Jump to content

Eyvahcubbeliye İslam ile ilgili herşeyi sorabilirsiniz...

Recommended Posts

Tamam da imzandaki şeyin ateizm ile alakası yok.Biyolojik bir gerçek bu.Kanıtlanmış.İster inan ister inanma ama durum böyle.Biz arzularımızın kölesiyiz.Ama Allah'a niye köle oluyoruz ayrıyetten?

Kare As bu sorularla en azından müslümanları düşünmeye ve sorgulamaya itiyorum.Bir müslüman bile şunları okuyup sonra Kuran'ı açıp sorgulayarak okursa o bir başarıdır benim için.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,9k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

HASTALIKLAR İNSANLARI SINAMAK İÇİNSE

HAYVANLAR BİTKİLER SINAVA TABİ DEĞİL

NEDEN ONLARADA HASTALIK VAR

BİTKİLERE HAYVANLARA HASTA OLDUKLARI İÇİN ÖDÜL VERİLECEK Mİ?

ÖDÜL VERİLECEKSE

HERKEZE VERİLMELİDİR

ÇÜNKÜ HASTA OLMAYAN HİÇBİR CANLI YOKTUR

Onların hasta olması bilim insanlarını araştırma yapmaya iter. Sebepler araştırılır, ilaçlar yapılır ve hayvanlar sayesinde insanlara da fayda verebilecek ilaçlar yapılır.

canım cübbelicim

cevap yine bu değil

tamam her türlü şartlarda kıvırtman gerekiyor ama durumun sende farkındasın

canlılar milyonlarca yıldır hastalıklar yüzünden acı çekiyor

ilaçlar ise anca birkaç yüzyıldır ilerleme kaydedebildi

allah hastalıklar yüzünden acı ceken canlılarına hiç ödül vermeyecek mi

bak sizinkilerin koyduğu ölümle korkutan bu ibretlik video da bile

doğru söylemiyor

üstelik birde kuran ile seslendirme yapmış utanmadan

aslan ölmüyor sara nöbeti geçiriyor

hangi insan bu aslandan faydalanıp ilaç yapacak

bu hayvana ödül yoksa bu aslanın acı çekmesinin hiçbir anlamı yok

üstelik ölüme neden olan sıradan diş hastalıkları bile var

karıncaların beyninde onun ölümüne zombi olmasına neden olan mantar çeşitleri bile var

tarihinde Forum.org tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tamam da imzandaki şeyin ateizm ile alakası yok.Biyolojik bir gerçek bu.Kanıtlanmış.İster inan ister inanma ama durum böyle.Biz arzularımızın kölesiyiz.Ama Allah'a niye köle oluyoruz ayrıyetten?

İsteyen arzularının kölesi olsun isteyen Allah'ın kölesi. Niye karışıyorsun?

Sitelerde Paylaş

Varlık dünyası Allah'ın en kuvvetli delilidir....

Kimse de çürütemez ve çürütememiş...

Allah'ın kanıtı dedim.Evrenin oluşumuyla ilgili olan güçten bahsetmiyorum.

Uçan spagetti canavarı dediklerinında kanıtı bu senin dediğin.

2-Allah'ın insanları yaratma amacı nedir?

Bütün varlıkların hülasası, özü olan insan, eğlence için, oyun için, yiyip içmek, gezmek, yatmak keyf sürmek için yaratılmadı. Kulluk vazifelerini yapmak için, Rabbine itaat, tevazu, kuvvetsizliğini, ihtiyacını göstermek, Ona sığınmak ve yalvarmak için yaratıldı.

Kainatı yaratan oturup insanların kendisine ibadet etmesinimi bekliyecek?Bunu isteme sebebi mutluluk vb insanı duygularmı?Komik olmayın buna hiçbir şekilde ihtiyacı yok olduğunuda kimse söyleyemez, tabi varsa.

İbadet etmezlerse onları cehennemle tehdit etmekle,yakmakla uğraçacak niye çünkü yaratıcı bilinmek istiyor,gücünün bilinmesini istiyor,insanların ona tapmasını istiyor.Yoksa neden cehennemle tehdit etsin?

