Jump to content

Ateistler et yememeli

Recommended Posts

Ayrıca ölen Naziler için törenler kilisede yapılmazdı. Cenazeler'de hristiyanlıkla ilgili en ufak bir uygulama bulunmazdı. Ayrıca intihar etmeden önce bedeninin yakılmasını söylemiştir. Hristiyan birisinin kesinlikle yapmaması gereken bir uygulamadır.

şaka gibisin gerçekten..

hitler kiliseyi ve mevcut hıristiyanlığı reddediyor diyorum, sen "neden kiliseye gitmiyor, hıristiyan ritüeller neden yok" diyorsun..

nedenini söylüyorum işte daha kaç kez söyleyelim.. o hıristiyanlığın tanrısına inanıyor sadece, dinini ibadetini ritüelini reddediyor..

bugün "ben müslümanım diyip" de namaz oruç yoktur, camiye gitmem diyen müslümanlar var.. işte hitler de bu tür birşeydi... buna benzer bir inancı vardı..

sen kendi çelişkini görmüyorsun: hitler bütün dinlere karşıdır diyorsun, sonra da hitler paganistti diyorsun.. nasıl olacak bu??

ben ne diyorum peki? hitler varolan dinleri reddediyor, ama tanrı inancını reddetmiyor.. kendi inancı var çünkü.. pagan alman sembollerini vs. ulusal bir proje olarak kullanıyor.. ulusal bilinç ve resmi tarih yaratmak için.. aryan ırkına dair araştırmaları da bunun bir parçası..

kısaca, hitler bildiğimiz anlamda hıristiyan değildi, kiliseyle hıristiyan ritüellerle işi yoktu. ama kesinlikle ona benzer bir tanrısı vardı.. hem kavgam'da hem de diğer yerlerde söyledikleri ortada.. ayrıca biz burda hitleri tartışıyoruz, bir takım nazi gruplarının yaptıklarını değil.. o grupların çok azınlıkta olduğunu yazdım zaten..

tarihinde BABAYARO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 177
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Lan yürü git, sana adam akıllı laf anlatanda suç Adam hristiyanlık, Cermenlere uygun din değildir, yabancı kökenlidir diyor bu hala tanrı tanrı diyo sayıklıyo. Adam hristiyanlık tanrısının dinine işe yaramaz, boş palavralar diyor. Birinin müslümanlığa ana bacı sövüp, allah iyidir demesi gibi saçmalıyorsun sadece. Hitler'in bahsettiği ilahi kudret ve gücün, hristiyanlık tanrısıyla en ufak bir ilgisi yoktur. Senin kişisel saçma görüşlerinin bir önemi yok.

Sitelerde Paylaş

bunlar benim görüşlerim değil dingil.. tartışma bu şekilde gidiyor zaten.. tarihçilerin tartıştığı da bu..

konuyla ilgili ahkam kesiyorsan bunları da bilmen gerekir.. aç herhangi bir kaynağı, ilk söyleyeceği şey belirsizliktir, sonra iki iddia öne çıkar.. biri tanrıya ve hıristiyanlığın tanrısına inandığı, diğeriyse inanmadığı.. ben de, kavgam'da vs. geçen sözlerine bakarak birinci iddianın doğru olduğunu söylüyorum.. adamın ilham aldığı tanrı hıristiyanlıktaki tanrı.. bak hıristiyan dininden bahsetmiyorum.. hıristiyanlıktaki tanrıdan bahsediyorum.. onlarca ayrı yerde geçen ifadelere bakıp da hitler'in tanrısının hıristiyanlığın tanrısıyla kesinlikle ilgisi olmadığını söylemek tamamen çarpıtmadır... bunu kesin olarak kimse söyleyemez.. o kadar güçlü işaretler var ortada..

neyse uzatmaya gerek yok..

dediğim gibi zaten tartışmalı bir konu.. hitler ve din konusunda herkesin tartıştığı şey bunlar..

Sitelerde Paylaş

Ben hayvan derisinden kıyafet-palto-çanta-kemer vb... şeyler yapılmasına genel olarak karşıyım ama buna karşılık pekala et de tüketiyorum.

