Jump to content

Ateistler et yememeli

Recommended Posts

Biraz empati yapınız.

Öldükten sonra bir ineğin sizi yargılayacağını ya da öldükten sonra bir inek olarak tekrar dünyaya geleceğinizi düşününüz.

avrupa ve orta doğu ezoterizminde ruhsal evrim dikey yönlüdür.(tanrılığa doğru)

yani hayvanlık vb.ye geri dönüşler yok.

http://tr.wikipedia.....B6.C3.A7.C3.BC

yani siz daha kendi aranızda çelişkiye düşmüşsünüz

ve bir de dinsel vaaz yapıyorsunuz.

katıldığım nokta ise..

et yemek bu dünya ve insanlık için iyi bir şey değildir.

tarihinde cehane27 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 177
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Burada benim çözemediğim bir durum var;

Mesela kıyafet,ayakkabı,çanta,palto vs... üretmek için de çokça hayvan katlediliyor.Ama Bunlara karşı olan insanlara bakın büyük çoğunluğunun vejeteryan falan olmadığını fark edeceksiniz. Bu büyük tutarsızlıktır. Ya ikisini de desteklemelisin ya da ikisin de reddetmelisin.

Sitelerde Paylaş

Arka sayfalarda Hitler, hristiyan'dı filan denilmiş. Hitler, hristiyanlık öncesi Cermen kavimlerinin antik pagan inanışlarını, kültürlerini egemenleştirmeye çalışan birisiydi. Hitler ve Naziler hristiyandı diyenler bu konuda konuşmaması gereken kör cahillerdir sadece. Bunu yazmamın hristiyan'lığı savunmakla en ufak bir ilgisi yok.

tarihinde Hiçlik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çiftlik hayvanlarına işkence yapıldığı ne kadar doğru?

Bazı çiftliklerde olabilir ama ben kırsal bir yerde yaşıyorum. Buradaki köylüler hayvanlarına kendi çocukları gibi bakıyorlar. Kesildiklerinde köylüler de ağlarlar. Bırakın işkenceyi, hayvanları aile fertlerinden biridir. Hayvan ile insan arasında sıkı bir bağ vardır. İnsan empatiyi sadece kendi türüne göstermiyor. Hayvan üreticileri de bu empatiyi hayvanlarına karşı gösteriyor. Ben bunu yaşadığım yerde gözlemliyorum.

Hayvanlar burada sürüler halinde serbest dolaşır. Büyük başlar yaz aylarında ahırlardan serbest bırakılırlar. Hayvan istediği gibi dolaşır ve akşam kendi evine kendisi gelir. Koyunlar da sürekli dışarıdadırlar. Hatta kış aylarında bile. Zaten onları sürekli ağıllarda tutamazsınız. Sürekli "me"lerler ve sonunda çıkarmanız gerekir. Çobanlar eşliğinde dolaştıktan sonra akşam onlar da evlerini bilirler ve geri gelirler. Hiçbiri kaçmaz. Çünkü bildikleri hayat budur.

Bu hayatın içinde eğer sahipleri ruh hastası değilse işkence görmezler. Son anda artık kesildiklerinde olay biter. Ama bu süreç içinde tek bildikleri hayatlarını yaşarlar, ürerler, oyun oynarlar vs.

Bunlar benim youtube dan değil reelde gördüklerim.

Ağzına sağlık Charles Darwin, tamamen katılıyorum.

Sitelerde Paylaş

Benim bildiğim birtek aralarında Franco hristiyandı. Mussolini de değildi sanırım.

Hitler, hristiyan'ları sevmezdi. Almanya'da Paganist kültürü egemen kılmasına karşı çıkan, yüzlerce Alman hristiyanı toplama kamplarına gönderip öldürtmüştür. Mussolini, sosyalist iken zaten ateist birisiydi. Daha sonra görüş değiştirip Ulusal Faşist Parti'yi kurduğunda toplumu kontrol altında tutmak için dini kullanmıştır politik olarak.