Allah olsun da alem yaratılmasın ne kadar hikmeksiz olurdu..

Örneğin sen istanbulun en zengini ol, yeğenin açlıktan ölsün böyle birşey olmadığı gibi...

Allahın varlığıyla bütün mevcudat vardır....

Mevcudatın üzerinde Allahın isim ve sıfatları okunur ve okumaktayız...

Okumayı bilmeyen abes der o kendi bilgisizlikleridir..

Herkese iyi hafta sonları dilerim....

Sizin şu Yaratıcıyı kişileştirmelerinize bayılıyorum.Yaratıcıyı farkında olmadan sınırlandırıyorsunuz.Yaratıcı dediğiniz muhtaçmıki yaratmaya yaratmak zorunda olsun?Sen insansın insan ,söylediğin herşey bunun ötesine gidemez,gitmiyorda zaten.Gelmiş burda bide çok zengin adam şöyle böyle, komik olmayın ya.İnsan herşeye muhtaç,her anlamda kusurları var,hiçbirşeyi bilmiyor , bilmek için yaşıyor yaratıcıdamı böyle yoksa?Verdiğiniz örneğe göre evet öyle.

Durun bari bitanede ben yapıyım.

Dünyanın en zengin adamı parasını mülkünü nabacağını bilememiş.Harcamaya kalksa herşeyi alıcak ama genede parası bitmeyecek.Bu adam karar vermiş.Parasını herkese dağıtacakmış.Almayanlarıda hazırlattığı gaz odalarında zehirletecekmiş,kimisinida yakacakmış.

(Evet zengin adam Allah,parasıda gücü,diğerlerini biliyorsunuz zaten cehennem vs .)

Bitane daha.

Sizin yaptığınız bir makina icat edip,üretenle, makinayı kıyaslamaya benziyor.

Makinanın sıvı giriş bölümü var,hmm üretendede ağız var güzel ...

Sen doktara gitsen doktor sana ilaç verse, mutlaka kullan dese..

Sen desen doktora ne ihtiyaçın var bana ısrar ediyorsun desen; ne akılsızca bir iş yapmış olmaz mısınız....

Allahın ibadet ısrarı, insanların ihtiyacı olduğu içindir...Yoksa Allahın hiçbirşeye ihtiyacı yoktur...

Ama insan ibadete muhtaç ve manen hastadır....

İbadet edenlerin huzurlu olmasının sırrı da budur...

1-Doktor bunun karşılığında ücretini alıyor.

2-Doktor beni hasta yapıp sonra ilacı kullanmam için zorlamak gibi bir saçmalığa girmiyor.

3-Eğer dediğiniz gibiyse herşey bizi herşeye muhtaç eden Allah gene kendinden yardım istememizi isteyen Allah buda ikinci maddeyle aynı kapıya çıkıyor.

Sitelerde Paylaş

Karışmıyom ki hacım.Haşa.Kim Allah'a köle olmak,günde 5 kere namaz kılmak,her yıl bir ay boyunca aç kalmak,arapları zengin etmek (hac,umre) falan ister ki?

Ayrıca Allah neden bunların yapılmasını ister ki?

İşleyen demir ışıldar. Namaz aynı zamanda bir nevi egzersizdir. Erken kalkmanın faydalarını ise bugün herkes kabul ediyor. Eee sabah namazı için de mecburen erken kalkarsın. İşte en basitinden sağlıklı bir vucuda din sayesinde kavuşursun.

Sitelerde Paylaş

İsteyen arzularının kölesi olsun isteyen Allah'ın kölesi. Niye karışıyorsun?

Kızını büyük yaşta birisine vermekten kaçınıyorsun ama ....Nasıl Allah kölesi olacaksın ki sen?...