Doğru söylüyorsun. Ben de böyleyim. Bildiğim birçok insan da böyle. Hatta biraz daha özelleştirirsek zaten eti için kesilen hayvanın derisinin kullanılması genelde normal karşılanıyor. Sadece derisi için hayvanın öldürülmesi de lüzumsuz lüks olarak görülüyor. Yani ayakkabı falan dana derisi olunca bazen tuhaf olunsa da o süreci düşününce, yılan derisi falan kadar saçma gelmiyor.

Bu arada neşeli kır hayvanlarıyla tecavüz edilen çiftlik hayvanlarının etlerinde ciddi kalite farkı var sağlık açısından. Sağlık problemlerine sebep olan da ikincisi. Bu da özellikle son yüzyılda sıkıntı olmaya başlamış bir durum.

Bütün dünya et yemeyi bıraksa çooook uzun bir zaman içinde adapte olabiliriz belki insanlar olarak ama çok hastalanırız bu süreçte. Bir de süreç sonunda biraz aptallaşırız bence. Ben de üzülüyorum öyle koyunların ineklerin bakışlarını düşününce ya da empati yapınca. Ama bir ay et yemedim mi daha aptal aklı havada unutkan saçma bir insan oluyorum.

Beslenme konusunda takip ettiğim insanlardan güzel bir yazı var şurada http://www.betterbabybook.com/bulletproof-editorial-for-the-new-york-times-why-eating-meat-is-ethical/. Budist bir rahipten beslenme ve öldürme etiğiyle ilgili bir açıklamayla başlıyor.

Ben iki tutumun da samimiyetsiz ideolojik acımasız vs olduğunu düşünmüyorum. Dolambaçlı ve sonuca bağlanamayacak bir konu bu benim kafamda.

Sitelerde Paylaş

Sen ılımlılardan olabilirsin ama bu başlıktaki bazı yandaşların et yemenin tamamen yasaklanması gibi faşist bir düşüncenin açık açık propogandasını yapıyor. Hala görmezden mi geleceksin?

Ya tamamen yasaklanır mı et yemek ya, ben de yemek istemediğim halde gün gelir bakarsın mecbur kalır yerim. Biz sadece diyoruz ki madem doğadan geldik doğadaki herşeyi koruyalım ama zaten marketlerde satılanlar gerçek hayvan bile değil, teknolojiyle üretilen hormonlu varlıklar, hormonlu tavuklar falan, gerçek doğadaki tavukla onun arasında dağlar kadar fark vardır herhalde. Bence doğaya inanan ateistler doğayı da sonuna kadar korumalılar çünkü yaşamımızın kaynağı doğa... Sadece hayvanlar katledilmiyor ki ağaçlar, ormanlar yok ediliyor, insanlar dünyayı kendi elleriyle bitiriyorlar.

Sitelerde Paylaş

şaka gibisin gerçekten..

hitler kiliseyi ve mevcut hıristiyanlığı reddediyor diyorum, sen "neden kiliseye gitmiyor, hıristiyan ritüeller neden yok" diyorsun..

nedenini söylüyorum işte daha kaç kez söyleyelim.. o hıristiyanlığın tanrısına inanıyor sadece, dinini ibadetini ritüelini reddediyor..

bugün "ben müslümanım diyip" de namaz oruç yoktur, camiye gitmem diyen müslümanlar var.. işte hitler de bu tür birşeydi... buna benzer bir inancı vardı..

sen kendi çelişkini görmüyorsun: hitler bütün dinlere karşıdır diyorsun, sonra da hitler paganistti diyorsun.. nasıl olacak bu??

ben ne diyorum peki? hitler varolan dinleri reddediyor, ama tanrı inancını reddetmiyor.. kendi inancı var çünkü.. pagan alman sembollerini vs. ulusal bir proje olarak kullanıyor.. ulusal bilinç ve resmi tarih yaratmak için.. aryan ırkına dair araştırmaları da bunun bir parçası..

kısaca, hitler bildiğimiz anlamda hıristiyan değildi, kiliseyle hıristiyan ritüellerle işi yoktu. ama kesinlikle ona benzer bir tanrısı vardı.. hem kavgam'da hem de diğer yerlerde söyledikleri ortada.. ayrıca biz burda hitleri tartışıyoruz, bir takım nazi gruplarının yaptıklarını değil.. o grupların çok azınlıkta olduğunu yazdım zaten..

