Jump to content

Evrenin Gerçekleri

Recommended Posts

• İleti 106
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sen ne diyorsun ya? Adam akıllı konuyu baştan oku sonra gel. Ben bütün evrende bulunan canlıların karbon temelli biyolojik canlılar olduğunu söylüyorum. Biyolojik canlıların sınıfları ve türleri ayrı bir konu. Dünya'da bile bir çok canlı varmış! Tüh bilmiyordum!

Sen ne diyorsun şimdi? kendini yalanlıyorsun haberin yok, en büyük yanlışın birkere hiç deneylemediğin birşeyi bire bir gözlemlemişte, % verilerin varmış gibi gelip anlatıyorsun birkere, hayret birşey.
Sitelerde Paylaş

Maddenin nasıl davranacağına dair falcılık oyunlarını okumam.

Bir kaç şeyi söylemem lazım

Birincisi, bulunduğun noktayı evrene referans yapamazsın.

İkincisi, burada canlılığı oluşturan bileşenlerden herhangi birini canlılık için vazgeçilmez yapamazsın.

Üçüncüsü, burada oluşan canlılığı, canlılıkta belirleyici yapamazsın. Yani canlılık dediğinde akla dünyadaki canlılık gelmemeli.

Dördüncüsü, canlılık karbon davranışı değildir. Canlılık madde davranışıdır (karbon da maddedir ancak madde karbondan ibaret değildir)

Hadi ya... Bu maddeleri bırakıp senin saçma sapan uçuk fikirlerine destek vermek lazım tabi. Bulunduğum nokta evrenin ta kendisi, referans yapmaya gerek yok. Yaşam için C şarttır, nedenlerini açıkladım. Yaşam için Karbon şart değil diyerek cahilliğini kanıtladın zaten. Başka yerlerde söyleme, götüyle gülerler adama. Canlılık karbon değil madde davranışıymış, Karbon maddenin bir çeşidi olmuyor tabi! :D

Sitelerde Paylaş

Hadi ya... Bu maddeleri bırakıp senin saçma sapan uçuk fikirlerine destek vermek lazım tabi. Bulunduğum nokta evrenin ta kendisi, referans yapmaya gerek yok. Yaşam için C şarttır, nedenlerini açıkladım. Yaşam için Karbon şart değil diyerek cahilliğini kanıtladın zaten. Başka yerlerde söyleme, götüyle gülerler adama. Canlılık karbon değil madde davranışıymış, Karbon maddenin bir çeşidi olmuyor tabi! :D

Kardeşim,

Benim dediklerim fikir değil.

Canlılık sadece buradaki bileşenlerden oluşmaz.

Senin sözlerin "salata için salatalık şart" gibi oluyor.

Saçmalığın daniskası.

Sen sadece salatalıktan yapılan salatayı biliyorsun diye, salata için salatalık şart mı oluyor?

Yazdıklaırmı iyi oku.

Çarpıtma.

Bak ne yazmışım

Canlılık madde davranışıdır (karbon da maddedir ancak madde SADECE karbondan ibaret değildir) (SADECEYİ EKLİYORUM ANLAMI GÜÇLENDİRMEK İÇİN)

Sitelerde Paylaş

Hiçlik;

Sanırım asıl kabahat seni ciddiye alıpda yazmakta yapıyoruz. Öncelikle tartışma nasıl yapılır bunu öğren. Oku, pratik yap. Böyle internette sağa sola ergen çocuklar gibi hırçın mesajlar atmakla olmaz bu işler.

Normal hayatta bu şekilde konuşabileceğini sanmıyorum. Fikirlerinden ötürü değil ama konuşma biçiminden ötürü tokadı yer oturursun. Yazdığım mesajlara ve genel olarak yazılanlara karşı verdiğin cevaplar bilgi seviyeni, karakterini ortaya koyuyor. Sana birşeyler anlatmak ve yazmanın çok gereksiz olduğunu düşünüyorum. Bu konuya yazacağım son mesaj bu zaman kaybısın çünkü.

Sitelerde Paylaş

Her şeyden önce şunu sormak istiyorum.

