Jump to content

Eyvahcubbeliye İslam ile ilgili herşeyi sorabilirsiniz...

Recommended Posts

Sayın hocam.

Furkan 30.ayetiyle ilgili yorumlarınızı bekliyorum:

Resul de şöyle der: "Ey Rabbim, benim toplumum, bu Kur'an'ı terk edilmiş/dışlanmış halde tuttular."

Bu ayet bana bizim şu an ki durumumuza yakın bir durumdan bahsediyor gibi geldi.Kıyamete kadar toplum Kur'an'ı şimdikinden de fazla terk edecektir muhakkak.Bize bir uyarı yapılıyor olabilir mi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,9k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Aynı yuvarlamayı asıl sen yapıyorsun. Mantık nedir? Mantığına birşey neden ters geliyor? İnkara sürükleyen sebepler nedir? Çift yarık deneyini bana mantığınla izah edebilir misin?

Sorular yukarda. Varsa bilgin cevapla. Yoksa öğren.

Çift yarık deneyini allahın işidir diyenlerden çıkmadığına eminim. Benim gibi anlamak için gözlem yapmanın gerekliliğini anlamış insanlar yapıyor. Mantık aklımızın alabildiği ve neden-sonuç ilişkisine uygun herşeydir. Yaratılış mantıksızdır. Evrim ise mantıklıdır. Çünkü neden-sonuç ilişkisine uygun bir önermedir. Çift yarık deneyi de neden-sonuca uygundur. Bakınca başka bakmayınca başka tepkiler gösteren atomları anlamamızı sağlamıştır. Bundaki nedensellik göz ardı edilirse mantık kaybolur. Çift yarık deneyindeki olay anlaşıldığında da bilimde çığır açılacak.

ne kadar mantığa uygun olduğunu daha nasıl gösterebilir bilim?

Sitelerde Paylaş

Benim vaktim yok. Her an ölebilirim. Senin vaktin var mı?

Böyle olduğu için mi garantiye almak istiyorsun cenneti? Böyle olduğun sürece hiçbir şey garanti değil. Bir cennet varsa ben oraya gideceğim. İmanlı olduğum için değil. Aklımı kullandığım için. Haksız yere milyarlaca insanın ölümüne neden olmuş dinleri bir tanrıdan gelmediğine inanıyorum. Öyle bir tanrı akıl dışıdır. Eğer tanrı da herşeyi bir nedenden ötürü yarattı ise din bu nedenlerden biri olamaz. Tanrı insanların ölümüne neden olacak hiçbir şey indirmiş olamaz.

Sitelerde Paylaş

Böyle olduğu için mi garantiye almak istiyorsun cenneti? Böyle olduğun sürece hiçbir şey garanti değil. Bir cennet varsa ben oraya gideceğim. İmanlı olduğum için değil. Aklımı kullandığım için. Haksız yere milyarlaca insanın ölümüne neden olmuş dinleri bir tanrıdan gelmediğine inanıyorum. Öyle bir tanrı akıl dışıdır. Eğer tanrı da herşeyi bir nedenden ötürü yarattı ise din bu nedenlerden biri olamaz. Tanrı insanların ölümüne neden olacak hiçbir şey indirmiş olamaz.

İnsanlari olumune neden olan dinler degildir. Senin bilmedigin seyler var. Sana anlatilan tarih gercek degil.

Sitelerde Paylaş

Sayın hocam.

Resul de şöyle der: "Ey Rabbim, benim toplumum, bu Kur'an'ı terk edilmiş/dışlanmış halde tuttular."

Bu ayet bana bizim şu an ki durumumuza yakın bir durumdan bahsediyor gibi geldi.Kıyamete kadar toplum Kur'an'ı şimdikinden de fazla terk edecektir muhakkak.Bize bir uyarı yapılıyor olabilir mi?

Sitelerde Paylaş

Sayın hocam.

Seni ve khf232 yi kurana saldiran ateistlere karsi mucadele ederken gormek istiyorum. Hadislere saldiracaginiza ayetlere saldiran ateistlerle ugrasin.

Sitelerde Paylaş

Seni ve khf232 yi kurana saldiran ateistlere karsi mucadele ederken gormek istiyorum. Hadislere saldiracaginiza ayetlere saldiran ateistlerle ugrasin.

Hadisleri ve Kuran'ın bazı ayetlerini hazmedemiyorlar, hadisleri yok saymak daha kolay, ayetleri yok sayamadıkları için eğip bükme ve kıvırma metotlarına başvuruyorlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...