Jump to content

Nazi kılıklı iktidar Türkiye'yi eski günlere döndürüyor

Recommended Posts

• İleti 138
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1930 yılının ortaları M. Kemal: "Bugunku manzara aşağı-yukarı bir dictature (diktator) manzarasıdır...(ve)

Ben oldukten sonra arkamda kalacak muessese, bir istibdat (despotluk) muessesesidir." demektedir

(Osman Okyar, Mehmet Seyitdanlıoğlu, Fethi Okyar'ın Anıları –Ataturk, Okyar)

Bundan ala itiraf mı bulacaksınız, kemalistler.?

Sitelerde Paylaş

placebo devrim adı altında sizi assak kessek doğru yapmış olurmuyuz.

Yanlış tarafsınız...

Kötü ,yobaz ,gerici ve insanlığı geriye götürmeye çalışan ,kadın döven ,insan öldüren ,kafir dediklerinizi gırtlaklayan ,bilime geçit vermeyen ,emperyalist uşak zihniyetine bağımlı,sömürülmeye yatkınsınız..Köle ruhlusunuz.

Dolayısıyla güncel ve insani bir şey savunmuyor, insanların özgürlüklerini kısıtlıyorsunuz...Bu yüzden olmaz..Haklı ve insanlığın yanında yer alanlar ileriye taşıyanlar olmadığınızdan hakkınız yok asıp kesmeye..Tarihi dokuya da uygun düşmez...

Herşey ileri gitmelidir, geriye değil...Tarih tekerrürlerden ibaret olmamalı..Zamanında siz de çok insan kestiniz müslümanlar olarak ve hala da ortadoğu2 da kimseye göz açtırmıyor kesiyor da kesiyor,öldürüyorda öldürüyorsunuz...

İnsanlık düşmanlarından kurtulmak lazımdır...İyiden yana olanlaradır dikta etmek..Devrim kötü ve insanlık düşmanına karşı yapılır...Hiç geriye gitmek için devrim olur mu yahu? :)

Türkiye 'ye artık bir Renaissance şart...Böyle olmuyor...

Sitelerde Paylaş

Yanlış tarafsınız...

Kötü ,yobaz ,gerici ve insanlığı geriye götürmeye çalışan ,kadın döven ,insan öldüren ,kafir dediklerinizi gırtlaklayan ,bilime geçit vermeyen ,emperyalist uşak zihniyetine bağımlı,sömürülmeye yatkınsınız..Köle ruhlusunuz.

Dolayısıyla güncel ve insani bir şey savunmuyor, insanların özgürlüklerini kısıtlıyorsunuz...Bu yüzden olmaz..Haklı ve insanlığın yanında yer alanlar ileriye taşıyanlar olmadığınızdan hakkınız yok asıp kesmeye..Tarihi dokuya da uygun düşmez...

Herşey ileri gitmelidir, geriye değil...Tarih tekerrürlerden ibaret olmamalı..Zamanında siz de çok insan kestiniz müslümanlar olarak ve hala da ortadoğu2 da kimseye göz açtırmıyor kesiyor da kesiyor,öldürüyorda öldürüyorsunuz...

İnsanlık düşmanlarından kurtulmak lazımdır...İyiden yana olanlaradır dikta etmek..Devrim kötü ve insanlık düşmanına karşı yapılır...Hiç geriye gitmek için devrim olur mu yahu? :)

Türkiye 'ye artık bir Renaissance şart...Böyle olmuyor...

kim karar verecek ileriye veya geri gittiğine, kemalistler mi seriatçılar mı

Sitelerde Paylaş

Komik bir yazı yazmışsın bende onu aldım imzama koydum, hatta önceki iletilerime bakarsan koyacağımı söyledim. :) :)

İşbirlikçii anladık da, niçin insanlık düşmanı oluyormuşsun, git gide daha fazla imzalık ileti vermeye başlıyorsun. Dikkat et derim

Yüzsüzlüğünü, utanmaz arsızlığını,vatan hainliğini kendin bile kabul ediyorsun bak,.....işbirlikçi hain.
Sitelerde Paylaş

Nutuk kitabını okumanı öneririm, özellikle meclisin açılmasında yaşananları, orada gericilere nasıl nabza göre şerbet verildiğini birinci ağızdan okuyabilirsin.

