Jump to content

"Usturlab" nedir?

Recommended Posts

bilimin gelistigi yerde icatlar bol olur. iste bunuda müslüman bilimadamlarinin buldu. bulunmasaydi insanligin feleketi olurdu.

iste o büyük bulus taharet makinasi.

d786y.jpg

google sordum bu cikti. bu yarisi yalan dolan olan 20 müslüman bulusu 1400 yil gibi cok kisa bir süre icin cok fazla dogrusu. insanlik bu kadar cabuk ve HIZLI ilerlemeyi zor kaldirir. bu buluslarin yarisinin iptal edilmesini öneriyorum.

http://www.sabah.com...-buyuk-20-icadi

haa! ezan okuyan saati unutmamak lazim.

devami gelecek.

tarihinde kitapsiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir iddiada bulundun ben de aşağıdaki 2 basit soruyu sordum.

Tamam. Ben bilgilenmek istiyorum.

1) Müslümanlar ne zamandır bilimden bilinçli şekilde uzaklaştırılıyor?

2) Bu uzaklaştırma sürecini kimler başlattı ve uyguluyor?

Şimdilik bu 2 soru, dürüst ve kaynaklı cevapların başka sorularla ödüllendirilecek ve hepimiz gerçeği göreceğiz.

Bu 2 soru üzerine aşağıdaki iletiyi yazdın ve ben de saygı duyarak sabırla beklemeye başladım.

Gerçekten öğrenmek istiyorsan bunu uzunca açıklamaya çalışacağım sonra. Şimdi çıkmam gerek,inan zamanım çok kısıtlı katalan. hatta foruma bazen günler sonra girebiliyorum. söz veriyorum sorularının açıklamasını yaparım en kısa zamanda.

hayırlı akşamlar.

Sonra da uzun bir aradan sonra gelip aşağıdaki cevabı yazmışsın.

ilk olarak açılış amaçlı bir soruyla başlayabiliriz fitneci katalan,

neredeyse bütün filmlerde ana tema nedir; bir iyi taraf vardır bir de kötü taraf vardır. tüm film bu iki taraf arasında geçen olaylar etrafında döner durur. ve çoğu zaman iyi olan taraf kazanır. bunu inkar edebilirmisin, pek zannetmem. yani ortada iyi ve kötü mücadelesi var ve bunun trilyonlarca versiyonu yazılabilir. ama ana tema hep sabittir.

Dünya üzerinde de bir iyi taraf bir de kötü taraf vardır. sen hangi taraftasın hiç düşündün mü?

bunu şu nedenle soruyorum, "kime neye göre iyiyiz ve kötüyüz?"

Dostum bu mudur olayın? :lol:

sınavcı katalandan selamlarla

deniyon, başaramıyon, yılmıyon ama yine deniyon yine duvara kafa atıyon :D

Sitelerde Paylaş

buradaki kara davut bilimadamı diye zikredilmiş ancak eserleri:

Şerh-i delaili hayrat ---> salavatları topladığı kitabı

telhisi takriri kavanin-----> padişaha sunduğu kanunlarının özeti

Şerh-i Kaside-i Nuniye----->hızırbey in kaside-i nuniyesinin açıklaması

Mikdaru'l-Kâmus -----> bunu bilmiyorum (eski ölçü birimleri için hazırladığı sözlük olabilir.)

malumat ------> akaid ve kelam üzerine olan kitabı

Risaletü İsâ-Gûcî-----> bunu da bilmiyorum ( ama Aristo'nun mantık kitaplarının ilki olan Kategorilerin anlaşılmasını sağlamak amacıyla kaleme alınan,Süryânî asıllı Yeni Eflâtuncu filozof Fur-fûriyûs'un îsâğücî isimli eserinin açıklaması olabilir.)

bu eserler içinde bilim ile ilgili olanına rastlamadım.eğer bilen varsa ve açıklarsa sevinirim.ve kara davut bu eserler içerisinde en çok delaili hayrat ile bilinir.diğer eserlerinin varlığından haberdar olan pek yoktur.

Sitelerde Paylaş

Bir iddiada bulundun ben de aşağıdaki 2 basit soruyu sordum.

Bu 2 soru üzerine aşağıdaki iletiyi yazdın ve ben de saygı duyarak sabırla beklemeye başladım.

Sonra da uzun bir aradan sonra gelip aşağıdaki cevabı yazmışsın.

Dostum bu mudur olayın? :lol:

sınavcı katalandan selamlarla

deniyon, başaramıyon, yılmıyon ama yine deniyon yine duvara kafa atıyon :D

Terfi edince ağır abi olmuşsun fitneci katalan.

cidden uzun zamandır başka şeylerle çok meşguldüm dönemedim. şimdilik sana sadece hangi tarafta olduğunu sorarak başladım. Sen cevap vermekten kaçındın doğal olarak. bence hangi tarafta olduğunu bilmiyorsun. Sana yardımcı olması için bir belge gönderiyorum belki hangi tarafta olduğunu görürsün;

http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?action=media;sa=item;in=30360

Bana karşı aynı cümleyi kullanabilirsin belki ama şu kesin ki ; "şuan sahip olduğun fikirlerin sana ait değil"

Ateist olarak iyilikte veya insanlıkta zirve yaptığını düşünüyorsan neden kötülerin tarafındasın katalan? Savunduğun değerlerle örtüşmüyor. ayetlere karşı çıkıyorsun haksızlıklar olduğunu iddia ediyorsun ama neden halen yanlış taraftasın. dünyada ve türkiyede olan hiçbirşey tesadüf değildir.tesadüf diye birşey yoktur.

devamı gelecek...

