra, onu yetmiş arşın boyunda bir zincire vurun. Çünkü o, Yüce ALLAH'a inanmıyordu. Yoksullara yedirmeğe de çalışmıyordu. Bu yüzden onun buralarda bir dostu yoktur. Hiç bir yiyeceği de... İrin hariç, onu ancak günahkarlar yer.

Sitelerde Paylaş

Kitabı sağından verilen, 'Alın kitabımı okuyun' der. 'Hesabımla karşılaşacağıma inanıyordum.' O mutlu bir yaşantı içindedir. Yüksek bir cennette (bahçede). Meyveleri ulaşılabilecek mesafededir. Geçmiş günlerinizde yaptığınız işlerden ötürü afiyetle yiyiniz, içiniz.

Kitabı solundan verilenlere gelince, onlar, 'Keşke kitabım bana verilmeseydi. Hesabımın ne olduğunu öğrenmeyeydim. Keşke ölümüm sonsuz olsaydı. Param bana yaramadı. Tüm gücümü yitirdim' derler. Yakalayın, bağlayın onu. Ve sonra cehennemde yakın. Sonra, onu yetmiş arşın boyunda bir zincire vurun. Çünkü o, Yüce ALLAH'a inanmıyordu. Yoksullara yedirmeğe de çalışmıyordu. Bu yüzden onun buralarda bir dostu yoktur. Hiç bir yiyeceği de... İrin hariç, onu ancak günahkarlar yer.

O zaman bu hastalarda 1 bedende 2 ruh mu vardır?

Sitelerde Paylaş

Kendini beğenmişe bak. Durduğun kabahat bu forumda.

Bir de kimseyi beğenmiyor.

Sn.cubbeli.

kur'anin soyledigine gore aklimi kullandim,arastirdim,ve kur'anin ilahi olmadigina karar verdim.

Aklimi kullanip bu sonuca vardigim icin neden sonsuza kadar yanacam?neden?sucum ne?

Bana yaratici tarafindan verilen akla gore,aklima uymayan bir kitaba inanmadigim icin,neden sonsuza kadar yanacam?

Ne olur kalbin muhurlenmis veya aklini kullanamiyorsun deyip aklimla dalga gecme.

Saygilarimla.

Sitelerde Paylaş

Sn.cubbeli.

kur'anin soyledigine gore aklimi kullandim,arastirdim,ve kur'anin ilahi olmadigina karar verdim.

Aklimi kullanip bu sonuca vardigim icin neden sonsuza kadar yanacam?neden?sucum ne?

Bana yaratici tarafindan verilen akla gore,aklima uymayan bir kitaba inanmadigim icin,neden sonsuza kadar yanacam?

Ne olur kalbin muhurlenmis veya aklini kullanamiyorsun deyip aklimla dalga gecme.

Saygilarimla.

Aklını kullanıp Allah yok demen için Evrim Teorisinin KANUN olması lazım.

Bilim adamları ne diyor?

Canlılık cansız maddelerin biraraya gelmesiyle meydana gelmiştir.

E sen de aklını kullanıyorsan o bilim adamlarına soracaksın:

Madem canlılık cansız maddelerin bir araya gelmesiyle meydana geldiyse bana en basit bir canlıyı labaratuvarda yapar mısın?

Sana bilim adamları ne cevap verecek?

Ben söylim, diyecekler ki kardeşim bu olay çok çok çok çok çok önce meydana geldi. Şu anda aynı koşulları sağlamamız mümkün değil. Fazla karıştırma. Biz ne dersek kabul edeceksin. Koskoca bilim adamıyız biz. Bizden iyi mi bileceksin lavuk.

Şimdi sen bu durumda aklını kullanmış oldun mu?

Sitelerde Paylaş

Sn.cubbeli.

Saygilarimla.

Aklını kullanıp Allah yok demen için Evrim Teorisinin KANUN olması lazım.

Bilim adamları ne diyor?

Canlılık cansız maddelerin biraraya gelmesiyle meydana gelmiştir.

E sen de aklını kullanıyorsan o bilim adamlarına soracaksın:

Madem canlılık cansız maddelerin bir araya gelmesiyle meydana geldiyse bana en basit bir canlıyı labaratuvarda yapar mısın?

Sana bilim adamları ne cevap verecek?

Ben söylim, diyecekler ki kardeşim bu olay çok çok çok çok çok önce meydana geldi. Şu anda aynı koşulları sağlamamız mümkün değil. Fazla karıştırma. Biz ne dersek kabul edeceksin. Koskoca bilim adamıyız biz. Bizden iyi mi bileceksin lavuk.

Şimdi sen bu durumda aklını kullanmış oldun mu?

Sitelerde Paylaş

Sn.cubbeli.

Saygilarimla.

Aklın sana evren kendi kendine tesadüfen varolmuştur der mi.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...