Var ben de nutuk. Sen politik manevraları ,geçişte faydalı olacak yumuşak söylemleri nabza şerbet olarak algılayabilirsin ..Ona bakarsan Atatürk'ün dua ederken fotoğrafları da var...

Zaten hep diyorum Atatürk yumuşak ve insancıl bir liderdi diye..Sen de benim bu söylemime su taşımışsın...

Nasıl da denge kurmayı bilen bir adammış yahu...Hayranlığım gün geçtikçe artıyor resmen..

Sitelerde Paylaş

Söylediğin şeylerden niye utanıyorsun ki? Ben onu anlamadım. Sen benim iletimi imzana koysan ben kızmam aksine bundan bayağı bir hoşnut olurum. :) :)

Utanmakmış, ben o yazıyı 1000 kere yazar yine utanmam, terbiyesiz, benim yazımı imzan yapmanı istemiyorum anladınmı? sil o yazıyı.
Sitelerde Paylaş

1930 yılının ortaları M. Kemal: "Bugunku manzara aşağı-yukarı bir dictature (diktator) manzarasıdır...(ve)

Ben oldukten sonra arkamda kalacak muessese, bir istibdat (despotluk) muessesesidir." demektedir

(Osman Okyar, Mehmet Seyitdanlıoğlu, Fethi Okyar'ın Anıları –Ataturk, Okyar)

Bundan ala itiraf mı bulacaksınız, kemalistler.?

araplarmı olsaydı liderin hoşlancakmıydın burda bak özgürce yazıyorsun atatürk olmasaydı böyle yazbilcekmiydin arapları bu kadar sevmeniz nedendir arakdaş beynmiyorsanız gidin arabistana bakın köpek yerine bile sizi koymazlar

Sitelerde Paylaş

Var ben de nutuk. Sen politik manevraları ,geçişte faydalı olacak yumuşak söylemleri nabza şerbet olarak algılayabilirsin ..Ona bakarsan Atatürk'ün dua ederken fotoğrafları da var...

Zaten hep diyorum Atatürk yumuşak ve insancıl bir liderdi diye..Sen de benim bu söylemime su taşımışsın...

senin o yumuşak ve insancıl dediğin noktalara biz ikiyüzlülük diyoruz.

sen şeriat için savaştığını söyle, hilafet için de ondan sonra gel milletin anasını ağlat.

böyle bir adamı dünyanın başka yerinde bulamazsınız

Sitelerde Paylaş

Nasıl da denge kurmayı bilen bir adammış yahu...Hayranlığım gün geçtikçe artıyor resmen..

Biz ona siyaset dilinde takiyye diyoruz.

Sitelerde Paylaş

araplarmı olsaydı liderin hoşlancakmıydın burda bak özgürce yazıyorsun atatürk olmasaydı böyle yazbilcekmiydin arapları bu kadar sevmeniz nedendir arakdaş beynmiyorsanız gidin arabistana bakın köpek yerine bile sizi koymazlar

ulan adam diktatörüm diyo kendi ağzıyla, sen hala özgürlükten bahsediyorsun

Sitelerde Paylaş

Utanmakmış, ben o yazıyı 1000 kere yazar yine utanmam, terbiyesiz, benim yazımı imzan yapmanı istemiyorum anladınmı? sil o yazıyı.

Bağyan bana hakaret ediyor, küfür ediyor, yazı yazıyor bende bu yazdığı yazıyı hoşuma gidiyor diye imzama alıyorum gene beğenmiyor.

İlginçsiniz.

:) :)

Sitelerde Paylaş

Bağyan bana hakaret ediyor, küfür ediyor, yazı yazıyor bende bu yazdığı yazıyı hoşuma gidiyor diye imzama alıyorum gene beğenmiyor.

İlginçsiniz.

:) :)

Son kez söylüyorum, senin beğenmelerini sevsinler liboş......... yazımı imzan yapmanı istemiyorum anlıyormusun?Sil o yazıyı.
Sitelerde Paylaş

ulan adam diktatörüm diyo kendi ağzıyla, sen hala özgürlükten bahsediyorsun

kimiş diktetör osmanlımı yoksa atatürkmü sen aklını biraz kulan. şimdi sen özgür deyilmisin. atatürkün yerinde olsan ne yapardın ülkeyimi satardın yoksa atatürk gibi savaşırmıydın? şimdiki müslüman iktidar ne yapıyor.

Sitelerde Paylaş

benim çok sevdiyim bir şiir var asayım burya arap yalkalarına hediyemdir

Ne ararsın Tanrı ile aramda

Sen kimsin ki orucumu sorarsın?