Sitelerde Paylaş

Terfi edince ağır abi olmuşsun fitneci katalan.

cidden uzun zamandır başka şeylerle çok meşguldüm dönemedim. şimdilik sana sadece hangi tarafta olduğunu sorarak başladım. Sen cevap vermekten kaçındın doğal olarak. bence hangi tarafta olduğunu bilmiyorsun. Sana yardımcı olması için bir belge gönderiyorum belki hangi tarafta olduğunu görürsün;

http://www.masonlar....a=item;in=30360

Bana karşı aynı cümleyi kullanabilirsin belki ama şu kesin ki ; "şuan sahip olduğun fikirlerin sana ait değil"

Ateist olarak iyilikte veya insanlıkta zirve yaptığını düşünüyorsan neden kötülerin tarafındasın katalan? Savunduğun değerlerle örtüşmüyor. ayetlere karşı çıkıyorsun haksızlıklar olduğunu iddia ediyorsun ama neden halen yanlış taraftasın. dünyada ve türkiyede olan hiçbirşey tesadüf değildir.tesadüf diye birşey yoktur.

devamı gelecek...

Dostum bilirsin ben imtihancıyım (fitneci) ve bundan yüksünmem :D Bu arada sen hala sorulara yanıt vermemişsin. Kötülerin yanında değilim aksine kötülerle ve kötülükle mücadele etmek için bu yaştan sonra gözlerimi feda ediyorum.

Not:Hala putperestim, ben Allah gibi ikide birde fikir değiştirmem :D

Okuyacan, anlayacan ama birşey yokmuş gibi yapacan

Sitelerde Paylaş

Dostum bilirsin ben imtihancıyım (fitneci) ve bundan yüksünmem :D Bu arada sen hala sorulara yanıt vermemişsin. Kötülerin yanında değilim aksine kötülerle ve kötülükle mücadele etmek için bu yaştan sonra gözlerimi feda ediyorum.

sabit fikirli olduğunu kabul ediyorsun yani. çünkü belge veya video eklediğimde hiç bakmıyor izlemiyorsun. korkuyorsun, gerçeklerden kaçıyorsun.

tıpkı bunlar gibi bu toplumu ve ortadoğuyu bilinçli bir şekilde pazarlayan parçalayan eleman yetiştiriliyor.

http://www.haberturk.com/dunya/haber/706898-ajan-din-adamlari

soruların etrafında dolaşmayı severim.

Sitelerde Paylaş

Sözünü tutmayan, tutamayan arkadaşım optimum

Kalın kısma bakmanı tavsiye ederim (sabit fikir konusundaki saptırmana cevaptır :D ). Sonra da verdiğin sözü tutmak için enerji harcamanı.

Safsata dolu linklere harcayacak vaktim yok. Varsa bildiğin buyur yaz.

Sitelerde Paylaş

değerli vaktini bana harcama,çok daha önemli işlerin vardır. zamanını çaldığım için kusura bakma...!

ben zaman buldukça başlıklarla,yazılarla,kaynaklarla vs birilerinin kafasında bir ışık yakmak için uğraşmaya devam ediyorum edeceğim. dış dünyada da aynı şekilde devam ediyorum. başaramazsam bile bu uğurda öleceğim.

Sitelerde Paylaş

Islamin bilime katkilari saymakla bitmez; gunesin aslinda camura battigini, dunyanin duz oldugunu, daglarin kazik niyetine cakildigini, evrimin yalan dolan oldugunu, insanin kalbiyle dusundugunu, gogun yere dusmemesi icin tutuldugunu, ayin aslinda bir isik kaynagi oldugunu, akdeniz ile atlas okyanusunun hicbir suretle birbirine karismadigini bizlere ayetleri ile ispatlayan islamin kitabi olmustur. Butun bunlari gormezmisiniz ey ateistler?

Sitelerde Paylaş

Optimum , Başlığının içeriğiyle alakalı bilgilenmek istersen yolladığım linke bir göz at..Mümkünse başlığın tamamını oku..

http://www.ateistfor...240#entry910762

okudum placebo. yazında verdiğin kaynağı araştırıp ondan sonra yorum yapmak isterim.

bu halkı din kisvesi altında yüzlerce yıldır dolandıran "sahte dindar" lara sizden çok ben karşıyım. siz işin dışındasınız, biz içindeyiz. bunlardan en çok biz çekiyoruz. Din afyon değildir, münafıkların en büyük silahıdır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...