Jump to content

Baş açmak günah değildir

Recommended Posts

Dini inancımdan değil kendim istediğim için böyle giyiniyorum diyen birisine( şayet bu kişiye bir sekilde böyle giyinmesi baskı yoluyla kabul ettirilmemişse) ve bu kişi bilimsel olarak kendi kararlarını verecek yaştaysa bu kararından ötürü kimse karışmamalı.

Teşekkür ederim.

Sitelerde Paylaş

Neden? Bilim öğrenmek insanı ateist yapmıyorsa, sen nasıl ateist oldun?

fanatik dincileri bilim bile yola getiremez onlar bilmsel olarak dünyanın yuvarlak olduğu kanıtlandığı halde dünya yuvarlak değildir diyorlar, neden? çünkü inançlı insandan bilim insanı olmaz!..
Sitelerde Paylaş

fanatik dincileri bilim bile yola getiremez onlar bilmsel olarak dünyanın yuvarlak olduğu kanıtlandığı halde dünya yuvarlak değildir diyorlar, neden? çünkü inançlı insandan bilim insanı olmaz!..

Benden fanatiğini bu forumda gördün mü?

Ben dünya yuvarlaktır diyorum ve bilime ödeneğin çok daha fazla olmasından yanayım.

Sitelerde Paylaş

Benden fanatiğini bu forumda gördün mü?

Ben dünya yuvarlaktır diyorum ve bilime ödeneğin çok daha fazla olmasından yanayım.

o zaman cüppeli sen er geç hakikati yakalayacaksın derim. senin adına ateist cafede bir başlık açtım çünkü sende birşeyler var çok yakındır sen dinlerin bir insan ürünü olduğunu anlayacaksın.
Sitelerde Paylaş

o zaman cüppeli sen er geç hakikati yakalayacaksın derim. senin adına ateist cafede bir başlık açtım çünkü sende birşeyler var çok yakındır sen dinlerin bir insan ürünü olduğunu anlayacaksın.

Ben gerçeğin peşindeyim, saf, duru ve temiz gerçeğin. Hep beraber bu gerçeği bulalım.

Sitelerde Paylaş

Artık günah veya değil farketmez bu bir gelenek oldu bir ailede başörtüsü gelenek haline gelmişse ters düşeni sindirirler din kitap olayı çoktan geçti hatta örnekleri var toplum baskısı olarak annem ve teyzemler anneannemi ziyarete gittiklerinde kapanirlardı aile baskısı yoktu ama el neder felsefesi vardı yani kitap olayı bitti toplumsal bir gelenek oldu.

Sitelerde Paylaş

Artık günah veya değil farketmez bu bir gelenek oldu bir ailede başörtüsü gelenek haline gelmişse ters düşeni sindirirler din kitap olayı çoktan geçti hatta örnekleri var toplum baskısı olarak annem ve teyzemler anneannemi ziyarete gittiklerinde kapanirlardı aile baskısı yoktu ama el neder felsefesi vardı yani kitap olayı bitti toplumsal bir gelenek oldu.

Katılmamak elde değil, güzel tespit.

Din kan kaybediyor bunun farkındayım. En azından bu ülkede.

Sitelerde Paylaş

türban belasından kurtulmak için ekonomik özgürlük bile yetmiyor..

toplumsal özgürlük de gerekiyor.

yani erkek egemen dinsel dayatmaya karşı toplu bir tavır şart.

ama bunu türkiye gibi taş devrindeki bir ülkede görmek olanaksız..

O kadar karamsar olma bak şu yorumu oku:

Troth, on 30 August 2012 - 03:47 PM, said:

Sitelerde Paylaş

açık giyinen kadın kendini alçaltır deniyor.

iyi de açık giyinen erkek kendini alçaltmıyor..

sorun ne o zaman..

sorun erkeklerin kıskançlığı,ikiyüzlülüğü,ahlaksızlığı..

çare ne..

dayak ve türban değil herhalde..

Aynen katılıyorum. Sadece erkek egemenliğinde kurulmuş bu düzen yanlıştır.

Sitelerde Paylaş

açık giyinen kadın kendini alçaltır deniyor.

iyi de açık giyinen erkek kendini alçaltmıyor..

sorun ne o zaman..

sorun erkeklerin kıskançlığı,ikiyüzlülüğü,ahlaksızlığı..

çare ne..

dayak ve türban değil herhalde..

Açık giyinen veya kapalı giyinen ne ya? Memeleri ortada gezen kadınları ve penisleri açıkta gezen erkeklerin olduğu kabileler var kimse kimseye tecavüz etmiyor ya da erkekler cükleri erekte gezmiyor ve bu kabileler cogu ıslam ülkesinden daha huzurlu yasıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Açık giyinen veya kapalı giyinen ne ya? Memeleri ortada gezen kadınları ve penisleri açıkta gezen erkeklerin olduğu kabileler var kimse kimseye tecavüz etmiyor ya da erkekler cükleri erekte gezmiyor ve bu kabileler cogu ıslam ülkesinden daha huzurlu yasıyorlar.

Onlar onu başarmışlar gerçekten ilginç. Aslında şu an bize ilginç gelen olay insanın ve insanın doğadaki yerinin doğal hali :)

Sitelerde Paylaş

Olamaz açıldıkça kabilelere mi dönüşecez yoksa?

Sitelerde Paylaş

Türban taktırmama dayatmasını da bırakmalı mıyız sence? Daha önemli meseleleri yok mu bu ülkenin?

Temel hak ve Hürriyetlerde Toplumun Kabul ettiği edep ve ahlaka aykırı olmamak şartıyla insanlar giyim ve kuşamlarında hürdür.Ancak Türkiye Cumhuriyetinin kılık ve kıyafet kanununa görede dini kisvelerle aleni olarak dolaşılamaz. Ben Bir Bektaşi dervişiyim Haydarimi tacımı Kuşağımı tekkede giyinirim.Türbanda kadınlar için bir dini kisvedir.En azından Ehli sünnet mezheplerinin kadınlarının bir giyim tarzıdır.Buna rağmen Türbanlılara aleniyet yasaklanmamıştır.Öylede olmalıdır ancak bunun sınırlamalarıda olmalıdır.Mesela Bir Hakim bayanın Türbanlı olması tarafsızlığı açısından hoş karşılanamaz.Bunun dışında gerek ehli sünnet mezhepleri gerekse bunun dışında olan insanlar açısındanda Türbanlı olmak hoş karşılanamaz.Mesela Tekirdağda bir içkili restorana girmiştim.Gözlerime inanamadım Türbanlı bir bayan garsonluk yapıyordu!?Yine başka bir içkili gazinoda Türbanlı bir bayan bira içiyordu! bu Benim açımdan hoş karşılansada Ehli sünnet mezhebi açısından hoş değildir. Keza Türbanlı bayanların İçkili restoranlarda içmeseler bile oturmaları ! Barlarda eğlenmeleri!Kaldıki Türban Hiristiyan rahibelerdede vardır.Ama Onlar bu türlü inançlarını küçük düşürücü hareketlerde bulunmuyorlar. Bizde ise Ruhbanlık olmadığından önüne gelen Türban ve haşimağalı(Maşallah kendilerini plajlardanda esirgemiyorlar!!)Ama ne candan nede canandan vazgeçebiliyorlar.Mademki o kisvedsin ona layık olacaksın.Evet zorlama yapamasakda zıttımıza gidiyor.

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...