Hitler'in, İspanya iç savaşında Franco ve koyu katolik hristiyan falanjistlere yardım etmesinin sebebi, başlayacak büyük savaş öncesi Fransa'nın sınır komşusu bir ülkenin sosyalistler tarafından yönetilmesini, Fransa'nın bu yönetimle beraber müttefiklik kurmasını, lojistik destek sağlamasını engellemektir.

Hitler, savaşı kazansaydı Franco başta olmak üzere bütün Hristiyanları toplama kamplarında yok edecekti. :D Zaten Alman denizaltılarının İspanya ve Cebelitarık çevresinde dolaşmasına izin vermeyen Franco'ya savaş tehditinde bulunmuştu ama buna zamanı ve imkanı olmadı.

Sitelerde Paylaş

uzattıkça uzattın konuyu, sen et yemek istiyorsan ye kardeşim, isteyen yesin istemeyen yemesin. Yani ateist olmak için illa et yememek gerek diye birşey yazdım mı ben?

Sen ılımlılardan olabilirsin ama bu başlıktaki bazı yandaşların et yemenin tamamen yasaklanması gibi faşist bir düşüncenin açık açık propogandasını yapıyor. Hala görmezden mi geleceksin?

Sitelerde Paylaş

Arka sayfalarda Hitler, hristiyan'dı filan denilmiş. Hitler, hristiyanlık öncesi Cermen kavimlerinin antik pagan inanışlarını, kültürlerini egemenleştirmeye çalışan birisiydi. Hitler ve Naziler hristiyandı diyenler bu konuda konuşmaması gereken kör cahillerdir sadece. Bunu yazmamın hristiyan'lığı savunmakla en ufak bir ilgisi yok.

yazdıkların hirler'le ilgili teorilerden ibaret.. varsayımlar sadece.. aşağıda hitler'in kendi sözleri var.. kendisi konuşsun..

hitler ateist değildi.. bu bir gerçek.. tanrı inancı vardı ve eylemlerine destek olarak görüyordu.. büyük almanyayı tanrının iradesinin gerçekleşmesi olarak görüyordu.. ayrıca hıristiyanlığın tanrısına birçok yerde da özel bir vurgu yapmıştır.. bunu reddetmek asıl cahilliktir..

daha da önemlisi Hitler nazi partisini ve nazi programını tanrıya ve hıristiyanlık dinine vurgu yaparak desteklemiştir.. hem de çok açık bir şekilde.. yahudileri öldürmesini tanrıya hizmet olarak görmüştür..

kısacası hitler teistti ve ayrıca hıristiyanlık dinini çok iyi kullanmıştır..

"Hence today I believe that I am acting in accordance with the will of the Almighty Creator: by defending myself against the Jew, I am fighting for the work of the Lord."

"The folkish-minded man, in particular, has the sacred duty, each in his own denomination, of making people stop just talking superficially of God's will, and actually fulfill God's will, and not let God's word be desecrated. For God's will gave men their form, their essence and their abilities. Anyone who destroys His work is declaring war on the Lord's creation, the divine will."

tarihinde BABAYARO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hitler ateist değildi.. bu bir gerçek.. tanrı inancı vardı ve eylemlerine destek olarak görüyordu.. büyük almanyayı tanrının iradesinin gerçekleşmesi olarak görüyordu.. ayrıca hıristiyanlığın tanrısına birçok yerde da özel bir vurgu yapmıştır.. bunu reddetmek asıl cahilliktir..

daha da önemlisi Hitler nazi partisini ve nazi programını tanrıya ve hıristiyanlık dinine vurgu yaparak oluşturmuştur.. hem de çok açık bir şekilde.. yahudileri öldürmesini tanrıya hizmet olarak görmüştür..

kısacası hitler teistti ve ayrıca hıristiyanlık dinini çok iyi kullanmıştır..

