Jump to content

Eyvahcubbeliye İslam ile ilgili herşeyi sorabilirsiniz...

Recommended Posts

Kim böyle söylüyorsa yalan söylüyor. Eğer inandığını söyleyip bilerek bu yalanları atıyorlarsa müşriklikten/yahudilikten ve bunun yayılmasına destek olmaktan gidecekleri yer ve yaslanacakları yer cehennem ateşidir.

Eğer bilmeden yapmış olan varsa hemen tevbe edip, bu yalanları konuşmayı bırakmalıdır.

senin sorunun anlamadan pata küte dalmak işte.

sanki bu düşünceyi ben ortaya atmışım gibi debelenip sinirleniyorsun. biraz sakin olursan kimin ne söylediğini görürsün.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,9k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

senin sorunun anlamadan pata küte dalmak işte.

sanki bu düşünceyi ben ortaya atmışım gibi debelenip sinirleniyorsun. biraz sakin olursan kimin ne söylediğini görürsün.

Sen profesyonel olarak o kovulmuş alçağın reklamını körpe beyinlere ağır ağır üfleyerek yapıyorsun.

Hem ateistim diyorsun, hem de onun ne kadar mazlum olduğu yalanını üflüyorsun. Demek ki ateist değilsin; ona iman etmişsin, ona inanıyorsun.

Çok büyük yanlış içerisindesin. Önceki yazdıklarım aynen geçerli.

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nerden biliyorsun? Senin için bir bilgiyi yalan veya doğru yapan kıstasın nedir? İki bacağının arasına odaklanmış aklın mı?

Her hocaefendi vaazını doğru zannedip, sabah akşam onların üflemeleriyle hipnoz altına girersen; Kuran'ı bırakırsın. Sonra da Allah seni bırakır.

Bir bildiğimiz var da konuşuyoruz. İşkembeden atmıyoruz. Eğer bilmeyerek bu hataya düşüyorsan hemen tevbe et ve yanlıştan dön.

Eğer bilerek yapıyorsan; senin istikametin çoktan belirlenmiş demektir.

Sitelerde Paylaş

Sen profesyonel olarak o kovulmuş alçağın reklamını körpe beyinlere ağır ağır üfleyerek yapıyorsun.

karınca meleklerin hocası sözünü ben ortaya atmadım diyorum sana

utanmadan hala bunu iddia ediyorsan kanıtlaman gerekiyor.

sen konuyu kişiselelştirmeye çalışıyorsun. gram adamlığın varsa kanıtarsın daha ne diyeyim.

ayrıca ben gayet açık yazıyorum nasıl bir gizli amacım olabilir tuhaf doğrusu.

Sitelerde Paylaş

Hem ateistim diyorsun, hem de onun ne kadar mazlum olduğu yalanını üflüyorsun. Demek ki ateist değilsin; ona iman etmişsin, ona inanıyorsun.

Bu din masallarında bir tek şerefli ve dürüst bir karakter var, o da İblis yani Şeytan.

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bir tiyatro oyununda, kötü niyetli kral ile onun iyi niyetli kardeşinin konu alan oyunu eleştirirken, kralın kardeşi şu yüzden iyi dediğimizde, onun gerçekten var olduğuna mı inanıyoruz :lol:

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

burayı gerçekten anlamıyorum ve samimi soruyorum ?

şeytan o zaman Ademden üstün değilmiydi?, yani demek istediğim takva sahibi bilgili ve alimmiş, o kadar ki meleklere bile ders verecek düzeyde..

şeytanın durumu çok trajik gelir bana hep.. yaratıcının yarattığına secde etmedi diye başına neler gelmiş..

şeytan da o zaman takvası ile ademden sütün değilmşydi?

yaratıcının kendisine imanda kusur etmemiş fakat yaratılana secde etmemiş diye başına ne naneler gelmiş yalan mı?

neden fitne çıkarmak gibi bir amacım olsun?

karınca meleklerin hocası sözünü ben ortaya atmadım diyorum sana

utanmadan hala bunu iddia ediyorsan kanıtlaman gerekiyor.

sen konuyu kişiselelştirmeye çalışıyorsun. gram adamlığın varsa kanıtarsın daha ne diyeyim.

ayrıca ben gayet açık yazıyorum nasıl bir gizli amacım olabilir tuhaf doğrusu.

Müslüman cinler ne diyor:

Cin 4: Meğer bizim beyinsiz (İblis ve cinlerin kâfirleri) Allâh hakkında saçma şeyler söylüyormuş.

Bu beyinsizlerin laflarına inanan insanlar da beyinsizdir ve yaslanacakları ateş cehennem ateşidir.

