Jump to content

Eyvahcubbeliye İslam ile ilgili herşeyi sorabilirsiniz...

Recommended Posts

Çikolata yerken şeker yemek nasıl oluyor? Ya çikolata ya da şeker yiyeceğim. Allah hangisini yiyeceğimi 1 saat önceden biliyor mu diyorum. Mesela biraz önce gerçekten şeker yedim. Allah 1 saat önce bunu biliyor muydu? Burada gördüğüm cevaplar genelde "evet". O zaman çikolata seçme şansım var mıydı diyorum? Cevap yine "evet". Bu paradoks nasıl oluyor deyince "Allah'ı zamanın içinde düşünemeyiz" gibi bir cevap alıyorum. Yani "aklımız ermez" demekle aynı şey. Aklımın ermediğini kabul ederek bir dini nasıl anlayabilirim. Yani hem aklım ermiyor hem de anlayacağım. Olmaz ki öyle şey.

Şeker ve çikolata var sana bir seçim sunulmuş.

Şeker var ama çikolata yok sen nasıl olmayan şeyi isteyecektin bunu düşün biraz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,9k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Cennete sadece iman eden müslümanlar gidecek. Sen müslüman evladın ateist ise sen cennete o cehenneme gidecek. Ama sen eğer evladının cehennemde olmasına dayanamazsan cennette de üzüntü olmayacağı için senin oğlunun suretinde bir melek yaratılacak ve o meleği sen evladın sanacaksın. Böylece üzülmeyeceksin.

allah varsa belanı versin ..yuhh bee yuhhhhh yuhhhhhhhhhhhhhhhh

Sitelerde Paylaş

Malesef sizin durumunuz ortada kemalat ve kamil insan olmak yok demektir.

Allah eşi benzeri olmayandır. Sen Hallacı mansurun ne demek istediğini şimdi bir düşün.

Sn Adams

Biz fenaya erenler, mertebeleri aştıkça mertebelerin her basamağında insanı gördük.

Yürüdük, aştık, geçtik, gittik.

Yürüdükçe, gittikçe insandan uzaklaşıp Allah'a doğru gitmediğimizi zan ederken, bi'zatihi bu seyrü seferde taklidi insandan tahkiki insana doğru bir hicreti gerçekleştirdiğimizi fark ettik.

Üstadım Hallac, üstadım Spinoza, üstadım Bistam, üstadım Tai, üstadım, ibn-i Arabi gibi fenaya erenler, ve dahi onların izinden giden bizler, taklidi insandan tahkiki imana ererken, ve bu makamda Allah'ı değil, insanı ve nihayette hiçliği gördük bildik kabullendik sevdik.

Sitelerde Paylaş

Hocam,

Kuran'da her vakit namazı için farz olan rekat sayısı yazıyor mu?

Ulan aynı yazını doğrudan benim açtığım başka başlığa(ateistcafe'deki hadisçi bazı sapıklar Kuran'ı yırttı mı başlığı) kopyala yapıştır yapmışsın biraz önce.

Sen tam bir müslüman trolüsün !!

Senin gibi katırları ne yapmak lazım bilmiyorum ki.

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu çok yanlış. Ateistler tüm teistik düşünceleri eleştirir. İslam'a özel ilgimiz Türkiye'de Müslümanların çok olmasından kaynaklanıyor. Hristiyanlık hakkında bir şeyler yazsak bu forumda cevap verebilecek 1-2 kişi var sadece.

sayın mamal, eleştiri insanı olgunlaştırır,

yeterki seviye korunsun,

mesela bir tartışmada incinebileceğiniz noktalar olursa bunuda belirtir veya özel mesaj ilede yazarsa insanlar,

inanın çözümler ard arda gelecektir.

gerçekten bir müslümanı, hayatını , yaptıklarını öğrenmek isterseniz,

bu forumdaki insanların yazısıyla hiçbirşeye ulaşamazssınız.

bunu yaşamanız lazım.

gerçek müslüman insanlarla tanışıp, yaşam biçimini ahlaki değerlerini gözlerimizle

görüp, kendiniz hissetmelisiniz,

burada klavyeyi alan birşeyler yazıyor,

ben kendimi senin yerine koyup bunları okurken benim bile aklım karısıyorsa,

sen kim bilir neler düşünüyosundur.

islam kişiden kişiye göre asla değildir,

bilmemek ayrıdır. bilmez yaparsın günah olmaz aynı şekilde ödüllendirilirsin,,

bilipte inkar edersin, dinden çıkarsın.

bizim dinimizin özelliği budur.

allah çok merhametlidir,

ukalayı kendini beğenmişi asla sevmez,

allah mutevazi olanı sever,

buradaki en büyük yanlış ise,

millet birbirinin açığını arıyor, öyleki birileri şaşırıp bir yanlış cümle yazmaya görsün,

rezil kepaze etmek için fırsat kolluyorlar,

bırakın islam dinini,

hiçbir etik ahlaka yakışmıyor,

Sitelerde Paylaş

Ulan aynı yazını doğruran beim açtığım başka başlığa(ateistcafe'deki hadisçi bazı sapıklar Kuran'ı yırttı mı başlığı) kopyala yapıştır yapmışsın.

Sen tam bir müslüman trolüsün !!

Senin gibi katırları ne yapmak lazım bilmiyorum ki.

Cübbeli,

Buna ne oldu? Katır mı tepti acaba? :D

Sitelerde Paylaş

Sn Adams

Biz fenaya erenler, mertebeleri aştıkça mertebelerin her basamağında insanı gördük.

Yürüdükçe, gittikçe insandan uzaklaşıp Allah'a doğru gitmediğimizi zan ederken, bi'zatihi bu seyrü seferde taklidi insandan tahkiki insana doğru bir hicreti gerçekleştirdiğimizi fark ettik.

Üstadım Hallac, üstadım Spinoza, üstadım Bistam, üstadım Tai, üstadım, ibn-i Arabi gibi fenaya erenler, ve dahi onların izinden giden bizler, taklidi insandan tahkiki imana ererken, ve bu makamda Allah'ı değil, insanı ve nihayette hiçliği gördük bildik kabullendik sevdik.

İslamın dışında bir öğreti bunu demek istiyorum

Rabbini bilki senden ne istiyor öğrenesin

Rabbini bilki seni neden ve niçin yarattı kavrayasın

Sitelerde Paylaş

Sn Adams

Sizin gibi sapık tasavvufçular türedi son zamanlarda.

Fenaya erdik, mertebe basamağı tırmanıyoruz demişsin. Vellahi, fenaya değil cehenneme erme, tırmandığın basamak da cehennem basamağı olmasın?

Sitelerde Paylaş

Adam ne güzel yazıyo, nesi sapık acaba?

Jedi,

Bildiğin gibi değil. Bunlar ateistlerden bin beter. Bunların yazılarına kitaplarına baktım şöyle. Ne diyorlar biliyor musun?

Biz Allah'ın parçasıyız.

Allah bizim içimizde.

Biz Allah'ız.

Ben Allah'ım diye firavun da diyordu ama akıbeti çok fena oldu.

Sitelerde Paylaş

Ben cesmede alkollu kazada olumden donunce iman ediyorum dedim.

Benim de başıma alkolden bir fenalık geldi. Diskoyu birbirine katmışım, anlatıyorlar; bir bok hatırlamıyorum. Ben de bıraktım, sonra yaşadığım bir çok olayla birlikte imana geldim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...