Hristiyanları kendi yanına çekmek adına takiye yapmış olamaz mı?

Sitelerde Paylaş

Burada benim çözemediğim bir durum var;

Mesela kıyafet,ayakkabı,çanta,palto vs... üretmek için de çokça hayvan katlediliyor.Ama Bunlara karşı olan insanlara bakın büyük çoğunluğunun vejeteryan falan olmadığını fark edeceksiniz. Bu büyük tutarsızlıktır. Ya ikisini de desteklemelisin ya da ikisin de reddetmelisin.

tamamen yanlış.. kürk ve deriye karşı çıkanlar ya vejetaryen ya da vegandır..

sen kafandan uıyduruyorsun işte..

kürke ve deriye karşı çıkması bunun sonucu zaten.. aradaki bağıntıyı bile kuramıyorsun..

Sitelerde Paylaş

tamamen yanlış.. kürk ve deriye karşı çıkanlar ya vejetaryen ya da vegandır..

sen kafandan uıyduruyorsun işte..

kürke ve deriye karşı çıkması bunun sonucu zaten.. aradaki bağıntıyı bile kuramıyorsun..

Ben hayvan derisinden kıyafet-palto-çanta-kemer vb... şeyler yapılmasına genel olarak karşıyım ama buna karşılık pekala et de tüketiyorum.

Sitelerde Paylaş

Hristiyanları kendi yanına çekmek adına takiye yapmış olamaz mı?

yazdıkları ortada.. teori üretmenin anlamı yok bence..

adam ateist değildi kesinlikle.. birçok yerde hıristiyanlığın tanrısına vurgu yapmıştır ve nazileri ve kitleleri motive etmek için açıkça kullanmıştır.. tayyip ne yapıyorsa aynısını yapmıştır.. yani hem bir din inancı vardı hem de dini kullanıyordu..

Sitelerde Paylaş

Şimdi o 2 lafı astın ya buraya Almanya'da yıllar boyunca yapılanlar boşa gitti! Kör cahil cahil konuşup adamı sinir ediyorsunuz. Nazi harekatının en temel özelliği Paganist olmaları ve Cermen kavimlerinin antik pagan kültürlerini yeniden egemen kültür haline getirme istekleridir. İşaretleri olan Swastika, Cermen savaş tanrısı Odin'in simgesidir. Nazi hareketinin en temel simgesi pagan kültüründeki bir savaş tanrısına aittir. Nazilerin egemenliği boyunca Almanya'da Hristiyanlık önemli ölçüde gerilemiş, Paganizm ise egemen kültür haline gelmiştir. Kiliseler kapatılıp, paganist eğitim merkezlerine çevrilmiştir. Evlenen çiftlere incil armağan etme kültürü kaldırılıp, kavgam kitabı hediye verilmeye başlanmıştır. Paganist kültürün egemen haline getirilmesine karşı çıkan yüzlerce Hristiyan toplama kamplarına gönderilip, öldürülmüştür. Hitler tam tersi hristiyanlığın, Yahudiler tarafından Cermen kavimlerini uyuşuk ve silik bir toplum haline getirmek için ortaya çıkarıldığını söylemiştir. Zaten Naziler ile Alman muhafazakarlarının arası her zaman bu yüzden açık olmuştur.

Sitelerde Paylaş

ne boş adamsın sen ya..

hitler ateist mi değil mi onu söylesene.. pagan veya eski germen tanrılarına tapınca ne değişiyor?? boş çene çalıyorsun ancak..

ne dedim ben yukarıda, hitler'in güçlü bir tanrı inancı vardı, tanrıdan bahsedip durmuştur.. ayrıca hıristiyanlığa vurgu yapmıştır birçok kez ve üstelik etkili bir şekilde kullanmıştır..

paganist kültüre yönelik vurgular eski alman tarihini yüceltmekle ve propagandayla ilgilidir.. ama hitler'in kendisi pagan inancını ilkel ve basit görmüştür.. o yüzden, mutlak zaferden sonra, varolan bütün dinleri aşıp nazi kafasına uygun yeni bir inancı hakim kılacağı yazılmıştır.. temeli de tanrıdır.. hitler de mesih olacaktır..