Çoğu uzaylı mitlerinde ve filmlerinde dünya dışı yaratıklar görünüş olarak genellikle neden koca kafalı-dar boyunlu-iri siyah gözlü olarak tasfir edilir. Eğer bu tarz varlıklar kesin bir şekilde yoksa herkesin kafasında farklı bir dünya-dışı yaşam formu kavramı olması gerekmez miydi?

Sitelerde Paylaş

Her şeyden önce şunu sormak istiyorum.

Çoğu uzaylı mitlerinde ve filmlerinde dünya dışı yaratıklar görünüş olarak genellikle neden koca kafalı-dar boyunlu-iri siyah gözlü olarak tasfir edilir. Eğer bu tarz varlıklar kesin bir şekilde yoksa herkesin kafasında farklı bir dünya-dışı yaşam formu kavramı olması gerekmez miydi?

Sen ne saçmalıyorsun?

Konuyla alakası yok ki yazdıklarının.

Uzaylılar değil konu, canlılık.

Sitelerde Paylaş

Evren bing bang ile oluştuysa ,evreni oluşturacak madde yani patlayan madde neyin içinde patladı ve patlayan madde nasıl var oldu madde hep vardı derseniz neden hep vardı a.g diye aklıma onlarca soru takılıyor bilgi verebilecek arkadaşlar varsa sevinirim şimdiden teşekkür ederim...

Hoca hiç girme o konuya çünkü içinden kimse çıkamaz. Ama ateislerin dediğine inanırım tüm fizik adamlarını bir kenara iterim diyorsan ateist argümanı bir kelam sonsuzdan geldik-sonsuza gideceğiz. İlk ve son yok. Bla bla bla.

Yüzlerce soru var.

Tek gerçek Allah'ın yoktan var etmesi. Kabulenmeye bilirsin ama emin ol tek gerçek. ^_^ Hazır gelmişken bir islami misyonerlik yapayım dedim.

Sitelerde Paylaş

Hoca hiç girme o konuya çünkü içinden kimse çıkamaz. Ama ateislerin dediğine inanırım tüm fizik adamlarını bir kenara iterim diyorsan ateist argümanı bir kelam sonsuzdan geldik-sonsuza gideceğiz. İlk ve son yok. Bla bla bla.

Yüzlerce soru var.

Tek gerçek Allah'ın yoktan var etmesi. Kabulenmeye bilirsin ama emin ol tek gerçek. ^_^Hazır gelmişken bir islami misyonerlik yapayım dedim.

Tek teselliniz bu ya bu çağda, :) dinleriniz zamana yeniliyor, kılıç kalkanda yok artık -_-
Sitelerde Paylaş

Dünya ve güneş sistemi bu evrene ait değil tabi! Nasıl unutmuşum bunu. :S

Bu konuda haklısın, dünya evrene ait :) ama sen daha güneş sisteminde bulunan gezegenleri tam olarak bire bir ayrıntısıyla gözlemlemeden, uzaydaki olası yaşam formlarını kafanda tasarlayıp, verisiz ve gözlemsiz bir şekilde görmüş gibi anlatırsan bu senin dünya algının dışına çıkmanın imkansız birşey olduğunu gösterir :) anlattıklarını gördün, deneyledin, verileri bütün bilim camiasıyla tartıştınmıki? Yanılma olasılığını her zaman bulundurmak sorundasın, bilim bulduğunu kabul eder fakat yerinde saymaz ilerletirki bulduğu buluşların ötesinde ne var ne yok bilinsin. yerinde sayar bilim senin düşündüğün olsaydı, senin dediğin gibi olsaydı bilim bebek gibi sürünüyordu daha,aynı din gibi, tamam benim dediğim en doğru, başkada birşey sorma ve sorgulamaki ben yanılmış olmayayım..............budur senin yaptığın. :) tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dünya da yasamin olusmasi icin olusmus evreler sonucu yasam baslamistir.Diger gezegenlerde de yasamin olusmasi icin bizim safhalarimizdan gecmesi lazim.Doganin kanunu bu ve heryerde gecerli.Bu kanunun disinda da baska kanun yoktur...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...