Jump to content

Eyvahcubbeliye İslam ile ilgili herşeyi sorabilirsiniz...

Recommended Posts

Katalan'ın açtığı bir konudan etkilenerek böyle bir konu açma isteği doğdu. Umarım katalan bana katlanır.

Bu başlık altında sadece benim cevaplarımın kale alınmasını ateistlerden rica ediyorum. İstediğinizi sorun inşaAllah cevabını veririz. (veririz derken enaniyet olmasın diye veriririm demedim bilginize)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,9k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hocam başlığın hayırlı olsun. Bu başlığa bence çok ihtiyaç vardı. İlk siftahı ben yapayım. Başarılar

1)İnsanlar aileleriyle ve sevdikleriyle toplu olarak mı cennete gidecek?

2)Eğer toplu olarak gitmeyeceklerse, ben cennette iken sevdiğim insan veya insanlar ateşte cayır cayır yanarken nasıl mutlu olabilirim?

3)Ya da ben cehennemdeyken beni sevenler cennetin tadını nasıl çıkarır?

Sitelerde Paylaş

Hocam başlığın hayırlı olsun. Bu başlığa bence çok ihtiyaç vardı. İlk siftahı ben yapayım. Başarılar

1)İnsanlar aileleriyle ve sevdikleriyle toplu olarak mı cennete gidecek?

Cennete sadece iman eden müslümanlar gidecek. Sen müslüman evladın ateist ise sen cennete o cehenneme gidecek. Ama sen eğer evladının cehennemde olmasına dayanamazsan cennette de üzüntü olmayacağı için senin oğlunun suretinde bir melek yaratılacak ve o meleği sen evladın sanacaksın. Böylece üzülmeyeceksin.

Sitelerde Paylaş

Cennete sadece iman eden müslümanlar gidecek. Sen müslüman evladın ateist ise sen cennete o cehenneme gidecek. Ama sen eğer evladının cehennemde olmasına dayanamazsan cennette de üzüntü olmayacağı için senin oğlunun suretinde bir melek yaratılacak ve o meleği sen evladın sanacaksın. Böylece üzülmeyeceksin.

selamün aleyküm hocam.benim oğlum suretinde melek yaratılacak diyorsunuz.bu sahte oğlan huy,karekter olarak aynı benim oğlan gibi mi olacak?

bir de cennete girecek insanlar tüm kötü özelliklerinden arındırılarak ve ekstra güçler verilerek mi girecekler cennete?

Sitelerde Paylaş

1 müminin 4 adet eşi var. Mümin eşlerinin de rızalarını alarak 4'ü ile aynı anda cima yapabilir mi? Grup seks islama göre caiz midir?

İslama göre cinsellik sadece teketek ve bir kadın bir erkek ve nikah ile veya cariye ile olur. Sıra gözetmek esastır. Örtü altında yapılır ve başlarken euzu besmele çekilir. Ön sevişme yapmak lazımdır. Güzel tatlı kelamlar hoş kokular kullanılmalıdır.

Sitelerde Paylaş

Kuran'da bununla ilgili bir ayet(ler) var mıdır? Yoksa neye göre uydurdunuz.

Sitelerde Paylaş

tekrar selamün aleyküm hocam.

hadisler olmadan Kuran'ı anlamak mümkün müdür?mümkünse bazı sorularım olacak.

mümkün değilse hadislerin peygamberden 200 yıl sonra falan kaleme alındığını duymuştum.bu bilgi doğruysa hadis mevzusu hem kendini hem de Kuran'ın yorumunu spekülasyona açık hale getirmiyor mu?bizim için değil ama siz inananlar arasında bu durum sorun yaratmıyor mu?(sizler bizim için önemlisiniz o yüzden soruyorum)

Sitelerde Paylaş

İslama göre cinsellik sadece teketek ve bir kadın bir erkek ve nikah ile veya cariye ile olur. Sıra gözetmek esastır. Örtü altında yapılır ve başlarken euzu besmele çekilir. Ön sevişme yapmak lazımdır. Güzel tatlı kelamlar hoş kokular kullanılmalıdır.

eğer 2 karımızın da rızası varsa,2siyle birlikte cima yapmamızda sakınca var mıdır?

Sitelerde Paylaş

.

Müminin eşlerinin böyle bir talebi varsa (grup seks) niye geri çevirsin. Grup seks dahi olsa zaten sıra gözetmek zorundadır. Hepsiyle aynı anda yapamaz. Nitekim her erkekte bir adet cinsel organ vardır.

Bir önceki iletimi tekrarlayıp sonladırıyorum. Verilen cevaplar ayetlere göre olursa daha inandırıcı olur

Sitelerde Paylaş

tekrar selamün aleyküm hocam.

hadisler olmadan Kuran'ı anlamak mümkün müdür?mümkünse bazı sorularım olacak.

mümkün değilse hadislerin peygamberden 200 yıl sonra falan kaleme alındığını duymuştum.

yanlış duymuşsun. İlk hadisler Halife Ömer bin Abdülaziz, 719 yılında hadislerin toplanmasını emretti. Hadis rivayet eden başlıca sahabeler;

Ebu Hureyre - 5374 hadis

Abdullah bin Ömer - 2630 hadis

Enes bin Malik - 2286 hadis

Ayşe - 2210 hadis

İbn-i Abbas - 1660 hadis

Cabir bin Abdullah - 1540 hadis

Ebu Said el-Hudri - 1170 hadis

Sitelerde Paylaş

.

Müminin eşlerinin böyle bir talebi varsa (grup seks) niye geri çevirsin.

Böyle talepler müminelere yakışan bir davranış değildir. Mümin demek Allah'ın emir ve yasaklarına itaat eden demek.

Sıra gözetmek derken kastım 4 eşi olan bir müslümanın her gün ayrı bir eşiyle olması gerekir. Bu şekilde 4 günde bir sıra gelir. Cariyelere ise özel bir gün tahsis edilmez. Gündüz görüşülür.

Ancak dileyen eş sırasını diğer eşe verebilir. Bunda bir sakınca yoktur.

Sitelerde Paylaş

Böyle talepler müminelere yakışan bir davranış değildir. Mümin demek Allah'ın emir ve yasaklarına itaat eden demek.

Sıra gözetmek derken kastım 4 eşi olan bir müslümanın her gün ayrı bir eşiyle olması gerekir. Bu şekilde 4 günde bir sıra gelir. Cariyelere ise özel bir gün tahsis edilmez. Gündüz görüşülür.

Ancak dileyen eş sırasını diğer eşe verebilir. Bunda bir sakınca yoktur.

bazı çocuklara "gündüzleme" derler.aslı burdan geliyor demek...

Sitelerde Paylaş

Çok değerli hocam. Allahın rahmeti, bereketi, mağfireti üzerinize olsun.

Cennette iken günah ve sevap melekleri bizi gözetlemeye devam edecekler mi?

Eğer artık imtihan, günah olayları kalktı ise olaki canım sıkılırsa, eşlerim, huriler ve gılmanlar hep birlikte grup seks yapabilir miyim?

Cennette iken günah ve sevap melekleri bizi gözetlemeye devam edecekler mi?

Hayır.

Eğer artık imtihan, günah olayları kalktı ise olaki canım sıkılırsa, eşlerim, huriler ve gılmanlar hep birlikte grup seks yapabilir miyim?

Cennette can sıkıntısı olmayacak. Gurup sex isteği de olmayacak. Cennete yakışmayan hiçbir isteğiniz olmayacak. Mesela tavla, pişti vs.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...