Kavgam kitabında adamın söyledikleri ortada ayrıca..

sen neyi iddia ediyorsun ki??

Sitelerde Paylaş

ne boş adamsın sen ya..

hitler ateist mi değil mi onu söylesene.. pagan veya eski germen tanrılarına tapınca ne değişiyor?? boş çene çalıyorsun ancak..

ne dedim ben yukarıda, hitler'in güçlü bir tanrı inancı vardı, tanrıdan bahsedip durmuştur.. ayrıca hıristiyanlığa vurgu yapmıştır birçok kez ve üstelik etkili bir şekilde kullanmıştır..

Kavgam kitabında adamın söyledikleri ortada.. sen neyi iddia ediyorsun ki??

Doğru konuş lan cahil hırbo... Tipik cahil davranışı gösterip hemen 2 cümle bulup gelmiş, aklı sıra kanıt diye. Tartışma konumuz ateist olup olmadıkları değil, Hristiyan mı? Pagan mı oldukları? Kör cahillerle tartışmamak lazım ama benim hatam işte. Hristiyanlığa vurgu yapmışmış. Sen önce Nazilerin geçit törenlerini filan izle. Nazilerin, İsa yahut hristiyanlık haçını sembol olarak taşıdıklarını, kullandıkları hiç görülmemiştir. Düzenledikleri kültür festivalleri hep Pagan kültürün egemenliği altında olmuştur. Nazilere, Hristiyan diyen kör cahilin önde gidenidir.

Mesela şu video'da özellikle, 1'30 dan sonrasını izleyerek görebilirsin Pagan kültürün hakimiyetini:

http://www.youtube.com/watch?v=oPtwIKqJye0

tarihinde Hiçlik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sen yazdıklarımı oku önce..

ben hitler bildiğimiz anlamda hıristiyandı demiyorum.. hıristiyanlığa vurgu yapmıştır ve kullanmıştır diyorum.. özellikle alman halkını etkilemek için..

nihai zaferden sonra bütün dinleri aşıp yeni bir inanç getirmeyi hedeflediğini de söyledim..

hitler'in güçlü bir tanrı inancı vardı diyorum.. kavgam'da yazılanlara bakınca inandığı tanrı'nın hıristiyanlığın tanrısına benzediği de görülüyor.. benim söylediklerim bunlar.. başında beri..

bak ne yazıyor adam Kavgam'da, burada hristiyanlığın tanrısını yahudiler'e karşı savaşının ilham kaynaklarından biri olarak görüyor.. ifade o kadar açık.. bunu kavgam'da yazıyor.. nazilerin kutsal kitabında.. bu ifadeye bakarak hitler'in inandığı tanrı'nın hıristiyanlığın tanrısından çok ayrı olduğunu söylemek mümkün değil.. adam hıristiyanlığın tanrısına karşı değil.. kiliseye ve mevcut hıristiyanlığa karşı.. "Hence today I believe that I am acting in accordance with the will of the Almighty Creator: by defending myself against the Jew, I am fighting for the work of the Lord."

paganizmle ilgili de söylediklerim açık.. hitler sadece sembolleri kullanmıştır.. pagan dinini değil.. paganizm boyutu propaganda ve sembolizmden ibaret.. türkler'in kurt simgesini kullanması gibi.. nazilerdeki pagan simgelerin anlamı bu.. dini boyutuna değil tarihsel önemine vurgu yapıyorlar..tarihsel bir bağ kuruyor yani..