Hitler katolikmiş, nasıl reddediyor ya, tarihe baktığımız zaman katliamların da genelde kiliseden çıktığını görüyoruz, engizisyon falan... Haçlı seferleri hepsi kiliseden çıkmadı mı? Tüm mezhep kavgalarının, tüm savaşların kökeninden din yok mu*

Sitelerde Paylaş

Benim yüzümden ateistler kendi aralarında bölünecekler ona yanıyorum...

İnsan omnivordur dedik ve öyledir aksini idda etmek saçmalıktan başka bir şey değil...

Burda babayaro tarzı et yemek yobazlıktır barbarlıktır diyen insanlara hitaben açmıştım ilk konuyu...

Asıl vejetaryenliği tek gerçek gibi lanse etmek (öyle değildir) haçlı seferlerinden veya cihad hareketlerinden farklı bir tavır değildir...

Gidin protestonuzu yapın hatta bizde destek verelim... Hayvanlara işkence edilmesin, daha acısız yöntemler kullanılsın.

Ayrıca babayaro bende ziraat mühendisiyim sen kimsin ki ziraat mühendislerini küçümsüyorsun? kaç paralık adamsın derler adama...

Burda karşı çıkılan vejetaryenlarin tutumudur. Kendileri hayvan hakları diye diye insanlıktan çıkmışlardır nitekim ellerinde silah olsa bütün et yiyenleri kurşuna dizerler...

Sitelerde Paylaş

İnsan omnivordur dedik ve öyledir aksini idda etmek saçmalıktan başka bir şey değil...

Burda babayaro tarzı et yemek yobazlıktır barbarlıktır diyen insanlara hitaben açmıştım ilk konuyu...

Asıl vejetaryenliği tek gerçek gibi lanse etmek (öyle değildir) haçlı seferlerinden veya cihad hareketlerinden farklı bir tavır değildir...

Gidin protestonuzu yapın hatta bizde destek verelim... Hayvanlara işkence edilmesin, daha acısız yöntemler kullanılsın.

Ayrıca babayaro bende ziraat mühendisiyim sen kimsin ki ziraat mühendislerini küçümsüyorsun? kaç paralık adamsın derler adama...

Burda karşı çıkılan vejetaryenlarin tutumudur. Kendileri hayvan hakları diye diye insanlıktan çıkmışlardır nitekim ellerinde silah olsa bütün et yiyenleri kurşuna dizerler...

+1

Sitelerde Paylaş

Ateizmin öğrettiklerinden biri de hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı, doğru bildiklerimizin yanlış olabileceği, yanlışların gerçekler olabileceği daha önemlisi küçükten gelen beyin yıkamadan kurtulmanın çok zor ve zaman alıcı olabileceği...Et yemek de bir cins beyin yıkama, gelenek, öğreti.

Neden? Kuzu dana tavuk yemek normal geliyor bize. Ya benim bulunduğum coğrafyada et reyonunda bu etlere ilaveten köpek, at, domuz, ördek kaz da bulunuyorsa ve tamamen doğal karşılanıyorsa?

Bizim kangallara benzeyen köpekler eti için tıpkı danalar gibi çiftliklerde besleniyorsa?

Atlar sadece eti ve kımızı için besleniyorsa?

Tavuk, buz gibi gözleriyle soğuk bi hayvan belki (kimi raikonen), ama ya ördek? Vak vak diye paytak yürüyüşüyle Duffy Duck o, Donald. Kıyamaz insan.

"Köpek etini nasıl yiyorsunuz" diye soruyorum Koreli ustaya, "siz ağzınızın tadını bilmiyorsunuz, diyor, köpek eti şahanedir, mangalı nefistir, hele haşlaması, baş ağrısına birebir"(kusma molası)

Ya sen Nurbek, at eti yiyorsunuz, hem de müslümansınız. Gerçi açık bi hüküm yok yenemez diye ama ne bileyim yanlış gibi. "Ne, siz at eti yemiyor musunuz? At eti etlerin kralıdır, sıfır kolesterol, sıfır yağ, beşparmak başka nasıl yapılır ki zaten? Hem din yasak dese bile biz yeriz arkadaş, günahı varsa da çekeriz" Eşek eti de yersiniz siz, aynı familya. "eşek yenir mi lan, at ayrı eşek ayrı" ( versen önüne sanki anlayabilecekmiş gib)

Son kurbanında 100 deve kesen kişiden bahsetmiyorum bile, 63 'ünü kendi kesmiş, kalanını damadı. Tanesi 10 milyar desen bir trilyon eder. Bill gates kesemez bu miktarı.( Bi de fakirlik edebiyatı yapar, açmış karnına taş bağlamış mış. Kurbanları kavurma yapsan 365 gün yerdin halbuki.)

