Jump to content

KURAN DEĞİŞTİRİLİMİŞ SONRADAN İLAVELER YAPILMIŞTIR

Recommended Posts

akla yatmamaktan daha fazlası var...

hz muhammed hiç elinde bir kitapla dolaşmadı ki yahut bu kitap işte bana indirilen ikitaptır deyip kimseye bir kitap filan gstermedi...

çünkü onun söyledikleri ondan sonra kitap haline getirildi...

ee ozaman indirilen kitap değiği şey anladığımız anlamda kitap değil bir düşünce sistemi yada işte vicdani adalet duygusu gibi bişey olamaz mı...

Olamaz, olsaydı öyle derdi. Sakın bana o zaman bu kavramlar bilinmiyordu, o kavramları karşılayacak kelimeler yoktu deme. İslam'da öncelik Muhammed'e inanmaktır, vicdan, adalet falan o kadar önemli değildir, olan kısmı da inananlar için geçerlidir, inanmayana su bile yoktur.

Kitap gösteremedi çünkü elinde bir kitap falan yoktu, zaten söyledikleri de kemiklere, deri parçalarına, taşlara falan yazıldı. Elinde hazır bir kitap olsaydı, istediği gibi kıvırma imkanı olmayacaktı.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 172
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Senden de din öğrenmeye kalkıyorum yaa.

Talat-4'e kim müteşabir diyor?

Kimse inkar etmiyor.

O ayette açık şekilde adet görmeyen kızlarda evelenebilir diyor. Burda hem fikirmiyiz, hem fikirizdir.

Bizim ayrı düştüğümüz siz bunu sapıklığa vurmanız. Şimdi sen burdan ne anlayacaksın biliyormusun, eğer sapık değilseniz ki hep o yönde düşünüyorsunuz onun için nasıl bir kafa yapısına sahip olduğunuzu kestiremiyorum. Bazı bayanlar adet olmaz veya çok geç olur, o zamankiler öyle kızlara ucebe yakıştırması bileyapabilirlerdi.

Onun içinde bu ayette adetleri geçmiş veya oluşmayan kişilerlede evlenebileceği açıklanmıştır. Veya sen sapık değilsen anlaman gereken budur, yok o öyle değil ben 4 yaşındaki kızda bana helal olmuş diye düşünürsen senin ne denli sapık olduğunun kanıtıtı olur bu.

Ne denmiş Allah size düşünmeniz için kitap gönderdi. Sen ne düşünürsen düşün, bu kitabın ayıbı değil senin sapıklığındır.

Siz dersinizki ee kuran kızların adetinemi kaldı diyerek bir sapık düşünce daha gerçekleştirisiniz. İnsanın düzeni için. Bunlar olmuş ve Hz Peygambere sorulmuş Allahta ayetini göndermiş Hz Peygamberde ayeti usulünce anlatmış. İster inan ister inanma ama sapkınlığınızı kimseye yedirtmeyin.

Öncelikle tebrik ederim biçokları gibi kıvırtmadın kabul ettin...

En azından kendine karşı Dürüst oldun..

Saygıyı hakettin..

Savunmaların önemli olacaktır..Dikkate alacağım..

Lütfen Kurana göre yapma..çünkü savunması yok..

Ama sen algılamana ve kendi düşüncene göre yap savunmayı..

Bu benim için daha anlamlı..

MUHAMMED VE HALİFELERİN KÜÇÜK KIZLARLA EVLENME NEDENLERİ NELERDİR?

TALAK suresi ..ayet..4 - Kadınlarınız içinden âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdetini görmemiş bulunanlardan eğer şüphe ederseniz onların bekleme süresi üç aydır.

Bu surede kadınlarınız için den adetten kesilmiş olanlar..DOĞURGANLIĞINI BİTİRMİŞ OLANLAR

Henüz adetini görmemiş bulunanlardanKÜÇÜK OLUP HENÜZ REGL OLMAMIŞ KIZLAR.Buluğa girmemiş.

Açık ve net olarak belirtilmiştir.

