Jump to content

Evrenin Gerçekleri

Recommended Posts

Siz hiç başka gezegen gördünüz mü?

Başka gezegenleri görenler, nedense sizin kadar kesin konuşulamayacağını biliyorlar. Eksik bilgi her zaman yanlış çıkarımlara neden olur.

Örneğin tanımlarınızda "elmastan yapılmış gezegen" yok ki, böyle bir gezegen keşfedildi.

Güneş sisteminde bulunan maddelerle aynı türdendir dedim bütün evren. Elmas güneş sisteminde, dünya'da bulunmayan bir maden mi? Önce okuduğunu anla sonra fantezi aleminde dolaşmaya devam edersin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 106
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Önce sen yazmayı öğren.

Mars gibi kaya gezegenler ve dev gaz bulutları diyorsun. Başka birşey yok diyen sensin be. Sana Mars gibi olmayan bir gezegen veriyorum ama alamıyorsan senin sorunun.

Senin gibi bir çocuktan birşeyler öğrenecek değilim ben.

Güneş sisteminde bulunan maddelerden ne anlıyorsun? Teker teker yüzlerce madeni sayacak halim yok. Bozulunca çingene mahalleri karıları gibi çirkefleşme hemen. Senin gibi 10 adamı cebimden çıkarırım. Önce çocuksu düşlerini bırak sonra hayal ve fantezi dünyasından sıyrıl, daha sonra benle tartışmaya kalkış.

Sitelerde Paylaş

Bu gezegendeki formülde ve özelliklerde bir başka canlılık olamaz.

İki tane aynı güneş sistemi mi olur? Üstelik aynı gezegen aralıkları, aynı soğuma süreçleri, aynı kütle çekimleri aynı güneş ışınları...

Tanrıcıların beklentisi bu :)

Tanrı inancıyla paralel bu.

Sitelerde Paylaş

Neyse ben gerekenleri yazdım. Uzatmaya gerek yok. Amacım aklı başında bazı kişilerin bu hayallere ve saçmalıklara kapılmasını önlemek. Asıl tanrıcılar ta kendileri. Müslümanlar gibi hayal aleminde yaşayıp, olmayan varlıklara ve maddelere inanıyorlar. Cahil cesaretine sahip oldukları için çirkefçe üste çıkmaya çalışıyorlar utanmadan.

Sitelerde Paylaş

Başka gezegenlerde akıllı yaşam var olsa bile bu canlılar 2 ayak üzerinde yürüyen, sinir sistemi ve omurgaya sahip, beyinlerinin neokorteks kısmı gelişmiş, alet üretmek için baş parmağı ve el yetenekleri gelişmiş canlılardır. Kısacası başka gezegende akıllı yaşam var olsa bile bu insan türünün aynısıdır. Başka bir alternatifi yoktur.

Evrimi bilmezsen böyle geveler durusun işte. İnsanda neden omurga vardır? Çünkü atalarımız ilkel kordalılardan türemiştir. Kordalılar evrilmemiş olsaydı bu gezegende omurga denilen birşey de olmayacaktı.

1-2 belgesel izlemek ile bu işler olmuyor.

Sitelerde Paylaş

Güneş sisteminde bulunan maddelerden ne anlıyorsun? Teker teker yüzlerce madeni sayacak halim yok. Bozulunca çingene mahalleri karıları gibi çirkefleşme hemen. Senin gibi 10 adamı cebimden çıkarırım. Önce çocuksu düşlerini bırak sonra hayal ve fantezi dünyasından sıyrıl, daha sonra benle tartışmaya kalkış.

Çocuk, önce karşındakine saygın olsun.

Sonra bilip bilmeden herkesle tartışma. Uzayda Dünya'da bulunmayan karbon yapılar keşfedildi. Güneş sisteminde bulunmayan. Bundan haberin var mı senin çocuk? Uzayda olup da Dünya ya da Güneş sisteminde bulunmayan kimyasal bileşikler keşfediliyor. Ancak makale okumayı bilmediğin için dayanağı olmayan gerzekçe iddiarına sadece gülerim.

Saygısızlığa karşı cevabın nettir.

