Jump to content

Farzedelim ki dünyada herkes ateist

Recommended Posts

Ben öyle demedim, o şekilde algıladıysan üzülürüm. Ben bazı bilim adamları bu şekilde çarpıtma yapabilir ki bunun örnekleri var, gözümüzü açalım diyorum. Her önümüze konana bilimsel demeyelim diyorum.

Tekrar özür dilerim.

Troth sana da teşekkür ederim.

Al Ne dediğin burada yazıyor.

Tama içlerinde bu duygu olsun. Benim sıkıntım bulunan fosilleri olduğu şekliyle halka göstersinler. Üzerine ekleme veya çıkarma yapmasınlar. Bilgisayar ortamında maymun insan arası bir canlıymış gibi insanlara göstermesinler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 92
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Ben öyle demedim, o şekilde algıladıysan üzülürüm. Ben bazı bilim adamları bu şekilde çarpıtma yapabilir ki bunun örnekleri var, gözümüzü açalım diyorum. Her önümüze konana bilimsel demeyelim diyorum.

Tekrar özür dilerim.

Sadece gördüklerimi dile getirdim :)

Sitelerde Paylaş

Benim sıkıntım bulunan fosilleri olduğu şekliyle halka göstersinler. Üzerine ekleme veya çıkarma yapmasınlar. Bilgisayar ortamında maymun insan arası bir canlıymış gibi insanlara göstermesinler.

Bu bilgisayar çizimlerinin sonucunda evet o fosil aynen yaşarken öyleydi diyebilir miyiz? Bu kesin mi?

Sitelerde Paylaş

Benim sıkıntım bulunan fosilleri olduğu şekliyle halka göstersinler. Üzerine ekleme veya çıkarma yapmasınlar. Bilgisayar ortamında maymun insan arası bir canlıymış gibi insanlara göstermesinler.

Bu bilgisayar çizimlerinin sonucunda evet o fosil aynen yaşarken öyleydi diyebilir miyiz? Bu kesin mi?

Kesin olmasa kriminolojide kullanmazlardı değil mi?

Bir kaç vaka böyle doldurma yöntemiyle çözüldü bildiğim kadarıyla.

İskelete et ekliyorlar.

O zaman itiraz etmiyorsunuz da, şimdi mi ediyorsunuz?

Sana ne resmi çıkarsaydı?

İsa resmi gibi bir resim mi?

Planlaırnı, inançlarını bozuyor o resimler.

O yüzden kıçını yırtıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Kesin olmasa kriminolojide kullanmazlardı değil mi?

Bir kaç vaka böyle doldurma yöntemiyle çözüldü bildiğim kadarıyla.

İskelete et ekliyorlar.

O zaman itiraz etmiyorsunuz da, şimdi mi ediyorsunuz?

Sana ne resmi çıkarsaydı?

İsa resmi gibi bir resim mi?

Planlaırnı, inançlarını bozuyor o resimler.

O yüzden kıçını yırtıyorsun.

Resim çıkarmasınlar diyorum. Ne buldularsa onu koysunlar önümüze.

Sitelerde Paylaş

Resim çıkarmasınlar diyorum. Ne buldularsa onu koysunlar önümüze.

Ne buldularsa koyuyorlar zaten.

Senin beklentin farklı.

Bunu kabul et.

Ayrıca bilim adamı çarpıtma yapmaz.

Hata yapar. Ama hatasını en kısa sürede başkası farkeder düzeltir.

Senin o dediğin olaylar da bir hata idi.

Onları farkedenler de bilim adamlarıydı.

Yoksa müslümanlar bin yıl okusa o hataları farkedecek bir beyin çıkartamazdı zaten :)

Sitelerde Paylaş

İşte insanlara bu makaleyi de okutalım diyorum, hepsi bu:

New Scientist dergisindeki 16 Ekim 1999 tarihli bir makalede ise şunlar yazılıdır:

Haeckel'in keskin yasasının yanlış olduğu yakın bir zaman sonra gösterildi. Örneğin, erken insan embriyosunun hiçbir zaman bir balık gibi solungaçları yoktur ve embriyo hiçbir zaman erişkin bir sürüngene ya da maymuna benzer evrelerden geçmez.