Sitelerde Paylaş

dürüst ol karınca, alimmiş yazdım ne demek bu öğrenilen geçmiş zaman demek..

yani bak öncesinde cübbeliye sormuşum

Hocam

şeytanın cennetten kovulmadan önceki durumu, kovulma olayı ve sonraki durumu nedir?

oda böyle cevap vermiş

İlk ismi azazil.

Alim hatta meleklere sohbet verecek düzeyde alim.

Arşta secde etmediği yer kalmamış.

Sonra kendini beğenmiş.

Adem ile imtihan edilmiş.

Ademin üstünlüğünü kabul etmeyip isyan etmiş. Kovulmuş.

Allah'tan izin istemiş. İzin verilmiş. Kıyamete kadar bizi yoldan çıkarmaya and içmiş.

bende demişim ki

burayı gerçekten anlamıyorum ve samimi soruyorum ?

şeytan o zaman Ademden üstün değilmiydi?, yani demek istediğim takva sahibi bilgili ve alimmiş, o kadar ki meleklere bile ders verecek düzeyde..

üstünlük takva ile olmuyor mu? bak yaptığın sıralama da bile(kimler cehenneme gidecek) kendine göre değil takvaya göre bir liste hazırlamışsın..

böyle adam gibi başı ve sonu ile birlikte vereceksin.

Sitelerde Paylaş

Ne biliyorsan söyle. Bilgi paylaştıkça güzel. (yoksa sevgi miydi?)

Seninle ilgili söyleyeceğim şu:

Eğer Kuran'a 2 elle sarılırsan

Kuran'dan hiç bir şey anlamıyorum ki deyip Kuran'ı bir kenara atmazsan

Kuran'ı okuyup anlamaya çalışırsan

Allah senin yolunu açık, gönlünü ferah tutacaktır. İslam konusunda başarıdan başarıya koşacaksın.

Kuran'ı bırakıp da her hocaefendinin söylediği yalana iman edersen

Allah da seni bırakır.

Bunu samimiyetle söylüyorum, eleştiri değil.

Sitelerde Paylaş

Ne biliyorsan söyle. Bilgi paylaştıkça güzel. (yoksa sevgi miydi?)

bu adam şu şöyledir, sebebide budur deme yetisinden yoksun.. habire şen şöylesin sen böylesin diyip duruyor..

mesela dese ki cübbeli nin söylediği yanlıştır, cübbeli farkında olmadna yanlış biliyordur, bunun sebepleri ve doğrusu şudur diye, biz de tamam diyelim ama anca bık bık bık..

Sitelerde Paylaş

bu adam şu şöyledir, sebebide budur deme yetisinden yoksun.. habire şen şöylesin sen böylesin diyip duruyor..

mesela dese ki cübbeli nin söylediği yanlıştır, cübbeli farkında olmadna yanlış biliyordur, bunun sebepleri ve doğrusu şudur diye, biz de tamam diyelim ama anca bık bık bık..

Beni cübbeliyle kavga ettirmeye çalışıyorsun. Şeytanın da işi bu. Müslümanları birbirine dalaştırmak.

Sen insan şeytanısın, ateist değilsin.

Ateistler gönlünden ne geçerse dışarı da öyle yansıtırlar; yani inanmıyoruz derler.

Sen ateist gibi davranıyorsun ama ateist değilsin. Senin kime hizmet ettiğini biliyorum.

Senin ilahın da iblis.

Ahirette, Allah sana soracak. Çağır şu ortaklarını da seni kurtarsınlar cehennemden.

Kasas 64: (Allah'a koştuğunuz) ortaklarınızı çağırın! denir, onlar(KHF-232'nin notu: equus gibileri) da çağırırlar; fakat kendilerine cevap vermezler ve (karşılarında) azabı görürler. Ne olurdu (dünyada iken) doğru yola girselerdi!

Sitelerde Paylaş

Beni cübbeliyle kavga ettirmeye çalışıyorsun. Şeytanın da işi bu. Müslümanları birbirine dalaştırmak.

Sen insan şeytanısın.

Senin ilahın da iblis.

Ahirette, Allah sana soracak. Çağır şu ortaklarını da seni kurtarsınlar cehennemden.

Kasas 64: (Allah'a koştuğunuz) ortaklarınızı çağırın! denir, onlar(KHF-232'nin notu: equus gibileri) da çağırırlar; fakat kendilerine cevap vermezler ve (karşılarında) azabı görürler. Ne olurdu (dünyada iken) doğru yola girselerdi!

Bizim araya girmemize gerek yok, biz olmadan da birbirinizi gayet güzel yiyorsunuz. Tarihe bak, örnekleriyle dolu.