‘Henüz adet görmeyen’ kadınlardan ‘nasıl boşanılacağı’ anlatılmasının amacı nedir?

Doğal olarak buradan şu sonuç çıkarılmaz mı daha ergenliğe girmemiş kızlarla evlenilebilir ve hatta boşanılabilir.Bekleme süresi dediği hamilemi değil mi anlamındaki süredir.öyleyse kuran da bu ibareyi koyduğun zaman ergenliğe girmemiş kızlarla evlenilebileceği belirtilir.

Arap Müslümanlar bunun böyle olduğunu biliyorlar.Uygulamayı ise fetva ile şöyle yaptıklarını belirtiyorlar.Biz bu konuda Muhammedi örnek alıyoruz.Ayşe ile 6 yaşında evlenmiş fakat 9 yaşına gelmeden gerdeğe girmemişti diyorlar.(hani Muhammed koruma amaçlı evleniyordu)

Konu: Peygamberin Aişe’yle Nişanlaması ve Nikahlanması

Hadis No: 1553“Rivâyete göre şöyle demiştir: Ben altı yaşında bir kız iken Nebî salla`llahu aleyhi ve sellem beni akd ve nikâh eylemişti. (Üç sene sonra) biz Medîne`ye hicret ettik. Hâris İbn-i Hazrec oğullarının menziline indik. Müteâkıben ben, sıtmaya tutuldum. Bu cihetle saçım döküldü. (Hastalıktan kurtulduktan sonra) saçım gürleşti, uzayıp omuzlarıma döküldü. Bir kere ben, arkadaşlarımla berâber salıncakta oynarken annem Ümmü Rumân bana doğru geldi ve beni çağırdı. Ben de annemin yanına geldim. Beni ne edeceğini bilmiyordum. Annem elimi tuttu. Tâ evin kapısı önün (e geldiğimizde ora) da beni durdurdu. Ben de yorgunluktan kaba kaba soluyordum. Nihâyet soluğum biraz yatıştı. Sonra annem biraz su aldı. Onunla yüzümü, başımı sıvazladı. Sonra beni eve koydu. Evde Ensâr`dan birtakım kadınlar hazır bulunyordu. Bunlar bana: – Hayır ve bereket üzere geldin, hayırlı kısmet getirdin! di(ye alkışla) dılar. Annem beni bu kadınlara teslîm etti. Bunlar da benim kılığımı, kıyâfetimi düzlediler ve Resûlullah`a teslîm ettiler. Beni hiçbir şey sıkmadı. Ancak Resûlullah salla`llahu aleyhi ve sellem`i habersiz görünce sıkıldım. (Resûlullah bir sedir üzerine oturmuştu. Yanında Ensâr erkeklerinden, kadınlarından oturanlar vardı. Beni Resûlullah yanına oturttu). Ensâr kadınları beni Resûlullah`a takdîm ettiklerinde ben dokuz yaşında bir kızdım.”

HALİFE ALİNİN evliliği başka bir örnek

Hatice’nin 40 yaşında evlendiği, 41 yaşında Kasım’ı, 45 yaşında Zeyneb’i, 48 yaşında Rukiyye’yi, 49-50 yaşında Ümmü Gülsüm’ü, 52-53 yaşında da Fatma’yı dünyaya getirdiği yazılır.Şia’ya göre Fatma’nın doğum tarihi 614′dür ve Ali ile evlilik tarihi 623′tür. Yani 9 yaşında evlenmiştir.

HALİFE ÖMERİN EVLİLİĞİ

Hayatüs sahabe 3. ciltte Hz. Ömer'in, Hz. Alinin kızı Ümmü Gülsüm ile evlenmek istediği ve Hz. Ali'nin kızını Hz. Ömer e gönderdiği, Hz. Ömer'in kızın eteğini kaldırp baktığı yazılıyor.

Hz. Ömer ( halifeyken, bir gün, Hz. Ali'den, kızı Ümmü Gülsüm'ü istedi. Hz. Ali, 0 küçüktür" dedi.