Sitelerde Paylaş

Evrimi bilmezsen böyle geveler durusun işte. İnsanda neden omurga vardır? Çünkü atalarımız ilkel kordalılardan türemiştir. Kordalılar evrilmemiş olsaydı bu gezegende omurga denilen birşey de olmayacaktı.

1-2 belgesel izlemek ile bu işler olmuyor.

Cahil herif ben genel olarak detaya inmeden yazdım. Zeki canlılar zaten bir omurgaya sahip olmak zorundadır. Beyinde çıkan bütün uyarılar vücuda dağılırken, omurga içinde konumlanan omirilikten vücuda dağılır, aynı şekilde organlardan gelen uyarılarda omurilikte toplanıp beyne iletilir. Sinir sistemi omurgasız canlılar basit refleksleri aşamayan ilkel canlılardır. Zeki yaşam için omurga ve omurilik şarttır. Çirkefçe üste çıkmaya çalışırsan yumruğu böyle kafana yer yere yapışırsın. Sana hayal dünyanda mutluluklar.

Sitelerde Paylaş

Çocuk, önce karşındakine saygın olsun.

Sonra bilip bilmeden herkesle tartışma. Uzayda Dünya'da bulunmayan karbon yapılar keşfedildi. Güneş sisteminde bulunmayan. Bundan haberin var mı senin çocuk? Uzayda olup da Dünya ya da Güneş sisteminde bulunmayan kimyasal bileşikler keşfediliyor. Ancak makale okumayı bilmediğin için dayanağı olmayan gerzekçe iddiarına sadece gülerim.

Saygısızlığa karşı cevabın nettir.

Karbonun milyonlarca bağ yapma yapısı olduğunu önceden yazdım zaten cahil herif. Her halta balıklama atlama öyle yumrukları yer yer geri dönersin.

Sitelerde Paylaş

Çirkefleşen hem kendinsin hem de cahilin önde gidenisin.

Sen hiç kalamar gördün mü? Bir balıktan daha zekidir kalamar. Ancak ne tesadüf ki omurgası yoktur. Ahtapotların da omurgası yoktur. Omurga denilen şey bir zorunluluk değildir çocuk. Bir evrimsel yoldur. Nedeni ise kordata denilen yapıdır.

Gece gece kendini birşey sanan senin gibi bir cahille uğraşmaya benim de niyetim yok ama sen kaşınıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Çirkefleşen hem kendinsin hem de cahilin önde gidenisin.

Sen hiç kalamar gördün mü? Bir balıktan daha zekidir kalamar. Ancak ne tesadüf ki omurgası yoktur. Ahtapotların da omurgası yoktur. Omurga denilen şey bir zorunluluk değildir çocuk. Bir evrimsel yoldur. Nedeni ise kordata denilen yapıdır.

Gece gece kendini birşey sanan senin gibi bir cahille uğraşmaya benim de niyetim yok ama sen kaşınıyorsun.

Balıktan daha zekiyse çok akıllı bir canlıdır. :D Dış uyartılara içgüdü ile cevap veren, sıradan basit refleksleri olan ilkel bir canlı. ZEki yaşam için omurga ve omurilik şarttır. Daha bunu bilmeyen adam bana cahil diyor, gel de bir yerlerine gülme.

tarihinde Hiçlik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İçgüdü nedir biliyor musun sen? Uyarılara balık içgüdüleri olmadan mı cevap veriyor? Ahtapotlar zekidir ve öğrenebilirler. Hatta öğrenme konusunda balıklardan daha başarılıdırlar.

Uydurmalar bile bilim yapılmaz. Bilim gözlem ve deney ile yapılır. Sen sadece kendi zanlarını yazıyorsun. Bilimsel hiçbir geçerlilikleri yok. Bilimsel geçerliliği olması için başka canlı türlerini gözlemlemen lazım.

Bunu gösterince de kızıp çatmaya başlıyorsun.

Sitelerde Paylaş

İnsanın tıpatıp benzeride olmaz ama yani..düşünün ki afrika insanı nasıl, uzakdoğu insanı nasıl, ayrıca oradada bizimhayvan dediğimiz türler olsa eminim bambaşka türler olur, düşün ki zamanında dinazorlar vardı değil mi? deniz canlıları, uçan büyük kuşlar vesaire ama şimdi yok, yada düşün ki hiç balina diye birşey görmedik ama gittik uzayda bir gezegende gördük....yani insana benzese bile farklılık çok olur güneşe yakın uzak vesaire şekilleri ve evrimlerini değiştirir....

