Jump to content

Astral Seyahat

Recommended Posts

Astral seyahat terimi Okültizm’de ve Teozofi'de kullanılan bir terim olup, kişinin uyku gibi hallerde parapsikoloji'ye inanan kişilerce esîrî beden ya da astral beden (Spiritüalizm’de duble) denilen, astral seyahate inanan kişiler tarafından süptil madde denilen maddelerden oluştuğu söylenen "bedeniyle" fiziksel bedeni dışında, yine bu kişiler tarafından iddia edildiğine göre bilinci yerinde olarak, başka mekanlarda dolaşmak üzere yaptığı yolculuğu ve bu bedeniyle geçirdiklerini söyledikleri deneyimleri ifade eder. Kaynak

Bir dönem astral seyahati araştırdım ve hatta deneyimledim.Eğer böyle bir şey varsa ruh da olabilir diye düşündüm. Bir iki kez beden dışına(!) çıktım. Fakat gerçeği anlamam uzun sürmedi. Beden dışına çıkma olayı tamamen rüya halinde gerçekleşiyor. Gerçek zaman ve mekanla hiç bir ilgisi yok. Burada ki olay beynin insana oynadığı bir oyundan ibaret. Astral seyahat biliçli bir halde kesinlikle mümkün olmuyor transa girmeniz gerekmektedir. Transa girmekte hemen hemen insanın uyku halidir ve bu durumda beyin rahatlıkla ve net bir şekilde hayal kurabilmektedir. Yani bir nevi rüya görüyorsunuz. Buda ruhun olmadığını ispatlıyor bence... Bizim ruh dediğimiz şey bilincimiz olmasın?

Not: Astral seyahati bizzat kendim deneyimledim ve bilinçli olarak yapılan bir seyahat kesinlikle değil, bundan eminim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 81
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

iyi güzel. deneyimlemişsin.

ruhun olmadığını falan ispatlamışsın.

bilinçli yaptığın bir şey değilmiş vs..

tamam da niye uğraşıyorsunuz böyle abuk sabuk şeylerle?

Araştırmak kötü bir şey mi? Şimdi kendim daha emin oldum çünkü bu işle ciddi ciddi uğraşan kişiler var hatta mevlana bile bu işlerle uğraşşıyordu hatta tuhunun bedene gümüş bir kordonla bağlı olduğunu bile söylüyordu.. bu yüzden araştırma gereği duydum..
Sitelerde Paylaş

Araştırmak kötü bir şey mi? Şimdi kendim daha emin oldum çünkü bu işle ciddi ciddi uğraşan kişiler var hatta mevlana bile bu işlerle uğraşşıyordu hatta tuhunun bedene gümüş bir kordonla bağlı olduğunu bile söylüyordu.. bu yüzden araştırma gereği duydum..

mevlana tezinin kanıtıyla mı uğraşıyordun? olmayan allah da seni güldürsün..

tarihinde nihilistik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Astral seyahat elbette sadece bir zihin halidir. Rüyadan farkı olduğunu sanmam. Ama rüyalarda çeşit çeşit elbette.

Rüya halinde uçmak ve gezmek ne ruhun varlığını kanıtlar ne yokluğunu. Ne alaka yani?

Varlığını mı yokluğunu mu kanıtlar, astral seyhati biraz araştırırsanız bu işle uğraşanların iddialarının ne kadar büyük görürsünüz.
Sitelerde Paylaş

Otobüs seyahati daha az zahmetli ve çok daha gerçekçidir. Herşey gerçek hayatta olduğu gibidir bire bir. Gittiğin yerden bir anlık uyanmayla geri dönmezsin.En güzel anında dışardan gelen rahatsız edici bir ses seni uyandırıp bir anda yatağına döndürmez.

Üstelik otobüsde kek ve kahve filan da veriyorlar.

Sitelerde Paylaş

Astral seyahat terimi Okültizm’de ve Teozofi'de kullanılan bir terim olup, kişinin uyku gibi hallerde parapsikoloji'ye inanan kişilerce esîrî beden ya da astral beden (Spiritüalizm’de duble) denilen, astral seyahate inanan kişiler tarafından süptil madde denilen maddelerden oluştuğu söylenen "bedeniyle" fiziksel bedeni dışında, yine bu kişiler tarafından iddia edildiğine göre bilinci yerinde olarak, başka mekanlarda dolaşmak üzere yaptığı yolculuğu ve bu bedeniyle geçirdiklerini söyledikleri deneyimleri ifade eder. Kaynak

Bir dönem astral seyahati araştırdım ve hatta deneyimledim.Eğer böyle bir şey varsa ruh da olabilir diye düşündüm. Bir iki kez beden dışına(!) çıktım. Fakat gerçeği anlamam uzun sürmedi. Beden dışına çıkma olayı tamamen rüya halinde gerçekleşiyor. Gerçek zaman ve mekanla hiç bir ilgisi yok. Burada ki olay beynin insana oynadığı bir oyundan ibaret. Astral seyahat biliçli bir halde kesinlikle mümkün olmuyor transa girmeniz gerekmektedir. Transa girmekte hemen hemen insanın uyku halidir ve bu durumda beyin rahatlıkla ve net bir şekilde hayal kurabilmektedir. Yani bir nevi rüya görüyorsunuz. Buda ruhun olmadığını ispatlıyor bence... Bizim ruh dediğimiz şey bilincimiz olmasın?

Not: Astral seyahati bizzat kendim deneyimledim ve bilinçli olarak yapılan bir seyahat kesinlikle değil, bundan eminim.

senin astral seyahat dediğin şey lucid dream denen şey.. yani bilinçli rüya.. rüya gördüğünü bir şekilde fark edersin, hatta rüyada ona göre davranırsın.. vs..

Sitelerde Paylaş

senin astral seyahat dediğin şey lucid dream denen şey.. yani bilinçli rüya.. rüya gördüğünü bir şekilde fark edersin, hatta rüyada ona göre davranırsın.. vs..

Lucid rüya astral seyahati kolaylaştıran farklı bir yöntemdir. Uyanıkken biliç altına telkinler yolu ile komut verilir ve rüyada uyanmanız sağlanır. Lucid rüya deneyimim oldu oda maalesef biliçli olan bir şey değil. Bir nevi rüya içinde rüya görmek denilebilir.
Sitelerde Paylaş

Godless_cat

Astral seyahatle ilgili deneyimlerin var mı?

Var ise varlık gösterdiğin katmanlarda senden başkaları var mıydı?

Vardı ise kendilerine "gözcüler" diyen gözlerinin irisi olmayan 2-3 metre boyunda bir takım başka varlıklar, yaşam formları mevcut muydu?

Sitelerde Paylaş

Godless_cat

Astral seyahatle ilgili deneyimlerin var mı?

Var ise varlık gösterdiğin katmanlarda senden başkaları var mıydı?

Vardı ise kendilerine "gözcüler" diyen gözlerinin irisi olmayan 2-3 metre boyunda bir takım başka varlıklar, yaşam formları mevcut muydu?

Ben öyle bir şey görmedim. Fakat gördüğünü iddia edenler var. Hem olsa bile ne olacak bunlar beynin birer oyunu :)
Sitelerde Paylaş
  • 7 years later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...