Bunun üzerine Ömer (r.a.), Hayır. Vallahi, bu bir şey değil; fakat sen beni engellemek istiyorsun" diye konuştu, Eğer gerçekten dediğin gibi (çocuk/sabî) ise onu bana gönder" diye ekledi.Aslında, Resûlullah'ın vefatından önce dünyaya gelen Ümmü Gülsüm, gerçekten küçüktü.2 Hattâ, bir rivayette, kendisinden, "O, o zaman bir kız çocuğu idi" diye söz edilir. Hattâ, Mescid-i Nebevî'de sonucu bekleyen Hz. Ömer'e yanındakiler, "Ey Mü'minlerin Emîri! Ondan ne istiyorsun? O küçük bir kız çocuğudur" demişlerdi.

Ben sorularla İslamiyet adlı siteden öğrendim bunları sizde araştırabilirsiniz Yaratan bir gücün bedevinin cinsel sapıklıklarının Önlerini açıp azdırmak için yanıp tutuşduğunu düşünmek akıla mantığa sıgmaz.O nedenle kuran Allahın gönderdiği bir kitap değildir.

Sitelerde Paylaş

SEBE-38.Âyetlerimizi geçersiz kılmak için yarışanlar var ya, işte onlar azap için hazır bulundurulacaklar.

Anlattığı devirden çok sonra yazılabilen Kuranın tahrif edildiği ayan beyan ortada değimlidir?

Kuranı oluşturanların bilgi düzeylerinin düşüklüğü çok kolay anlaşılmaktadır.

Yazılı olması gereken zamandan yüzyıllar sonra düzenlendiği halde Kuranı hatasız yapamamışlardır.

Bilgi ve becerileri son derece yetersizmiş. İstenildiği zamanda istenildiği şekilde yazıldı ama yinede başarısız oldukları ortada.

Kuranın bazı ayetlerinde hitab eden Muhammed’dir.Ayetlerde ”Ben ondan gelen elçiyim” diye yazar.

Bazı ayetlerde hitab eden Allah’dır ”ey İsrail oğulları Sizi alemlere üstün kıldığımı hatırlayın” diye yazar.

Başkaları da hitab eder.ENFAL-30.Hani kâfirler seni öldürmek için tuzak kuruyorlardı.Allah da tuzak kuruyordu.

Kuran Allah kelamıdır.Muhammed’in beyanıdır diye iddia edenler olsa da bu asla doğru değildir.

Normal bir hikaye kitabında bile böyle yanlışlıklar bulunmaz.Böyle kitapları kitabevleri yayınlamazlar.

Birde deriye yazılmış kitap ayeti var....kuran en az 300 yıl sonra yazılabilmişti...bu ayetinde yazım zamanı ilave edildiği ortadadır.

yarında onu asacağım...tevrat ve incil bozulmuş ..kuran süper diyenlere...

Sitelerde Paylaş

Senden de din öğrenmeye kalkıyorum yaa.

Talat-4'e kim müteşabir diyor?

Kimse inkar etmiyor.

O ayette açık şekilde adet görmeyen kızlarda evelenebilir diyor. Burda hem fikirmiyiz, hem fikirizdir.

Bizim ayrı düştüğümüz siz bunu sapıklığa vurmanız. Şimdi sen burdan ne anlayacaksın biliyormusun, eğer sapık değilseniz ki hep o yönde düşünüyorsunuz onun için nasıl bir kafa yapısına sahip olduğunuzu kestiremiyorum. Bazı bayanlar adet olmaz veya çok geç olur, o zamankiler öyle kızlara ucebe yakıştırması bileyapabilirlerdi.

Onun içinde bu ayette adetleri geçmiş veya oluşmayan kişilerlede evlenebileceği açıklanmıştır. Veya sen sapık değilsen anlaman gereken budur, yok o öyle değil ben 4 yaşındaki kızda bana helal olmuş diye düşünürsen senin ne denli sapık olduğunun kanıtıtı olur bu.

Ne denmiş Allah size düşünmeniz için kitap gönderdi. Sen ne düşünürsen düşün, bu kitabın ayıbı değil senin sapıklığındır.

