Jump to content

Recommended Posts

Ya tabii, o kadar merhametli ki, insanları yakarken içi kan ağlıyacakmış ama elden ne gelir, bir kere kendi kendine söz vermiş.

Sen bu kafayla mantıksızlık falan göremezsin, kalbin mühürlenmiş çünkü(!). Senin beynine bütün bu insanlık dışı şeyleri, saçmalıkları mantıklı görmeni sağlayacak özeli bir devre koyup, sonra da mühürlemişler ki, başka bir şekilde düşünemeyesin diye. İşte o mühür bazılarında ölene kadar kalır, bazılarında ise dikiş tutmaz, kendi kendine düşer.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Amcacım sen bilirsin, Allah Zeus'u nerede bulacak da yakacak? Bulamazsa sözü güme gitmez mi?

Bu arada güneşi suya daldırsaydı ceza olarak daha makul olmaz mı?

Taktı zeusa... Ateistler de bozuk plak gibi.

Sadece bir örnek Benim paşaya saygım vardır.

Ama kemalist-atatürkçülerin yaptığı ney sence? Töbe haşa Atatürkü herşeyden üstün tutanlar var. İşte bu ayet onlar içi siz aslında Atatürküde yakıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Heee 2-3 huri için bu kadar dünya malından fedakarlık yapıyoruz.

Yoksa bizde sizin gibi ahlaklı olsaydık, Ramzanda içki içerdik, dini günlerini zinada yapsak günahsız olarak sayardık. Domuz etini alıp yemek isterdik, günahsız bir dünya, wowww bugün kadil içilmez yaa ne kandili devam et.

Kandık bir huriye. Eeee Allah kimi nasıl mukafatlandıracağını bilir. Sabır onun sıfatlarındandır.

Sana Kuran ayetleriyle cevap vereyim:

Tevbe:111. Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah, bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O hâlde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır.

Nebe:31-34. Şüphesiz takvâ sahipleri için umulanı buldukları yer, bahçeler, üzüm bağları, göğüsleri tomurcuk gibi kabarmış yaşıt kızlar, içki dolu kâseler vardır.

Sitelerde Paylaş

Ya tabii, o kadar merhametli ki, insanları yakarken içi kan ağlıyacakmış ama elden ne gelir, bir kere kendi kendine söz vermiş.

Sen bu kafayla mantıksızlık falan göremezsin, kalbin mühürlenmiş çünkü(!). Senin beynine bütün bu insanlık dışı şeyleri, saçmalıkları mantıklı görmeni sağlayacak özeli bir devre koyup, sonra da mühürlemişler ki, başka bir şekilde düşünemeyesin diye. İşte o mühür bazılarında ölene kadar kalır, bazılarında ise dikiş tutmaz, kendi kendine düşer.

Yapan yaptığının sorumlusudur. Yapma demiş se inanmayıp yapıyorsan Allah'a Peygambere, Kurana Küfür ediyorsan gel canım diyip madalyamı verecekti.

Sen git dışarda birilerine küfür et gel bak ne oluyor. Yanmamak senin elinde.

Sitelerde Paylaş

Ama kemalist-atatürkçülerin yaptığı ney sence? Töbe haşa Atatürkü herşeyden üstün tutanlar var. İşte bu ayet onlar içi siz aslında Atatürküde yakıyorsunuz.

O zaten dinsiz, bizim birşey yapmamıza gerek yok. Senin putun için insan olmak önemli değil, kul olup ona tapmak önemli.

Sitelerde Paylaş

Bu mantıkla hareket edersek (ki buna mantık denmez ya) sizler esas Muhammed'i cehenneme gönderirisiniz. Kılına bile yüz sürüyorsunuz, şeyhleriniz şıhlarınız Türbeleriniz orada yatanlar ve o türbelerden medet umanlar, Muhammed in kılına yüz sürenler hep birlikte cehenneme gideceksiniz.

Not:Aslında bu başlıkta 2 tuzak var onu da hatırlatayım :D

Sitelerde Paylaş

Yapan yaptığının sorumlusudur. Yapma demiş se inanmayıp yapıyorsan Allah'a Peygambere, Kurana Küfür ediyorsan gel canım diyip madalyamı verecekti.

Sen git dışarda birilerine küfür et gel bak ne oluyor. Yanmamak senin elinde.

Yoo, bana hiç bir şey demedi, sana diyor mu yoksa? Haa, Muhammed'i tanrı yerine koyuyorsan, sen bilirsin.

