Jump to content

Eyvahcubbeliye İslam ile ilgili herşeyi sorabilirsiniz...

Recommended Posts

Hocam bu kuran ayetleri neden açık seçik net her insanın anlayabileceği gibi indirilmemiş allah tarafındanda, arapça olarak ve karışık ve anlam karmaşası yaratacak şekilde inmiştir? Anlam karmaşası yok demeyin lütfen. Eğer olmasa 1000 küsür senedir insanlar hala tartışıyor olmazdı.

Biz o peygamberleri mucizelerle ve kitaplarla gönderdik. Ey Peygamberim! Sana da Kur'ân'ı indirdik ki, insanlara vahyedileni açıklayasın. Belki onlar da düşünürler. Nahl 44

Kuran açıklanması gereken bir kitaptır. Açıklama görevi peygambere verilmiş o da bu görevi dini bizzat kendi yaşayarak insanlara öğretmiştir. Bu açıklamalara Hadis diyoruz.

Hadissiz Kuran'ı anlayamazsınız.

Arapça olması da indirildiği toplumun arap olmasındandır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,9k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bende bir soru sormak istiyorum, herşey ama herşey allahın yaratması ise, bende mesela allaha tokat atmak istiyorum mesela, ben allahın suratı olduğunu düşünüp tokat atıyorum hayalimde, herşeyin sebebi oysa benim ona tokat atmamda ve suratının olduğunu düşünmemde onun sebeb olmasından kaynaklanır ve buda onun varlığının ıspatıdır, evet müslüşler allaha tokat atabilirmiyim?siz daha bilgilisinizdir gerçi, beni tatmin edecek cevaplarınızı heyecanla bekliyorum

NOT: Öbür başlıktada sormuştum burayada taşıdım sorumu, evet cübbelinin cevabını merakla bekliyorum.

Allahu Teala yarattığı hiçbirşeye benzemez. Allahın bizim gibi eli yüzü yoktur. Allah'ın öz zatı akıl ile kavranamaz. Aklına Allah ile ilgili nasıl bir şekil gelirse gelsin bil ki o Allah değildir.

Sitelerde Paylaş

Hocam cennette kedimi yanima alabilimiyim,sizden baska hayvan cennette olacak mi B)

1-Hz Ibrahim (as.) in buzagisi

2-Hz.Ismail (as.) in yerine kesilen koc.

3hz. Salih (as.) min bir mücizesi olan deve.

4-Hz.Yunus (as.) i yutan balik.

5-Hz.Musa (as.) in inegi.

6-Hz. Üzeyir (as.)min merkebi.

7-Hz.Süleyman (as.) min Karincasi.

8-Belkisin hüdhüd kusu.

9-Ashab-i Kehf in Kitmir isimli köpegi.

10- Peygamber Efendimiz (sav.) Kasva isimli devesi.

Sitelerde Paylaş

Degerli Hocam; Muhammedin dugunu var mis Cennet te ! Siz de davetlimisiniz bu dugune?

Bi sorum daha olacakti hocam ; Gelin kizimiz hangi millet ten..., kimlerden ?

Neolur hosgorun hocam ! bi sorum daha var; Muhammed, dunyada yeterince dugun yapmisti !!! E bi de Cennette Dugun yapiyor !

Sizce isin b.kunu cikarmadi mi Hocam ?

Saygilar Hocam

Cennette müminlerin eşleri bu dünyadaki eşleri ve buna ilaveten o müminin derecesine göre huriler olacak. Ancak bir mümin diğer müminin eşlerini görmeyecek. Aile yaşantısı tamamen o kişinin mahremi olacak.

Sitelerde Paylaş

Hocam hadislere göre 47 yaşındaki muhammed 6 yaşındaki aişe ile evlenmiş 9 yaşında da gerdeğe girmiş. Kuranda da evlenme yaşı konusunda sınırlama yok.

Buna göre bebeğin cinsiyetinin belli olmasından itibaren onunla evlenilebilir mi? Ultrason ve cinsiyet belirleme testleri artık yanılmıyor hani.

İslamda nikah yaşı 6 dır. Gerdeğe girme ise kızların buluğa ermesi yani regli olmasıyla gerçekleşir.

Sitelerde Paylaş

Ne yazarsa yazsın, ne soruya ne cvp verilirse verilsin, konuya, ateist kafasıyla baktıkları için faydasız.

Faydası vardır. En azından ateistler mahşer günü bilmiyorduk bize haber veren olmadı deme mazeretini ortaya koyamayacak. Ayrıca buraya misafir olarak girenler de var.

Sitelerde Paylaş

Hocam, biraz siyasi bir soru olacak ama, ne yaptığı gayet ortadayken Adnan Oktar’ı niye içeri almıyorlar da sizin Cübbeli’yi içeri alıyorlar?

Bu işlerin perde gerisinde ne yatıyor?

Fetullahçıların ne mal olduğunu açıklamasından dolayı içeri alındı diye bir söylenti var. Doğru mu bu?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim hocam.

Hocamızın içeriye alınmasına sebep olanları bilmiyorum ama Allah biliyor. Elimizde delil kanıt olmadan şu veya bu gurup yaptı demek kul hakkıdır. Biz işimize bakalım.

Sitelerde Paylaş

Allahu Teala yarattığı hiçbirşeye benzemez. Allahın bizim gibi eli yüzü yoktur. Allah'ın öz zatı akıl ile kavranamaz. Aklına Allah ile ilgili nasıl bir şekil gelirse gelsin bil ki o Allah değildir.

Herşey ondan değilmiydi?....Kuranda yazıyor hemi allahı, baldırında tanıyacakmışız.
Sitelerde Paylaş

bende sorayım bari

israilli aşırı dincilerin röportajlarını izlemiştim

ölen müslüman çocuklara gram acıma duygusu bulunmuyor heriflerde

bunlara dersini müslümanlar mı yoksa allah mı verecek

neden bir meteor düşürüp israili sular altında bırakıp

kutsal yer kavgasına son vermiyor

tarihinde Forum.org tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Herşey ondan değilmiydi?....Kuranda yazıyor hemi allahı, baldırında tanıyacakmışız.

Allah'ın eli vardır ama bizim elimiz gibi değildir. Peki nasıldır dersen biz deriz ki bilmiyoruz. Ama eli vardır diyoruz ve orda susuyoruz. Yoruma da girmiyoruz.

Aynı olay Rahman arşa istiva etti ayetinde de vardır. İstiva malumdur ama keyfiyeti meçhuldur deriz ve susarız. Allah'ı insanların özelliklerine benzeten kafir olur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...