Jump to content

Eyvahcubbeliye İslam ile ilgili herşeyi sorabilirsiniz...

Recommended Posts

• İleti 1,9k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sen, ömrün boyunca namaz kılma, kuran okuma bak bakalım ne oluyor?

Sadece La ilahe ilellah ile paçayı sıyıracağını mı sanıyorsun?? Ohhh misss gibi ne ala. Ömrüm boyunca pisliğin içine batayım, rezilliklerden rezilliğe düşeyim; 1 la ilahe illellah ile hooop cennete; var mı beleşçilik?

Ömrü boyunca namaz kılmayıp Kuran okumayan insan, sadece günahkar olmakla kalmayıp rezillik, ahlaksızlık ve pisliğin içine düşer. Ondan sonra zebani amcalarıyla bol bol dertleşir.

Namazsız ve Kuransız insanın günahlardan günahlara batması kaçınılmaz.

abicim, ya sen yazdıklarımı okumuyorsun , yada benim mesajıma değilde baskasına yanıt veriyorsun,

alakaya maydonoz, oldu senin bu cevap,

ben diyorumki,

NAMAZ KILAMIYORUM DERSEN GÜNAHKAR,

RED EDERSEN YANİ NAMAZ YOK DERSEN DİNDEN ÇIKARSIN.

ORUÇ TUTAMIYORUM DERSEN VE TUTMAZSSAN GÜNAHKAR,

ORUÇ YOK DERSEN DİNDEN ÇIKARSIN,

anlatabildimmi sayın khf

cennete kim girer kim çıkar burada değilim,

islamın ince çizgisindeyim,

red etmek ayrıdır, yapmamak ayrıdır.

hüküm allahındır, yapmayana cezayı allah verir, ben yorum yapmam bu konuda.

umarım anlatabilmişimdir.

Sitelerde Paylaş

Şeker ve çikolata var sana bir seçim sunulmuş.

Şeker var ama çikolata yok sen nasıl olmayan şeyi isteyecektin bunu düşün biraz.

Tamam bana sunulduğunu anlıyorum. Anlamadığım şey hangisini seçeceğimi Allah önceden biliyor mu?

Sitelerde Paylaş

Tamam bana sunulduğunu anlıyorum. Anlamadığım şey hangisini seçeceğimi Allah önceden biliyor mu?

Önemli olsan senin seçimindir bilmese senin o tatları alman anlaman hissetmen nasıl olur. herşey bir birinine zincirlenmiş gider :)

Sitelerde Paylaş

Kuran'da her vakit namazı için farz olan rekat sayısı yazıyor mu?

Katır,

Açtığım başlığı niye tavanarasına gönderdin? Ayıp olmuyor mu? Ateist cafe kurallarına da uyuyordu. Tekrar cafe'ye atman ricasıyla.

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sayın mamal, eleştiri insanı olgunlaştırır,

yeterki seviye korunsun,

mesela bir tartışmada incinebileceğiniz noktalar olursa bunuda belirtir veya özel mesaj ilede yazarsa insanlar,

inanın çözümler ard arda gelecektir.

gerçekten bir müslümanı, hayatını , yaptıklarını öğrenmek isterseniz,

bu forumdaki insanların yazısıyla hiçbirşeye ulaşamazssınız.

bunu yaşamanız lazım.

gerçek müslüman insanlarla tanışıp, yaşam biçimini ahlaki değerlerini gözlerimizle

görüp, kendiniz hissetmelisiniz,

burada klavyeyi alan birşeyler yazıyor,

ben kendimi senin yerine koyup bunları okurken benim bile aklım karısıyorsa,

sen kim bilir neler düşünüyosundur.

islam kişiden kişiye göre asla değildir,

bilmemek ayrıdır. bilmez yaparsın günah olmaz aynı şekilde ödüllendirilirsin,,

bilipte inkar edersin, dinden çıkarsın.

bizim dinimizin özelliği budur.

allah çok merhametlidir,

ukalayı kendini beğenmişi asla sevmez,

allah mutevazi olanı sever,

buradaki en büyük yanlış ise,

millet birbirinin açığını arıyor, öyleki birileri şaşırıp bir yanlış cümle yazmaya görsün,

rezil kepaze etmek için fırsat kolluyorlar,

bırakın islam dinini,

hiçbir etik ahlaka yakışmıyor,

Konuyu dağıtmak istemem. "Şeker ve çikolata" ile ilgili sorumu sordum ona cevap arıyorum.