Sitelerde Paylaş

Sana Kuran ayetleriyle cevap vereyim:

Tevbe:111. Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah, bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O hâlde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır.

Nebe:31-34. Şüphesiz takvâ sahipleri için umulanı buldukları yer, bahçeler, üzüm bağları, göğüsleri tomurcuk gibi kabarmış yaşıt kızlar, içki dolu kâseler vardır.

Bende bu ayetle başlayım.

İnsanlardan öylesi de var ki bilgisi olmadığı halde Allah hakkında münâkaşaya girişir ve her azgın Şeytanın peşine düşer. Hac Suresi 3. Ayet

Sadece alışveriş. Allah mukafatını vereceğini bildirmiştir.

Sen azim edip başardığın işlerden mükafat beklermisin? Beklersin, bu para olur, ödül olur, sevgi olur, onur olur, şeref olur.

Bakış açılarımız çok farklı sağduyu. Kim yanlış göreceğiz. Benim aklımda, beynimde, vicdanımda Allah varlığının aksie şüpe kırıntısı yoktur.

Daha çok tartışırız. Münazara ederiz. Ben sizi hoşgörü ile bakıyorum ve yanlış geleni bir şekilde inkar etmedende düzeltebilirsin diyorum.

Sitelerde Paylaş

O zaten dinsiz, bizim birşey yapmamıza gerek yok. Senin putun için insan olmak önemli değil, kul olup ona tapmak önemli.

Put değil. Kasa kasa kelimeyi sözde putlara benzetmek olmaz. İslam bir put göstermiş olsaydı veya oda alıntı olmuş olsaydı ve Hz. Muhammet bu puttan korkarak yazmış olsaydı şimdi o put emin ol biyerlerde olurdu.

Ben burda, yapsaydı,olsaydı,olmuş olsa gibi zaman kiplerini siz anlayı diye söylüyorum.Hz İsadan sonra ve roma imp. luğundan sonra geçen boşlukta insanlar yeniden sapıtıp taşları ilahlaştırmaya başladıklarında müjdelenen Peygamberimiz gelmişti ve yeni kanunlarla yeni dinle insanlığa bir şans daha verildi.

Neden son din, bunları yazanların sence bu kadar gücü olabilirmi. Hemen Kuraı değiştirip bir peygamber daha var deyip yeni mefaatlar elde edemezlermiydi.

Bir doğu romanın, bir bizansın, bir birleşik krallık'ın yeni bir peygambere neden gücü yetmedi.

Sitelerde Paylaş

Bu mantıkla hareket edersek (ki buna mantık denmez ya) sizler esas Muhammed'i cehenneme gönderirisiniz. Kılına bile yüz sürüyorsunuz, şeyhleriniz şıhlarınız Türbeleriniz orada yatanlar ve o türbelerden medet umanlar, Muhammed in kılına yüz sürenler hep birlikte cehenneme gideceksiniz.

Not:Aslında bu başlıkta 2 tuzak var onu da hatırlatayım :D

Kimse sürmüyor onun olmayıpta onun diyorlarsa zaten merak etme olar sizlerden de kötüdür halleri.

Sadece merak. Peygamber aşkını bilemezsiniz onun için sana burda alatılan faydasız kalır.

Sitelerde Paylaş

Kimse sürmüyor onun olmayıpta onun diyorlarsa zaten merak etme olar sizlerden de kötüdür halleri.

Sadece merak. Peygamber aşkını bilemezsiniz onun için sana burda alatılan faydasız kalır.

Yahu bir düzine karısı, cariyeleri olan, insanları öldürten, birbirine düşman eden, aile fertleri arasında bile ikilik sokan birisinin neresine aşık olabiliyorsunuz, anlamak güç.

Sitelerde Paylaş

Onların muhammed diye birinin olduğundan haberleri bile yoktu. Ayrıca muhammed diye biri de yoktu. Bedir, Uhut, Hendek savaşları mahalle kavgası tarzında iki grubun birbirine saldırması. 50-70 sene sonra öyle birinin olduğu söylentileri çıkıyor 100-200 sene sonra da yazıya geçiriliyor.

İstanbuldan, Romadan kalkıp o zaman adı bile bilinmeyen, haritada olmayan mekkeye mi gideceklerdi?

Tam çıkıyorum gitip yatıyım diyorum sabah ameliyatım var diyorum ama saçmalanmaz taraır diyorum. :wacko:

Vayyy, ayan mı oldu sana. Erdin mi yoksa bilimde.