Sitelerde Paylaş

Madem sözleri kanıt diye getiriyorsun al sana Hitler'in asıl görüşleri:

''Hristiyanlık asla Germenlere uygun bir din değildir.Çünkü ortadoğudan yani dışarıdan getirilmiştir ve germen doğasına uymamaktadır.Milli gururda bölünme ve bozulma yapan yabancı bir tesirdir.Artık Germen olmak değil Hristiyan olmak gurur kaynağı olmaya başladı=Adolf Hitler-Siyasi Vasiyetim''
Sitelerde Paylaş

Hitler iktidara gelene kadar takkiye yapmıştır. Atatürk birden ortaya çıkıp halifeliği, islami kuralları ortadan kaldırıcam dememiştir. Makyevelist politikalar izleyerek sindirerek yapmıştır bunları. Paganizm sadece sembol olarak kalmamıştır Almanya'da. Kiliseler kapatılmış yerine Pagan tapınakları açılmıştır. Hristiyanlığın dini bayramları kaldırılıp yerine Pagan bayramları getirilmiştir. Okullarda Hristiyanlık dersleri kaldırılıp yerine Pagan kültürü anlatılmıştır. Eklediğim video'da gördüğün gibi kültür festivalleri katıksız Pagan Kültürü egemenliğini yansıtmıştır. Buna karşı çıkan Hristiyanlar öldürülmüştür. Nazilerin şimdiye kadar İsa yahut başka bir hristiyanlık sembolü kullandıkları görülmemiştir. Buna rağmen hala kör cahi gibi hristiyan deyip duruyorsun. Nazilerin savaş kaybetmesinin sebeplerinden biri zaten hristiyan olmadıkları için Alman muhafazakar güç odakları tarafından sevilmemeleri ve yok edilmek istenmeleridir.

Sitelerde Paylaş

ben de köyde yaşadım, hayvanlara nasıl davranıldığını biliyorum. evet şizofren değil kimse, ama hayvanlara o kadar iyi davranmadıklarını biliyorum.. vurur döverler vs.. ayrıca köydeki hayvanların serbest olmaları onların öldürüldüğü gerçeğini değiştirmiyor.. yine öldürüp parçalayıp yiyorlar.. hem de ihtiyaç olmadığı halde.. köyde hayvanlar çoğunlukla misafir geldiğinde, düğünde cenazede veya piknikte yemek için kesiliyor.. yani ihtiyaçtan değil tamamen keyif ve zevk için, gelenek yüzünden ya da misafire jest olsun diye..

ben yıllarca köyde yaşadım, "etimiz yok hadi bir koyun ya da inek kesip yiyelim" diyen kimse görmedim..

en fazla tavuk keserler köylüler.. büyük ve kalabalık misafirler geldiğinde de kuzu veya koyun keserler.. sonuçta yine öldürürler.. değişen birşey yok..

şiddet, işkence ve öldürmeye karşı vejetaryenler.. bunların hepsine.. en önemlisi de öldürüp yemeye tabi ki..

bir hayvanı kesip yemenin nasıl bir şey olduğunu biraz düşünün.. kesilene kadar yaşayan hayvanı, kesilme sürecini, sonrasını..

Birkerelğine köye gittim ve gider gitmez bir düğüne rast geldik, biraz oturup izlerken iki kişi bir koyunu bacaklarından tutmuş götürüyordu, koyun etrafına bakıyordu götürülürken,sanki anlamış gibi çaresiz bakıyordu, bilmiyorum benmi öyle hissettim, yıllar önce olmuş bir olay bu, birkaç saat sonra yemek dağıtıldı, herkes yiyordu ve bende yiyordum fakat pilavın içindeki ete bakıp o koyunun bakışları gelip durdu aklıma, herkese bakıyorum herkes şen şakrak pilava dadanmış yiyor, ben hem yiyorum hem ete bakıyorum ve bir anlam veremiyordum kendime,bendemi tuhaflık var yoksa herkesmi normal diye düşündüm o an.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...