Hakikaten gözün yoksa haramda,

Başı açığa niye türban sorarsın

Rakı, şarap içiyorsam sana ne.

Yoksa sana bir zararım içerim.

İkimiz de gelsek kıldan köprüye

Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.

Esir iken mümkün müdür ibadet?

Yatıp kalkıp Atatürk'e dua et.

Senin gibi dürzülerin yüzünden,

Dininden de soğuyacak bu millet

İşgaldeki hali sakın unutma,

Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.

Sen anandan yine çıkardın amma,

Baban kimdi bilemezdin şerefsiz...

Neyzen Tevfik

Sitelerde Paylaş

senin o yumuşak ve insancıl dediğin noktalara biz ikiyüzlülük diyoruz.

sen şeriat için savaştığını söyle, hilafet için de ondan sonra gel milletin anasını ağlat.

böyle bir adamı dünyanın başka yerinde bulamazsınız

Sizlerle buraya kadar konuşmalarımızdan anladığım, başta size bakkal çırakları diyerek ne kadar doğru bir tespitte bulunmuş olduğum oldu.. Hakikaten size bir mahalle bakkalı versem idare edemez batırırsınız...

Siyasete ikiyüzlülük diyor yahu...Güleyim mi ağlayayım mı bilemedim...Bir devlet ve millete yön verilmeye çalışılıyor devrimle ,sen gelmiş ne diyorsun...Devleti ve stratejileri yapmışsın bir kişilik :)...Yok ikiyüzlülükmüş yok takiyyecilikmiş..

Sanki evliyalardan, meleklerden ,Hz. Meryem gibi birisinden söz ediyorlar yahu :)

Kutsallığa bulaştırmadığınız bir şey kalmamış dinci zihniyetinizden dolayı...Aklını diktatör Muhammed'in kanlı din kitabıyla bozanların , zeki, dahi ,iyi niyetli bir liderin ne olduğunu anlaması gibi bir şey beklemiyordum zaten sizden...

Siz Atatürk'ten mucize falan göstermesini de beklerdiniz kimbilir...

Mesela ayı ikiye yarıcaktı...:)

Sitelerde Paylaş

kimiş diktetör osmanlımı yoksa atatürkmü sen aklını biraz kulan. şimdi sen özgür deyilmisin. atatürkün yerinde olsan ne yapardın ülkeyimi satardın yoksa atatürk gibi savaşırmıydın? şimdiki müslüman iktidar ne yapıyor.

kimmiş bak dinle:

M. Kemal'in sofra arkadaşı ve en yakın dostlarından Falih Rıfkı Atay ise bu konuda şoyle bir acıklama

yapmaktadır:

"M. Kemal de, Ismet de, nihayet, Enver gibi birer askerdirler. Ankara iktidarı, ister istemez kafasının dikine

giden bir `askeri dikta rejimi´ olacaktır. Cumhuriyet, işin ic yuzunu `maskelemekten´ başka bir şey değildir."

( Falih Rıfkı Atay, (1961) 2004, Cankaya: Ataturk'un Doğumundan Olumune Kadar, Pozitif Yayınları,Istanbul, sayfa 416.)

Mustafa Kemelin dostu da böyle diyorsa bize laf düşmez, adam safkan kemalist yaw.

Falih Fırkı bir sözünde ne diyor bakın: "En mesut Türkler Atatürk yaşarken ölmüş olanlardır."

Günümüz kemalistleri onlar kadar mes'ud olamıyor malasef, sırf kemal döneminde gebermediklerinden dolayı

Sitelerde Paylaş

Ne yani Akp iktidarında yapıldığı için bunu Akp mi organize etmiş oluyor.

Kemalistlerin Nazilerle ilişkilerine ve dostluklarına bakalım istiyorsanız.

armagan02.jpgarmagan01.jpg

AKP de Amerika'ya yaltaklanmıyor mu? Sadece 2 haftada bir milyon kızılderiliyi katleden Amerikalılara, milyonlarca Afrikalıyı gemilere doldurup ülkelerine getirerek köleleştiren Amerikaya... Aslında liderlerin hangi tarafta oldukları önemli değil, kişilikleri önemli. Cumhuriyet gazetesinin de o yıllarda böyle bir haberi yayınlaması ilginç doğrusu, soğudum bu gazeteden.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...