Hoca tamamen atmasyonel cvp olduğu için sana tek diyeceğim Allah rahatlık versin iyi geceler.

Şu beyenmediğiniz araplara bak adamlar dünya tarihini baştan yazmışlar.

Neyse kasmayın bukadar hem yok hem bünyenize yazık. Yokluk içi bu kadar çaba sarfedilirmi yaa.

Sitelerde Paylaş

Yahu bir düzine karısı, cariyeleri olan, insanları öldürten, birbirine düşman eden, aile fertleri arasında bile ikilik sokan birisinin neresine aşık olabiliyorsunuz, anlamak güç.

Yav vardıda nedense çocuklar iki hanımından olmuş. Burdan ne anlarız sence. Aile planlaması. Töbe haşa.

Neyse iyi geceler. Yav biraz ılımlı olsanız. neyse...

Sitelerde Paylaş

Dostum Optimum,

Kuran'ı ben yazmadım, apaçık olduğunu da ben iddia etmedim. Yani beni suçlayacağına Kuran'ı yazanı suçlaman daha adil olur. Bir insan bile söz söylerken lafının nereye gideceğini düşünürken, kainatı yaratan tanrının bunu düşünememesi, yarım yamalak cümleler kurması, "indiği" zamanda bile sözünü 500 kez düzeltmek zorunda kalması kusura bakma ama bana tuhaf geliyor.

Zaten putperestlerin yaptığı eleştiri senin dediğin gibi anlamsız olsa Allah/Muhammed bu eleştiriyi ciddiye alıp "ayet indirmezdi". Ama ilk gelen ayet o kadar hatalı ki düzeltme de bir yere kadar olmuş.

"2000 yıl önce yaşasaydın ne yapacaktın" sorunu anlayamadım, onun için cevap veremiyorum.

Kuran da özellikle çelişki aradığımı sanıyorsan yanılıyorsun. Kuran'ın her ayeti "ben dünyadan habersiz bir kul tarafından yazıldım" diye bağırırken çelişki aramam bana hakaret olur. Bak ömrüm varsa "Kuran benzeri yazılabilir mi" isimli başlıkta Kuran'daki binlerce çelişkiyi ve yetersizlikleri ortaya koyacağım. Bunu da "Allah"ın icazeti doğrultusunda yapacağım. Oradaki benzeri ayetleri okursan, Kuran'ın ne olduğunu çok kolay anlarsın.

sevgili katalan kardeş kurana zaten inanmıyorsun ne indirildiğine ne gelene veya getirene. masal kitbı, hikaye kitabı neydi belirsiz bir arap bedevinin çobanın tekinin kafasına göre yazdığını inandığın saçma bir roman dediniz.alfabenin doğru dürüst bulunmadığı heleki okuması yazması dahi olmayan birinin o sıcak çölün ortasında kızgın güneşlin altında bunu yazmış olabileceğin aklına ve mantığına ters düşmüyormu .hatta muhammed adında bir bedevinin yaşamadığını dahi iddia ediyorsunuz sitede.peki bu kitabı bize uzaylılar mı getirdi peki.kendini akıllı sanıp bize filozofluk taslıyorsun .orada yanacaklar demekle neyi kastettiğini benden daha iyi biliyorsun ama ne yazık ki içindeki eski çağlardan kalma hayvan dürtülerin buna engel oluyor.insan kılıfına sahip olabilirsin ne yazıkki beynin ve zekan halen hayvanın zeka seviyesinin altında olup mutasyonunu tamamlayamamış.ama sana genede helal olsun bu hayvani zekanla kuranın varlığını idrak edip hiç üşenmeden içindekileri okumanı canı gönülden tebrik ederim.allah seni inşallah zeusla cehennem ateşinde yakmaz.

Sitelerde Paylaş

sevgili katalan kardeş kurana zaten inanmıyorsun ne indirildiğine ne gelene veya getirene. masal kitbı, hikaye kitabı neydi belirsiz bir arap bedevinin çobanın tekinin kafasına göre yazdığını inandığın saçma bir roman dediniz.alfabenin doğru dürüst bulunmadığı heleki okuması yazması dahi olmayan birinin o sıcak çölün ortasında kızgın güneşlin altında bunu yazmış olabileceğin aklına ve mantığına ters düşmüyormu .hatta muhammed adında bir bedevinin yaşamadığını dahi iddia ediyorsunuz sitede.peki bu kitabı bize uzaylılar mı getirdi peki.kendini akıllı sanıp bize filozofluk taslıyorsun .orada yanacaklar demekle neyi kastettiğini benden daha iyi biliyorsun ama ne yazık ki içindeki eski çağlardan kalma hayvan dürtülerin buna engel oluyor.insan kılıfına sahip olabilirsin ne yazıkki beynin ve zekan halen hayvanın zeka seviyesinin altında olup mutasyonunu tamamlayamamış.ama sana genede helal olsun bu hayvani zekanla kuranın varlığını idrak edip hiç üşenmeden içindekileri okumanı canı gönülden tebrik ederim.allah seni inşallah zeusla cehennem ateşinde yakmaz.