Konunun daha da ilginç bir başka yönü ise, Ernst Haeckel'in aslında ortaya attığı Rekapitülasyon teorisini desteklemek için çizim sahtekarlıkları yapmış olmasıdır. Haeckel, balık ve insan embriyolarını birbirine benzetebilmek için sahte çizimler yapmıştır. Bunun ortaya çıkmasından sonra yaptığı savunma ise, diğer evrimcilerin de benzeri sahtekarlıklar yaptığını belirtmekten başka bir şey değildir:

Bu yaptığım sahtekarlık itirafından sonra kendimi ayıplanmış ve kınanmış olarak görmem gerekir. Fakat benim avuntum şudur ki; suçlu durumda yanyana bulunduğumuz yüzlerce arkadaş, birçok güvenilir gözlemci ve ünlü biyolog vardır ki, onların çıkardıkları en iyi biyoloji kitaplarında, tezlerinde ve dergilerinde benim derecemde yapılmış sahtekarlıklar, kesin olmayan bilgiler, az çok tahrif edilmiş şematize edilip yeniden düzenlenmiş şekiller bulunuyor.

Sitelerde Paylaş

Tekrar özür dilerim.

Bilim çarpıtma yapanları doğası gereği zaten eliyor. Kimse Tanrı'nın olduğunu bilipte tanrı yoktur demez. Böyle bir insan en fazla dinler uydurmadir der. Zaten benim en sinir olduğum Müslüman argümanı "Allah'ın olduğunu bal gibi biliyorsunuz da işinize gelmediği için yok diyorsunuz." sacmalamasıdır. Sonsuz bir ölümden sonra yasamın olduğunu bilipte bu dünyada ne işimize gelmeyebilir? Mesela S. Hawking'in bu dünyada ne işine gelmeyebilir ki tanrı yok desin?

Sitelerde Paylaş

New Scientist dergisindeki 16 Ekim 1999 tarihli bir makalede ise şunlar yazılıdır:

Haeckel'in keskin yasasının yanlış olduğu yakın bir zaman sonra gösterildi. Örneğin, erken insan embriyosunun hiçbir zaman bir balık gibi solungaçları yoktur ve embriyo hiçbir zaman erişkin bir sürüngene ya da maymuna benzer evrelerden geçmez.

Konunun daha da ilginç bir başka yönü ise, Ernst Haeckel'in aslında ortaya attığı Rekapitülasyon teorisini desteklemek için çizim sahtekarlıkları yapmış olmasıdır. Haeckel, balık ve insan embriyolarını birbirine benzetebilmek için sahte çizimler yapmıştır. Bunun ortaya çıkmasından sonra yaptığı savunma ise, diğer evrimcilerin de benzeri sahtekarlıklar yaptığını belirtmekten başka bir şey değildir:

Bu yaptığım sahtekarlık itirafından sonra kendimi ayıplanmış ve kınanmış olarak görmem gerekir. Fakat benim avuntum şudur ki; suçlu durumda yanyana bulunduğumuz yüzlerce arkadaş, birçok güvenilir gözlemci ve ünlü biyolog vardır ki, onların çıkardıkları en iyi biyoloji kitaplarında, tezlerinde ve dergilerinde benim derecemde yapılmış sahtekarlıklar, kesin olmayan bilgiler, az çok tahrif edilmiş şematize edilip yeniden düzenlenmiş şekiller bulunuyor.

Sahtekarlık değil.

Verisiz tamamlama diyelim.

Bazı bilim adamları bir teoriyi baştan sona kafasında tasarlarsa, bu teoriyi güçlendirecek verileri teoriye yerleştirirken eksik yerleri kendisi tamamlama yoluna gidebilir.

Bu adamcağız da aradaki eksik noktaları kendisi tamamlama yoluna gitmiştir.

Başka bir bilim adamı da buna kafayı takmıştır, incelemiştir.

