Jump to content

Eyvahcubbeliye İslam ile ilgili herşeyi sorabilirsiniz...

Recommended Posts

Kuran ve Sünneti ayırmak isteyenler, Peygamber sadece postacı gibidir ayetleri okudu ve gitti diyenler, Kur'ân'daki ve Sünnet'teki kesin hükümlerin bir kısmı tarihseldir, onlar bugün geçerli değildir diyenler, Ashabın büyüklerinden Ebu Hureyre hazretlerine yahudi diyenler, Din hocaları, ulemâ aradan çıksın, herkes kendi kafasına göre Kitabullahı yorumlasın, ondan hüküm çıkartsın diyenler kafirdir.

1) Müslüman olmayanlar da cennete gidecek diyenler

2) Her müslüman cennete öyle ya da böyle muhakkak gidecek diyenler

Nedir?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,9k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1) Müslüman olmayanlar da cennete gidecek diyenler

2) Her müslüman cennete öyle ya da böyle muhakkak gidecek diyenler

Nedir?

1- Müslüman olmayanlar da cennete gidecek diyenler kafirdir.

2) Her müslüman cennete öyle ya da böyle muhakkak gidecek diyenler doğru yoldadır.

Sitelerde Paylaş

Neden?

Müminün:

102: Artık kimin tartıları ağır gelirse, işte onlar kurtuluşa erenlerin ta kendileridir.

103: Kimlerin de tartıları hafif gelirse, işte onlar da kendilerini ziyana uğratanların ta kendileridir. Onlar cehennemde ebedi kalacaklardır.

Sitelerde Paylaş

Kuran ve Sünneti ayırmak isteyenler, Peygamber sadece postacı gibidir ayetleri okudu ve gitti diyenler, Kur'ân'daki ve Sünnet'teki kesin hükümlerin bir kısmı tarihseldir, onlar bugün geçerli değildir diyenler, Ashabın büyüklerinden Ebu Hureyre hazretlerine yahudi diyenler, Din hocaları, ulemâ aradan çıksın, herkes kendi kafasına göre Kitabullahı yorumlasın, ondan hüküm çıkartsın diyenler kafirdir.

Bakara Suresinden

130. İbrahim'in dininden kendini bilmezlerden başka kim yüz çevirir? Andolsun ki, biz onu dünyada (elçi) seçtik, şüphesiz o ahirette de iyilerdendir.

131. Çünkü Rabbi ona: Müslüman ol, demiş, o da: Âlemlerin Rabbine boyun eğdim, demişti.

132. Bunu İbrahim de kendi oğullarına vasiyet etti, Yakub da: Oğullarım! Allah sizin için bu dini (İslam'ı) seçti. O halde sadece müslümanlar olarak ölünüz (dedi).

133. Yoksa Ya'kub'a ölüm geldiği zaman siz orada mı idiniz? O zaman (Ya'kub) oğullarına: Benden sonra kime kulluk edeceksiniz? demişti. Onlar: Senin ve ataların İbrahim, İsmail ve İshak'ın ilahı olan tek Allah'a kulluk edeceğiz; biz ancak O'na teslim olmuşuzdur, dediler.

134. Onlar bir ümmetti, gelip geçti. Onların kazandıkları kendilerinin, sizin kazandıklarınız sizindir. Siz onların yaptıklarından sorguya çekilmezsiniz.

135. (Yahudiler ve hıristiyanlar müslümanlara:) Yahudi ya da hıristiyan olun ki, doğru yolu bulasınız, dediler. De ki: Hayır! Biz, hanif olan İbrahim'in dinine uyarız. O, müşriklerden değildi. *

136. "Biz, Allah'a ve bize indirilene; İbrahim, İsmail, İshak, Ya'kub ve esbata indirilene, Musa ve İsa'ya verilenlerle Rableri tarafından diğer peygamberlere verilenlere, onlardan hiçbiri arasında fark gözetmeksizin inandık ve biz sadece Allah'a teslim olduk" deyin. *

137. Eğer onlar da sizin inandığınız gibi inanırlarsa doğru yolu bulmuş olurlar; dönerlerse mutlaka anlaşmazlık içine düşmüş olurlar. Onlara karşı Allah sana yeter. O işitendir, bilendir.

138. Allah'ın (verdiği) rengiyle boyandık. Allah'tan daha güzel rengi kim verebilir? Biz ancak O'na kulluk ederiz (deyin). *

139. De ki: Allah bizim de Rabbimiz, sizin de Rabbiniz olduğu halde, O'nun hakkında bizimle tartışmaya mı girişiyorsunuz? Bizim yaptıklarımız bize, sizin yaptıklarınız da size aittir. Biz O'na gönülden bağlananlarız.

Şimdi sayın Cübbeli İbrahimin sünneti nerede bana biraz bu ayetler üzerinden açıklama yaparmısınız

Siz hangi peygamberin sünnetine uyacaksınız ?

tarihinde adams77 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sn Adams77,

Ben aklıma güveneceksem Kuran'a ihtiyaç duymam. Münafığın tespiti de çok kolaydır. Zaten çok kolay olmasa Allah şartları tek tek belirlerdi bu kadar sert bir ayet indirmeden önce. Bak zinada nasıl belirlemiş (gerçi becerememiş düzenlemeyi ama olsun şartları koymuş), münafıkta şart koymuş mu? Çünkü o da biliyor münafığın tespitinin çok kolay olduğunu.