Sn Evrimboz,

Hangi yazdığınızı düzelteyim bilemedim. "En iyisi böyle kalsın" dedim içimden :D

Hakaretlerinizle birlikte sağlık ve mutluluklar dilerim

Not:Kalın yaptığım kısım özellikle hoşuma gitti

Sitelerde Paylaş

Muhammedin yaşamadığına inanmıyorum ben. Arapların kendi aralarında uydurdukları '' şehir efsanesi '' olsaydı islam bu kadar yayılamazdı. Bu kadar geniş kitleye yayılması için mutlaka zeki birisi tarafından yönlendirilmesi lazım. Bence muhammed gerçekten yaşamış o dönemki koşulları görüp bir yasa ve düzen kurmayı amaç edinmiş birisi. Kendi uydurdugu yasaları(kitabı) kendi menfaatlerine göre düzenlemiş ve elindeki fırsatı sonuna kadar kullanmış.

Sitelerde Paylaş

Kimse inkar etmez herşey onun eseri. Neyi ne zaman isterse yapabilme kudreti vardır Allah verdi Allah alır.

Çarpıtmalara cvplar veriliyor.

Sanki size giren cikan var. Yahu arkadaslar, allah "guneside yakacam, zeusuda yakacam" dese, bu allahi bir yaratici olmaktan cikaracak mi sizin gozunuzde? Cikarmayacak. Allahiniz size cocugunuzu kesin diyor, siz tipis tipis kesiyorsunuz. Allahin gunesi zeusu yakacak olmasi mi koyuyor size? "Lan zeusuda yakar, afroditi de" der gecer gidersiniz. Bu tur basliklar altinda heyecan yapmanizin geregi yok yani. Bu basliklar azicik mantigini kullanabilen insanlar icin. Yani sorguya cekiliyor gibi de hissedip ortaligi velveleye vermenize gerek yok. Rahat olun...

Sitelerde Paylaş

-Kafirler soru sordukça pot kırdığını anlayan ve hatasını düzelten Allah

-İsa’yı cehennemden kurtaran putperestler :D

-putperestlerin sorularını öngöremeyen Allah

Bir ayet

Enbiya 98- Gerçekten siz de, Allah'ın dışında taptıklarınız da cehennemin odunusunuz, siz ona varacaksınız.

Bir soru ve cevap

Sual: Enbiya suresinin 98. âyetinin mealinde, (Siz de, Allah'ı bırakıp da taptığınız şeyler de, Cehenneme girecektir) deniyor. Bir ateist, (Buna göre, Hıristiyanların taptığı Hazret-i İsa da, Cehenneme girecek) dedi. Buna nasıl cevap vermek gerekir?

Cevap:Meal okumak böyle yanlışlıklara sebep olur. Bu âyet-i kerimede, (ve mâ ta'budüne) ifadesindeki mâ, cansızlar için söylenir, orada (taptığınız şeyler)den maksat putlardır. İbni Abbas hazretleri buyurdu ki: Bu âyet-i kerime nazil olunca müşrikler, (Bizim ilâhlarımıza hakaret ediliyor) dediler. Putperestler, (İsa da mı cehenneme gidecek) diye, ateistler gibi aynı şeyi sordukları zaman, şu âyet-i kerime indi:

(Kendileri için daha önceden tarafımızdan iyilik takdir edilmiş olanlar, Cehennemden uzaktır) [Enbiya 101] (Kurtubi tefsiri)

http://www.webhatti....l#ixzz24kHCZn6z

Hatasını anlayan Allah’ın İsa’yı cehennemden kurtarışı

Enbiya 101. Tarafımızdan kendilerine güzel âkıbet takdir edilmiş olanlara gelince, işte bunlar cehennemden uzak tutulurlar.

Nerden biliyosun zeus vardı şimşek atamıyordu :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...