Sonuçta bu olaylar bilim dünyası içinde cereyan ediyor cübbeli.

Bir bilim adamının yaptığı hatayı anlayan da başka bir bilim adamı, müslüman değil :)

Sitelerde Paylaş

Erken balık embriyosunun da bir yetişkin balık gibi solungaçları var mıdır ki?

Sitelerde Paylaş

Lütfen bana kızmayın. Bilimi de denetleyin, tek isteğim bu.

Sürekli denetliyorum , bilimde her sey değişebilir ama şu kesine yakındır evrim teorisi çökmez eklemeler olur küçük değişiklikler olur hatta büyükte olabilir ama iskeleti temeli değişmeze yakındır değişmez diye kesin bir yargı, ihtimal ne kadar küçükse bile yanlıştır.

Sitelerde Paylaş

Sürekli denetliyorum , bilimde her sey değişebilir ama şu kesine yakındır evrim teorisi çökmez eklemeler olur küçük değişiklikler olur hatta büyükte olabilir ama iskeleti temeli değişmeze yakındır değişmez diye kesin bir yargı, ihtimal ne kadar küçükse bile yanlıştır.

İşte bu bakış açısında olan insanların elini öperim.

Sitelerde Paylaş

bilimde herşey değişmez bu yanlış bir yargı! 5+5 10 dur. Yer çekimi, hız vs. Bunlar değişmez. Bilimsel bir gerçek haline gelmiştir. Evrim bir gerçektir çökmesi gibi bir durum söz konusu bile değil. Teori olan evrimin oluş şeklidir.
Sitelerde Paylaş

bilimde herşey değişmez bu yanlış bir yargı! 5+5 10 dur. Yer çekimi, hız vs. Bunlar değişmez. Bilimsel bir gerçek haline gelmiştir. Evrim bir gerçektir çökmesi gibi bir durum söz konusu bile değil. Teori olan evrimin oluş şeklidir.

Yerçekimi hız kanunlar vs onları açıklama gereği duymadım herkes bilir onları :D benim evrim hakkındaki görüşüm budur Nerdeyse değişmez denecek kadar kesindir ama bana göre çok çok küçük bir ihtimalde olsa değişmesi söz konusudur. Daha doğrusu göz önünde bulundurulmalıdır tabiki şahsi görüşüm

tarihinde Troth tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evrim bir gerçektir çökmesi gibi bir durum söz konusu bile değil. Teori olan evrimin oluş şeklidir.

Evrim bir gerçektir. Ama ben evrimi sizin anladığınız gibi anlamıyorum. Benim evrimden anladığım bir populasyondaki bireyler iklim şartları vs. gibi sebeplerle güçlenirler, boyları uzayabilir, kısalabilir, derilerinin renkleri değişebilir veya tamamen türleri tükenebilir.

Benim karşı durduğum türden türe geçiştir. Doğal seçilim, varyasyon ve mutasyonlar yeni bir türün ortaya çıkışında yetersizdir.

Sitelerde Paylaş

Yerçekimi hız kanunlar vs onları açıklama gereği duymadım herkes bilir onları :D benim evrim hakkındaki görüşüm budur Nerdeyse değişmez denecek kadar kesindir ama bana göre çok çok küçük bir ihtimalde olsa değişmesi söz konusudur. Daha doğrusu göz önünde bulundurulmalıdır tabiki şahsi görüşüm

Evrimin karşısında ihtimal kalmadı ki.

Bir tek akıllı tasarım (kısaca tanrı) senaryosu var.

Sen bu senaryoya az da olsa ihtimal veriyorsan evrimin küçük de olsa yanlışlanabilirliği vardır dersin.

Bu senaryo beş para etmediğine göre, evrim gerçektir.

Bakın bu akıllı tasarımcıların dayatmasıdır.

Evrimin yanlışlanabilirliği yok.

Yerçekimi ile eşdeğer bir şey evrim.

Tanrıcılar halen daha tanrı beklentisinde olduğu için böyle söylerler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...