Jump to content

Eyvahcubbeliye İslam ile ilgili herşeyi sorabilirsiniz...

Recommended Posts

• İleti 1,9k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hocam,

Şimdi Nuh tufanı bitmiş gemi Cudi dağının tepesine oturmuş. Nuh yüklediği hayvanları gemiden indirmiş ve herkese "hadi bakalım sizleri aldığım (nasıl topladığını sormuyoruz) yere gidin" diyor.

Bu konuşmadan sonra şaşkınlık içindeki 1 çift penguen çıkınlarını omuzuna vurup paytak paytak Güney kutbuna doğru yola çıkıyor.

Bu 2 penguen nasıl vardılar memleketlerine?

Sitelerde Paylaş

yanlış duymuşsun. İlk hadisler Halife Ömer bin Abdülaziz, 719 yılında hadislerin toplanmasını emretti. Hadis rivayet eden başlıca sahabeler;

Ebu Hureyre - 5374 hadis

Abdullah bin Ömer - 2630 hadis

Enes bin Malik - 2286 hadis

Ayşe - 2210 hadis

İbn-i Abbas - 1660 hadis

Cabir bin Abdullah - 1540 hadis

Ebu Said el-Hudri - 1170 hadis

Hadîslerin toplanması işine, Emevî halîfelerinden Ömer bin Abdülazîz zamanında başlanmıştır. Hadîsleri toplama teşebbüsünün sebebi, Ömer bin Abdülazîz'in, Medîne vâlisi Ebû Bekir bin Muhammed bin Hazm’a gönderdiği mektupta şöyle belirtilir: “Resûlullah efendimizin hadîslerini, sünnetlerini, Amre’nin rivâyetlerini araştır ve yaz. Çünkü ben, ehlinin azalıp, yok olarak, ilmin kaybolmasından korkuyorum.” Mektupta geçen Amre, Amre binti Abdurrahmân el-Ensârî (Abdurrahmân’ın kızı Amre) olup, hazret-i Âişe vâlidemizin, Resûlullah efendimizden rivâyet ettiği hadîs-i şerîfleri en iyi bilen sâliha bir kadındı. Ömer bin Abdülazîz, Medîne vâlisi İbn-i Hazm’a verdiği bu emri bütün vâlilere göndererek, memleketin her tarafına duyurmuştu. Bu emri ilk yerine getiren Muhammed bin Müslim bin Şihâb ez-Zührî'dir. Bu çalışmalar sırasında Zührî hazretleri, bir gün oturmuş, kitaplarını da etrafına koymuştu. Kendisini o kadar kitaplara vermişti ki, dünyâ işleri ile uğraşmaya hiç zamanı yoktu. Bunun üzerine hanımı ona; “Vallahi üzerime üç tane kuma (hanım) getirsen, bana bu kadar ağır gelmezdi. Senin bu kitapların hepsini geçti” dedi. Zührî, daha hayatta iken bulduğu hadîs-i şerîfleri bir kitapta topladı. Halîfe bu kitabı çoğaltarak her tarafa gönderdi. Böylece Zührî, hadîs-i şerîflerin toplanarak korunması husûsunda hayırlı bir çığır açtı.

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Buh tufanı islamla ilgili olduğu için sormuştum ama canın sağolsun hocam.

İncil kimlere indirilmiştir?

Tevrat kimlere indirilmiştir?

Not:Umarım bunu da islamla ilgili değil demezsin hocam, Kuransız islam olmaz sanırım. Ayetli cevap alabilirsem çok makbule geçer

Sitelerde Paylaş

Bende bir soru sormak istiyorum, herşey ama herşey allahın yaratması ise, bende mesela allaha tokat atmak istiyorum mesela, ben allahın suratı olduğunu düşünüp tokat atıyorum hayalimde, herşeyin sebebi oysa benim ona tokat atmamda ve suratının olduğunu düşünmemde onun sebeb olmasından kaynaklanır ve buda onun varlığının ıspatıdır, evet müslüşler allaha tokat atabilirmiyim?siz daha bilgilisinizdir gerçi, beni tatmin edecek cevaplarınızı heyecanla bekliyorum

NOT: Öbür başlıktada sormuştum burayada taşıdım sorumu, evet cübbelinin cevabını merakla bekliyorum.

Sitelerde Paylaş

Hocam bu kuran ayetleri neden açık seçik net her insanın anlayabileceği gibi indirilmemiş allah tarafındanda, arapça olarak ve karışık ve anlam karmaşası yaratacak şekilde inmiştir? Anlam karmaşası yok demeyin lütfen. Eğer olmasa 1000 küsür senedir insanlar hala tartışıyor olmazdı.

Sitelerde Paylaş

Nuh tufanı islamla ilgili olduğu için sormuştum ama canın sağolsun hocam.

İslam dini nakil dinidir. Bize nakledilen bilgileri bizden sonraki nesillere aktarıyoruz. Baykuşlarla ilgili bir nakile ben İslami kaynaklarda henüz raslamadım. Raslayan varsa burada paylaşabilir.

Sitelerde Paylaş

Bende bir soru sormak istiyorum, herşey ama herşey allahın yaratması ise, bende mesela allaha tokat atmak istiyorum mesela, ben allahın suratı olduğunu düşünüp tokat atıyorum hayalimde, herşeyin sebebi oysa benim ona tokat atmamda ve suratının olduğunu düşünmemde onun sebeb olmasından kaynaklanır ve buda onun varlığının ıspatıdır, evet müslüşler allaha tokat atabilirmiyim?siz daha bilgilisinizdir gerçi, beni tatmin edecek cevaplarınızı heyecanla bekliyorum

NOT: Öbür başlıktada sormuştum burayada taşıdım sorumu, evet cübbelinin cevabını merakla bekliyorum.

evet cevap bekliyorum cübbeli, bak hemde allahın varlığını ıspatlar dedim.
Sitelerde Paylaş

Degerli Hocam; Muhammedin dugunu var mis Cennet te ! Siz de davetlimisiniz bu dugune?

Bi sorum daha olacakti hocam ; Gelin kizimiz hangi millet ten..., kimlerden ?

Neolur hosgorun hocam ! bi sorum daha var; Muhammed, dunyada yeterince dugun yapmisti !!! E bi de Cennette Dugun yapiyor !

Sizce isin b.kunu cikarmadi mi Hocam ?

Saygilar Hocam

tarihinde kano tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hocam, biraz siyasi bir soru olacak ama, ne yaptığı gayet ortadayken Adnan Oktar’ı niye içeri almıyorlar da sizin Cübbeli’yi içeri alıyorlar?

Bu işlerin perde gerisinde ne yatıyor?

Fetullahçıların ne mal olduğunu açıklamasından dolayı içeri alındı diye bir söylenti var. Doğru mu bu?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim hocam.

Sitelerde Paylaş

Bugünlük dükkanı kapıyoruz. Siz sorularınızı yazın yarın sırayla cevaplarız İnşaAllah. Hayırlı akşamlar. Selamun aleykum.

Gelince şunlara da cevap verirsiniz artık;

1- Allah sonsuz merhamet sahibi midir?

2- Merhamet nedir?

3- Allah sonsuz intikam sahibi midir?

4- Sonsuz merhamet ve sonsuz intikamın bir arada bulunmasının mümküniyeti nedir?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...