Eğer insanoğlu gittikçe medenileşiyorsa veya hedefi buysa sonuçta gideceği noktalardan birisi "et için canlıları öldürmemek" olacaktır.

Baltık ülkesi olsa heryer belki hemen atlarsın bu seviyeye, atlayamıyorsak zamanla olacaksa eğer, bugünden başlayarak yapılabilecek şeyler var. Hayvanları acı çekmeyecek şekilde veya minimum çekecek şekilde bayıltarak, uyutarak kesmek.

İslami usulle kesim diye bişey var, TSE utanmadan helal sertifikası veriyor. Hayvanın boğazından keseceksin bütün kanı akacak. Niye hocam? Kan ette kalmamalı, etin lezzetini bozar. Ha sorun etin lezzeti yani, hayvan acı çekmiş çekmemiş değil. "Besmele çektim oolum, merak etme acımaz canları, sana öyle gelir. Al ciğerini sen ye, taze taze, kan yapar" Çek şunu gözümün önünden ya!

Atı nasıl kesiyorlar, kafaya baltayı vurarak, aslında uygun değil, alt gırtlaktan kesmeliydin. Avda vurunca ne oluyor, kan içinde kalıyor, köpek tutup getirinceye kadar çoktan öldüğü için telli turna, kan içerde pıhtılaşıyor. Caiz mi hocam? caiz, onun lezzeti orda..Lezzet..tabi ya. ne safım.

Sitelerde Paylaş

Valla arkadaşlar ben et konusundaki fikrimi yazmışım, kimseyi kınamıyorum, bende et yiyordum çünkü, tuhaflık hissetsem bile yiyordum, bıraktım, bu benim kişisel sebebim ilk olarak,....... isterdimki hayvanlar kesilip yenmesin şu çağda fakat yeniyor ben ne yapabilirimki, zaman kim bilir insanlığa ne gösterir, doğanın herhangi birer parçasıyız işte, doğaya baktınmı hiç birinden üstün değiliz fakat doğaya değişim verecek kadar bilinç sahibi olmuşuz, bu bilinç işte bizi üstün yapıyor , insanda hayvanlarda olduğu gibi kendi cinsini kayırır, kayırmasa abes olurdu zaten,, biz yüklüyoruz ister istemez bu anlamları, evrimimiz bunu bahşetmiş bize.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

:lol: :lol: :lol: Ne komik yorumlar bunlar yahu.Madem hayvandan geldiğini söylüyorsun ozman mantıklı ol ,komşusunun etini yer mi mahluk(insanmı hayvan mı desem bilemedim)Ozaman biz müslümanlarda insan eti yemeliyiz.

Bence sen şu yorumuna gül her tarafından cahillik akıyor çünkü. :D

tarihinde Troth tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Peki sizin yediğiniz hayvanlar internet kullanıyorlar mı? Omnivorsun ama internetten de çıkmıyorsun, nasıl hayvansın sen böyle, insan doğadan kopmuş zaten kopacağı kadar doğayla bir alakası kalmamış ki... Peki doğadaki hayvanları korumak için avlanmalarını önlemek için, nesilleri tükenmesin diye devletlerin onca çalışması neden, o zaman kendi haline bıraksınlar herşeyi, biz maymun olmaktan çoktan çıkmışız ve insanız

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Biz insanlar evvela yırtıcı hayvan cinsindeniz. Bunu unutmayınız.

Yırtıcı hayvanın ana besin kaynağı nedir ?. Et.

Atalarımız, onların, onların, onların, onların, onların ataları ne ile beslenmisler ? Tabii ki et ile.

Uzun lafın kısası, sayet et yemekten vazgeçmek istiyorsanız, evvela etobur özelliklerinize elveda demelisiniz. Benim idealist tarafım, hayvanların da yaşam hakkı olduğunun farkında.

Ancak, elimde değil, yamyam tarafım ağır basıyor. Pastırmayı, sucuğu yada pirzolayı görünce ağzımın suyu akıyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...