Millet birbirinin açığını arıyor demen doğru bir yaklaşım değil. Burada eleştirel düşünme tekniği uygulanıyor. Bu teknik karşısındaki konu ne olursa olsun aynı şekilde işler. Dinlere torpil yapılmaz. Ama şunu da eklemeliyim ki normal hayatta bilimsel ve teknik tartışma ortamında yaptığımız eleştiri dozunun çok çok altına bir çizgi kullanıyoruz. Bilim insanları birbirlerine çok daha sert girerler. Bunun sonucunda doğrulara ulaşırlar.

Sitelerde Paylaş

sayın katır da varya ,

öyle sorular soruyor ki :)

bu soruyu sed de sorsana katır,

gün boyu onunla bu konuyu forumda tartıştık :)

Soruyoruz da ne oluyor, bir güzel hakaret işitiyorum. Neyse tekrar sorayım, Kuran'ı bilenler cevaplasın

Kuran'da her vakit namazı için farz olan rekat sayısı yazıyor mu?

Sitelerde Paylaş

Önemli olsan senin seçimindir bilmese senin o tatları alman anlaman hissetmen nasıl olur. herşey bir birinine zincirlenmiş gider :)

Daha önce aldığım cevaplara benziyor. Allah önceden biliyor. Hem şeker alacağımı biliyor hem istersem çikolata seçme şansı veriyor o yüzden çikolata seçeceğimi de biliyor. Yani hem şeker seçeceğimi hem de karar değiştirirsem çikolata seçeceğimi biliyor. İki tane gerçekliği biliyor. Ama bunlardan bir tanesi gerçekleşebilir. Demek ki iki durumu birden bilmesi mantık dışı.

Sitelerde Paylaş

Daha önce aldığım cevaplara benziyor. Allah önceden biliyor. Hem şeker alacağımı biliyor hem istersem çikolata seçme şansı veriyor o yüzden çikolata seçeceğimi de biliyor. Yani hem şeker seçeceğimi hem de karar değiştirirsem çikolata seçeceğimi biliyor. İki tane gerçekliği biliyor. Ama bunlardan bir tanesi gerçekleşebilir. Demek ki iki durumu birden bilmesi mantık dışı.

Allah sana şeker ve çikolata yapma imkanı vermese idi sen acaba hangisini seçerdin ?

Sana imkanlar sunuluyor sende seçim yapıyorsun şimdi sen ne diye merek ediyorsun biliyormuydu

bilmiyormudu sana imkanı veren O senin düşündüğüne bak :)

Sitelerde Paylaş

Allah sana şeker ve çikolata yapma imkanı vermese idi sen acaba hangisini seçerdin ?

Sana imkanlar sunuluyor sende seçim yapıyorsun şimdi sen ne diye merek ediyorsun biliyormuydu

bilmiyormudu sana imkanı veren O senin düşündüğüne bak :)

Yani buradan şu sonuç çıkar. Allah'ın bilip bilmediğini bilmiyoruz/bilemeyiz. Bu durumda Allah'ın bilmediğini varsaymak daha mantıklı çünkü paradoksal durumlar ortaya çıkıyor. Allah'ın bildiğini varsayarsak paradoksları çözmek için ya "aklımız ermez" diyeceğiz ya da "Allah zamandan bağımsız" diyeceğiz. "Allah zamandan bağımsız" demek de "aklımız ermez" demekle aynı. Yani bu yüzden merak etmeyelim diyorsun. Bu bana mantıklı gelmiyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...