Ama bir gerçek var ki hz muhammed oonlarında peygamberidir :) hepsi tanır muhammedi valla .

Sitelerde Paylaş

İçgüdü nedir biliyor musun sen? Uyarılara balık içgüdüleri olmadan mı cevap veriyor? Ahtapotlar zekidir ve öğrenebilirler. Hatta öğrenme konusunda balıklardan daha başarılıdırlar.

Uydurmalar bile bilim yapılmaz. Bilim gözlem ve deney ile yapılır. Sen sadece kendi zanlarını yazıyorsun. Bilimsel hiçbir geçerlilikleri yok. Bilimsel geçerliliği olması için başka canlı türlerini gözlemlemen lazım.

Bunu gösterince de kızıp çatmaya başlıyorsun.

Basit yaşamsal tepkiler ve reflekslerdir. Ahtapotlar'da bu basit ve ilkel tepkilere, reflekslere sahiplerdir. Ben sadece gerçekleri yazıyorum ve senin gibi açığımı yakaladığını düşünüp, çirkefçe saldıranlara dersini veriyorum.

Sitelerde Paylaş

Evren'de ışık hızını imkansız olmasına rağmen kullanıp, trilyon yıl uzaklıkta bulunan gezegenlere gitseniz bile tek bulacağınız güneş sistemi benzeri katı, sıvı maddeler gaz ve plazma olacaktır. Bütün evren aynıdır kısacası. Başka gezegenlerde akıllı yaşam var olsa bile bu canlılar 2 ayak üzerinde yürüyen, sinir sistemi ve omurgaya sahip, beyinlerinin neokorteks kısmı gelişmiş, alet üretmek için baş parmağı ve el yetenekleri gelişmiş canlılardır. Kısacası başka gezegende akıllı yaşam var olsa bile bu insan türünün aynısıdır. Başka bir alternatifi yoktur. Star Wars'da olduğu gibi garip garip türler, ırklar vs. sadece fanteziden ibarettir.

Gavur , bu konuda uzmansın galiba :lol:

Sitelerde Paylaş

İnsanın tıpatıp benzeride olmaz ama yani..düşünün ki afrika insanı nasıl, uzakdoğu insanı nasıl, ayrıca oradada bizimhayvan dediğimiz türler olsa eminim bambaşka türler olur, düşün ki zamanında dinazorlar vardı değil mi? deniz canlıları, uçan büyük kuşlar vesaire ama şimdi yok, yada düşün ki hiç balina diye birşey görmedik ama gittik uzayda bir gezegende gördük....yani insana benzese bile farklılık çok olur güneşe yakın uzak vesaire şekilleri ve evrimlerini değiştirir....

Ama bir gerçek var ki hz muhammed oonlarında peygamberidir :) hepsi tanır muhammedi valla .

Afrika insanı, uzakdoğu insanı ayrı tür değil. Ayrıca ben insan türünde olmak zorunda yazdım. Homo sapiensin bire bir aynısı olmak zorunda demedim. Daha uzun veya kısa boylu olabilir, farklı eklem ve kas yapısına sahip olabilir. Daha akıllı, aptal olabilir vs.

Sitelerde Paylaş

Evren'de ışık hızını imkansız olmasına rağmen kullanıp, trilyon yıl uzaklıkta bulunan gezegenlere gitseniz bile tek bulacağınız güneş sistemi benzeri katı, sıvı maddeler gaz ve plazma olacaktır. Bütün evren aynıdır kısacası. Başka gezegenlerde akıllı yaşam var olsa bile bu canlılar 2 ayak üzerinde yürüyen, sinir sistemi ve omurgaya sahip, beyinlerinin neokorteks kısmı gelişmiş, alet üretmek için baş parmağı ve el yetenekleri gelişmiş canlılardır. Kısacası başka gezegende akıllı yaşam var olsa bile bu insan türünün aynısıdır. Başka bir alternatifi yoktur. Star Wars'da olduğu gibi garip garip türler, ırklar vs. sadece fanteziden ibarettir.

Nasıl emin olabiliyorsun birebir gözlem almadığın birşeyin şeklinden?
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...