Siz aklınıza güvenin Çünki Allah doğru yolu isteyenlerin aklına birşeyleri getirir sonra kurana ihtiyaç duyar

Bizde başka bişey demiyoruz münafıklık şartı orta çıkarsa biz sert davranırız ama önce kendimizi

geliştirmemiz gerek değilmi arı duru olmalıyız ki sonra başkasını anlayalım :)

Sitelerde Paylaş

Müminün:

102: Artık kimin tartıları ağır gelirse, işte onlar kurtuluşa erenlerin ta kendileridir.

103: Kimlerin de tartıları hafif gelirse, işte onlar da kendilerini ziyana uğratanların ta kendileridir. Onlar cehennemde ebedi kalacaklardır.

Yarın cevaplayacağım. Birazdan çıkıyorum.

Sitelerde Paylaş

1- Müslüman olmayanlar da cennete gidecek diyenler kafirdir.

2) Her müslüman cennete öyle ya da böyle muhakkak gidecek diyenler doğru yoldadır.

Dünyadaki tüm katil, tecavüzcü, hırsız Müslümanlar cennetlik. Dünyanın en iyi adamları bile sırf İslam'dan haberleri olmadığı için cehennemlik. Ne merhametli bir Allah. Gözlerim yaşardı.

Sitelerde Paylaş

Dünyadaki tüm katil, tecavüzcü, hırsız Müslümanlar cennetlik. Dünyanın en iyi adamları bile sırf İslam'dan haberleri olmadığı için cehennemlik. Ne merhametli bir Allah. Gözlerim yaşardı.

İslamdan haberi olmayan mahşer günü hayvanlar gibi toprak olacaktır.

Sitelerde Paylaş

Müminün:

Bu ayetler müşrikler hakkında inmiştir.

Bu ayet ise:

“Allah dilediğini affeder, dilediğini azaba uğratır.” günahkar müminler içindir.

Allah'ın kafiri affetmeyeceği apaçık bellidir.

“Cennetlikler cennete, cehennemlikler de cehenneme girdikten (ve ancak Cenab-ı Hakk’ın bildiği bir müddet geçtikten) sonra Allah: ‘Bir hardal tanesi kadar imanı olanları cehennemden çıkarın’ buyuracak ve çıkarılacaklardır…” (Buharî, İman, 15; Müslim, İman, 147-149).

Sitelerde Paylaş

Allah senden razı olsun cübbeli kardeşim.Bütün kafirleri tek tek tesbit etmişsin.Gerçi ben kendimden şüpheleniyorum ama kafirmiyim diye. Genelleme yaparak başkaları hakkında , yalnızca Allahın hüküm vereceği bir konuya böyle el atamadım.
Sitelerde Paylaş

Bu ayetler müşrikler hakkında inmiştir.

Bu ayet ise:

“Allah dilediğini affeder, dilediğini azaba uğratır.” günahkar müminler içindir.

Allah'ın kafiri affetmeyeceği apaçık bellidir.

“Cennetlikler cennete, cehennemlikler de cehenneme girdikten (ve ancak Cenab-ı Hakk’ın bildiği bir müddet geçtikten) sonra Allah: ‘Bir hardal tanesi kadar imanı olanları cehennemden çıkarın’ buyuracak ve çıkarılacaklardır…” (Buharî, İman, 15; Müslim, İman, 147-149).

1) Müşrikler hakkında indiği doğru değil

2) Diğer yazdığın ise tartıya hile karıştırılma durumu (yani tartı-yargı sırasında Allah affedebilir) ama affetmiyorsa ayette söz verdiği gibi sonsuza kadar yakacaktır.

3) Bu arada müşrik ne tartısına çıkacak cübbeliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iyice şaşırdın. Demin kafiri (müşrikte dahildir) sonsuz cehenneme gönderiyordun şimdi kurtarmaya çalışıyorsun :lol:

Sitelerde Paylaş

1) Müşrikler hakkında indiği doğru değil

2) Diğer yazdığın ise tartıya hile karıştırılma durumu (yani tartı-yargı sırasında Allah affedebilir) ama affetmiyorsa ayette söz verdiği gibi sonsuza kadar yakacaktır.

3) Bu arada müşrik ne tartısına çıkacak cübbeliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iyice şaşırdın. Demin kafiri (müşrikte dahildir) sonsuz cehenneme gönderiyordun şimdi kurtarmaya çalışıyorsun :lol:

“Allah dilediğini affeder, dilediğini azaba uğratır.”

Allah kafir ve müşrikleri affetmeyeceğini ve ebedi cehenneme göndereceğini birçok ayette bildiriyor.

Peki Allahın affedeceği kullar kim? Müslümanlar.

Sitelerde Paylaş

“Allah dilediğini affeder, dilediğini azaba uğratır.”

Allah kafir ve müşrikleri affetmeyeceğini ve ebedi cehenneme göndereceğini birçok ayette bildiriyor.

Peki Allahın affedeceği kullar kim? Müslümanlar.

Tartı sırasında yapacak diyorum ben de sana. Tartıdan sonra sonsuz cehennem vaad ediyor kardeşim. Bana bir tek şartlı tahliye ayeti göster ondan sonra tartışalım.

Ben Allah'ın sözüne güveniyorum.

Sitelerde Paylaş

Bakara 80- Dediler ki: 'Sayılı günlerin dışında, ateş asla bize değmeyecektir.' De ki: 'Allah katından bir ahid mi aldınız? -ki Allah asla ahdinden dönmez- Yoksa Allah'a karşı bilmediğiniz bir şeyi mi söylüyorsunuz?'

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...