Şu küçük kız ve yaşlı adam - yaşlı kadın ve küçük genç erkek konusunda Allah kölesi ,arzu kölesi arasında bir korelasyon yok mu acaba islamiyette ?..Muhammed' de 20 li yaşlarında 40 yaşındaki kadınla evlenmişti....

Bunlarda bir nevi hedonizm yani arzu köleciliği doruk noktasına vurmuş demek ki...

Sitelerde Paylaş

İşleyen demir ışıldar. Namaz aynı zamanda bir nevi egzersizdir. Erken kalkmanın faydalarını ise bugün herkes kabul ediyor. Eee sabah namazı için de mecburen erken kalkarsın. İşte en basitinden sağlıklı bir vucuda din sayesinde kavuşursun.

Eğer çalıştığınız işe saat 5:00 da başlamanız gerekiyorsa sabah erken kalmak zorundasınız.Buda sağlık demek.Bu yüzden hepiniz sabah 5:00da işte olmanız gereken bir işe girin,sağlık önemli.

Sizden bulaştı bu benzetmeleer.

tarihinde Rayus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet arkadaşlar bugünlük bu kadar, pazartesiye kadar yokum. Sorularınızı sormaya devam edin. Ancak aynı soruların tekrar sorulmaması için yeni gelen arkadaşların en baştan konuyu bir okusun ondan sonra sorulmamış ise sorsun.

Hepinize sırayla cevap vereceğim. 3. sayfanın soruları bitti bugün. Pazartesi 4. sayfadan başlayacağım. Bilginize sunulur. Selamun aleykum...

Sitelerde Paylaş

Evet arkadaşlar bugünlük bu kadar, pazartesiye kadar yokum. Sorularınızı sormaya devam edin. Ancak aynı soruların tekrar sorulmaması için yeni gelen arkadaşların en baştan konuyu bir okusun ondan sonra sorulmamış ise sorsun.

Hepinize sırayla cevap vereceğim. 3. sayfanın soruları bitti bugün. Pazartesi 4. sayfadan başlayacağım. Bilginize sunulur. Selamun aleykum...

Bu soruları kağıda yaz,Pazartesiye kadar düşün,zengin adam aç adama bağla gel hemen cevapla.

tarihinde Rayus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kızınızı küfvüne [dengine] uygun olanla evlendirin. (Hadisi şerif)

İşinize geldimi nefretle karşıladığınız hadislere nasıl da sığınırsınız :) ...

Sen hadise değil,sünnet olarak Muhammed'in uygulayışına ve kuran'a bakacaksın...Yaşa bakılmaksızın üçer dörder nikahlayın diyor..Cariyelerde de belli bir yaştan söz edildiğini duymadım bu güne kadar..

"Henüz adet görmemişler" dediği bebeler için de bazı tavsiyeler var içinde kuran'ın...

Sitelerde Paylaş

İşinize geldimi nefretle karşıladığınız hadislere nasıl da sığınırsınız :) ...

Sen hadise değil,sünnet olarak Muhammed'in uygulayışına ve kuran'a bakacaksın...Yaşa bakılmaksızın üçer dörder nikahlayın diyor..Cariyelerde de belli bir yaştan söz edildiğini duymadım bu güne kadar..

"Henüz adet görmemişler" dediği bebeler için de bazı tavsiyeler var içinde kuran'ın...

Yanlış kişiyi yanlış bilgilerle eleştiriyorsun. eyvahcübbeli'nin hadisleri falan reddettiği yok ki. Ayrıca cübbeli'nin bahsettikleri sadece izin, mecburiyet değil ve her duruma uygun hadis bulmak da mümkün İslam'da.

Sitelerde Paylaş

Yanlış kişiyi yanlış bilgilerle eleştiriyorsun. eyvahcübbeli'nin hadisleri falan reddettiği yok ki. Ayrıca cübbeli'nin bahsettikleri sadece izin, mecburiyet değil ve her duruma uygun hadis bulmak da mümkün İslam'da.

Bazılarını sevmez diye biliyorum ben...Sahte ,çakma hadis onlar dediğine şahit olmuştum bir yerde...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...