Siz dersinizki ee kuran kızların adetinemi kaldı diyerek bir sapık düşünce daha gerçekleştirisiniz. İnsanın düzeni için. Bunlar olmuş ve Hz Peygambere sorulmuş Allahta ayetini göndermiş Hz Peygamberde ayeti usulünce anlatmış. İster inan ister inanma ama sapkınlığınızı kimseye yedirtmeyin.

Arkadasim muhammedin 9 yasinda ayseyle evlenmesine nedemeli. Huseyin uzmez in yedigi halttan sonra televizyonlarda siritarak konusmasina ne demeli sapiklik degilde nedir. Butun musluman ulkelerde peygamber sunneti adi altinda heryil binlerce kucuk yasta kiz cocugu 40-50 yasinda adamlara veriliyor biz ateistler mi sapigiz. Dusunerek yorumda bulunma arkadasim.

Sitelerde Paylaş

akla yatmamaktan daha fazlası var...

hz muhammed hiç elinde bir kitapla dolaşmadı ki yahut bu kitap işte bana indirilen ikitaptır deyip kimseye bir kitap filan gstermedi...

çünkü onun söyledikleri ondan sonra kitap haline getirildi...

ee ozaman indirilen kitap değiği şey anladığımız anlamda kitap değil bir düşünce sistemi yada işte vicdani adalet duygusu gibi bişey olamaz mı...

Olamaz dedim ya. Olur diyorsan kitap kelimesinin "bir düşünce sistemi yada işte vicdani adalet duygusu" anlamına geldiğini belirten Kuran ayetleri göstermelisin. Yok öyle desteksiz sallamak. Vicansızlık, adaletsizlik rehberi desen daha akla yakın, Kuran'da da bol bol örnekleri var. Kadınları 2. sınıf görmek, insanları inanmıyor diye öldürmek ve mallarını yağmalamak, köleleştirmek..

Sitelerde Paylaş

Hz Osmanın Kur'anı Topkapı sarayında sizin ispatınızı bekliyor....Elinize bir Kur'an Alın gidin karşılaştırın.....

Zaten Kur'anın taklidini yapamadınız, Hiç olmassa Onu deneyinde bilimsel olun.....

Yoksa da kendinizi kardırmayın...

Siz değiştiğiniz için öyle zannediyorsunuz.....Bir harfi emin olun, değişmemiş, değiştirilemez....

İnanmıyorsunun bir deneyin...laf ve bahane üretmeyin iş üretin....

Sitelerde Paylaş

Hz Osmanın Kur'anı Topkapı sarayında sizin ispatınızı bekliyor....Elinize bir Kur'an Alın gidin karşılaştırın.....

Zaten Kur'anın taklidini yapamadınız, Hiç olmassa Onu deneyinde bilimsel olun.....

Siz değiştiğiniz için öyle zannediyorsunuz.....Bir harfi emin olun, değişmemiş, değiştirilemez....

İnanmıyorsunun bir deneyin...laf ve bahane üretmeyin iş üretin....

Kuran yakan Osman'ın kitabı mı? Hani şu Ömer'in kızını teklif ettiği, onunda Muhammed onu istiyor diye reddettiği Osman.

Sitelerde Paylaş

Mertçesine ben Kur'anın değiştirilmiş olduğunun ispat edeceğim diyen bir ateist kahramanınız yok mu?

Topkapı sarayında Kur'anla buyrun karşılaştırın.....Şüpheli durumdan kurtulun......

Kimin bahanelere yöneldiği de ortaya çıksın herkes rahat oldun.......

Nerde Allah var din doğru demeyenler, sadece hamaset yapanlar......

Topkapı sarayı orada, Kur'an da her tarafta var....

Hadi bir kahraman aranıyor

Sitelerde Paylaş

Mertçesine ben Kur'anın değiştirilmiş olduğunun ispat edeceğim diyen bir ateist kahramanınız yok mu?

Topkapı sarayında Kur'anla buyrun karşılaştırın.....Şüpheli durumdan kurtulun......