Sitelerde Paylaş

Ateistler gönlünden ne geçerse dışarı da öyle yansıtırlar; yani inanmıyoruz derler.

angut ben cübbeliye soru sordum sen geldin daldın ortalığa habire sayıklıyorsun sen şu su bu değilsin diye..

biraz düşün.. öyle bir amacım olsa atesit forum da mı takılırım sence? sen harbiden kendini çok akıllı sanan bir angutsun.

daha yazma, sinir bozmaktan ve karşıya bok atmaktan başka bir boka yaramıyorsun.

Sitelerde Paylaş

angut ben cübbeliye soru sordum sen geldin daldın ortalığa habire sayıklıyorsun sen şu su bu değilsin diye..

biraz düşün.. öyle bir amacım olsa atesit forum da mı takılırım sence? sen harbiden kendini çok akıllı sanan bir angutsun.

daha yazma, sinir bozmaktan ve karşıya bok atmaktan başka bir boka yaramıyorsun.

İnsan şeytanları da aynı sen.

Önce tatlı dilli, ağır ağır körpe beyinlere girerler. O kovulmuş alçağı mazlum gösterirler, haksızlığa uğradığını söylerler, Allah'a iftira atarlar; Allah'a şirk koşarlar.

Yaptıkları deşifre edilince; oraya buraya sayıp sövüp insanları paçasından ısırıp oraya buraya çekiştirirler.

Müslüman cinler bile o beyinsiz kovulmuşun ne yalancı olduğunu itiraf ediyorlar:

Cin 4: Meğer bizim beyinsiz (İblis ve cinlerin kâfirleri) Allâh hakkında yalan şeyler söylüyormuş.

Sen onlara hizmet karşılığı ne alıyorsun. Allah sana ahirette soracak, çağır bana ortak koştuklarını da seni kurtarsınlar diye. O kendisi de yaratılmış olan, bir sinek dahi yaratma kabiliyetine sahip olmayan beyinsizi ilah edinenler ve senin gibiler,

Sizin ebedi adresiniz ve posta adresinizde şu yazacak:

Adres: Cehennem, bölüm: aşağı katman

Sitelerde Paylaş

Sen ateist gibi davranıyorsun ama ateist değilsin. Senin kime hizmet ettiğini biliyorum.

:lol:

Tam kırık.

Sitelerde Paylaş

Sen onlara hizmet karşılığı ne alıyorsun. Allah sana ahirette soracak, çağır bana ortak koştuklarını da seni kurtarsınlar diye. O kendisi de yaratılmış olan, bir sinek dahi yaratma kabiliyetine sahip olmayan beyinsizi ilah edinenler ve senin gibiler,

ne hizmeti manyak mısın ne karşılığı :lol:

bu arada söylem değiştirdiğinin farkındayım, ilk başta benim meleklerin hocası olduğunu söylediğimi iddia ettin ve alıntıların başını almadan kanıtladın kendince, sonra ben konuşmanın başını da koyunca söylemin değişti. biraz omurgalı olmalısın, kendini rezil ediyorsun.

Sitelerde Paylaş

bahsettiğin yaratıcı önce kendi adı kullanılarak yapılan pislikleri temizleye bilir mi? gücü yeter mi ?

Sitelerde Paylaş

Soru: "Sakal ve sarık sünnet midir? Muhalif kaviller olduğu için soruyorum. Mesela Yaşar Nuri Öztürk, "Ebu Cehil de sakallıydı ve sarık sarıyordu; o yüzden sakal ve sarık sünnet değildir. Yörenin ve zamanın adetleridir" diyor."

Cevap: Sakal ve sarık sünnettir. Ebû Cehil'in veya diğer herhangi bir inkârcının sakallı-sarıklı olması, bunları sünnet olmaktan çıkarmaz. Bilindiği gibi vahiy üç türlü ahkâm vaz etmiştir:

1. Önceden hiçbir şekilde bilinmeyen ve uygulanmayan hükümler; ibadetler için niyet şartı, abdest, gusül... gibi ahkâm böyledir.

2. Mevcut uygulamaları kökünden kaldıran hükümler; faizin yasaklanması gibi.

3. Mevcut uygulamaları ıslah eden, daha doğrusu "İslamîleştiren" hükümler; alış-veriş, nikâh, talak, hac, vakıf... ahkâmı gibi. Sakal ve sarık da böyledir. Efendimiz (s.a.v) bu tür uygulamaları belli bir şekil ve içerik değişikliği ile tatbik ettiği için artık bunların inkârcılarla ilgisi kesilmiş demektir.

Cahiliye döneminde müşriklerin Kâbe'yi tavaf ettiğini biliyoruz. Nasıl bu durum hac ibadetinin İslam'a has olduğu gerçeğini değiştirmezse, sakal, sarık vb. uygulamalarda böyledir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...