Sen önce Osman'ın neden orijinallerini yaktırdığını düşün. Nerede o taşlar, kemikler, deri parçaları? Bir insan neden orjinalleri yok eder madem arada fark yoksa?

Sitelerde Paylaş

Ne sayıklamasını senin davana yol gösteriyorum da yine anlamıyorsun....

İşte sana kahraman olmanın yolu, neden deneye miyorsunuz?....

Kur'an değişmişmiş te kimsenin haberi yok.....Bunu yapacak yeryüzünde yok...

Artık anla ki bu Allah kelamıdır...Kabul etmesen de öyledir... Güneş balçıkla sıvanmaz....

Buyur işte meydan okuyor...Varsa kahramınız çıksın....Öyle tıs tısla bu işler olmaz...

Bu akşam bunları sağlamca düşün yar ın ya muaraza et yada müslüman ol...

iki arada bir derede kalma..

İyi akşamların olsun..

tarihinde Serdaar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Artık anla ki bu Allah kelamıdır...Kabul etmesen de öyledir... Güneş balçıkla sıvanmaz....

Buyur işte meydan okuyor...Varsa kahramınız çıksın....Öyle tıs tısla bu işler olmaz...

İyi akşamların olsun..

Kim takıyor Kuran'ı be! İnananların bile doğru dürüst taktığı yok. Kuran da her din kitabı gibi yakında masal kitapları rafındaki yerini alacak, sadece üç-beş fanatik kalacak takan.

Hala değiştirilmediğini falan iddia ediyorsan, o Kuran'ın yazıldığı zımbırtaları getir de karşılaştıralım, bu arada keçinin yediği recm ayetini de unutma.

Sitelerde Paylaş

İyi akşamların olsun..

Kurana Muhammed uymamış

senmi uyuyorsun?

Hiç fotoğraf çektirmiyormusun...kuran tasviri yasaklamış?

Hangi mezhepler sana göre Kurana uyuyor?

Bir anlat şu uyanları...

EMİR GELMİŞ

Eftal-67.Yeryüzünde düşmanı tamamıyla sindirip hâkim duruma gelmedikçe, hiçbir peygambere esir almak yakışmaz. Siz geçici dünya menfaatini istiyorsunuz, hâlbuki Allah ahireti (kazanmanızı) istiyor. Allah, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

ÜÇ AYET SONRA EMRE KARŞI GELMİŞ MUHAMMED

Eftal-70.Ey Peygamber! Elinizdeki esirlere söyle: Eğer Allah, kalplerinizde (iman, ihlâs, iyi niyet gibi) bir hayır (olduğunu) bilirse, sizden alınan fidyeden daha hayırlısını size verir ve sizi bağışlar. Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

KURAN BİLMEMNEYMİŞ AKLINIZ BAŞINIZDAMI SİZİN

Sitelerde Paylaş

Topkapıdaki Kuranın sayfaları satılmamışmıydı...

orjinali nerde

o yazılan osmanlı döneminde zaten...

çok kızdırmayın PAPA açıklayverir sonra...

Güldürmeyin yahu...

Kuranın orjinali varmış ta sanki..

Sitelerde Paylaş

Test etmeden, konuşan sadece kendini kandırmaktadır...

Kendinize inanacaksanız yukarıda basitçe söyledim....Biriniz kahraman olunuz bir nazire yazınız, ya da bütün kur'anları Karşılaştırınız...

Yoksa Ateizminin ömür boyu tısssss kalacaktır....

Sitelerde Paylaş

Bak eski diyanet işleri başkanlarından Tayyar Altıkulaç ne diyor ;

" Topkapı Mushaf’ı ile ilgili özetle belirtmek gerekirse: İlk varak’ından önceki Osmanlıca 1226 (1811) tarihini taşıyan açıklamada bu Mushaf’ın Hz. Osman’ın mübarek eliyle yazıldığı kaydediliyorsa da, benim incelemelerime göre bu Mushaf Hz. Osman’ın şahsî nüshası olmadığı gibi oluşturduğu heyete yazdırdığı Mushaf’lardan biri de değildir"

http://www.belgehabe...p?haber_id=2799

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...